KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Miszon »

No tak, ale te 2 dodatki były już w trakcie pandemii, zatem nie miały szans się dobrze sprzedawać.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

A właśnie, że Mass Mutation sprzedawał się od początku nadzwyczaj dobrze. A teraz nawet w Rebelu pierwszy się wyprzedał. To raczej ostatni dodatek został dość chłodno przyjęty przez graczy. I to jeszcze przed tym ogłoszeniem FFG.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szczudel »

wilecki pisze: 04 sie 2022, 16:35 Generalna zasada jest taka, że rozpatrujesz wszystkie efekty i spełniasz tyle, ile możesz. Czyli: tak, może się zdarzyć, że zagrasz kartę bez efektu (bo akurat nie ma spełnionych warunków), np. dla zebrania samego aemberu. Natomiast z drugiej strony: nie, nie można dowolnie rezygrować z wykonania efektu zagranej karty, nawet jeśli jest dla ciebie niekorzystny. Co rozumiesz, przez ignorowanie "zagrania i zbierania"?
To była moja luźna interpretacja zasad względem innych karcianek FFG. Dokształciłem się i faktycznie nie można tutaj ignorować Akcji, chyba że sama akcja ma "możesz".
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

Błysk pisze: 04 sie 2022, 18:51
brazylianwisnia pisze: 04 sie 2022, 18:36 Z drugiej strony na wspieraczce masz gry gdzie masz 1000kart za 300-350zl(Etherfields, TG) wiec nie przesadzałbym. Jeśli będzie z korzyscia dla graczy pomijając pośredników to czemu nie? Dla mnie kluczowe I tak jest oficjalne granie online.
Głównie dlatego, że jak gry nie ma w normalnej dystrybucji, to scena turniejowa się nie rozkręca i community nie istnieje. Nie widziałem jeszcze gry, która szła tylko przez KSa i potem scena się rozkręciła. A jednak tego typu karcianka polega na community i tym, że dokupuje się karty/ decki.

Mnie też już ten cały kicstarter strasznie wkurza. Wydadzą grę, o której nawet nie wiesz, a potem nigdzie już nie dostaniesz. Słabe to jest.
Scena turniejowa na modlę MTG z oddolnymi eventami dla tej gry to już przeszłość. Widzę 3 opcje:
1) gra przechodzi na lokalne granie w swoich grupach
2) opcja 1 I jakieś nationale raz na kwartał czy dwa.
3) powstaje porządna appka - wszystkie turnieje i eventy odbywają się przez neta.

Nie jest powiedziane też że gry nie będzie w sklepach. Czy Terrafornacji Ares nie ma w sklepach bo była na KS? To może być taka przedsprzedaż i będzie wydrukowana spora ilosc decków do normalnej dystrybucji.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

warlock pisze: 16 sty 2021, 15:33 Grałem dziś z gościem, który ma złoty, pięciogwiazdkowy deck z ratingiem SAS 96 i rozjechałem go 3:0 swoją skromną talią SAS 68. Jak widać numerki to nie wszystko i warto solidnie ogrywać nawet pozornie słabsze talie, bo nigdy nie wiadomo jak to zagra w praktyce ;).
Spoiler:
lol czad :D czytałem na reddicie, że ulubione decki wcale nie muszą mieć wysokiego SAS aby był fun z gry, a tu widzę to w praktyce, gratki

jakie są Twoje ulubione i jakie masz najmocniejsze talie?

masowa mutacja faktycznie tak odstaje od reszty?

