Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3361
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

EsperanzaDMV pisze: 03 wrz 2022, 13:38 Tego z kolei też nie rozumiem - demonizowanie ile czasu trzeba spędzić przy dziecku (zakładając, że jest tylko jedno na razie). Wiadomo, każde dziecko jest inne, ale wszystko rozbija się o odpowiedni podział obowiązków/czasu między rodzicami. Młody skończy lada dzień trzy miesiące, a w tym czasie opracowaliśmy dobry system, w którym wraz z żoną wymiennie zajmujemy się Juniorem. Raz ja pracuję i żona zajmuje się Młodym, a raz ona - zajmowanie się dzieckiem to jest regularna praca, natomiast braku cyca nie przeskoczę (ale wtedy pomaga odciągnęty wcześniej pokarm). Wtedy nie jest żadnym problemem fakt, że żona znika na kilka godzin by odbudować się psychicznie, czy to idąc na zakupy, spotkać się ze znajomymi czy pojechać na jakieś zabiegi odprężające. Mam znajomego, który mówi (a w zasadzie to on cały czas tylko narzeka ile czasu zajmuje dziecko) podobnie jak Ty i jak zacząłem analizować jego plan dnia i punktować co mogą robić inaczej, to finalnie wyszło, że... on nie chce tego zmienić. Tyko ot takie narzekanie dla samego narzekania by pokazać wszystkim naokoło ile to czasu zajmuje dziecko Ale jakby tylko chciał (on, albo jego partnerka), to czasu znalazłby mnóstwo.
Spoko, że na swoim jedynym i to 3 miesięcznym dziecku wyciągasz wnioski i złote rady/przemyślenia, których wielu rodziców by się nie odważyło podnieść przy znacząco większym doświadczeniu :) Nie mówiąc już o ekspertach. Tylko pogratulować pewności w siebie.

Nie wiemy ile Asi zjada on table z życia a ile inne obowiązki. Możliwe, że ten "dodatkowy" etat dla dziecka jak to ująłeś wyeliminuje jej czas na on table, może tylko czas wolny, a może dziecko okaże się wymagające i nie będzie wiedziała gdzie ręce włożyć. To już wielki znak zapytania ile czasu zje jej nowe życie :)
Gambit pisze: 03 wrz 2022, 14:43 Co do konkretnych problemów życiowych, to któż ich nie ma. Ja też z różnymi demonami się zmagam. Bywa różnie, ale na razie do przodu.
W sumie wspominałeś Gambit albo robiłeś aluzje o tym już spory kawałek czasu temu. Oby się poprawiło :)
IMHO jakby w prywacie ubicie/zawieszenie kanału miałoby pomóc, to warte rozważenia. Rzeczy ważne i ważniejsze :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Ardel12 pisze: 03 wrz 2022, 20:20
Gambit pisze: 03 wrz 2022, 14:43 Co do konkretnych problemów życiowych, to któż ich nie ma. Ja też z różnymi demonami się zmagam. Bywa różnie, ale na razie do przodu.
W sumie wspominałeś Gambit albo robiłeś aluzje o tym już spory kawałek czasu temu. Oby się poprawiło :)
IMHO jakby w prywacie ubicie/zawieszenie kanału miałoby pomóc, to warte rozważenia. Rzeczy ważne i ważniejsze :)
Obawiam się, że zawieszenie/ubicie kanału miało by zły skutek. Jasne, więcej czasu, mniej stresu i tak dalej. Ale jednak cała ta konieczność ogarniania kanału trzyma mnie "przy życiu" :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Ardel12 pisze: 03 wrz 2022, 20:20
Nie wiemy ile Asi zjada on table z życia a ile inne obowiązki. Możliwe, że ten "dodatkowy" etat dla dziecka jak to ująłeś wyeliminuje jej czas na on table, może tylko czas wolny, a może dziecko okaże się wymagające i nie będzie wiedziała gdzie ręce włożyć. To już wielki znak zapytania ile czasu zje jej nowe życie :)
Myślę, że w stosownym czasie sama Asia udzieli informacji jakie ma dalsze plany, bo jej kanał to poważne przedsięwzięcie i raczej nie może pozwolić sobie na zniknięcie bez słowa.
Darkstorm
Posty: 859
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 135 times
Been thanked: 216 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Gambit pisze: 03 wrz 2022, 20:59 Obawiam się, że zawieszenie/ubicie kanału miało by zły skutek.
To mogłoby grozić jakąś demonstracją albo strajkiem.
A co do topki to możesz zawsze zaprosić jakiegoś nołnejma, którego nikt nie zna. To byłoby coś oryginalnego, zrobić topkę z "zwykłym" graczem :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Darkstorm pisze: 05 wrz 2022, 09:27
Gambit pisze: 03 wrz 2022, 20:59 Obawiam się, że zawieszenie/ubicie kanału miało by zły skutek.
To mogłoby grozić jakąś demonstracją albo strajkiem.
Bardziej chodziło mi o wpływ na moją osobę. Widzowie by raczej nie tęsknili.
Darkstorm pisze: 05 wrz 2022, 09:27 A co do topki to możesz zawsze zaprosić jakiegoś nołnejma, którego nikt nie zna. To byłoby coś oryginalnego, zrobić topkę z "zwykłym" graczem :wink:
A to też jest niezły pomysł. Miałem już topkę z Patronem. Jest to do ogarnięccia :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1610
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1096 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Gambit pisze: 05 wrz 2022, 09:36 Bardziej chodziło mi o wpływ na moją osobę. Widzowie by raczej nie tęsknili.
Skąd miałbym niby wiedzieć jaką planszówkę kupić gdyby Tomek Dobosz mi o nich nie opowiadał?
Wszystkie kupowałbym w ciemno ;(
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

