Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

brazylianwisnia pisze: 10 lip 2022, 21:58 W moim odczuciu istotność składowych jest następująca: optymalizacyjna karcianka > gra planszowa > klimat > role play
Dla mnie:
klimat > gra planszowa > role play > optymalizacyjna karcianka
Jak chce się pobawić w optymalizacje, to mam od tego masę innych gier. Dla mnie w AH robotę robi klimat, w tym mechaniczny (czyli nie wynikający z opisów na kartach, ale tego jak mechanika oddaje wydarzenia) i konsekwencje wyborów/porażek/wygranych.

Co kto lubi. Nie ma co narzucać innym jedynej słusznej perspektywy na grę.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Freshus »

Nie wiem to się wypowiem :D.
Ja właśnie przerzuciłem się na kooperacyjne karcianki przez wzgląd na to, że nie muszę siedzieć 5 dni nad talią i zastanawiać się/optymalizować, czy konieczne jest dorzucenie jeszcze jednej karty, która podniesie szansę na zdobycie wskazówki o 0,6% czy raczej iść w tamtą, która da mi boosta do walki o 0,8%? (Oczywiście dane to czysta abstrakcja :D).
Przeżyłem to grając w karcianki rywalizacyjne, gdzie granie fun deckami mijało się totalnie z celem, nie mam zamiaru przeżywać w co-opach :D.
Aczkolwiek zobaczymy jak to będzie w Arkhamie, bo dopiero zaczynam. I o ile w marvelu złożenie "głupiego decku", zagranie 2 gier i stwierdzenie, że nie działa tak jak to wyglądało na papierze nie jest tak "energochłonne", tak zaczynanie nowej kampanii, po dwóch grach :D... We will see.

Szybkie pytanie. Kampanie nie są ze sobą powiązane jakimś ciągiem przyczynowo skutkowym? Mogę ogrywać po kampaniach obecnie wydanych w nowym formacie, kampanie na krawędzi ziemi czekając na pozostałe kampanie, aż zostaną wydane w nowej formie i nic nie stracę "pod kątem fabularnym"?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jacek_PL »

Freshus pisze: 10 lip 2022, 23:06 Szybkie pytanie. Kampanie nie są ze sobą powiązane jakimś ciągiem przyczynowo skutkowym? Mogę ogrywać po kampaniach obecnie wydanych w nowym formacie, kampanie na krawędzi ziemi czekając na pozostałe kampanie, aż zostaną wydane w nowej formie i nic nie stracę "pod kątem fabularnym"?
Nie ma takiego żadnego powiązania przyczynowo skutkowego między kampaniami, każda to osobna opowieść.

Co do tego co wcześniej napisałeś, to mam wrażenie że trochę sobie przeczysz, bo z jednej strony nie chcesz szlifować talii, a z drugiej strony "przeraża" Cię fakt, że raz złożoną talią do AH będziesz musiał zagrać całą kampanię. Na pocieszenie powiem, że talia w czasie kampanii ewoluuje, można nawet karty wymieniać na zupełnie inne, chociaż oczywiście to nie jest to samo co budowanie talii od podstaw - tak przy okazji to jest moim zdaniem jeden z elementów RPG w tej grze, gdzie talia symbolizująca nasze umiejętności i ekwipunek rozwija się w trakcie przygody.
Arius
Posty: 1418
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 300 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Każda kampania to osobną historia.
Nie są z sobą powiązane.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Freshus »

Jacek_PL pisze: 11 lip 2022, 00:02 Nie ma takiego żadnego powiązania przyczynowo skutkowego między kampaniami, każda to osobna opowieść.

