Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

Yuri pisze: 05 sie 2022, 12:33 Dzięki za info, zatem tak zrobię. Pytam, bo pamiętam że w trakcie kampanii coś wspominali ze dodadzą jakiś deck z potworami do figurek i stąd moje pytanie.
Deck do figurek masz w MoA past and future.
Podmienia on zwykle karty potworów z kampanii wiek legend i ostatni rycerz i robi z nich strażników. Te karty można było kupić same lub z boxem potworów. Obrazki na tych kartach są identyczne z tymi na które się wymienia.
Jak masz te drugie pudło z potworami to powinny te karty tam być.
I
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: suibeom »

Szykujemy się do rozpoczęcia naszej przygody z Tainted Grail, jestem na etapie koszulkowania kart i stąd pytanie, czy w SG są jakieś karty, które przydadzą się przy przechodzeniu pierwszej kampanii?
tommyray
Posty: 1341
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 415 times
Been thanked: 570 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

suibeom pisze: 06 sie 2022, 17:43 Szykujemy się do rozpoczęcia naszej przygody z Tainted Grail, jestem na etapie koszulkowania kart i stąd pytanie, czy w SG są jakieś karty, które przydadzą się przy przechodzeniu pierwszej kampanii?
Wydaje mi się, że niczego takiego tam nie ma i są w pełni niezależne.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

suibeom pisze: 06 sie 2022, 17:43 Szykujemy się do rozpoczęcia naszej przygody z Tainted Grail, jestem na etapie koszulkowania kart i stąd pytanie, czy w SG są jakieś karty, które przydadzą się przy przechodzeniu pierwszej kampanii?
Osiołek i karty do niego który jest w pudle z dodatkami. Ułatwia grę.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: suibeom »

mam kolejne pytanie :-) koszulkuję karty terenu i odkryłem, że mam problem z ich numeracją: brakuje m.in. karty 124, kart od 127do 130 i jeszcze kilku. Tak ma być, czy mam babola?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

suibeom pisze: 06 sie 2022, 18:16 mam kolejne pytanie :-) koszulkuję karty terenu i odkryłem, że mam problem z ich numeracją: brakuje m.in. karty 124, kart od 127do 130 i jeszcze kilku. Tak ma być, czy mam babola?
Dodatkowo echa przeszłości dołącz jak masz.

W kartach lokacji są luki. Sprawdziłem u siebie. Ilościowo się zgadzały a żadna się nie powtarzała. Tak jest w każdej kampanii. Luki będą też w kartach sekretów.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: suibeom »

Mam jeszcze jedno pytanie, czy lepiej grać jako drużyna, w sensie wszędzie razem, czy lepiej rozejść się po mapie i jak najwięcej eksplorować?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

suibeom pisze: 07 sie 2022, 13:15 Mam jeszcze jedno pytanie, czy lepiej grać jako drużyna, w sensie wszędzie razem, czy lepiej rozejść się po mapie i jak najwięcej eksplorować?
Na tym polega piękno gier, że sam o tym decydujesz :) a na serio to chyba ciężko jakąś złota zasadę podać w tej kwestii. Walki będą łatwiejsze we dwójkę, ale eksploracja może kuleć.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

suibeom pisze: 07 sie 2022, 13:15 Mam jeszcze jedno pytanie, czy lepiej grać jako drużyna, w sensie wszędzie razem, czy lepiej rozejść się po mapie i jak najwięcej eksplorować?
Zgadzam się, że nie ma prostej odpowiedzi ale w większości przypadków główny wątek warto iść jako drużyna bo i tak często wymaga obecności wszystkich graczy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Panowie i Panie potrzebuje pomocy.... otóż, zbieram się do malowania TG i wszelkich dodatków, wybrałem karty z symbolem G jak mi zalecono, porozkładałem je na stole z podziałem na pudełka z których pochodziły, by się później nic nie pomieszało i ....i mam zagwozdkę. Otóż kilkoro z nich nie ma karty, lub nie wiem do końca czy dobrze je przyporządkowałem. Pomożecie ?
Spoiler:
Czy na powyższym Zakapturzona Wrona i Glastig są dobrze dobrane z kartami ?
Spoiler:
Czy na powyższym Oszalały wojownik, Blada Pani i Powierniczka Ognia są dobrze dobrane z kartami ?
Spoiler:
Czy ta karta powyżej ma figurkę?
Spoiler:
Czy te 3 powyższe figsy mają swoje karty ? Ta z lewej to Danse Macabre i na tym moja wiedza się kończy.

