Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

kurdzio pisze: 29 sie 2022, 10:45 Widzę kaczki weszły mocno :) u mnie wpadł preorder Poszukiwanie Planety X. Myślałem jeszcze o Czaszki z Sedlec ale spróbuję najpierw gdzieś przetestować.
Akurat Czaszki dorzuciłam, bo mi brakowało do darmowej dostawy :D A jak mi nie podejdą, to przeboleję te trzy dychy.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rafal1970 »

Miałem nie kupować kolejnych gier – sierpień miesiącem „wstrzemięźliwości”, no ale się nie udało.
Wszedłem, w Horror w Arkham LCG bo na rynku pojawił się nowy „system wydawniczy” i zawsze chciałem spróbować jakiegoś LCG.
Nabyłem nową podstawkę oraz 3 zestawy rozszerzeń kampanijnych i badacz: Dziedzictwo Dunwich, Szlak do Carcosy, Na Krawędzi Ziem. Do tego dwa pojedyncze scenariusze: Morderstwo w Hotelu Excelsior, Karnawał Koszmarów oraz talię początkową badacza Daniel Cho.
Ponadto, po posłuchaniu podcastów Dżentelmenów przy stole – zakupiłem wychwalane przez nich gry: Sekigahara oraz The Great Zimbabwe.
No i Ark Nova bo hype i wysoko na BGG.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Ściągam startery do Lord of the Rings LCG z Litwy* :roll: ... Do tego jeszcze skrzynka od reDrewno aby pomieścić to wszystko zgrabnie - płyne z lcg-ową falą ^^
Ostatnio zmieniony 29 sie 2022, 17:17 przez Otorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Otorek pisze: 29 sie 2022, 14:24 Ściągam startery do Lord of the Rings LCG z Rumunii :roll: ... Do tego jeszcze skrzynka od reDrewno aby pomieścić to wszystko zgrabnie - płyne z lcg-ową falą ^^
Ehhhhh...a pomyśleć że jeszcze nie tak dawno były do kupienia w praktycznie każdym sklepie w granicach 90-119pln i człowiek wkładał i wywalał z koszyka....teraz już definitywnie odpuściłem z powodu braku takowych.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jrz8888 »

Ostatnio kupiłem Wyprawę do Eldorado, a jeszcze wcześniej Watergate.
Jest to spowodowane zmęczeniem oraz okrojonym czasem na obcowanie z grami planszowymi, które to wynikają z trudów rodzicielstwa. Dlatego też rozglądałem się za czymś w miarę szybkim i o mniejszej kategorii wagowej. Staram się przy tym wszystkim zachować różnorodność, którą bardzo lubię. Dodam jeszcze, że moim jedynym współgraczem jest żona (towarzystwo jakoś się rozleciało). Zauważycie to po grach z mojej kolekcji, iż praktycznie każda z nich co najmniej dobrze się skaluje na dwójkę i taki też jest mój priorytetowy warunek przy jakimkolwiek nowym zakupie. Powoli też zmierzamy w tę stronę, że w przyszłości do stołu przysiądzie kolejny/i gracz/e, a więc poziom gry będzie trzeba dostosować do młodych odbiorców. Gry zaawansowane zapewne powoli będą opuszczać mój regał, ale nie tak prędko...
Moja obecna, jakże skromna kolekcja (kolejność przypadkowa):
1) Terraformacja Marsa,
2) Brass Lancashire,
3) Troyes,
4) Concordia (+ Salsa),
5) Viticulture (+ Toskania),
6) Great Western Trail,
7) Aeon's End,
8) Paladyni Zachodniego Królestwa (jeszcze nie graliśmy),
9) Projekt Gaja (jeszcze nie graliśmy),
10) Robinson Crusoe,
11) Hero Realms,
12) Watergate,
13) Wyprawa do Eldorado (jeszcze nie graliśmy),
+ docelowo gry na wyjątkowe okazje przy większej ilości graczy:
14) Inis,
15) Kemet (jeszcze nie graliśmy),
16) Wsiąść do Pociągu: Europa.

