Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: suibeom »

Miszon pisze: 19 sie 2022, 14:03 Zajrzałeś na spód pudełka z figurkami? Bo tam są wszystkie opisane :) Wprawdzie po angielsku
zajrzałem, ale tłumaczenie i wygląd niektórych figurek ni w ząb do niczego mi nie pasuje. Np. Warped One, Angry Mob, Dullahan, Child of Morrigan itd. Zastanawiam się czy wszystkie stwory mają swoje figurki? Bo jak przeglądam karty to do wielu nie widzę odpowiedników.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Ja mam rozłożone na stole karta+gadzina. Zrobię foty później i wrzucę, bo widzę że może to być przydatne.

EDIT: Voila:
Spoiler:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4109
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

suibeom pisze: 19 sie 2022, 14:28
Miszon pisze: 19 sie 2022, 14:03 Zajrzałeś na spód pudełka z figurkami? Bo tam są wszystkie opisane :) Wprawdzie po angielsku
zajrzałem, ale tłumaczenie i wygląd niektórych figurek ni w ząb do niczego mi nie pasuje. Np. Warped One, Angry Mob, Dullahan, Child of Morrigan itd. Zastanawiam się czy wszystkie stwory mają swoje figurki? Bo jak przeglądam karty to do wielu nie widzę odpowiedników.
Wszystkie GUARDIANY mają swoje figurki. Mobki które mogą wejść na mapę ich nie mają.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Czyli te, które mają literkę G na karcie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
gamekeeper
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2005, 13:43
Lokalizacja: KRAKÓW
Been thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gamekeeper »

Pojawiło mi się info w aplikacji że jest dostepny voice over polski ale za cholere nie wiem jak to włączyć, ktoś pomoże ?
GAMEKEEPER jedyny ... naprawdę jedyny w Rzeszowie.
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 937 times
Been thanked: 588 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sasquach »

gamekeeper pisze: 19 sie 2022, 19:25 Pojawiło mi się info w aplikacji że jest dostepny voice over polski ale za cholere nie wiem jak to włączyć, ktoś pomoże ?
Ten voiceover ma 0.45 MB, a angielski miał chyba z 500MB. Raczej błąd, ale może przypadkowy spoiler i wkrótce wrzucą polskie głosy.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

gamekeeper pisze: 19 sie 2022, 19:25 Pojawiło mi się info w aplikacji że jest dostepny voice over polski ale za cholere nie wiem jak to włączyć, ktoś pomoże ?
To błąd w appce od początku, czasami pojawia się taki komunikat. Polski voice over nie był i nie będzie planowany.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: RaYell »

Przygotowałem prostą tabelkę z tłumaczeniem angielskich nazw figurek na polskie. Głównie żeby łatwiej odnajdywać strażników w obu zestawach Monsters of Avalon ale umieściłem na liście również tłumaczenia nazw figurek z pozostałych dodatków. Może komuś się przyda: wersja ze zdjęciami, wersja do druku

PS. Wiem, że Yuri zrobił coś podobnego w formacie zdjęć kilka postów wyżej, ale zdjęcia są dla mnie nieczytelne a tabelkę można sobie wydrukować i trzymać wraz z grą.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2022, 09:00 przez RaYell, łącznie zmieniany 1 raz.
tommyray
Posty: 1333
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 412 times
Been thanked: 565 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

Prokuruję sobie podczas swojego niespiesznego grania taki tracker wyborów oraz rzeczy do późniejszej eksploracji w danych miejscach, ale mam pytanie - czy ja tu wynajduję koło na nowo, czy ktoś już może coś takiego zrobił dla podstawki albo kampanii? Chodzi mi o np. excela albo choćby coś w formie pdfa lub graficznej.
Spoiler:
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Ciekawe, ale co oznaczają pomarańczowe i niebieskie kwadraty?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

tommyray pisze: 29 sie 2022, 18:35 Prokuruję sobie podczas swojego niespiesznego grania taki tracker wyborów oraz rzeczy do późniejszej eksploracji w danych miejscach, ale mam pytanie - czy ja tu wynajduję koło na nowo, czy ktoś już może coś takiego zrobił dla podstawki albo kampanii? Chodzi mi o np. excela albo choćby coś w formie pdfa lub graficznej.
Spoiler:
Też się zastanawiam, co oznaczają te liczby. Kończę ostatnią kampnie i pewnie wiele wątków pominąłem ale zastanawiam czy warto notować rzeczy, które dają jednorazowy efekt zwiazany ze statusem, np. działa tylko gdy nie posiadasz statusu X lub jak masz status X to nie ma nic do zwiedzenia.
Kolejna sprawa to że nie wszystko da się zwiedzić w jednej kampanii, nasze wybory kierują dalsze możliwości i próba odhaczenia wszystkiego jest niemożliwa.
Przy okazji, grasz solo? Bo mnie żona z którą gram by pogoniła już dawno jakbym robił przerwy na takie notatki :D
tommyray
Posty: 1333
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 412 times
Been thanked: 565 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

Miszon pisze: 29 sie 2022, 19:17 Ciekawe, ale co oznaczają pomarańczowe i niebieskie kwadraty?
Niebieskie - eksplorowane/przeczytane, pomarańcz - te paragrafy których nie poznałem, czerwone - te które swoimi akcjami zablokowałem/wykluczyłem.