I dodatkowe pytanie. Zauważyłem przy przeglądaniu kart Spotkań, że te same potwory raz występują w różnych pudłach z literką G, a raz nie. Nie trzeba rozumiem podmieniać kart bez G skoro mamy figsy i tak ma zostać ?

Bardzo dziękuję za pomoc!
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Nie mam dodatku z figurkami ale bestia plagi jest z czerwonego moru i szukaj figurki, która tam pasuje. Na ostatnim zdjeciu na środku jest Pierwszy.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Shimrod »

Yuri pisze: 16 sie 2022, 21:35 I dodatkowe pytanie. Zauważyłem przy przeglądaniu kart Spotkań, że te same potwory raz występują w różnych pudłach z literką G, a raz nie. Nie trzeba rozumiem podmieniać kart bez G skoro mamy figsy i tak ma zostać ?
Monsters of Avalon 2 (Past and the Future) zamienia 20 potworów z pudła ze stretch goals ze zwykłych spotkań na na strażników. Jeśli masz ten dodatek, podmieniasz karty na te z literką G i możesz używać dodatkowych figsów w grze.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4538
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Środkowy gość z ostaniego zdjęcia to Pierwszy. On nie ma swojej karty i będzie o nim w fabule gry. Poszukaj sobie na internecie propozycje jego malowania
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Możesz szukać pod hasłem fore-dweller. Łatwiej znaleźć niż Pierwszy ;) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 491 times
Been thanked: 55 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: CoLdY7 »

A przypadkiem do karty Bestia Plagi nie pasuje figurka połozona na karcie Glastig?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Z Waszymi wskazówkami rozszyfrowałem figurki do końca dziś rano, bladym świtem przed pracą :) dzięki wszystkim za pomoc, teraz czas je ładnie odmalować :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4538
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Yuri pisze: 17 sie 2022, 08:37 Z Waszymi wskazówkami rozszyfrowałem figurki do końca dziś rano, bladym świtem przed pracą :) dzięki wszystkim za pomoc, teraz czas je ładnie odmalować :)
yuri nie wiem jakie jest twoje podejście do gier, ale z mojego racjonalnego punktu widzenia poczekaj z tym malowaniem potworów. Przeszedłem całą podstawową kampanie i strażnicy z figurkami pojawili się raptem parę razy tylko.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Ja po prostu uwielbiam malować :) a co do mojego podejścia do gier to nim usiadłem do SoBa to pomalowałem do niego > 800 figurek, a to był jeden tylko z elementów przygotowania do pierwszej gry. Więc sam rozumiesz, że pomalowanie jest dla mnie musowy zabiegiem :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Hardkor pisze: 17 sie 2022, 09:18
Yuri pisze: 17 sie 2022, 08:37 Z Waszymi wskazówkami rozszyfrowałem figurki do końca dziś rano, bladym świtem przed pracą :) dzięki wszystkim za pomoc, teraz czas je ładnie odmalować :)
yuri nie wiem jakie jest twoje podejście do gier, ale z mojego racjonalnego punktu widzenia poczekaj z tym malowaniem potworów. Przeszedłem całą podstawową kampanie i strażnicy z figurkami pojawili się raptem parę razy tylko.
Maluję się po to żeby było pomalowane a nie żeby to miało sens gameplayowy ;-) mimo wszystko fajnie jak wyciągniesz sobie ładnie pomalowane potworki i leżą dookoła mapy czekając na wejście do gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