Na sprzedaż mam wystawionych Magnatów, więc tej pozycji już nie liczę.
Niedawno się pozbyłem Agricoli (przerastała nas rozgrywka), Zamków Burgundii (wykorzystaliśmy jej potencjał) i Pandemica: Czas Cthulhu (wystarczyło nam kilka partii).
Na pewno już nie będę iść w kierunku Uwe Rosenberga oraz jakiegokolwiek Pandemica. To raczej nie gry na nasze gusta.
Na pewno też z bieżącej kolekcji dopuszczam w myślach sprzedaż Watergate (jeszcze kilka rozgrywek) oraz AE (po pokonaniu Księcia Pożeraczy oraz Maski Kłamstw w trudniejszym wariancie).

Co mi się jeszcze marzy biorąc pod uwagę aktualne kryteria?
Zaginiona Wyspa Arnak.

Tak se chciałem coś napisać. No i napisałem.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2022, 14:17 przez jrz8888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Do Twoich kryteriów idealnie pasuje Wiedźmia skała :D
ZeroCool
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2016, 16:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZeroCool »

JollyRoger90 pisze: 27 lip 2022, 11:20
ZeroCool pisze: 27 lip 2022, 08:32 Czerwiec, lipiec miesiącem białych kruków :D

Zakazane gwiazdy PL - bo to Warhammer
Chaos w starym świecie - bo to Warhammer
Relic - bo to Warhammer, a dodatkowo nie grałem nigdy w Talizmana
Relic - Komnaty Terry - bo jak mam już podstawkę i był dodatek w dobrej cenie to wziąłem (poluję teraz na Nemesis'a)

Descen - wędrówki w mroku - bo jest "hype" i byłem ciekaw czy taka dobra
Descent - 6 x poplecznicy - bo tylko te dodatki są jeszcze dostępne w sklepach w normalnych cenach

Posiadłość Szaleństwa: Przerażające Podróże
Posiadłość Szaleństwa: Ulice Arkham
Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża
Bo są w końcu dostępne... w normalnych cenach :wink:
o żesz! o.O
Ile mniej więcej za ten cały zestaw dałeś? Pewnie miliony monet plus VAT ;p
Zakazane gwiazdy PL - 800
Chaos w starym świecie - 500 (nowe, odpakowane tylko)
Relic - 280
Relic - Komnaty Terry - 260
Descen - wędrówki w mroku - 380
Descent - 6 x poplecznicy, tylko karty PL- 240
Descent Trzęsawiska Trolli, Kruczy Dwór, Legowisko jaszczura - nówki w foli 900
Posiadłość Szaleństwa: Przerażające Podróże 260
Posiadłość Szaleństwa: Ulice Arkham 260
Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża 260

Doszedł jeszcze Warhammer 40k Podbój - 2 podstawki, 2 duże dodatki, 18 małych bost'ów - 1220

To wyszło jakieś 5400... :roll: Dobrze że żona nie zagląda na to forum :lol:
ZeroCool
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2016, 16:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZeroCool »

Yuri pisze: 27 lip 2022, 11:30 Obstawiałbym okolice 2500zl z ten zestaw. Z tendencja zwyżkowa :)
Wyliczenie powyżej....
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Miesiąc dobiega końca, to można wrzucić podsumowanie:
- Uprising: Curse of the Last Emperor + dodatki gampleyowe z 1 kampanii - miałem wspierać kampanię dodatku i tam zakupić zestaw, ale cena mnie odepchnęła a recenzje troszeczkę mnie niepokoiły sporym elementym losu. Finalnie dorwałem zestaw na OLX i po pierwszej partii mam ochotę na kolejne. Gra jest bardzo ciekawym połączeniem Area Control z grą kooperacyjną i walką nacji pomiędzy sobą(przeciwnicy siebie też atakują nawzajem). Gra do ogrania we wrześniu, gdyż niedługo rusza PM dodatku.

Gugong: Panjun - podstawka mi się bardzo spodobała, więc od razu zainwestowałem w dodatek, który moim zdaniem poprawia i ulepsza grę w każdy możliwy sposób, ale bez dorzucania tony zasad.