W skrócie - już po rzuceniu okiem na ilości wejść i ilości "slotów" widzę wagę danej lokacji i jej potencjał na dalsze eksploracje, widzę też dokładnie które numery już przeszedłem wcześniej. Gdyby takie coś było od początku oszczędziłoby pewnie wielu graczom wielu godzin błądzenia ;)
Notatki pisane w notesie się nie sprawdziły u mnie więc musiałem sięgnąć po taki schemat notowania.
Szybka legenda taka, że zyski oznaczam +, wymogi mają swój zapis *abc!, statusy - STATUS [1] itp.

tomekmani3k
Solo, solo, ja bym nie zniósł innych graczy przeszkadzających mi w notowaniu :D
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Sajmonella »

Czy dziennik eskploracji w aplikacji jest już uaktualniony do wersji 2.0 ?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Sajmonella pisze: 04 wrz 2022, 07:45 Czy dziennik eskploracji w aplikacji jest już uaktualniony do wersji 2.0 ?
Podejrzewam, że zrobią to jak już będzie dostępna wersja 2.0, czyli, zgodnie z zapowiedziami, w przyszłym roku. Osobiście mam nadzieję, że w aplikacji będzie możliwość wybory wersji, w którą gramy.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Widzę, że Gamefound można zamówić wersję 2.0 po polsku (bez zamawiania Kings of Ruin).
Poza tym, że wysyłka trochę droga (2x cena update kart...), to myślę, że 40zł za 112 kart i nowe zasady to nie jest jakoś super dużo. Gorzej, że przydałaby się pewnie też nowa wersja wszystkich podręczników, co daje razem 35$ + 15$ za wysyłkę, czyli ok. 250zł.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Będą też w PDF, jeśli kogoś to satysfakcjonuje.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: litk »

Czy te upgrade packi będą dostępne w retailu?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Teoretycznie, powinny być - prawie wszystko do tej pory wydane jest dostępne w sklepach (jak nie ogólnych znanych, to u wydawcy: https://sklep.awakenrealms.com/tainted-grail,79,0.html ). Skoro wersja PL jest na gamefound to na pewno dodrukują z zapasem.

Pytanie kiedy to będzie ? :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4109
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Chyba nie widzialem jeszcze w retail upgrade packa do jakiejkolwiek gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1022 times
Been thanked: 494 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Nigdy nie mów nigdy :mrgreen:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

brazylianwisnia pisze: 27 wrz 2022, 20:43 Chyba nie widzialem jeszcze w retail upgrade packa do jakiejkolwiek gry.
Może nie często, ale są: https://mepel.pl/pl/searchquery/upgrade ... grade,pack - poza tym jak mówiłem - jak nie sklepy, to na ich stronie. Np. maty też nie sprzedają w każdym planszówkowym.
bosik111
Posty: 304
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: bosik111 »

Jestem ciekaw zakresu tych zmian w dziennikach, dobrze by było jak byłyby to tylko doprecyzowania, a nie faktyczne zmiany w fabule albo mechanice bo możnaby było sobie darować ten upgrade podręczników. Mówili już coś konkretnego na ten temat?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

bosik111 pisze: 28 wrz 2022, 00:07 Jestem ciekaw zakresu tych zmian w dziennikach, dobrze by było jak byłyby to tylko doprecyzowania, a nie faktyczne zmiany w fabule albo mechanice bo możnaby było sobie darować ten upgrade podręczników. Mówili już coś konkretnego na ten temat?
Zmian w fabule się nie spodziewam. Mówili o tym, że ma być mniej farmy a więcej zabawy. Mają też dodać możliwość szybkiej podróży. Dziennika nie musisz kupować, bo zmiany mają być za free w aplikacji, no chyba że wolisz papier. Za to karty są niezbędne.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Z opisu wynika, że niektóre rzeczy mają być ułatwione - nie spodziewam się zmian w fabule i mechanice, ale spodziewam się zmian w stylu - mniejsze wymagania/większa szansa na jakiś wybór, lub łagodniejsze negatywne rezultaty.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4109
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

gnysek pisze: 27 wrz 2022, 22:40
brazylianwisnia pisze: 27 wrz 2022, 20:43 Chyba nie widzialem jeszcze w retail upgrade packa do jakiejkolwiek gry.
Może nie często, ale są: https://mepel.pl/pl/searchquery/upgrade ... grade,pack - poza tym jak mówiłem - jak nie sklepy, to na ich stronie. Np. maty też nie sprzedają w każdym planszówkowym.
Tylko to są upgrade packi z edycji standard do deluxe(poza rootem)a tutaj mowa o upgrade packu z latka do gry. Może są ale ja osobiście nie kojarzylem takiego czegoś. Nie mówię że AR tego nie wyda ale nie zakladalbym tak w ciemno.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