Co do tego co wcześniej napisałeś, to mam wrażenie że trochę sobie przeczysz, bo z jednej strony nie chcesz szlifować talii, a z drugiej strony "przeraża" Cię fakt, że raz złożoną talią do AH będziesz musiał zagrać całą kampanię. Na pocieszenie powiem, że talia w czasie kampanii ewoluuje, można nawet karty wymieniać na zupełnie inne, chociaż oczywiście to nie jest to samo co budowanie talii od podstaw - tak przy okazji to jest moim zdaniem jeden z elementów RPG w tej grze, gdzie talia symbolizująca nasze umiejętności i ekwipunek rozwija się w trakcie przygody.
Wielkie dzięki :D. Co do powyższego to bardziej chodziło mi o to, że np. w Marvel Champions gram wszystko standalone. Więc jak talia okaże się po 2 grach do niczego, to nie ma problemu, że utknąłem gdzieś tam na 3/4 misji po drodze przegrywając wszytko, bo jednak talia, która myślałem, że będzie fajna - nie będzie :D. W Marvelu mogę złożyć nową, wybrać tego samego przeciwnika lub innego, zmienić mu modular set i rozgrywka jest zupełnie inna. Tutaj po powiedzmy 2 pierwszych misjach, muszę złożyć nowy deck i jechać od początku. Ale raczej na razie nie będzie z tym problemu, bo pula kart u mnie na ten moment nie jest za duża, a gra wciągnęła mnie mega mocno. Połączenie karcianki z przemieszczaniem się po mapie był strzałem w 10. A że ja się wczuwam jak oszalały, to mam wrażenie, jakbym sam łaził po tych miejscówkach :D.

Szkoda tylko, że 2 LCG na pokładzie, a co za ty idzie worek pieniędzy już nie pomaga xD.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Ale dlaczego nowy deck i od początku? Kolejny badacz i jazda dalej ;-)
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eventide »

Hej, dokupiłem sobie kilka dni temu 6 zestawów mitów z cyklu "Pożeraczy" i zdziwiła mnie jakość kart. Są wydrukowane na cieńszym, bardziej giętkim i nieznacznie bardziej śliskim papierze. Odwzorowanie kolorów w porządku, ale ten papier jest zdecydowanie inny niż w podstawce i wszystkich pozostałych cyklach. Inne jest też pakowanie kart: folia jest cieńsza, bardziej miękka i mocno obciągająca karty. Charakterystyczna jest też złota nitka ułatwiająca odfoliowanie. Nie przypominam sobie takowej z innych rozszerzeń. Czy ostatnie lipcowe dodruki były drukowane "in-house" w FFG czy to w ogóle już taka zmiana i od teraz tak będzie? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

eventide pisze: 15 lip 2022, 13:56 Hej, dokupiłem sobie kilka dni temu 6 zestawów mitów z cyklu "Pożeraczy" i zdziwiła mnie jakość kart. Są wydrukowane na cieńszym, bardziej giętkim i nieznacznie bardziej śliskim papierze. Odwzorowanie kolorów w porządku, ale ten papier jest zdecydowanie inny niż w podstawce i wszystkich pozostałych cyklach. Inne jest też pakowanie kart: folia jest cieńsza, bardziej miękka i mocno obciągająca karty. Charakterystyczna jest też złota nitka ułatwiająca odfoliowanie. Nie przypominam sobie takowej z innych rozszerzeń. Czy ostatnie lipcowe dodruki były drukowane "in-house" w FFG czy to w ogóle już taka zmiana i od teraz tak będzie? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Kupiłem sobie ostatnio Klątwę Rougarou i karty też tam są wyraźnie inne niż w podstawce i Na skraju Ziemi, podobnie jak opowiadasz są takie bardziej śliskie. Chyba będę musiał w końcu się zaopatrzyć w koszulki.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 887
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 266 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

No to mamy oficjalną zapowiedź nowego cyklu pt. Szkarłatne Klucze 8)
http://galakta.pl/szkarlatne-klucze-zap ... rkham-lcg/

Obrazek
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: doczek »

Miotam się czy kupić talie początkowe. Pytanko brzmi czy te talie nadają się do gry solo, czy jednak skrojone na minimum dwóch badaczy. Poszedłem w nowe wydanie więc mam podstawkę i dwa cykle. Gram głownie w dwie osoby, ale szukam czegoś żeby grać solo, a nie bardzo mi się chce składać coś z tego co posiadam. Ma ktoś doświadczenie z tymi taliami ??
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 360
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Te talie to nie tylko build startowy, ale i całkiem sensowny zestaw kart wyższego poziomu do awansowania postaci. Ze spokojem można spróbować zagrać tylko tą talią i jako pulę do awansu trzymać resztę danego dodatku. Spektakularnie nie będzie, ale da się nawiązać walkę z wieloma scenariuszami. Co do grania solo - postacie są tu dość wyspecjalizowane i mogą być problemy z piętami achillesowymi (np. Harvey Walters raczej nie ubije nic większego od szczura bez swojego jedynego zaklęcia bojowego).
Robinus
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2022, 20:48
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Robinus »