brazylianwisnia pisze: 17 sie 2022, 10:15 mimo wszystko fajnie jak wyciągniesz sobie ładnie pomalowane potworki i leżą dookoła mapy czekając na wejście do gry.
To odkurz je od czasu do czasu bo większość figurek nawet nie dotknie mapy przez wszystkie kampanie :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

tomekmani3k pisze: 17 sie 2022, 10:17
brazylianwisnia pisze: 17 sie 2022, 10:15 mimo wszystko fajnie jak wyciągniesz sobie ładnie pomalowane potworki i leżą dookoła mapy czekając na wejście do gry.
To odkurz je od czasu do czasu bo większość figurek nawet nie dotknie mapy przez wszystkie kampanie :D
To tak jak większość figurek u ludzi co trzymają w gablotkach ;-) choć nie nalezw do tej grupy to np moje figurki do Blood Rage też leżą w pudełku by być wyciągnięte raz na rok a pomalować było warto. Wszystko zależy czy chcesz figurki "dla Miecia" czy żeby jakoś spłacały się użytkowaniem.

Swoją drogą nie wiem czy ktoś tu wrzucał ale kampania Tainted Grail Kings of Ruin ma być pod koniec września. Tak dla zainteresowanych.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sasquach
Posty: 1846
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sasquach »

Yuri pisze: 16 sie 2022, 21:35 Panowie i Panie potrzebuje pomocy.... otóż, zbieram się do malowania TG i wszelkich dodatków, wybrałem karty z symbolem G jak mi zalecono, porozkładałem je na stole z podziałem na pudełka z których pochodziły, by się później nic nie pomieszało i ....i mam zagwozdkę. Otóż kilkoro z nich nie ma karty, lub nie wiem do końca czy dobrze je przyporządkowałem. Pomożecie ?
Tak z ciekawości. Zajrzałeś na spód pudełka z figurkami? Bo tam są wszystkie opisane :) Wprawdzie po angielsku, ale przynajmniej cześć z tych o które pytasz da się łatwo przetłumaczyć.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

sasquach pisze: 17 sie 2022, 17:26
Yuri pisze: 16 sie 2022, 21:35 Panowie i Panie potrzebuje pomocy.... otóż, zbieram się do malowania TG i wszelkich dodatków, wybrałem karty z symbolem G jak mi zalecono, porozkładałem je na stole z podziałem na pudełka z których pochodziły, by się później nic nie pomieszało i ....i mam zagwozdkę. Otóż kilkoro z nich nie ma karty, lub nie wiem do końca czy dobrze je przyporządkowałem. Pomożecie ?
Tak z ciekawości. Zajrzałeś na spód pudełka z figurkami? Bo tam są wszystkie opisane :) Wprawdzie po angielsku, ale przynajmniej cześć z tych o które pytasz da się łatwo przetłumaczyć.
Nic nie zauważyłem, ale uwierz, że sprawdzę :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: suibeom »

mam pytanie dotyczące figurek z dodatku Monster of Avalon. Czy ktoś zrobił sobie jakąś rozpiskę, jakie potwory przyporządkować kartom spotkań? Wspieram się tym co na ostatniej stronie pudełka a i tak większość dla mnie to czarna magia
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

suibeom pisze: 19 sie 2022, 13:47 mam pytanie dotyczące figurek z dodatku Monster of Avalon. Czy ktoś zrobił sobie jakąś rozpiskę, jakie potwory przyporządkować kartom spotkań? Wspieram się tym co na ostatniej stronie pudełka a i tak większość dla mnie to czarna magia
podobno:
Zajrzałeś na spód pudełka z figurkami? Bo tam są wszystkie opisane :) Wprawdzie po angielsku
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