Roads & Boats + Cetera - udało się dorwać w bardzo przystępnej cenie jak na tego klasyka. Zakupuję ostatnio wszystkie gry Splottera, gdyż każda bawi mnie ogromnie i chcę więcej. FCM, TGZ były strzałami i jak na razie R&B po pierwszej partii też mi się bardzo spodobał, choć dostałem ostry wpierdziel. Gra skupia się na tworzeniu logistyki, która zapewni nam najbardziej optymalny przepływ surowców. Na duży plus tryb solo, który na pewno wypróbuję(podobno do zamknięcia w 45min).

Tylko trzy tytuły, więc całkiem nieźle idzie mi zarządzanie zakupoholizmem :D Na wrzesień na pewno w planach Poszukiwanie planety X, obkupienie się w komiksy oraz inserty/ulepszone elementy do posiadanych gier(to zaniedbałem ostatnio, a gry płaczą mi o nie).
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Mörk Borg - na polską wersję nie ma co czekać. Szukam inspiracji/materiałów zahaczających o B-OSR - liczę, że przydadzą się w Warlocku! i Młotku.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: misiencjusz »

Powtarzałem sobie, że nic ciekawego nie wychodzi więc nic nie będę kupował. No i nic wychodzącego jako premiera nie kupiłem, ale już starocie... wyszło jak zawsze:
Merv bo rodan77 robił zbiórkę na dobrą ofertę, a gameplaye mi się spodobały
Wyścig do Renu nie wiem do końca dlaczego, ale była dobra cena, a wyobrażam sobie, że to gra o liniach zaopatrzeniowych więc brzmi ciekawie
Rokoko bo na bazarku leżała obok takich perełek jak El Grande, A few acres of snow i nikt ich nie kupował. A że to nieprzyzwoite żeby takie dobre gry leżały niechciane, a tamte już mam to wziąłem Rokoko i jak na samca alfa przystało będę szył sukienki
PS: oczywiście starym, dobrym zwyczajem gry muszą swoje odleżeć i do żadnej z nich nie przeczytałem jeszcze instrukcji :(
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tekknoboy »

Rój.

Nie zdawałem sobie sprawy, że ta gra praktycznie wyparowała z rynku. Kilka ofert w kosmicznych pieniądzach. Jak wylapalem w końcu jedna i zbiłem cenę poniżej 100, brałem od razu.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: walkingdead »

Od kilku lat nic nie kupowałam (i nie kupuję więcej) i zasadniczo miałam przerwę w "poważnym" i regularnym graniu, ale ostatnio zrobiłam zakupowy wyjątek dla Witcher Old World i CP77: Gangs of Night City. Głównie dlatego, że kocham całym serduszkiem CDPR, Wiedzmina i CP77.

Plus, przed rozbratem z planszowkowym hobby nabyłam sporo "cięższych", wojennych w klimacie tytułów i niestety, ciężko mi idzie zmotywowanie towarzysza życia do gry (leżą, więc pudła smętnie na półce). Ale, że podbnie jak ja uwielbia CP77 i Wiedźmina to już zadeklarował, że będzie dużo grane jak dotrą oba tytuły :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2022, 08:40 przez walkingdead, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Glen More II. Miałem tę grę na celowniku wcześniej, ale jakoś nie byłem do końca przekonany. Gdy pojawiła się opcja kupna za 230zł to się złamałem.
Marvel United. Jeden z forumowiczów poprosił o wycenę malowania figurek tej gry i wtedy stwierdziłem, że chcę mieć swój egzemplarz. Pogramy z córką i zobaczymy co dalej. Na Marvel Champions jest jeszcze zbyt młoda (8l). Zapowiada się fajny, szybki coop.
Władca Kości. Gra dotarła do mnie wczoraj i może dziś się uda zagrać. Ciekawe czy odsunie na bocznicę Karaka, czy jednak nie sprosta temu zadaniu. Jestem dobrej myśli, ale wszystko okaże się w praktyce. Nie żebym szukał pretekstu do sprzedaży Karaka, ale coś nowego-lepszego zawsze mile widziane.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bardok »

No i się złamałem i kupiłem z drugiej ręki OATHSWORN. Wersja figurkowa, bo jestem fanem plastiku, a same figurki bohaterów wyglądają super. Teraz tylko kusi dokupienie Armory packa, który pozwala podmieniać fizycznie broń na figurkach :O Bo skoro się da...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Chudej »

