Duży blat na wyjazd, pomysły.

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Duży blat na wyjazd, pomysły.

Post autor: Robin Wood »

Cześć,

mam pytanie, może ktoś już w tym temacie przetarł szlaki:

mamy wrześniowy wyjazd nad morze do domku, gdzie jest stół, jednak nie za dużych rozmiarów. Pomyśleliśmy, że można wziąć (lub kupić na miejscu) jakiś blat własnej roboty, typu np duża deska 1,5x1,5m itp itd. Ponieważ mamy sporo rzeczy do zabrania, pewnie będziemy coś kombinować na miejscu niż taszczyć to przez 600km.

Teraz pytanie - jakie rozwiązanie byłoby najlepsze, by nie wydać na miejscu za dużo kasy na takie jednorazowe pomysł, myśleliśmy o np 2 sklejkach (np. grubości 4mm dostępnych w OBI) połączonych ze sobą zawiasem, by na dzień móc spokojnie postawić to gdzieś w kącie, a na wieczór rozłożyć i położyć na ten mniejszy blat...

Ktoś z Was stosował tego typu rozwiązanie? Będę wdzięczny za podrzucenie lepszego pomysłu, niż ten nasz na szybko...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Duży blat na wyjazd, pomysły.

Post autor: sqb1978 »

Jeśli mam grać w planszówki na wyjeździe to z reguły przeglądam zdjęcia lokacji aby właśnie zwrócić uwagę na wielkość stołu. To co mówisz jest do zrobienia, chociaż nie wiem czy 4mm nie będzie się wyginać. Mam podobne rozwiązanie (100x100) pod maty i niestety boki lekko zwisają, a wystają ok. 20 cm po obu stronach stołu. Nie da się też o taki blat oprzeć, co po dłuższej rozgrywce jest uciążliwe i trzeba bardzo uważać aby nie potrącić całości albo się mimowolnie nie oprzeć.
Inna opcja to zsunąć 2 stoliki albo zabrać stolik turystyczny na dodatkowe komponenty. Raz grałem w taki sposób, że pod stołem mieliśmy mniejszy stolik na komponenty, które nie muszą być widoczne dla wszystkich na potrzeby gry. Ewentualnie wziąć gry, które się na takim stole zmieszczą.
W grę wchodzą też organizery kart, które wykorzystują przestrzeń w pionie, np. jeśli masz gry z dużą ilością talii, które rozłożone na stole zajmują miejsce (np Eldritch Horror czy Firefly). Więcej pomysłów nie mam.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Duży blat na wyjazd, pomysły.

Post autor: shod »

sklejka 4 mm...nie będzie to ani sztywne ani stabilne, chyba że byś to jakoś wzmocnił od spodu, poza tym wcale takie tanie też może nie wyjść.
Zobacz sobie taki składany stół bankietowy/ogrodowy/turystyczny [np. w JYSK, LEROY]. Gram często na takich stołach na różnych spotkaniach planszówkowych i są naprawdę dobre, poza tym wymiar to ok. 180x75 cm.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Duży blat na wyjazd, pomysły.

Post autor: JollyRoger90 »

Hmm zrób rozeznanie, bo może w okolicy akurat są miejscówki gdzie można pograć w swoje gry. Jakiś pub czy klub. Jeśli to domki, to może na terenie ośrodka jest jakaś świetlica z większym stołem. ewentualnie granie na podłodze/łóżku.

Oczywiście podaje tutaj alternatywy dla pomysłu OPa :)
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Duży blat na wyjazd, pomysły.

Post autor: Robin Wood »

Dzięki za pomysły. Wybór chyba padnie na stół turystyczny. Na allegro lub olx takie stoliki (180x76x74) kosztuje koło 249 zł. Myślę, że cena przystępna i pomysł lepszy od kombinowania z tą sklejką. Da się to też złożyć i spokojnie postawić w jakimś koncie na dzień.

Dzięki za pomysły i propozycje.
ODPOWIEDZ