ave.crux pisze: 05 wrz 2022, 09:44
Gambit pisze: 05 wrz 2022, 09:36 Bardziej chodziło mi o wpływ na moją osobę. Widzowie by raczej nie tęsknili.
Skąd miałbym niby wiedzieć jaką planszówkę kupić gdyby Tomek Dobosz mi o nich nie opowiadał?
Wszystkie kupowałbym w ciemno ;(
Podpowiem Ci:
- Gradanie
- Geek Factor
- Planszówki Online (Gandalf i Barolek)
- Gram Solo
- Gryffinka
- Kości Piony i Bastiony
- Argo Nawija
- OnTable
- Pogramy TV
- Game Troll TV
I wielu innych spokojnie pomoże Ci podjąć decyzję jaką planszówkę kupić :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

W temacie "co po Gambicie", to nie jest to takie wesołe, bo akurat mignął mi post na FB że podcast Pełną Parą kończy działalność, ale nigdzie nie widzę żadnej informacji na ten temat - ostatni post na FB dotyczy Ark Nova i tego, że objęli grę patronatem. Jest gdzieś jakaś oficjalna informacja? Słuchałem sporadycznie, ale jeśli to prawda, to wielka szkoda, to był bardzo dobry podcast... Trzeba będzie nadrobić też i wcześniejsze podcasty.

EDIT: Właśnie pojawił się komentarz na FB, który nie wiem jak interpretować:
Hej miło słyszeć, że komuś będzie nas brakowało, i to w liczbie mnogiej 🥰 Może kiedyś wrócimy - w tej lub innej formie, może też pojawi się jeszcze jakiś materiał, nim definitywnie odłożymy mikrofon (jeśli naturalnie druga strona wywiąże się ze swojej części zobowiązania).
Po prawdzie, gdyby nie zainteresowanie Piotrka, pewnie naturalnie byśmy przygaśli, po angielsku opuszczając spotkanie, na którym mało kto obecnie komunikuje się w języku i na tematy, który są nam bliske 🤷
Tym samym trzymamy kciuki, by siły której nam zabrakło, nie zbywało Gambit TV , Gradanie i Kości, Piony i Bastiony którzy dla nas byli tym, czym my dla wyżej się udzielających 😊
"Jeśli naturalnie druga strona wywiąże się ze swojej części zobowiązania"? "spotkanie, na którym mało kto obecnie komunikuje się w języku i na tematy, który są nam bliske"? Jak to rozumieć?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 717 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Gambit pisze: 05 wrz 2022, 09:36
Darkstorm pisze: 05 wrz 2022, 09:27 A co do topki to możesz zawsze zaprosić jakiegoś nołnejma, którego nikt nie zna. To byłoby coś oryginalnego, zrobić topkę z "zwykłym" graczem :wink:
A to też jest niezły pomysł. Miałem już topkę z Patronem. Jest to do ogarnięccia :)
Ale to byś musiał zrobić konkretne interview przed taką topką, szczególnie jeśli miałoby to być TOPX wszechczasów. Topki są interesujące, jeśli jest ciekawa dyskusja. Żeby tak było prezentujący muszą mieć ograne jak najwięcej gier z topki współprowadzącego(-ych). Inaczej to jest co chwila "yyy..., brzmi ciekawie, nie grałem".

