Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

Ryu pisze: 18 lip 2022, 13:48
japanczyk pisze: 18 lip 2022, 13:39Tak, bedac ostatnim zaczynasz jako pierwszy, czyż nie? ;-)
Oj, oj. Czyli jesteś w stanie zaplanować w 100% bycie ostatnim graczem?
(nie wiem jak to jest rozliczane przy remisach jakby co).
Tak, jesteś w stanie to zaplanować np. odpuszczenie wystawienia, żeby nie dostac punktów zeby wystawic sie poźniej
Oczywiscie jak jestes pierwszy i odskoczyles o 30 punktów to bedzie ciezko w kolejnej rundzie byc pierwszym, ale ogolnie zalezy to od gry i ogólnie wlasnie pozycjonowanie sie na tym tracku tez jest czescia gry - nie zawsze tez (moim zdaniem) chcesz prowadzic, w niektorych sytuacjach to drugie/trzecie miejsce i poznanie planow przeciwnika tez jest wartosciowe
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Ryu »

japanczyk pisze: 18 lip 2022, 13:59 Tak, jesteś w stanie to zaplanować np. odpuszczenie wystawienia, żeby nie dostac punktów zeby wystawic sie poźniej
Prawie. Bo inny gracz może myśleć tak samo. Gorzej jak jeszcze 2 tak pomyśli. No i tu właśnie mam z tym problem. I żeby nie było niedomówień - ja GRAŁEM w oryginalną wersję Trickeriona. Nie raz i nie dwa jakby co. A tak poważnie to grałem min. kilkanaście razy zanim cokolwiek, w naszym gronie, zmieniliśmy. Ja nie wprowadzam zmian bo tak mi się wydaje po przeczytaniu instrukcji :wink:
japanczyk pisze: 18 lip 2022, 13:59 nie zawsze tez (moim zdaniem) chcesz prowadzic, w niektorych sytuacjach to drugie/trzecie miejsce i poznanie planow przeciwnika tez jest wartosciowe
To akurat duuuużo zależy od sytuacji ale mogę powiedzieć - tak, zdarza się. Rzadko, ale tak. Niemniej my tu nie o tym ;)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: XLR8 »

W jakim setupie najlepiej podejść do tej gry? Słyszałem, że dark alley to must, a prophecies są słabe.
Robimy rewizję tej gry, bo przy pierwszym kontakcie została nam dość słabo wytłumaczona i rozgrywka to była jedyna droga przez mękę. Za drugim razem chcemy do niej podejść przygotowani :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Nilis »

Dobrze słyszałeś. Ja w pierwszym podejściu od razu zagrałem z dalej alley i nie zagram bez tego elementu. Przepowiednie są trochę doklejone na siłę więc można odpuścić
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: xydorux »

XLR8 pisze: 25 sie 2022, 09:58 W jakim setupie najlepiej podejść do tej gry? Słyszałem, że dark alley to must, a prophecies są słabe.
Robimy rewizję tej gry, bo przy pierwszym kontakcie została nam dość słabo wytłumaczona i rozgrywka to była jedyna droga przez mękę. Za drugim razem chcemy do niej podejść przygotowani :)
Bez dark alley myślę, że nie warto grać. To znaczy można zagrać pierwszą rozgrywkę, żeby zrozumieć do końca mechanizmy i ewentualnie rozjaśnić wszelkie wątpliwości z instrukcji, ale gra dużo zyskuje z dark alley. Pozwala pewne akcje wykonywać z małym bonusem, dzięki czemu można więcej wykręcić z danej akcji. Działa to trochę podobnie jak w Barrage plansza z bonusem przy budowaniu (biuro patentowe chyba). Dodatkowo oprócz samego bonusu pozwala w ramach jednej rundy dwukrotnie wykonać akcję w danej lokalizacji co często jest przydatne. O zbalansowaniu tych kart nie będę się wypowiadał, bo zakładam, że inni testowali/ogrywali wiele razy i było to dla nich ok :)

Prophecies też lądują u nas w setupie, ale korzystamy z nich mniej niż z dark alley (w rozumieniu wykorzystywania w taktyce, strategii etc.). Podejrzewam, że osoby bardziej doświadczone są w stanie to nieco lepiej połapać ze swoją strategią, u nas zwykle stanowiły pewną podpowiedź co do timingu danej akcji, ale jakoś nie ukierunkowywałem swoich rozgrywek, żeby ciągle z nich korzystać.