Ja dopiero chcę rozpocząć przygodę, ale mam wątpliwość dotyczącą wersji:

Zauważyłem, że NOWA EDYCJA różni się od poprzedniej - rozmieszczeniem logotypów na dole (w nowej są rozstrzelone na zewnętrzne części pudła, w poprzedniej edycji były na środku - blisko siebie). Wydaje mi się, że dotyczy to również dodatków.
Czy w taki sposób rozpoznam które dodatki są do której wersji?

Ale ważniejsza rzecz - w sklepie GALAKTY nie istnieje określenie "NOWA EDYCJA" - jest tylko "GRA KARCIANA" albo "ZESTAW DLA 1-4 GRACZY".

Ponieważ moje rozgrywki będą przebiegały raczej w większości SOLO - czy polecacie ten większy zestaw? Czy faktycznie - wg mojej teorii logotypowej - tylko zestaw 1-4 jest "nową edycją"? Czy w końcu - mogę do tańszego zestawu dokupować dodatki z nowej edycji?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 188 times
Been thanked: 575 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Robinus pisze: 17 sie 2022, 09:50 Ja dopiero chcę rozpocząć przygodę, ale mam wątpliwość dotyczącą wersji:

Zauważyłem, że NOWA EDYCJA różni się od poprzedniej - rozmieszczeniem logotypów na dole (w nowej są rozstrzelone na zewnętrzne części pudła, w poprzedniej edycji były na środku - blisko siebie). Wydaje mi się, że dotyczy to również dodatków.
Czy w taki sposób rozpoznam które dodatki są do której wersji?

Ale ważniejsza rzecz - w sklepie GALAKTY nie istnieje określenie "NOWA EDYCJA" - jest tylko "GRA KARCIANA" albo "ZESTAW DLA 1-4 GRACZY".

Ponieważ moje rozgrywki będą przebiegały raczej w większości SOLO - czy polecacie ten większy zestaw? Czy faktycznie - wg mojej teorii logotypowej - tylko zestaw 1-4 jest "nową edycją"? Czy w końcu - mogę do tańszego zestawu dokupować dodatki z nowej edycji?
Tak dalej polecamy nową edycje. Bo to nie chodzi tyle o zestaw dla 3-4 graczy, co o full zestaw kart w podstawce. A ten już się bardzo przydaje, szczególnie przy Solo na początku.
Robinus
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2022, 20:48
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Robinus »

Dziękuję za odpowiedź - gra kupiona i ja zostałem kupiony już na czwartej stronie zasad wprowadzających:

Obrazek

Czytałem i słyszałem o klimacie tej karcianki, widzę że nie są to przesadzone wieści :)
Robinus
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2022, 20:48
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Robinus »

Ależ to dobre jest.
Dobrze, że sobota to była, bo mnie ostatnio druga w nocy zaskoczyła przez tę planszówkę :)

Gram sam - do tej pory w trybie "prawdziwego solo", wczoraj spróbowałem na dwie ręce i w sumie mam mieszane uczucia.
Gra zyskała głębi, współpraca badaczy ułatwiała ubijanie stworów, przygoda stała się ciekawsza, ale czaszka jeszcze mi dymi po tym procesie i gra trwała kilka dobrych godzin. Pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Jednak pierwsza rzecz to rozgrywka a druga - budowa talii. To moja pierwsza gra LCG i ten aspekt całkiem mi się spodobał - można w pracy pokombinować i porozmyślać jak talia powinna wyglądać :) Jednak jedna talia to wyzwanie dla mnie, a dwie?

Jak wy gracie solo?

A ogólnie gra dla mnie bardzo fajna. Niby karcianka, ale trochę Dungeon Crawler, trochę paragrafówka, do tego fabuła i klimat. Ma tylko jedną - a właściwie kilkaset znanych wszystkim wad ($). Mimo ich wszystkich jednak szykuję się na zakup pierwszego dodatku - celuję w "Na krawędzi Ziemi".

