Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 591 times
Been thanked: 385 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kuleczka91 »

Wozik pisze: 22 sie 2022, 14:19 A dobieracie czosnki w 5 rundzie? :)
Owszem, nawet kładziemy to na start przed rozpoczęciem gry na planszę przy 5 rundzie :) Ba ja mam nawet zapasowe czosnki schowane w pudełku, bo ich mam więcej niż trzeba :P
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Jools »

Jak tam dodatki? Warto brać? Gra się podoba, gramy z dzieciakami, jest dobrze. Pytanie czy jest sens utrudniać sobie jeszcze bardziej.
Taki syndrom - "podoba mi się gra, to chcę więcej".
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kwiatosz »

Ja na razie przetestowałem tylko dodatek z chorobami, generalnie gry Warscha wymagają dużego pilnowania się, bo są te wszystkie minikroczki, i upierdliwość pamiętania o dodatkowych kroczkach u mnie pokonuje fajność samego dodatku. Ale np moja żona uwielbia i dla niej dodatek na plus. Być może powodem jest że ja trzeźwy przy Szarlatanach bywam sporadycznie, a żona nie spożywa, a może być tak że powodem jest że żona pilnuje tylko siebie, a ja pilnuje wszystkich przy stole, przez co czasem zapominam coś zrobić u siebie
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Tringa »

Szeptuchy są super, polecam! Pozwalają trochę inaczej kombinować i wykorzystać fajne bonusy - z tym, że raz na grę, więc trzeba to sprytnie zaplanować.

Znachorzy są kupieni i w kolejce do ogrania. Na razie używamy wszystkich ksiąg + fanowskie. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 591 times
Been thanked: 385 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: kuleczka91 »

Jools pisze: 26 sie 2022, 13:24 Jak tam dodatki? Warto brać?
Posiadam oby dwa dodatki. Początkowo nie chciałam brać Znachorów, bo cena mnie odstraszała, ale w końcu się złamałam i je kupiłam.
Z obu dodatków największy postęp widzę w Szeptuchach, bo mają bardzo fajne zdolności i wykorzystując niektóre z nich w odpowiednim czasie rozgrywka potrafi się obrócić o 180°. Jak się miało np pecha to gra potrafi się obrócić w drugą stronę :). Ogólnie gra z tym dodatkiem zyskała na głębi.
Znachorzy w sumie nie przedłużają jakoś specjalnie gry, bo ogarnięcie kto jaką nagrodę dostaje przed ewaluacją jest bardzo szybkie. Dzięki temu dodatkowo woreczki szybciej się zapełniają składnikami i zmniejsza się szansa na losowanie białych. Do tego otrzymujemy 20 nowych kart wróżki. Mimo wszystko nadal uważam, że z ceną tego dodatku trochę pojechali, ale w sumie nie żałuję zakupu. Odkąd posiadam dodatki to już dużo rzadziej się trafiają sytuacje, że ktoś ma słaby dociąg składników gdy inni mają full wypas. Z dodatkami więcej osób bawi się dłużej :)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Michito »

Ja po pierwszej rozgrywce jestem oczarowany. To dokładnie to, czego brakowało mi dotąd na półce!

Zakupiłem oba dodatki I wszystko zmieściło się w pudle od podstawki (nawet zakapslowane żetony - te, które są konieczne do gry).

Czy można zagrać w Szeptuchy tak, żeby dodać tylko komponenty dla 5. gracza, bez modyfikacji zasad z podstawki? Być może jutro uda mi się zagrać w 5 osób i nie chciałbym wprowadzać żadnych modyfikacji ponad podstawowy zestaw ksiąg z gry podstawowej.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Tringa »

Michito pisze: 28 sie 2022, 19:58 Ja po pierwszej rozgrywce jestem oczarowany. To dokładnie to, czego brakowało mi dotąd na półce!