Ark Nova - bo narzeczona się daje złapać na słodkie gierki ze zwierzątkami :P Deal w smyku był dobry, a i chciałbym sprawdzić skąd ten cały szum wokół tej gry.
Derwisz-14
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2022, 01:12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Derwisz-14 »

W sierpniu wpadło Spirit Island zakupione na ostatniej wyprzedaży Lacerty. Kupiłem, bo bałem się wyprzedania tej gry w najbliższych miesiącach. W sierpniu miała też wpaść Ark Nova, ale sklep anulował moje zamówienie :/
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mineralen »

Minęła już ponad połowa roku, a ja właśnie kupiłem ostatnią grę jaką planowałem na ten rok, więc wzięło mnie na podsumowanie za to co kupiłem do tej pory :) W kolejności zakupu:

Paleo - kupiłem, bo bardzo chciałem nową kooperację, która nie będzie jak Pandemic. Bardzo udany zakup. Dokupiłem do Paleo jeszcze dwa promo paki, insert i jestem zainteresowany dodatkiem jakby LDG chciało go wydać.

Marvel United - jak wyżej. Z tym, że z Marvel United się już pożegnałem. Jest to dobra gra, ale brakowało mi w niej większej głębi, której potrzebuje dorosły gracz (bo przy grze z dzieckiem wydaje mi się, że świetnie spełniała by swoją rolę) Może jakbym nakupil te wszystkie dodatki jakie istnieją to bym był usatysfakcjonowany - jednak to kosztuje grube pieniądze i nie uznałem, że jest tego warte.

Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares - Terraformacja Marsa mi się znudziła, ale że Dice Tower zachwalał oraz oceny na BGG też zachwalały no to liczyłem, że miłość do terraformowania zapłonie ponownie w Ekspedycji Ares. Nadzieje okazały się płonne, grę sprzedałem.

Spirit Island Promo 1 i 2 - nowe duchy do ulubionej gry, więc zakup to był tzw. no brainer. Brainer za to był co trzeba było zrobić, żeby móc je kupić :D cyrki panie, cyrki!

Dinosaur World - oczywiście kupiły mnie dinozaury oraz koncept budowania parku. No i kupiłem używaną wersję KS za 250 zł - moim zdaniem świetna cena jak na zawartość. Gra mechanicznie jest dobra, chociaż tyłka nie urywa. Ale te zabudowane parki z siedzącymi w nich dinozaurach to miodzio. Na razie zostaje w kolekcji.

Cthulhu Death May Die - początkowo byłem sceptyczny, ale zachciało mi się prostej, losowej nawanki i to dostałem. Jak dla mnie dużo funu i po dwóch grach zakupiłem Cthulhu: Death May Die - Kampania 2. Niestety ani moja partnerka ani przyjaciel nie podzielają mojego entuzjazmu, bo dla nich to zbyt losowe i niestety nie trafia na stół. Ale może jeszcze ich przekonam…

Trickerion - wygrana na licytacji w 3 Trollach - wziąłem udział, bo lubię Anachrony, a ludzie mówią, że lepsza niż Anachrony to czemu nie, więc się biłem i ostateczna cena była zadowalająca. I cieszę się, że ją mam tak bardzo, że kupiłem później dodatek Daahlgard's gifts oraz big boxa w czym pomógł mi forumowicz ckbucu. Pozdrawiam!

Załoga: Wyprawa w głębiny - sprzedałem W poszukiwaniu 9 planety, kupiłem Wyprawa w głębiny. Jestem zadowolony z takiej zamiany :)

Machina Arcana z dodatkami Ku Wieczności oraz Z Otchłani - kupiłem po hiperentuzjastycznych wypowiedziach forumowiczów i youtubowych recenzentów. Gloomhaven wcześniej się przyjęło, więc czemu nie kolejny crawler? Jak pojawiła się w sklepach uznałem walić* biedę, kupuję. Ale długo przeleżała zanim w nią zagrałem.

*dobrze wiesz jakie słowo powinno się tu pojawić :)

Diuna: Imperium - Potęga Ix - podstawka była najczęściej granym przeze mnie tytułem w 2021, więc zakup dodatku był dla mnie oczywisty. Co ciekawe, w tym roku jeszcze nie grałem :D

Kaskadia - znowu kupiłem po recenzjach. Uznałem, że dobrze będzie mieć taki filler jak się nie chce grać w nic wyczerpującego albo jak się gra z ludźmi nieogranymi. I sprawdziło się.

