Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

13thSON pisze: 10 sie 2022, 14:11
Cyel pisze: 07 sie 2022, 21:30 Jak zaplanowałem, tak zrobiłem :)

Umówiliśmy się dziś z żoną z przyjaciółmi na wspólne malowanie Pluszowych Opowieści, które mają być prezentem dla siostrzenic przyjaciółki.
Super, pierwsze co mi się rzuciło w oczy, że ten duży robot się wyróżnia poziomem malowania. A potem przeczytałem, że malowanie było w gronie. Zazdroszczę, że nie jestem siostrzenicą przyjaciółki, to będzie super prezent.
Chyba wystarczy nam już tylko jedna sesja, żeby wszystko dokończyć, przykleić trawkę na podstawki itd :) też myślę że dziewczynki będą zachwycone ;D

Dzięki! :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

Kończę powoli malowanie Imperium Atakuje. Nie lubię malowania powtarzalnych figurek, więc najprzyjemniejsze, czyli bohaterów, zostawiłem sobie na koniec. Patrząc na zdjęcia ciągle nie jestem zadowolony z efektów, bo malowanie wydaje mi się jakieś takie brudne. Szczególnie na twarzy się staram, nakładam minimum kilka-kilkanaście bardzo rzadkich warstw farby, a i tak ciągle widzę ziarno i smugi, na których później coraz trudniej jest malować, przez co np. czarna farba w źrenicach albo wash do cieniowania zaczyna się nieładnie rozlewać i ząbkować, zamiast zostawiać równe linie. Może po prostu doszedłem już do ściany i przy takiej skali i czasie, jaki chcę poświęcać, nic lepiej nie zrobię. Chyba, że zmiana farbek albo wody na destylowaną może coś pomóc. :)

Za to jak porównam te figurki do tych z podstawki, które malowałem kilka lat temu, to mam ochotę zaczynać malowanie od początku. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Yuri »

To ja tak hurtem wrzucę może... wybrałem sporo dni urlopu i....no jakoś mi się dobrze malowało :)
Mocnoooo nadrobiłem zaległości, tj.:
- Brook City + wszystkie dodatki, tj. jakieś 155 figurek
- Hard City + wszystkie dodatki, tj. jakieś 50 figurek
- Dracula 3ed - 5 figsów
- FlashPoint +wszystkie dodatki, tj. jakieś 30 figurek
- Nemos War Ultimate Edition - 3 figsy
- Descent 2ed - ok. 40 figurek, zlecenie
- Chronicle X + wszystkie dodatki- sami Bohaterowie tj, jakieś 20 figsów
- Shadows of Brimstone - ok. 15 figurek, głównie XL i L
- Street Masters Afterschock + wszystkie dodatki, tj. jakieś 196 figurek (komplet Przeciwników)

Co mi zostało?
- Street Masters Afterschock - ok. 45 figurek samych Bohaterów
- Magia i Myszy Opowieści z Mrocznej Kniei - ok. 45 figurek
- Sword & Sorcery - 14 figurek, zlecenie
- Tainted Grail + wszystkie dodatki, tj. ok. 100 figsów ?

By nie być gołosłownym:

Obrazek

Jak skończę to co na zdjęciu to zostanie mi tylko do pomalowania "Defenders of the Last Stand" i.... i mogę spokojnie czekać na >1200 figsów do SoBa, które mają przyjść przed końcem roku + Nova Aetas Renaissance. Mocno się odkopałem spod szarego plastiku :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

(Ciach - prośba o zastanowienie czy jest sens wrzucać wielki cytat całego poprzedniego posta - Fisq)

Tyle pomalować…..zazdraszczam:)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: YoYo »

Yuri pisze: 11 sie 2022, 17:41 To ja tak hurtem wrzucę ...
Łoj!!! Ależ seria, ja po tygodniu (ponad) malowaniu 34 mam już dość na jakiś czas ;). Gratulacje, przede wszystkim za cierpliwość, ale coś w tym jest ....

Po tym poście viewtopic.php?f=61&t=65639&start=650#p1492475 zabrałem się za dwa kolejne dodatki do Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie.
Tak dobrze mi się ostatnio malowało, że też polecałem serią. Tym razem prezentuję dodatek Cieniste ścieżki + Czyhający w mroku. Ogólnie jestem zadowolony poza Balrogiem, jednak płomienie maluje się cholernie ciężko, zwłaszcza przy takiej skali. Tutaj nie jestem zadowolony i trochę klapa chyba. Może kiedyś tego Balroga jeszcze przemaluję. Reszta może być. Oto rezultat, reszta w spojlerze. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gribbler »

Cur z Oathsworn w podstawowej wersji.

Obrazek

Armory Pack:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Odmęty Grozy

Czyli zabieram się za kończenie rozgrzebanych malowań...

