Warrior Knights

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Warrior Knights

Post autor: Casiliasplp »

Mam zamiar kupić grę Warrior Knights mam już TI oraz Eclipse.

Jestem bardzo ciekawy tej gry lecz mam pytanie czy trzeba znać język angielski żeby w nią dobrze pograć,znalazłem przetłumaczone karty jakieś ale czy to wystarczy ma ktoś tą gre ?

Jeśli ktoś ją posiada proszę napisać czy trzeba znać J.ang czy wszystko jest przetłumaczone lub gdzie mogę znaleść tłumaczenie.

I jeszcze czy gra jest dobra i starczy na długo i czy się nie nudzi,Elementy są wytrzymałe ? czytałem że mapa się rozpada po paru grach...

Dziękuje i pozdrawiam.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Warrior Knights

Post autor: donmakaron »

Gra jest wykonana solidnie, nie rozpada się a ni nie psuje. Jest to interesująca pozycja, wg niektórych lepsza nawet od gry o tron, a na pewno z nią porównywalna.

Znajomość języka angielskiego jest bardzo przydatna, ale z tłumaczeniem kart i zasad można sobie poradzić bez niej. Każdy posiada taką samą talię akcji, jeśli gracze przyswoją przed grą akcje związane z kartami lub dostanę adekwatną rozpiskę, będzie można sobie poradzić bez znajomości angielskiego. Reszta kart i akcji jest jawna, więc znający angielski lub najlepiej orientujący się w grze/przygotowanym tłumaczeniu, może wyjaśniać wszystko reszcie graczy. Nie będzie to gra w pełni komfortowa, ale nie będzie to również mocno uciążliwe. Problemem mogą być tylko karty praw, nad którymi się głosuje oraz talia wydarzeń. Jest ich dość dużo i wyszukiwanie tłumaczeń może być męczące.

Nie natrafiłem jak dotąd na dobre tłumaczenie już i tak zawiłej po angielsku instrukcji. Tłumaczenia kart nie potrzebowałem, więc nie poradzę nic w tym temacie.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Casiliasplp »

Przydało by się spolszczenie wszystkich kart :( kurcze szkoda że nie ma po Polsku coś tam rozumiem ale wszystkiego nie dam rady ogarnąć...
Hala Madrid
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Najemnik »

Instrukcja polska jest dostępna w sklepie na R. :wink:

http://www.rebel.pl/repository/files/in ... 0final.pdf

W samej instrukcji jest też napisane, co robią dane karty akcji, wystarczy się uważnie wczytać. Jedynie karty Wydarzeń i Praw mogą stanowić pewien problem.

A co do gry, to, mimo kilku wad, bardzo polecam. Jest sporo dyplomacji i układania się między graczami, co może znacznie wydłużyć rozgrywkę, ale raczej nie uznacie tego za czas stracony.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Casiliasplp »

A żeby przetłumaczyć elementy trzeba znać dobrze ang. czy wystarczą podstawy ?
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Casiliasplp »

Jak myślicie co jest lepsze Gra o Tron czy Warrior Knights ?
Hala Madrid
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Warrior Knights

Post autor: wis »

Gra o tron jest bardziej popularna, więc statystycznie rzecz biorąc, jest lepsza:). WK lepiej sobie przetestować gdzieś ze swoją grupą, bo nie każdemu się spodoba. Gra raczej dla grupy 4+, do tego im więcej czasu się zarezerwuje, tym lepiej - po czterech godzinach wyniki mogą różnić się jednym, zdobytym na początku, punktem. Jeśli macie TI, to chyba czasu na WK Wam nie zabraknie:). Poza jednym wariantem z dodatku (ukryte cele - nie używamy ich) reszta informacji jest widoczna, więc wystarczy jedna osoba z dobrym angielskim, lub dobrze przetłumaczone karty, żeby reszta mogła zagrać. Ile będzie z tego mieć funu - nie wiem, nie grałem w ten sposób.

Dla mnie to jedna z lepszych gier, czego nie mogę powiedzieć o GoT.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Warrior Knights

Post autor: RasTafari »

A ja muszę powiedzieć że WK jest nudna jak flaki z olejem, nie wiem gdzie tkwi błąd ponieważ mechanizmy w niej zawarte są bardzo przyjemne i jakby patrzeć na nie z osobna to wydawać by się mogło, że gra powinna być świetna a tak nie jest, podchodziłem do niej kilka razy i za każdym razem było tak samo, nuda nuda nuda, no ale tak to już jest z planszówkami, jednym się podoba coś co innym podobać się nie chce :wink:

Zdecydowanie GoT :twisted:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Najemnik »

W temacie o Warrior Knights na forum jest bardzo dużo opinii w kwestii (parę-parenaście stron), czy jest lepsza, czy gorsza od GoT. Przeważa pogląd, że gorsza, ale to zależy od gustu (wg mnie, popularność serialu GoT też ma tutaj swój wpływ). Na pewno zaletą WK jest to, że można grać w 4-6 osób, natomiast w GoT, żeby mieć prawdziwą zabawę, to trzeba/powinno (sam w GoT nie grałem, więc tylko przytaczam wnioski innych :wink: ) się grać w 6 graczy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Warrior Knights

Post autor: donmakaron »

Gra o tron ogranicza się do prowadzenia wojny. Cała polityka sprowadza się do zawierania sojuszy wojennych. Warrior Knights wprowadza niestety elementy losowe, ale za to daje różne drogi do zwycięstwa. Silna armia to podstawa, ale przegłosowanie odpowiedniego prawa w korzystnym momencie, albo długie utrzymywanie się na stanowisku papieża potrafi przechylić szalę zwycięstwa na rzecz gracza z mniejszym potencjałem militarnym. WK też potrzebuje raczej więcej jak mniej osób, ale już od 4 graczy zaczyna się dziać bardzo interesująco.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Casiliasplp »