Zakupiłem oba dodatki I wszystko zmieściło się w pudle od podstawki (nawet zakapslowane żetony - te, które są konieczne do gry).

Czy można zagrać w Szeptuchy tak, żeby dodać tylko komponenty dla 5. gracza, bez modyfikacji zasad z podstawki? Być może jutro uda mi się zagrać w 5 osób i nie chciałbym wprowadzać żadnych modyfikacji ponad podstawowy zestaw ksiąg z gry podstawowej.
Tak, można na spokojnie, ale według mnie Szeptuchy dodają na tyle niewiele, że jak pokazuje grę nowym graczom to i tak ich używamy :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: skibo »

Michito pisze: 28 sie 2022, 19:58 Zakupiłem oba dodatki I wszystko zmieściło się w pudle od podstawki (nawet zakapslowane żetony - te, które są konieczne do gry).
Zapodają fotkę jak mniej więcej to wygląda :)? Niedługo czeka mnie kapslowanie i coś mi się to nie widzi
:)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2022, 23:42 przez skibo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: yrq »

skibo pisze: 28 sie 2022, 21:56
Michito pisze: 28 sie 2022, 19:58 Zakupiłem oba dodatki I wszystko zmieściło się w pudle od podstawki (nawet zakapslowane żetony - te, które są konieczne do gry).
Zapodają fotkę jak mniej więcej to wygląda :)? Niedługo czeka mnie kapslowanie i coś nie się to nie widzi
:)
Dziś robiłem drugą wersję instertu do pudełka mieszczącą wszystko w kapsułach ;) mało miejsca jest ale domyka się bez odstawania. Jutro wrzucę fotki.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1626
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: nidhog »

skibo pisze: 28 sie 2022, 21:56
Michito pisze: 28 sie 2022, 19:58 Zakupiłem oba dodatki I wszystko zmieściło się w pudle od podstawki (nawet zakapslowane żetony - te, które są konieczne do gry).
Zapodają fotkę jak mniej więcej to wygląda :)? Niedługo czeka mnie kapslowanie i coś nie się to nie widzi
:)
Ja zmieściłem jeszcze oprócz obu dodatków i żetonów w kapslach - 15 ksiąg z fanowskiego druku i woflgangs office - da sie :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: yrq »

Tak to wygląda.
Komponenty graczy (początkowe żetony, drewno, monety dla wiedźm) w woreczkach.
W pudełko wkleiłem przekładki z kartonu (donorem była plansza innej gry). Górna tacka z kartonu zabezpiecza żetony przed wypadaniem i przechowuje księgi.
Pomalowane farbą w sprayu. Działa i się domyka.

To wersja 2.0, wcześniej zrobiłem coś podobnego z tektury, ale było zbyt prowizoryczne ;) Dobrze za to posłużyło za punkt odniesienia.

Co bym jeszcze zrobił: trochę koloru by się przydało, żeby szybciej widzieć co jest gdzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: karola12 »

ile tych żetonów bedzie - podstawka i 2 oficjalne dodatki? Chce odkupic gre i dlatego nie wiem. A w miedzyczasie juz dokupic te oslonki do żetonów
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: skibo »

karola12 pisze: 12 lis 2022, 17:36 ile tych żetonów bedzie - podstawka i 2 oficjalne dodatki? Chce odkupic gre i dlatego nie wiem. A w miedzyczasie juz dokupic te oslonki do żetonów
Ok 460 jak dobrze pamietam :)
Chonik2
Posty: 57
Rejestracja: 02 sty 2013, 11:37
Has thanked: 28 times
Been thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Chonik2 »

A mógłby ktoś rzucić linkiem do prawidłowej, budżetowej wersji tych kapsli?
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: skibo »

Chonik2 pisze: 12 lis 2022, 18:35 A mógłby ktoś rzucić linkiem do prawidłowej, budżetowej wersji tych kapsli?