Obrazek

Klasycznie więcej (zbliżenia) w spoilerze.
Spoiler:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

Sorki za lekki offtopic, wrzucam w celu inspiracji.
Ostatnio znalazłem interesujący kanał o malowaniu figurek (nie po polsku), bardzo polecam
JOSEDAVINCI_
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Jose jest świetny, ale też bardzo zaawansowany. Dla mnie ogólnie górna półka youtuberów.
Trudno powtórzyć to co on robi. Mnie na przykład trochę przytłacza ilość króków, warstw itd. które robi żeby np: zrobić podstawkę.
Nie jestem jeszcze na tym poziomie chęci, czasu i świadomości, żeby tak w te i we wte pracować nad jednym elementem.

Ogólnie youtube bardzo obrodził w świetne kanały do malowania/robienia makiet. Ja już utonąłem. Oglądam żeby zobaczyć samą pasję, świetne pomysły i projekty. Szkoda, że w zasadzie polacy prawie nieobecni.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gribbler »

Dla mnie Sorastro okazał się kopalnią wiedzy. Na jego poradnikach do LotR: Podróże nauczyłem się bardzo dużo.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: choczkins »

Ostatnio kombinuje z Lahmian medium. Rozcieńczam zwykłe farbki głównie od vallejo i używam jak contrasty:)
Spodnie pomalowane w ten sposób żadnego poprawiania itp.
Czasami nakładam jeszcze washa żeby był większy kontrast.
Obrazek
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Irr3versible »

Upiększacze mapy Massive Darkness 2.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomalowanie reszty to już osobny temat.. ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Ehhhh.... i wez tu nie graj w tak piekne planszowki
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

choczkins pisze: 04 wrz 2022, 16:59 Ostatnio kombinuje z Lahmian medium. Rozcieńczam zwykłe farbki głównie od vallejo i używam jak contrasty:)
Spodnie pomalowane w ten sposób żadnego poprawiania itp.
Czasami nakładam jeszcze washa żeby był większy kontrast.
Obrazek
Spróbuj sobie glaze medium od vallejo- wydaje mi się, że lepszy stosunek ceny do objętości
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: choczkins »

A no to widzisz nie wiedziałem że takowy istnieje. Na oewno spróbuję dzięki 👍🏻
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

MgK1989 pisze: 07 wrz 2022, 11:54 Spróbuj sobie glaze medium od vallejo- wydaje mi się, że lepszy stosunek ceny do objętości
choczkins pisze: 07 wrz 2022, 12:21 A no to widzisz nie wiedziałem że takowy istnieje. Na oewno spróbuję dzięki 👍🏻
Jakiś czas temu sporo oglądałem na temat kombinacji z tzw. "domowymi" contrastami. W tych tematach przewija się nieustannie też kombinacja z tworzeniem medium. Nie będę się mądrzył, bo tak głębokiej wiedzy nie mam, ale Glaze chyba daje jednak coś innego niż chcesz uzyskać [glaze powoduje zmniejszenie lepkości farby i powoduje transparentność dla lepszego przechodzenia między kolorami], ale efekty najlepiej sprawdzić na własnej skórze....albo skórze figurki ;). Mam już kilka contrastów i medium contrast i kombinowałem też z tym medium, ale kupiłem Matt medium i Flow Iimprover. Mieszanka tych dwóch plus woda demoralizowana daje niby Lahmian medium. Ja mając już wcześniej Contrast medium i małą buteleczkę Glaze robię różne kombinacje i efekty są całkiem niezłe. W sieci jest sporo materiałów i przepisów na ten temat a i na forum KamradziejTomal poruszył ten temat przy okazji tutoriala Sundropa.[rozwinąć trzeba spoiler FAQ w temacie] viewtopic.php?f=61&t=61689
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

shod pisze: 08 wrz 2022, 07:52
MgK1989 pisze: 07 wrz 2022, 11:54 Spróbuj sobie glaze medium od vallejo- wydaje mi się, że lepszy stosunek ceny do objętości
choczkins pisze: 07 wrz 2022, 12:21 A no to widzisz nie wiedziałem że takowy istnieje. Na oewno spróbuję dzięki 👍🏻
Jakiś czas temu sporo oglądałem na temat kombinacji z tzw. "domowymi" contrastami. W tych tematach przewija się nieustannie też kombinacja z tworzeniem medium. Nie będę się mądrzył, bo tak głębokiej wiedzy nie mam, ale Glaze chyba daje jednak coś innego niż chcesz uzyskać [glaze powoduje zmniejszenie lepkości farby i powoduje transparentność dla lepszego przechodzenia między kolorami], ale efekty najlepiej sprawdzić na własnej skórze....albo skórze figurki ;). Mam już kilka contrastów i medium contrast i kombinowałem też z tym medium, ale kupiłem Matt medium i Flow Iimprover. Mieszanka tych dwóch plus woda demoralizowana daje niby Lahmian medium. Ja mając już wcześniej Contrast medium i małą buteleczkę Glaze robię różne kombinacje i efekty są całkiem niezłe. W sieci jest sporo materiałów i przepisów na ten temat a i na forum KamradziejTomal poruszył ten temat przy okazji tutoriala Sundropa.[rozwinąć trzeba spoiler FAQ w temacie] viewtopic.php?f=61&t=61689
Jest jeszcze jedna opcja- można zrobić samemu lahmian. Kupuje się produkt z gamy wintsor&newton ( nazwy nie pamiętam-sprawdze jak wrócę z wakacji) i miesza z wodą bodajże w proporcjach 1:10. Opakowanie kosztowało kiedyś 70-80 zł(chyba 300 ml) więc można z tego zrobić 3 litry lahmiana:)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