Tak z ciekawości, jesteś w stanie wskazać co było głównym powodem Waszych odczuć? Nie do końca jasność co należy robić i po co czy jakieś inne aspekty o tym zadecydowały?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: XLR8 »

xydorux pisze: 25 sie 2022, 10:59
XLR8 pisze: 25 sie 2022, 09:58 W jakim setupie najlepiej podejść do tej gry? Słyszałem, że dark alley to must, a prophecies są słabe.
Robimy rewizję tej gry, bo przy pierwszym kontakcie została nam dość słabo wytłumaczona i rozgrywka to była jedyna droga przez mękę. Za drugim razem chcemy do niej podejść przygotowani :)
Bez dark alley myślę, że nie warto grać. To znaczy można zagrać pierwszą rozgrywkę, żeby zrozumieć do końca mechanizmy i ewentualnie rozjaśnić wszelkie wątpliwości z instrukcji, ale gra dużo zyskuje z dark alley. Pozwala pewne akcje wykonywać z małym bonusem, dzięki czemu można więcej wykręcić z danej akcji. Działa to trochę podobnie jak w Barrage plansza z bonusem przy budowaniu (biuro patentowe chyba). Dodatkowo oprócz samego bonusu pozwala w ramach jednej rundy dwukrotnie wykonać akcję w danej lokalizacji co często jest przydatne. O zbalansowaniu tych kart nie będę się wypowiadał, bo zakładam, że inni testowali/ogrywali wiele razy i było to dla nich ok :)

Prophecies też lądują u nas w setupie, ale korzystamy z nich mniej niż z dark alley (w rozumieniu wykorzystywania w taktyce, strategii etc.). Podejrzewam, że osoby bardziej doświadczone są w stanie to nieco lepiej połapać ze swoją strategią, u nas zwykle stanowiły pewną podpowiedź co do timingu danej akcji, ale jakoś nie ukierunkowywałem swoich rozgrywek, żeby ciągle z nich korzystać.

Tak z ciekawości, jesteś w stanie wskazać co było głównym powodem Waszych odczuć? Nie do końca jasność co należy robić i po co czy jakieś inne aspekty o tym zadecydowały?
Brak jakiejkolwiek immersji z powodu tłumaczenia zasad w biegu i na kolanie.
Do tego ten katalog jakoś nas odrzucał. Tak naprawdę to nic nam się nie podobało, ale to raczej nie wina gry.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Namurenai »

XLR8 pisze: 25 sie 2022, 09:58 W jakim setupie najlepiej podejść do tej gry? Słyszałem, że dark alley to must, a prophecies są słabe.
Ponieważ jesteście ogarniętymi graczami, zdecydowanie zalecam granie z Dark Alley już w pierwszej "poprawnej" rozgrywce.
Co do Przepowiedni... Nie uważam ich za słabe/bezsensowne, ale zdecydowanie pierwsze dwie-trzy partie polecam zagrać bez nich, żeby do rozgrywki z nimi usiąść dopiero przy pełnym zrozumieniu zależności występujących w grze (żeby móc je sensownie wykorzystać/przeciwdziałać).

W ramach pierwszej rozgrywki doradzam również skorzystanie z "first game setup", czyli wybranych już pomocników, materiałów i sztuczek (wybieranie samemu jest świetne, ale w grze bez wyraźnego catch-upu można się przejechać na tym jeśli się nie wie co z czym się je).