Ja, mimo wielu chłodnych opinii, kibicuję Twojej dalszej współpracy z Kościami Pionami itympodobnymi. Jak na pierwszy materiał wyszło super. Wiadomo, jest sporo do poprawy, ale chłopaki byli pierwszy raz w TV, Ty też z nimi po raz pierwszy robiłeś materiał. Szkoda, że nie udało się ściągnąć Piotrka, bo to mój zdecydowanie ulubiony Pionek (Kość? Bastion?), pewnie dlatego, że mam podobne opinie do Jego. Mam też wrażenie, że zagrał w więcej gier niż cała pozostała trójka w sumie (mnogościowej).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

EsperanzaDMV pisze: 05 wrz 2022, 11:00 W temacie "co po Gambicie", to nie jest to takie wesołe, bo akurat mignął mi post na FB że podcast Pełną Parą kończy działalność, ale nigdzie nie widzę żadnej informacji na ten temat - ostatni post na FB dotyczy Ark Nova i tego, że objęli grę patronatem. Jest gdzieś jakaś oficjalna informacja? Słuchałem sporadycznie, ale jeśli to prawda, to wielka szkoda, to był bardzo dobry podcast... Trzeba będzie nadrobić też i wcześniejsze podcasty.

EDIT: Właśnie pojawił się komentarz na FB, który nie wiem jak interpretować:
Hej miło słyszeć, że komuś będzie nas brakowało, i to w liczbie mnogiej 🥰 Może kiedyś wrócimy - w tej lub innej formie, może też pojawi się jeszcze jakiś materiał, nim definitywnie odłożymy mikrofon (jeśli naturalnie druga strona wywiąże się ze swojej części zobowiązania).
Po prawdzie, gdyby nie zainteresowanie Piotrka, pewnie naturalnie byśmy przygaśli, po angielsku opuszczając spotkanie, na którym mało kto obecnie komunikuje się w języku i na tematy, który są nam bliske 🤷
Tym samym trzymamy kciuki, by siły której nam zabrakło, nie zbywało Gambit TV , Gradanie i Kości, Piony i Bastiony którzy dla nas byli tym, czym my dla wyżej się udzielających 😊
"Jeśli naturalnie druga strona wywiąże się ze swojej części zobowiązania"? "spotkanie, na którym mało kto obecnie komunikuje się w języku i na tematy, który są nam bliske"? Jak to rozumieć?
Tak to prawda, kończymy/zawieszamy działalność.

Główny powód to zmęczenie, szeroko pojęte. Bolesne poczucie, że z czasem w oczach części wydawców/odbiorców staliśmy się słupem reklamowym, który nie tylko nie zasługuje na sympatię/szacunek, ale nawet na to, co obejmują zawierane w myśl współpracy umowy 🤷
Stąd właśnie dopisek o tym, że być może nagramy coś jeszcze, jeśli obie strony się z obietnic i zapisów wywiążą. Nie chcę tego drążyć, bo może powiedziałbym za dużo na temat osób i podmiotów bliskich sercu wielu forumowiczów, które i nam były kiedyś bliskie :(

Co się zaś tyczy metafory "spotkania" - nie my jedyni z czasem zaczęliśmy odczuwać, że obecnie dominuje pęd za nowością, a recenzent by móc tworzyć, nie będąc ruganym za brak profesjonalizmu, musi podawać wszystko w oprawie godnej Oscara, najlepiej na kilku platformach społecznościowych, do tego utrzymując stały kontakt z publicznością, kupując tony gier, a najlepiej publikując rachunki i zaświadczenia o niekaralności domniemanych współgraczy itd. 🙈

I to zazwyczaj recenzent hobbysta, który z działalności nie czerpie zysku innego, niż blednąca satysfakcja z robienia czegoś dla (siebie i) innych 🤷

