Na 6 os. - koop./area control

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Na 6 os. - koop./area control

Post autor: SwistakCZC »

Poszukiwana kooperacja bądź area control na 6 os. Mam Zombicide i The Thing i w sumie tyle cała reszta gier kończy się na 5.

Rozważam dodatek do Scythe lub Rising Sun pozwalający na grę w 6 os. Lub może coś polecacie? (poza GOT bo to znam) :)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: Otorek »

Wybór oczywisty Dune od GF9 z 2019 jest też wersja PL.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: Hardkor »

Lords of Hellas z dwoma dodatkami pozwala na grę w 6 osób.
Heroes of Air Land and Sea z dodatkiem Chaos And Order również pozwala grać w 6 osób


Obie gry powyżej to area control (z czego Holas to bardziej 4X)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: Emil_1 »

Oczywisty wybór to Scythe z dodatkiem :)
Miłego dnia! :)
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: rogal »

concordia venus - 6 osób
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: SwistakCZC »

Hardkor pisze: 14 sie 2022, 17:46 Lords of Hellas z dwoma dodatkami pozwala na grę w 6 osób.
Heroes of Air Land and Sea z dodatkiem Chaos And Order również pozwala grać w 6 osób


Obie gry powyżej to area control (z czego Holas to bardziej 4X)
Słyszałem dobre rzeczy o HOLAS, duży stopień skomplikowania tej gry?
Emil_1 pisze: 14 sie 2022, 19:46 Oczywisty wybór to Scythe z dodatkiem :)
Daje radę w 6 osób? Słyszałem że tak sobie?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: Hardkor »

SwistakCZC pisze: 20 sie 2022, 21:17
Hardkor pisze: 14 sie 2022, 17:46 Lords of Hellas z dwoma dodatkami pozwala na grę w 6 osób.
Heroes of Air Land and Sea z dodatkiem Chaos And Order również pozwala grać w 6 osób
Obie gry powyżej to area control (z czego Holas to bardziej 4X)
Słyszałem dobre rzeczy o HOLAS, duży stopień skomplikowania tej gry?
Nie. na Internecie jest fajny filmik z zasadami. Gra jest najprostszym 4x jaki znam i jednocześnie dość najkrótszym (średnio kolo 4h trwa rozgrywka). Akcje i zasady moim zdaniem są dość proste, największe skomplikowanie tej gry to kwestia asymetryczności ras. Najpierw musisz ogarnąć jak ogółółem dobrze grać (niezależnie od rasy), potem zacząc do tego dodawać cechy swojej rasy i pamiętać o nich, a na końcu pamiętać co mają przeciwnicy i dostosować swoją grę do nich. My jesteśmy wciąż na drugim etapie w ekipie, a mamy już parę gier za sobą :D

Film z zasadami : https://youtu.be/I9tOvMzv2J0
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: shuji »

Wiem, że napisałeś poza GOT, ale ostrzegam, że na 6 osób nie znajdziesz nic lepszego.

To królowa wszystkich gier ( ale działa tylko na 6 osób) :)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: Otorek »

Etam GOT koło Diuny nawet nie stał ;)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: E2MD »

Długo szukaliśmy area control dla 6 osób.
Po sprawdzeniu kilku tytułów bezapelacyjnym zwycięzcą został Struggle of Empires

Są emocje dla WSZYSTKICH prawie do samego końca (nie tak w GoT gdzie jesteś w stanie po godzinie już wiedzieć, że się nie podniesiesz a jeszcze cztery przed tobą), jesteś ZAANGAŻOWANY w trakcie prawie każdego ruchu innych (nie tak jak w Scythe gdzie między ruchami możesz przeczytać książkę), zasady są PROSTE i takie same dla każdego (nie tak jak w Diune gdzie w finalnej walce po trzech godzinach ktoś coś doczytuje i nagle cały plan się wywraca).
W trakcie wieczoru da się zagrać dwie partie bo dla 6 osób rozgrywka trwa jakieś godziny.

Drugim naszym wyborem jest Lords of Hellas - tyle, że tutaj jest potrzebny stół gigant i już nie jest taka elegancko z zasadami i przejrzystością na planszy. Z drugiej strony zdarzyło się nam zagrać raz partię w 1:30...
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
thufir hawat
Posty: 45
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:37
Has thanked: 115 times
Been thanked: 37 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: thufir hawat »

Na 6 osób? Fief!
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: piwko »

E2MD pisze: 21 sie 2022, 16:32 Długo szukaliśmy area control dla 6 osób.
Po sprawdzeniu kilku tytułów bezapelacyjnym zwycięzcą został Struggle of Empires

Są emocje dla WSZYSTKICH prawie do samego końca (nie tak w GoT gdzie jesteś w stanie po godzinie już wiedzieć, że się nie podniesiesz a jeszcze cztery przed tobą), jesteś ZAANGAŻOWANY w trakcie prawie każdego ruchu innych (nie tak jak w Scythe gdzie między ruchami możesz przeczytać książkę), zasady są PROSTE i takie same dla każdego (nie tak jak w Diune gdzie w finalnej walce po trzech godzinach ktoś coś doczytuje i nagle cały plan się wywraca).
W trakcie wieczoru da się zagrać dwie partie bo dla 6 osób rozgrywka trwa jakieś godziny.

Drugim naszym wyborem jest Lords of Hellas - tyle, że tutaj jest potrzebny stół gigant i już nie jest taka elegancko z zasadami i przejrzystością na planszy. Z drugiej strony zdarzyło się nam zagrać raz partię w 1:30...
A downtime nie jest za duży? Napaliłem się swojego czasu ma SoE, ale przeczytałem dużo negatywnych opinii na ten temat. Chętnie usłyszę jakąś pozytywną;)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Na 6 os. - koop./area control

Post autor: E2MD »

piwko pisze: 21 sie 2022, 16:54 A downtime nie jest za duży? Napaliłem się swojego czasu ma SoE, ale przeczytałem dużo negatywnych opinii na ten temat. Chętnie usłyszę jakąś pozytywną;)
Na pytanie o downtime trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Zawsze znajdzie się myśliciel który nawet w Splendorze będzie liczył jedne ruch po 10 minut .. Zaryzykuję stwierdzenie, że w SoE jest całkiem przyzwoicie. W trakcie swojej tury gracze będą naciskami przez sojuszników na zrobienie czegoś konkretnego więc z jednej strony jest gra nad stołem a z drugiej strony dostaje się na tacy pewne rozwiązania.
Aha, nie polecam starej edycji (2004) - nowa (KS 2019) jest o wiele bardziej czytelna i ma poprawioną instrukcję.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ODPOWIEDZ