Powiem tak nie ogladam gry o tron wiec nie znam się nic na tym klimacie. Ale pomyślę.
Hala Madrid
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Muttah »

Jak zawsze zdania są podzielone, ale dla równowagi dodam, że akurat dla mnie to GoT jest suchy i nudnawy - może to wynikać z faktu że sam najpierw zacząłem grać w WK, a dopiero potem siadłem do GoTa (który jeden z moich znajomych określił wręcz jako "zbiedzonego WK"). I bądź tu człowieku mądry ;)

Najlepszy sposób - zagrać i przekonać się osobiście :D
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Warrior Knights

Post autor: anorak »

Grałem w zarówno w GoT jak i WK. Te gry to nie moja para kaloszy, ale jeśli miałbym wybierać, to zdecydowanie GoT - chociażby ze względu na większą popularność i dostępność polskiej wersji językowej. A poza tym to zasady GoT są chyba bardziej przejrzyste i jakoś mniej cierpiałem niż przy WK ;)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Zet »

Runewars :P może nie ma zdrad jak w gotcie, ale część mechaniki jest wzięta z WK (np rozpatrywanie kilku różnych aspektów za pomocą tych samych kart)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warrior Knights

Post autor: berem »

Gra o tron chyba cieszy się większą popularnością ale chyba dlatego że bardzo znana jest książka/serial o tym tytule.
Ja o wiele bardziej wolę Warriors Knights ale zastrzegam że tylko łącznie z dokupionym dodatkiem do tej gry.
Więcej się dzieje, jest więcej emocji.
W razie czego to zrobiłem materiały do tej gry (z dodatkiem) po polsku wykorzystując także grafiki z bgg.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Warrior Knights

Post autor: mig »

Nie potrafie tego jakoś sensownie wyjaśnić ale WK powinno się podobać bardziej (poza sferą militarną bardzo ciekawa sfera ekonomiczna i polityczna), ale i tak bardziej odpowiada mi GoT. Może własnie ze względu na to przeładowanie możliwościami z których i tak potem w trakcie gry korzysta się rzadko. Obie są bardzo dobre, ale ja bym jednak polecał GoT. WK się lepiej skaluje - można usiąść już w 4 osoby i jest świetnie. W GoT emocje są dopiero w składzie 5-6. Gdzieś w necie (zapewne na BGG) są do ściągnięcia pliki nie tylko ze suchymi tłumaczeniami kart ale już w taki sposób graficznie obrobione, że nie różnią się niczym od wersji eng. Jeśli w grupie nie wszyscy perfekcyjnie spikają w ingliszu to lepiej sie tak przygotować, bo teksu jest mimo wszystko sporo (choć nie jest on ekstremalnie skomplikowany) i może Wam bardzo spowalniać grę.

Edit: tłumaczenia kart można pobrać stąd: http://transplanszowki.blogspot.com/sea ... %20knights
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warrior Knights

Post autor: schizofretka »

GoT, jeśli gra się bez kart losów bitwy (fuj!), to niemal czysta dyplomacja i planowanie, nie tak odległa od klasycznej Dyplomacji Avalon Hill. Zdecydowanie mózgożer. Warrior Knights to AmeriTrash, więcej losowości, mnóstwo chromu i gra się w nim dla mnie trochę gubi. Jak chcę pograć w coś epickiego, to wolę Runewars.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Warrior Knights

Post autor: kolosm »

9 letnie kotlety też są super:) A tak poważnie, ktoś w to jeszcze grywa?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Warrior Knights

Post autor: Ardel12 »

kolosm pisze: 14 sie 2022, 09:45 9 letnie kotlety też są super:) A tak poważnie, ktoś w to jeszcze grywa?
Loo panie, ale trupa żeś odkopał.
Grywałem w niego w latach 2007-09 i w mojej ekipie przegrał z GoT. Było to solidne AC z ciekawymi dla mnie wtedy mechanikami. Poszło pod młotek z 12 lat temu. Moim zdaniem dobra gra i tyle. Nie wiem jak się zestarzała, bo nie miałem okazji zagrać od tamtego czasu, ale nie widzę reprintów. Gra jest w sumie martwa, więc chyba pozostaje ja zapomnieć.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warrior Knights

Post autor: berem »

Ja ją kupiłem chyba 2 lata temu i tak bardzo chciałbym dokupić do niej dodatek bo wtedy robi się bardzo ciekawie przy mapie. A może ma ktoś materiały by można taki dodatek lub jego część dorobić?
StrateGeek
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2020, 20:10
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Warrior Knights

Post autor: StrateGeek »

berem pisze: 03 wrz 2022, 20:41 Ja ją kupiłem chyba 2 lata temu i tak bardzo chciałbym dokupić do niej dodatek bo wtedy robi się bardzo ciekawie przy mapie. A może ma ktoś materiały by można taki dodatek lub jego część dorobić?
Podbijam, grę posiadam od 7 lat. Lubię i wracam do niej co jakiś czas. Z chęcią bym położył ręce na dodatku, więc jak kolega wspomniał, jeżeli ktoś, coś to biorę ;)
czarny.but
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2012, 13:21

Re: Warrior Knights

Post autor: czarny.but »

Z dodatkiem gra zyskuje nowy wymiar, niestety również się wydłuża
ODPOWIEDZ