Pamiętajcie też o:
- poprawnym wyznaczaniu kolejności graczy
- tym, że warto w swoim repertuarze mieć chociaż jedną sztuczkę, która daje Shardy
- tak długo, jak na białych kościach nie widnieje X, zawsze można je wykorzystać do nauczenia się sztuczki z "własnej" szkoły magii
- tym, że podczas przygotowywania sztuczek na planszetce Workshopu kładzie się tyle trick markerów ile wynosi "capacity", a nie jeden marker per akcja przygotowania
gogovsky
Posty: 2212
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: gogovsky »

Plus uzbrajamy tylko puste tricki, nie używamy shardow w teatrze. Najważniejsza złota zasada, pomocnicy są tylko babeczkami, jest Pani kokardka, Pani kluczyk i Pani zegarek. Wzięcie faceta = concede game (resztę do końca grania się dla funu bez podliczania punktów) jest to w FAQ.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Yooreck
Posty: 133
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Yooreck »

Rozważam kupienie Trickeriona i zastanawiam się, czy dodatki są kluczowe czy raczej sama podstawka wystarczy? Dark alleys jest w podstawce czy też się dokupuje osobno?
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: buhaj »

Yooreck pisze: 30 sie 2022, 23:38 Rozważam kupienie Trickeriona i zastanawiam się, czy dodatki są kluczowe czy raczej sama podstawka wystarczy? Dark alleys jest w podstawce czy też się dokupuje osobno?
Dark alley jest w podstawce plus jeszcze jeden dodatek. Jest to zestaw zupełnie wystarczający. Jak ci się będzie gra bardzo podobała to możesz pomyśleć o dużym dodatku Akademii ale najpierw pograj w podstawie z dark alley
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

Yooreck pisze: 30 sie 2022, 23:38 Rozważam kupienie Trickeriona i zastanawiam się, czy dodatki są kluczowe czy raczej sama podstawka wystarczy? Dark alleys jest w podstawce czy też się dokupuje osobno?
W podstawce. Jeśli natomiast planujesz grać w 2 osoby to trzeba rozejrzeć się za dodatkiem Dahlgaard's Gifts, gdzie mamy m.in. komponent Duel of the Magicians.
Ewentualnie kupić od razu Collector's Edition i wtedy wszystko masz od razu, łącznie ze świetnymi organizerami na wszystkie elementy 8)
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: xydorux »

Yooreck pisze: 30 sie 2022, 23:38 Rozważam kupienie Trickeriona i zastanawiam się, czy dodatki są kluczowe czy raczej sama podstawka wystarczy? Dark alleys jest w podstawce czy też się dokupuje osobno?
Na początek sama podstawka oferuje bardzo dużo i potrzeba kilku rozgrywek, aby wszystko zaczęło się układać i zazębiać w głowie, dlatego dokładanie kolejnych elementów, na które musisz zwracać uwagę jest niepotrzebne. Jedyny dodatek, który można kupić na początek to Dahlgaard's Gifts Expansion zwłaszcza jeśli planujesz grać na 2 osoby. Dodatkowo to co on wprowadza nie sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej złożona. Proponuję pograć trochę w podstawkę żebyś się zorientował czy gra Ci się podoba i jest sens w nią więcej inwestować :wink:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: detrytusek »

xydorux pisze: 31 sie 2022, 08:18 Jedyny dodatek, który można kupić na początek to Dahlgaard's Gifts Expansion zwłaszcza jeśli planujesz grać na 2 osoby. Dodatkowo to co on wprowadza nie sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej złożona.
Jeśli masz na myśli tylko zmienne pola do blokowania to tak ale on oferuje dodatkowe moce dla gracza, które jeszcze trzeba wybrać z większej puli. To zdecydowanie podnosi złożoność gry.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: xydorux »

detrytusek pisze: 31 sie 2022, 09:32
xydorux pisze: 31 sie 2022, 08:18 Jedyny dodatek, który można kupić na początek to Dahlgaard's Gifts Expansion zwłaszcza jeśli planujesz grać na 2 osoby. Dodatkowo to co on wprowadza nie sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej złożona.
Jeśli masz na myśli tylko zmienne pola do blokowania to tak ale on oferuje dodatkowe moce dla gracza, które jeszcze trzeba wybrać z większej puli. To zdecydowanie podnosi złożoność gry.
Pełna zgoda, natomiast ich wprowadzenie myślę, że nie podnosi zbytnio złożoności gry. Jasne, dochodzi nowy aspekt, o którym trzeba pamiętać przy już tak i tak kilku wątkach w tej grze, ale czasami masz w puli kilka trickerionów i aż się prosi je na coś wykorzystać :) Ale spokojnie można go nie wprowadzać, rozgrywka i bez tego jest bardzo złożona, ale i satysfakcjonująca
gogovsky
Posty: 2212
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: gogovsky »