Ja kupowałem stąd
Chonik2
Posty: 57
Rejestracja: 02 sty 2013, 11:37
Has thanked: 28 times
Been thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Chonik2 »

Dzieki za link, ale 600szt., 50 parę złoty kapsle, 58zl dostawa.
Srogo ;P
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: skibo »

Chonik2 pisze: 12 lis 2022, 23:21 Dzieki za link, ale 600szt., 50 parę złoty kapsle, 58zl dostawa.
Srogo ;P
Jak kupowałem była dostawa za darmo. A i kapsle tańsze .
Szukaj aukcji co ma 400szt np od razu. Zawsze to taniej na wysyłce

Dodatkowo może jakiś kupon wpadnie :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Tringa »

Zależy co kto lubi. Osobiście mega źle mi się grało z tymi kapslami u znajomych, bo są one większe i czasami, w ferworze gry ciężko ogarnąć na którym dokładnie polu jest on położony.

Zdecydowałam się na wymianę żetonów na akrylowe i mega są. Były trochę drogie, ale nie żałuję :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Chonik2
Posty: 57
Rejestracja: 02 sty 2013, 11:37
Has thanked: 28 times
Been thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Chonik2 »

A gdzie takie cukiereczki? :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Tringa »

Dokładnie tak, to te z bgg store. Uwaga: mając oba dodatki konieczny jest również zestaw białych żetonów opisany jako Booster Pack. W Znachorach dochodzi karta, która może dodać dodatkowy biały znacznik każdemu graczowi. Przy 5-cio osobowej grze w takim wypadku zabraknie białych znaczników (potrzebujemy ich wtedy 30, a w zestawach do Szeptuchy i podstawki jest ich chyba 27 lub 28 jak dobrze pamiętam).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
sabat24
Posty: 107
Rejestracja: 13 mar 2019, 23:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: sabat24 »

skibo pisze: 13 lis 2022, 00:30 Jak kupowałem była dostawa za darmo. A i kapsle tańsze .
Szukaj aukcji co ma 400szt np od razu. Zawsze to taniej na wysyłce
Dostawa była darmowa, ale koszt 200 sztuk oscylował w okolicach 40zł. Teraz zmienili aukcję (link jest ten sam), że koszt przedmiotu to 20zł i koszt dostawy drugie tyle. Na ten moment to i tak najtańsza aukcja w internecie, wliczając polskie serwisy także.
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: karola12 »

Szarlatani z Pasikurowic: [Fan Expansion] The Quacks of Quedlinburg: Extra Loco (w/ P&P)
Ponad rok temu został udostępniony dodatek fanowski. Może ktoś posiada tłumaczenie na język polski i mógłby udostępnić?

https://boardgamegeek.com/filepage/2192 ... -loco-w-pp
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: Tringa »

karola12 pisze: 14 lis 2022, 10:10 Szarlatani z Pasikurowic: [Fan Expansion] The Quacks of Quedlinburg: Extra Loco (w/ P&P)
Ponad rok temu został udostępniony dodatek fanowski. Może ktoś posiada tłumaczenie na język polski i mógłby udostępnić?

https://boardgamegeek.com/filepage/2192 ... -loco-w-pp
Było zamówienie grupowe na ten dodatek, już mam kilka partii z nim rozegranych :) Chyba w wątku o druku organizatorzy wrzucali instrukcję PL.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Szarlatani z Pasikurowic / The Quacks of Quedlinburg (Wolfgang Warsch)

Post autor: karola12 »

Tringa pisze: 14 lis 2022, 10:23 Było zamówienie grupowe na ten dodatek, już mam kilka partii z nim rozegranych :) Chyba w wątku o druku organizatorzy wrzucali instrukcję PL.
Dziękuje faktycznie jest tam instrukcja i wyglad kafli.
Zostaly usuniete 3 z oryginalnego dodatku i dodane 3 inne. Nie wiem czemu :D
ODPOWIEDZ