niebieskie talie są najmniej chwalone, why?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Beskid pisze: 05 sie 2022, 14:52 niebieskie talie są najmniej chwalone, why?
Pomijając niższy średni SAS, to moim zdaniem wprowadzone i nagminnie występujące tam pewne mechaniki mogą spowolnić i skomplikować niepotrzebnie grę. Zwłaszcza Alfa i Omega to tak naprawdę dodatkowe restrykcje w zagrywaniu kart z bonusem w postaci odrobinę mocniejszego efektu. Nie powiem, są to ciekawe wybory, od czasu do czasu, ale nie kiedy 1/3 talii składa się z takich kart. Miałem kiedys talię z czterema identycznymi kreaturami z Omegą… Z naciskiem na „miałem”.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

wilecki pisze: 22 paź 2020, 19:22
Markus pisze: 22 paź 2020, 16:39 W pierwszym i drugim secie (czerwony i niebieski) w deckach karty występowały zawzyczaj w pojedyńczych kopiach.
W Zderzeniu Światów i Masowej Mutacji mamy często wiele kopii jakiejś karty/kart więc można się na coś nastawić podczas rozgrywki. :)
A skąd takie wnioski? Z ciekawości i nudów sprawdziłem swoje talie i policzyłem częstość występowania duplikatów w taliach w każdym dodatku, w kolejności ich wychodzenia:
1. CotA: 179 duplikatów w 32 taliach -> średnia 5.6
2. AoA: 158/28 = 5.6
3. WC: 83/14 = 5.9
4. MM: 116/22 = 5.3

Co prawda nie jest to jakaś ogromna próba, ale na jakieś 100 talii nie widzę dużych różnic.
Wychodzi 96 talii, piękna kolekcja. Można zapytać jaki SAS w najsłabszym i najmocniejszym decku? Tak z ciekawości bo wiem, że to o niczym nie przesądza.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Beskid pisze: 07 sie 2022, 18:51
Spoiler:
Wychodzi 96 talii, piękna kolekcja. Można zapytać jaki SAS w najsłabszym i najmocniejszym decku? Tak z ciekawości bo wiem, że to o niczym nie przesądza.
Jeśli chodzi o sam SAS, to skrajne talie mają u mnie odpowiednio 49 i 85. A tak wygląda rozkład SAS moich talii.
Spoiler:
Taka ciekawostka, bo to faktycznie nie mówi wszystkiego. Po prostu lubię się bawić w takie statystyki ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

boxy z taliami Zderzenia Światów wyprzedane :cry: został jeszcze Czas Wstąpienia ale z tego co zerkam też szybko schodzi przy tej cenie za 12 talii. chyba ostatni moment aby skosić boxa + starter jak za darmo 8)

u mnie skrajne talie 53/55 i 74/75 SAS
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: tomwro »

Da się jakoś "sprawdzic" talie bez ich dodawania do swojego konta? Jak by ktos chciał to chętnie odsprzedam zestawy startowe czy talie. Nabrałem tego, "bo promocja", a Małża nie chce ze mną w to grać... :/
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Z tego co widzę musisz dodać deck do konta aby w ten sposób go zweryfikować pod kątem SAS. Przy czym ten SAS to nie jest wyrocznia i ponoć trzeba zagrać aby zobaczyć jak w praktyce sprawuje się dany zestaw kart. Oczywiście możesz później usunąć ten deck z konta ale przy kolejnym podpięciu nie wpada jakiś cyfrowy bonus więc widać, że ktoś ten deck już sprawdzał. Sam musisz zdecydować czy chcesz sprzedawać sprawdzone decki czy dziewicze. Rynku u nas raczej na to nie znajdziesz więc proponowałbym wariant fabrycznie zaklęty ;) bo chyba łatwiej o nabywcę. Ostatecznie oddaj do RDDz albo jakiejś świetlicy szkolnej :idea:
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Kończy się ta okazyjna wyprzedaż. Z tego co widzę zostało poniżej 30 dużych pudeł z 12 taliami, tych za 42 ziko
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Spoiler:
Kolego Złoty, błagam, ja muszę też coś jeść... XD
Swoją drogą to jak kogoś interesuje to wchodząc przez Planszove na Gandalfa dwupaki Zew + Wstąpienie wychodzą po 8,73 zl. Co prawda jest to ok. złotówki gorzej cenowo za pojedynczą talie niż z boxow po 12 talii, ale Zewu już praktycznie nigdzie nie ma, a jak jest to droższy albo DUŻO droższy. ;-)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Tyle dobrego :shock: pomyśl, że już nie musisz chrustu ani węgla :wink:

Mam cichą nadzieję, że to się wyprzeda zanim wpadnie kieszonkowe na wrzesień :wink:
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Evokenx »

Kupiłem kolejne 12 tali, kurde... ale tak tanio jest że masakra. 3,50 zł za talie :)

Mam 55 talii akutalnie, czy myślicie że mając już 67 to trochę za dużo? Kiedyś myślę zrobić taki "turniej" w moim gronie znajomych i każdy dostanie po np. 5 losowych talii i nimi trzeba będzie pokonać każdego gracza ;d
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

Cena rewelacyjna i zapewne będą gracze, którzy potrzebują takiej ilości talii. Ja mam kilkanaście i każda z tych, które już sprawdziłem jest inna. To takie z różnych cyklów ale nawet w ramach jednego mają różne charaktery. Jakiś czas temu stwierdziłem nawet, że część ich sprzedam a zostawię sobie tylko kilka ulubionych. Ostatecznie pewnie je wydam do jakiejś biblioteki bo tak tanich talii i tak nikt nie kupi W związku z czym stwierdzam, że te kilkanaście talii w zupełności mi wystarczy a nawet to aż nadto co potrzebuję by raz na jakiś czas zagrać casualowo. Gdy Keyforge miał normalną cenę to czytałem, jak wielu graczy pisało o kupnie 1-2 talii z każdego cyklu. Ta karcianka wymaga dobrego poznania talii, jej mocnych i słabych stron. Częste granie małą ilością talii na pewno da efekt w graniu na wyższym poziomie. Otwieranie nowych talii to przyjemnostka porównywalna z jajkiem niespodzianką lub zdrapką na loterii. Ale jeśli ktoś czuje, że musi kupić kilkadziesiąt talii bo inaczej coś straci to absolutnie nie jest to potrzebne, wręcz przy obecnych cenach łatwo się w tym zatracić i sporo stracić z jakości rozgrywki gdyż ta premiuje dobre poznanie własnej talii. Oczywiście sam sobie wielu przyjemności odmówić nie potrafię więc każdy niech robi jak uważa, ja tylko obrazuje nieco odmienne podejście i zaznaczam fakt, że to wcale nie jest niezbędne by czerpać satysfakcję z tej gry
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Czy talie które zostawiasz to głównie te z wyższym SAS?

Wykres SAS pokazuje, że tych skrajnie słabych jest równie mało co skrajnie mocnych. Zatem chcąc mieć urozmaiconą kolekcję wydaje się, że fajnie mieć rozkład od 50 do 80?

Z tego co czytam wiele osób buduje zestawy raczej 70+, choć bardzo często jako ulubione talie wskazywane są już od 60+. Te bliżej 50 rzadziej, choć widziałem gdzieś linki ciekawych talii 50+ z maverickami.

Czy ten cały SAS rykoszetem nie zabija bardziej wymagających talii?

Ogólnie czy w Keyforge talie z niskim SAS są również poszukiwane na zasadzie większego wyzwania?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

Beskid pisze: 21 sie 2022, 09:21 Czy talie które zostawiasz to głównie te z wyższym SAS?

Wykres SAS pokazuje, że tych skrajnie słabych jest równie mało co skrajnie mocnych. Zatem chcąc mieć urozmaiconą kolekcję wydaje się, że fajnie mieć rozkład od 50 do 80?

Z tego co czytam wiele osób buduje zestawy raczej 70+, choć bardzo często jako ulubione talie wskazywane są już od 60+. Te bliżej 50 rzadziej, choć widziałem gdzieś linki ciekawych talii 50+ z maverickami.

Czy ten cały SAS rykoszetem nie zabija bardziej wymagających talii?