MgK1989 pisze: 08 wrz 2022, 08:08
shod pisze: 08 wrz 2022, 07:52
MgK1989 pisze: 07 wrz 2022, 11:54 Spróbuj sobie glaze medium od vallejo- wydaje mi się, że lepszy stosunek ceny do objętości
choczkins pisze: 07 wrz 2022, 12:21 A no to widzisz nie wiedziałem że takowy istnieje. Na oewno spróbuję dzięki 👍🏻
Jakiś czas temu sporo oglądałem na temat kombinacji z tzw. "domowymi" contrastami. W tych tematach przewija się nieustannie też kombinacja z tworzeniem medium. Nie będę się mądrzył, bo tak głębokiej wiedzy nie mam, ale Glaze chyba daje jednak coś innego niż chcesz uzyskać [glaze powoduje zmniejszenie lepkości farby i powoduje transparentność dla lepszego przechodzenia między kolorami], ale efekty najlepiej sprawdzić na własnej skórze....albo skórze figurki ;). Mam już kilka contrastów i medium contrast i kombinowałem też z tym medium, ale kupiłem Matt medium i Flow Iimprover. Mieszanka tych dwóch plus woda demoralizowana daje niby Lahmian medium. Ja mając już wcześniej Contrast medium i małą buteleczkę Glaze robię różne kombinacje i efekty są całkiem niezłe. W sieci jest sporo materiałów i przepisów na ten temat a i na forum KamradziejTomal poruszył ten temat przy okazji tutoriala Sundropa.[rozwinąć trzeba spoiler FAQ w temacie] viewtopic.php?f=61&t=61689
Jest jeszcze jedna opcja- można zrobić samemu lahmian. Kupuje się produkt z gamy wintsor&newton ( nazwy nie pamiętam-sprawdze jak wrócę z wakacji) i miesza z wodą bodajże w proporcjach 1:10. Opakowanie kosztowało kiedyś 70-80 zł(chyba 300 ml) więc można z tego zrobić 3 litry lahmiana:)
Raczej jest to opcja o której pisałem [z Matt medium acrylic], ew. są chyba jeszcze sproszkowane. Bardzo dobrą firmą, ale droższą niż takie Valleho czy nawet W&N jest Liqiutex. Prawie wszyscy używali do swoich mieszanek właśnie specyfików tej firmy. Jest jak dla mnie jeden minus, bo jasne zaoszczędzasz bardzo dużo na dużym opakowaniu, ale mi tyle tego nie trzeba, więc wolałem Vallejo po 60 ml.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

I kolejna figurka z Imperium Atakuje.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gromb »

Irr3versible pisze: 06 wrz 2022, 02:40 Upiększacze mapy Massive Darkness 2.

Pomalowanie reszty to już osobny temat.. ;)
Nie lada wyzwanie. Część elementów z racji naklejek od spodu musi być identyczna... Eh... ta pamięć wzrokowa
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Do Amerykanów, których wrzucałem kilka postów temu dochodza Japończycy.
Mundury w dwóch wariacjach dla różnorodności + oficerowie. Pierwsze zdjęcia to inspiracja. Ostatnie zdjęcie to półka na którą dołączyli japońce.
Uwielbiam bolt action, ale robię od nich przerwę. Wracam do fantastyki na trochę.
Tak btw. testowałem trochę speedpainty od army painter i bardzo pomogły, ale na przyszłość stawiam na contrasty od citadel.
Przyznaję że sie myliłem i mój sceptycyzm co do nich był niezasłużony.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Jak zwykle bardzo dobrze to wygląda...ale jednak te wielkie wary jakoś tak mi nie pasują na figurki.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

Nie kurzą się, jak tak stoją na półce ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

13thSON pisze: 22 wrz 2022, 13:46 Nie kurzą się, jak tak stoją na półce ?
Półka ma szklane drzwiczki, więc bez tragedii :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Fajni są, super ten brudny sztandar! Jak się gra w Bolta tak w ogóle? Tzn co jest w nim fajne a co słabe a nie jakie są mechaniki, bo to z grubsza kojarzę.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