Race for the Galaxy - bardzo chciałem sprawdzić co tak jara ludzi przez tyle lat i jak na olx pojawiła się okazja, która nie była januszowym skokiem na kasę z uwagi na niedostępność (dałem 90 zł) to kupiłem. I weszła jak nóż w masełko! A potem jeszcze kupiłem apkę na androida, żeby grać jeszcze więcej.

Zakazane Gwiazdy - dobra dusza wystawiła spolszczoną przez Fulgrima wersję nie za miliony monet, więc pomyślałem - czemu nie? A gra to potężny słój miodu. Pycha!

Abyss - nie planowałem, ale był w okazyjnej cenie na Amazonie. Gierka przyjemna, zostaje w kolekcji i nawet dokupiłem dodatek Lewiatan.

Viticulture Essential Edition - wygrałem na licytacji (znowu!) tym razem w sklepie AM76. Rzuciłem 140 zł i nikt nie przebił :D Na razie grałem w podstawkę i było spoko, kupiłem też dodatek, bo to przecież must have i w ogóle jak możesz grać bez Toskanii- jak to mówią :)

Star Wars: Rebelia – Imperium u władzy - nie wiedziałem czy kupować, bo rzadko gramy w Rebelię. No, ale że akurat wybierałem się do sklepu po Viticulture, to wziąłem. I dobrze, bo kilka dni później nie było tego dodatku w całej Polsce :D

Dinosaur Island: Rawr 'n Write - z roll and writów miałem wcześniej tylko Kartografów. A Rawr n Write to bardziej złożony roll and write z DINOZAURAMI! I podobno lepsze niż inne gry z tej serii. No i zgadzam się z tą opinią :)

Pętla (Loop) - kupiłem po pochwałach dla tej gry wśród forumowiczów. A że dobrej kooperacji nigdy za wiele… a ta gra jest bardzo dobra!

W poszukiwaniu planety X - ostatni zakup, preorder. Ostrzę na nią zęby od kiedy zobaczyłem recenzję Dice Tower na początku 2020 roku. Ile czekania! Oby było warto.

Czy to będzie rzeczywiście ostatni zakup w tym roku? Jeszcze będzie dodatek do Zakazanych Gwiazd oraz karciany Wiedźmin od Fulgrima :) no i Lacerta miała wystartować ze wspieraczką na dodatki do Spirit Island. Ale po tym to już chyba wszystko. Prawda? ..?
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2022, 10:59 przez mineralen, łącznie zmieniany 1 raz.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

No i ciul, złamałem się … po wielu latach rozłąki Mage Knight UE - gra marnotrawna wraca z przytupem do kolekcji :twisted:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

U mnie tym razem wpadło:

1. Planet Unknown: Deluxe Edition - bo uwielbiam układankowe gry i mnie Tom Vasel do tego namówił. Gra ma bardzo dobrą ocenę i niskie skomplikowanie, więc zasili kategorię prostszych gier, poza tym wreszcie ktoś wrzucił na grupy sprzedażowe i udało mi się pierwszemu to złow
2. Ghost of Christmass: Deluxe Edition - zachęcił mnie BoardgameCo i chciałem zbieranie lew, bo nie mam nic takiego poza załogą u siebie.
3. Wiertła, Skały, Minerały - zamieniłem Alchemików (którzy niezbyt mi i zonie odpowiadają) - WSM grałem i lubię, więc sytuacja win-win (mój szwagier z siostrą wolał Alchemików)
4. Wingspan roll and write - nie kupiłem, ale jest druknięty od szwagra, więc zagram chętnie
5. Sunshine city - jw.

Jeżeli nic nie wpadnie losowego to do końca roku tylko dokupię to co brakuje mi z Marvel Champions czyli

War Machine, Vision, Sp//Dr, Spider Ham, Nova, Mutant Genesis, Cyclops, Wolverine, Mojo Mania, Phoenix...