Przy średnio płatnej pracy na etacie, angażującej od 5:00 do 16:00, 5 dni w tygodniu, to zwyczajnie zbyt wiele (czasu i wydatków), by później służyć - jak tu kiedyś nas wspomniano - za "dobry punkt odniesienia" dla ukazania dlaczego Ci - w domyśle od nas - lepsi, faktycznie są najlepsi 🙈
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2022, 17:58 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 4 razy.
Darkstorm
Posty: 859
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 135 times
Been thanked: 216 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

arturmarek pisze: 05 wrz 2022, 11:12
Gambit pisze: 05 wrz 2022, 09:36
Darkstorm pisze: 05 wrz 2022, 09:27 A co do topki to możesz zawsze zaprosić jakiegoś nołnejma, którego nikt nie zna. To byłoby coś oryginalnego, zrobić topkę z "zwykłym" graczem :wink:
A to też jest niezły pomysł. Miałem już topkę z Patronem. Jest to do ogarnięccia :)
Ale to byś musiał zrobić konkretne interview przed taką topką, szczególnie jeśli miałoby to być TOPX wszechczasów. Topki są interesujące, jeśli jest ciekawa dyskusja. Żeby tak było prezentujący muszą mieć ograne jak najwięcej gier z topki współprowadzącego(-ych). Inaczej to jest co chwila "yyy..., brzmi ciekawie, nie grałem".
Wątpię by "nołnejmy" miały ograne wiele takich gier, które nie zna Gambit :wink: Interview raczej powinno obejmować sprawdzenie czy topka nie będzie wyglądała w następujący sposób: 1. Monopol Cziter 2. Makao 3. Wojna itd itp :wink:
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1970
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 857 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Ja bym tylko chciał dodać, że i mi bardzo szkoda Pełną Parą. A nigdy nie byłem Waszą grupą docelową, bo prawie nie gram w dwie osoby. Jeden z najlepszych podcastów od lat.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

pan_satyros pisze: 05 wrz 2022, 11:47Co się zaś tyczy metafory "spotkania" - nie my jedyni z czasem zaczęliśmy odczuwać, że obecnie dominuje pęd za nowością, a recenzent by móc tworzyć, nie będąc ruganym za brak profesjonalizmu, musi podawać wszystko w oprawie godnej Oscara, najlepiej na kilku platformach społecznościowych, do tego utrzymując stały kontakt z publicznością, kupując tony gier, a najlepiej publikując rachunki i zaświadczenia o niekaralności domniemanych współgraczy itd. 🙈
^^ This :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Darkstorm pisze: 05 wrz 2022, 11:58
Wątpię by "nołnejmy" miały ograne wiele takich gier, które nie zna Gambit :wink: Interview raczej powinno obejmować sprawdzenie czy topka nie będzie wyglądała w następujący sposób: 1. Monopol Cziter 2. Makao 3. Wojna itd itp :wink:
Przecież Wojna to jedna z najlepszych gier. Nie tylko wojennych.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: preshiq »

Dla mnie wielka szkoda Pełnej Pary - to było jedno z moich ulubionych planszówkowych "miejsc" w internecie.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego 😉
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SoAmazinglyBad »

Gambit pisze: 05 wrz 2022, 10:29
ave.crux pisze: 05 wrz 2022, 09:44
Gambit pisze: 05 wrz 2022, 09:36 Bardziej chodziło mi o wpływ na moją osobę. Widzowie by raczej nie tęsknili.
Skąd miałbym niby wiedzieć jaką planszówkę kupić gdyby Tomek Dobosz mi o nich nie opowiadał?
Wszystkie kupowałbym w ciemno ;(
Podpowiem Ci:
- Gradanie
- Geek Factor
- Planszówki Online (Gandalf i Barolek)
- Gram Solo
- Gryffinka
- Kości Piony i Bastiony
- Argo Nawija
- OnTable
- Pogramy TV
- Game Troll TV
I wielu innych spokojnie pomoże Ci podjąć decyzję jaką planszówkę kupić :)
Argo Nawija raczej nic nie recenzuje... bardziej na szybko pokazuje :D
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: czikenpredator »

pan_satyros pisze: 05 wrz 2022, 11:47 I to zazwyczaj rezenzent hobbysta, który z działalności nie czerpie zysku innego poza blednącą satysfakcją z robienia czegoś dla (siebie i) innych 🤷

Przy średnio płatnej pracy na etacie, angażującej w czasie od 5 do 16, 5 dni w tygodniu, to zwyczajnie zbyt wiele (czasu i wydatków), by później służyć - jak tu kiedyś nas wspomniano - za "dobry punkt odniesienia" dla ukazania dlaczego Ci (w domyśle od nas) lepsi faktycznie są najlepsi" 🙈
Bezosobowość, zdalność i postępująca cyfrowość niestety zdaje się stać okrakiem na drodze do zrozumienia, empatii, szacunku i po prostu docenienia. A do tego to natrętne przekonanie, że każda krytyka prowadzi do wzrostu jakości.