Ogólnie czy w Keyforge talie z niskim SAS są również poszukiwane na zasadzie większego wyzwania?
Generalnie jako gracz casualowy SAS jest dla mnie ciekawostką ale nie wyznacznikiem tego czy talią chce grać czy nie. Staram się grać każdą rozpakowaną conajmniej kilka razy. Moja najsłabsza talia z tych narazie otwartych ma SAS 58 a najmocniejsza 72. Póki co wolę nawet niektóre talię z siłą 58-59 niż jedną 62, która skupia się na zadawanych obrażeniach nie generując zbyt wielu Amberu. Ten styl mi nie odpowiada. Fakt, że jej SAS ma 62 ma dla mnie mniejsze znaczenie. Powiem nawet więcej, że do casualowego grania wolał bym mieć różne talie o zbliżonym SAS niż jakieś mocno odstające od pozostałych. Generalnie lubię parować między sobą talię o zbliżonym SAS. Niech o sukcesie zadecyduje umiejętność gry niż wyraźnie silniejsza talia. W razie czego są sposoby by różnice między SAS niwelować łańcuchami ale nie mam do tego przekonania. Akurat moją ulubioną talia jest narazie ta najsilniejsza którą mam ale z kolei mój syn preferuje słabszą o około 10 SAS także nie ma reguły. Jeśli wybierasz się na turnieje to pewnie wolał byś mieć te mocniejsze ale z tego co wiem bywają limity SAS na turnieju więc to też tak nie do końca jest, że szczęśliwiec bierze na turniej swoją najmocniejsza talię wg SAS. Choć turniejowym graczem nie jestem więc doświadczenia z tym nie mam. Jak poczytasz kilka stron wcześniej na forum to zobaczysz, że SAS to nie wszystko i doświadczony gracz pokona rywala nawet posiadając talię o znacznie niższym SAS. Szukaj wpisu Kamila warlocka.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Pytam z ciekawości. Trochę już czytałem i choć SAS to tylko jakiś algorytm oceny, który nie wszystko uwzględnia, to jednak jest w ogólnej opinii dosyć trafny. Jednak talie z niższym SASem (niż górka) potrafią mieć ponoć również na tyle ciekawy układ kart, że warto nimi pograć.

Z tego co widzę tolerancja (balans) między taliami w przedziale +/- 10 SAS to w zasadzie norma. 58 w najsłabszej talii to całkiem sporo. Bardziej ciekawi mnie czy doświadczeni gracze doceniają talie w okolicach 50 i poniżej, a może uznają je za po prostu śmieciowe? Zostawił byś dwie talie 44-54 kosztem takich z przedziału 64-74?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

No dobra....podstawki z każdej edycji mam, dodatkowe talie są, deckboxy dedykowane są, koszulki przygotowane, pakiety Limited zamówione.....to co może czas przeczytać zasady, znaleźć chętnego i coś pograć? :mrgreen:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

BOLLO pisze: 22 sie 2022, 10:57 No dobra....podstawki z każdej edycji mam, dodatkowe talie są, deckboxy dedykowane są, koszulki przygotowane, pakiety Limited zamówione.....to co może czas przeczytać zasady, znaleźć chętnego i coś pograć? :mrgreen:
To jeszcze polecam kółka łańcuchów i piękne maty ;) Liczniki łańcuchów zrobione z twardego solidnego plastiku, z ładnym wzorem i obrotowym kółkiem można śledzić wartość łańcucha. Maty mam dwie ale obie z pięknym wzorem, generalnie wszystkie mi się podobały i trudno było wybrać. To oczywiście kosmetyka ale jeśli będą w jakiejś wyprzedażowej cenie to polecam.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

1. dodajesz deck na https://keyforgegame.com/my-decks
2. importujesz i grasz z ludźmi z całego świata https://thecrucible.online

Linki społecznościowe
https://facebook.com/groups/KeyforgePL
https://facebook.com/groups/keyforge
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: mk20336 »

KeyForge: Worlds Collide & Dark Tidings

Czas aby zapoznać się z kolejna gra - tym razem KeyForge. Dzisiaj sprawdzamy co kryje się w dwóch rozszerzeniach, opowiadam trochę o mechanice gry i oczywiście, obiecuję więcej ciekawych materiałów!

LINK: KeyForge: Worlds Collide & Dark Tidings

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