Muszę sprzedać kolekcję kilkuset figurek z Władcy Pierścienia do tego, no ale cóż... w bitewniaki nie będę już grał... a jak będę to raczej z synem za kilka lat...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

SoAmazinglyBad pisze: 05 wrz 2022, 11:14 U mnie tym razem wpadło:

1. Planet Unknown: Deluxe Edition - bo uwielbiam układankowe gry i mnie Tom Vasel do tego namówił. Gra ma bardzo dobrą ocenę i niskie skomplikowanie, więc zasili kategorię prostszych gier, poza tym wreszcie ktoś wrzucił na grupy sprzedażowe i udało mi się pierwszemu to złow
2. Ghost of Christmass: Deluxe Edition - zachęcił mnie BoardgameCo i chciałem zbieranie lew, bo nie mam nic takiego poza załogą u siebie.
To ty mi zawinales! :P
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

japanczyk pisze: 05 wrz 2022, 11:19
SoAmazinglyBad pisze: 05 wrz 2022, 11:14 U mnie tym razem wpadło:

1. Planet Unknown: Deluxe Edition - bo uwielbiam układankowe gry i mnie Tom Vasel do tego namówił. Gra ma bardzo dobrą ocenę i niskie skomplikowanie, więc zasili kategorię prostszych gier, poza tym wreszcie ktoś wrzucił na grupy sprzedażowe i udało mi się pierwszemu to złow
2. Ghost of Christmass: Deluxe Edition - zachęcił mnie BoardgameCo i chciałem zbieranie lew, bo nie mam nic takiego poza załogą u siebie.
To ty mi zawinales! :P
Hehe jako, że będę u Ciebie po dodatki z Tyrantsów to zawsze możemy zagrać ;)

Napisałem do niego z 15 minut po ogłoszeniu :D był czas na prześcignięcie ;p

Muszę tylko zawnioskować o dosłanie zaginionego kafelka i 2 meteorytów (48/50)
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Moonz »

Na ostatnim urlopie wyszedłem z półki wstydu do zera praktycznie, więc pokusiłem się o kilka nowych gier i tak, pomijając już zakupy z forumowych zbiórek, wziąłem:
-Kanban EV+speedcharger - zamówione w Card Store, to mój lokalny sklep i bardzo cieszę się, że go mam bo ceny oferują naprawdę ok i nie ma przesyłek, a sama gra na dwie osoby zajmuje ~1h, więc w mojej sytuacji tj. mając roczne dziecko wydaje się spoko pozycją. Ponadto, Gallerist, który trafił do mnie używany w sierpniu, zaliczył od buta 5 rozgrywek i czuję, że tu będzie sprawa podobnie wyglądała. Chociaż dosyć długo starałem się przekonać, że tematyka może do nas nie trafić.
-preorder W poszukiwaniu planety X- bardzo mnie zaciekawiła, a sam nie wiem czy przypadnie mi do gustu tego typu gra
- The Godfather: Imperium Corleone- od dłuższego czasu na radarze, ludzie na forum chwalą, że mała ilość zasad (to ogromny plus przy rosnącej kolekcji), a trafiłem na Vinted za 320 w folii to chyba lepiej już nie będzie
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: foxikos »

Miało nie być powiększania półki wstydu… i nie powiększyłem bo w zakupy zagrałem odrazu.

Zakupy ostatnie to
BIOS Genesis - ciężka instrukcja, mechanika nie jest az tak skomplikowana, dobrze ze jeden z Finów zrobił instrukcje typowo pod mechanikę, na razie zagrane raz solo… ale jest potencjał. Zbieram cała serie BIOSów

burncycle - mam Too Many Bones które siadło, ograłem podstawkę i kilku Gerlokow, lecz… Burncycle może być killerem TMB, na ten moment po zakupie, dwie gry aby zapoznać się z zasadami. Powiem tak porównując do TMB (nie mam Cloudspire) powiem ze zasad jest kilka więcej, lecz gra jest prostsza ze względu iż nie ma gry w grze czyli jak zbudować Gerloka. Naprawdę przyjemna gra, mankamanetem dla mnie przy dzieciach to ilość rozkładania :mrgreen:

Red 7 - no z córka w coś trzeba grać, i graliśmy już naście razy
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wajwa »

Piątka w Orleanie , zestaw dla 5go gracza , za 20 zeta szkoda nie kupić :wink:
Always look on the bright side of life
ODPOWIEDZ