Powery to najgorszy dodatek ze wszystkich. Dawn od technology czy nawet academia 100 razy lepsze od tej clownfiesty rng.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Tringa »

Hej,

Jakiś czas temu obiła mi się o uszy plota, że Trickerion będzie wydane po PL. Coś wiadomo, czy to tylko plota i kompletować eng zestaw?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: yaro_ »

Te ploty to już od dobrych kilku lat :) Możesz się nie doczekać :)
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

Trzewik i gość z Lucky Duck Games potwierdzili w live'ach, że ktoś w PL ma prawa. Kto, kiedy i czy w ogóle to wyda to już inna sprawa i nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Nilis »

wydanie gry w polskiej wersji językowej jest trikiem 4 poziomu z książki trików
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Atk »

sasquach pisze: 31 sie 2022, 12:11 Trzewik i gość z Lucky Duck Games potwierdzili w live'ach, że ktoś w PL ma prawa. Kto, kiedy i czy w ogóle to wyda to już inna sprawa i nic nie wiadomo.
Ja tam wierzę w bombę PortalCon23!

Nadzieja matka głupich, ale umiera ostatnia, więc trzymam kciuki za Portal!

Tym bardziej, że na jakimś live nie pamiętam czy to by Grzesiek czy Marek ale na pewno nie Prezes powiedział "Portal w 2022 Tricerion nie wyda" zamiast Portal nie będzie wydawał Tricerion 😜
kuba32
Posty: 328
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: kuba32 »

Atk pisze: 01 wrz 2022, 07:47
sasquach pisze: 31 sie 2022, 12:11 Trzewik i gość z Lucky Duck Games potwierdzili w live'ach, że ktoś w PL ma prawa. Kto, kiedy i czy w ogóle to wyda to już inna sprawa i nic nie wiadomo.
Ja tam wierzę w bombę PortalCon23!

Nadzieja matka głupich, ale umiera ostatnia, więc trzymam kciuki za Portal!

Tym bardziej, że na jakimś live nie pamiętam czy to by Grzesiek czy Marek ale na pewno nie Prezes powiedział "Portal w 2022 Tricerion nie wyda" zamiast Portal nie będzie wydawał Tricerion 😜
Tak było, ale na kolejnym live Trzewik powiedział, że kontaktowali się z wydawcą i nie ma szans, bo wydawca na Polskę już jest :)
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Lehu89 »

Rebel nam to wyda i wszystkim szczęki opadną :lol:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Nilis »

Lehu89 pisze: 01 wrz 2022, 10:11 Rebel nam to wyda i wszystkim szczęki opadną :lol:
Chyba ze śmiechu bo każdy będziemy już miał wersję ENG.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Tringa »

Ale to jest mega dziwne, bo jeśli jest PL wydawca to czemu nic o temacie nie mówi? Gra jest praktycznie niezależna językowo, więc odkąd tylko dostał licencję powinien się ogłaszać na prawo i lewo (nawet z datą premiery typu 2023-2024), aby ludzie czekali na pl wersję, a nie kombinowali i ściągali ang.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Atk »

kuba32 pisze: 01 wrz 2022, 10:00
Atk pisze: 01 wrz 2022, 07:47
sasquach pisze: 31 sie 2022, 12:11 Trzewik i gość z Lucky Duck Games potwierdzili w live'ach, że ktoś w PL ma prawa. Kto, kiedy i czy w ogóle to wyda to już inna sprawa i nic nie wiadomo.
Ja tam wierzę w bombę PortalCon23!

Nadzieja matka głupich, ale umiera ostatnia, więc trzymam kciuki za Portal!

Tym bardziej, że na jakimś live nie pamiętam czy to by Grzesiek czy Marek ale na pewno nie Prezes powiedział "Portal w 2022 Tricerion nie wyda" zamiast Portal nie będzie wydawał Tricerion 😜
Tak było, ale na kolejnym live Trzewik powiedział, że kontaktowali się z wydawcą i nie ma szans, bo wydawca na Polskę już jest :)
No tak było, ale nie powiedzieli że to nie oni 😜 w końcu czemu mają się przyznac przed PortalCon23 i spalić sobie bombę, a tak hajp się sam kręci.
ODPOWIEDZ