Niech wam się najlepsze karty na górze układają!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 188 times
Been thanked: 575 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Robinus pisze:Jak wy gracie solo?
Jestem wielkim fanem True Solo w tego typu grach, ale w Arkham mi się najgorzej tak gra. I jedyna gra w której w miarę często decyduje się jednak na 2 ręce. W szczególności że chcialoby się pograć wszystkimi, a niekórymi postacia na True Solo jest naprawdę ciężko.
Miszon
Posty: 2518
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ja preferuję na 2 ręce. Jest mi jakoś fajniej grać postaciami, które mogę specjalizować, niż jednym wszechstronnym ludkiem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
MowMiStefan
Posty: 639
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 70 times
Been thanked: 165 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MowMiStefan »

Robinus pisze: 22 sie 2022, 15:12 Jak wy gracie solo?
Na dwie ręce również.
Robinus pisze: 22 sie 2022, 15:12A ogólnie gra dla mnie bardzo fajna. Niby karcianka, ale trochę Dungeon Crawler, trochę paragrafówka, do tego fabuła i klimat. Ma tylko jedną - a właściwie kilkaset znanych wszystkim wad ($). Mimo ich wszystkich jednak szykuję się na zakup pierwszego dodatku - celuję w "Na krawędzi Ziemi".
Ja osobiscie chyba bym wybrał Szlak do Carcosy jeśli to ma być pierwszy/jedyny dodatek :) Niemniej "Na krawędzi ziemi" nie mam/nie grałem więc może się mylę, ale Carcosa jest super :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Miszon
Posty: 2518
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1017 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Potwierdzam, Carcosa jest super.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Robinus
Posty: 6
Rejestracja: 10 lip 2022, 20:48
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Robinus »

Ach, dziękuję za info.

Czyli jednak dwie postacie.

Więc nadal trenuję dwupostaciową rozgrywkę i czytam recenzję Szlaku do Carcossy.
MowMiStefan
Posty: 639
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 70 times
Been thanked: 165 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MowMiStefan »

Robinus pisze: 22 sie 2022, 18:22 Ach, dziękuję za info.

Czyli jednak dwie postacie.

Więc nadal trenuję dwupostaciową rozgrywkę i czytam recenzję Szlaku do Carcossy.
Weź pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Na stronie https://arkhamdb.com/ masz różne gotowe talie/ręce. Z tego co kojarzę/pamiętam, to zasadniczo im dalej w las (ścieżką wydawniczą) tym mniej tych buildów - np. dlatego, że ktoś przestał grać po 2 cyklu, albo ktoś robił zestaw dla kogoś, kto ma 3 cykle. Jeśli będziesz miał podstawkę i potem Carcosę, to masz Baza + Drugi cykl - może się okazać, że cokolwiek znajdziesz na stronce będzie się odwoływało do Dunwich, czyli kart z pierwszego cyklu. Tak więc może jednak warto iść po kolei? No chyba, że sam będziesz budował sobie talie :)

I kiedyś zapisałem sobie też taki link, nawet był niedawno aktualizowany: https://docs.google.com/document/d/1_Qg ... T2WQ/edit#
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 188 times
Been thanked: 575 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Czytając takie posty zawsze zastanawia mnie jaki % osób grających w arkham i tego typu gry rzeczywiście samemu tworzy decki...

Uwierzyłbym jakby wyszło że 50% graczy i uwierzyłbym jakby wyszło że 0,5% graczy...
MowMiStefan
Posty: 639
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 70 times
Been thanked: 165 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MowMiStefan »

ja biore z ArkhamDB :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jacek_PL »

Ja tam sobie sam składam talie, ale też nie przesadzam zbytnio z ich optymalizacją, to jest jednak taki typ gry gdzie trochę bardziej liczy się przygoda niż wygrywanie. Między innymi za to lubię HwA, wygrywasz czy przegrywasz przygoda toczy się dalej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 22 sie 2022, 19:00 Czytając takie posty zawsze zastanawia mnie jaki % osób grających w arkham i tego typu gry rzeczywiście samemu tworzy decki...

Uwierzyłbym jakby wyszło że 50% graczy i uwierzyłbym jakby wyszło że 0,5% graczy...
Ja bym uwierzył że 100% graczy bo przecież budowanie to gra a reszta to tylko testowanie decku, prawda? ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