Od siebie dodam może jedynie, że doskonale pamiętam, że w pewnym sensie kanał, który my robiliśmy, zaczął się od bezecnego (choć nieświadomego) podebrania przeze mnie Waszego zdjęcia i do dziś doceniam jak wspaniałomyślnie mi to wybaczyliście. Nie był to mój najlepszy moment. Piszę o tym, bo w pewnym sensie ten mały gest życzliwości dołożył swoją cegiełkę pod to, że wtedy mimo wszystko spróbowaliśmy swoich szans i zainspirowało, by rzeczy robić jak należy. Jeszcze raz przy takiej okazji dziękuję (i przepraszam).
ZXCV
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 41 times
Been thanked: 18 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ZXCV »

Również chciałbym podziękować Pełen Parze za dziesiątki nagrań. Bardzo lubiłem charakterystyczny, trudno uchwytny w słowach klimat Waszych rozmów. Za ważną wartość dodaną pełnoparowych omówień i recenzji zawsze uważałem osadzanie tematów gier na tle (pop)kulturowym - chyba żaden inny kanał, który śledzę/śledziłem, nie poświęcał tej kwestii tyle miejsca. Trzymajcie się!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3361
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Zawsze szkoda jak dany kanał się zamyka i znika. Pełną parą od czasu do czasu słuchałem, ale niestety bez obrazu ja się skupić nie potrafię i nie był to kanał dla mnie.

A teraz wracając do Gambita xD Kto oglądał jego najnowszy materiał z "Gdzie się podziały tamte gry" ? Obejrzałem od dechy do dechy i w sumie dla mnie no nuda. Jak zwykle rozwlekłe a wartości dodanej tym razem mało. Tytuły, które były słabe to wyleciały z kolekcji i już nie grywa, tytuły dobre i bardzo dobre dalej są, ale na niektóre czasu nie ma, ocena podtrzymana i tak z każdym tytułem. Jaki jest cel takich podsumowań jak nie ma diametralnych zmian, np. tytuł X był super, ale ostatnio dorwałem Y i w pełni mi ten zastąpił, zagrałem w Z kolejnych 10 partii i w sumie to jest próg, w którym ta gra już nic ciekawego nie oferuje, itd. Chlubnym wyjątkiem jest Descent(ups spoiler).

Sama idea mi się bardzo podoba, bo jednak gust nam się zmienia oraz wychodzą nowe tytuły, które potrafią zastąpić nasze topowe gry, jednak by było ciekawie to takie zmiany powinny się pojawić. Oby w kolejnych odcinkach było więcej zmian a z chęcią zmitrężę na nie kolejne godziny.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1970
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 857 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Ja obejrzałem (choć pominąłem tytuły, które mnie KOMPLETNIE nie interesowały) i w sumie mnie zainspirowało do zrobienia własnych rewizji, choć nieco inaczej. Mam poczucie, że stwierdzenie "po 4 latach podoba mi się tak samo" jest mało ciekawe i niewiele wnosi, dużo ciekawsze jest wskazanie gier, które po latach podobają się wyraźnie mniej lub wyraźnie bardziej (vide Godfather u Gambita) - i taką "topkę" już sobie dzisiaj wymyślam ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Ardel12 pisze: 05 wrz 2022, 14:39 A teraz wracając do Gambita xD Kto oglądał jego najnowszy materiał z "Gdzie się podziały tamte gry" ? Obejrzałem od dechy do dechy i w sumie dla mnie no nuda. Jak zwykle rozwlekłe a wartości dodanej tym razem mało. Tytuły, które były słabe to wyleciały z kolekcji i już nie grywa, tytuły dobre i bardzo dobre dalej są, ale na niektóre czasu nie ma, ocena podtrzymana i tak z każdym tytułem. Jaki jest cel takich podsumowań jak nie ma diametralnych zmian, np. tytuł X był super, ale ostatnio dorwałem Y i w pełni mi ten zastąpił, zagrałem w Z kolejnych 10 partii i w sumie to jest próg, w którym ta gra już nic ciekawego nie oferuje, itd. Chlubnym wyjątkiem jest Descent(ups spoiler).

Sama idea mi się bardzo podoba, bo jednak gust nam się zmienia oraz wychodzą nowe tytuły, które potrafią zastąpić nasze topowe gry, jednak by było ciekawie to takie zmiany powinny się pojawić. Oby w kolejnych odcinkach było więcej zmian a z chęcią zmitrężę na nie kolejne godziny.
Neoptolemos pisze: 05 wrz 2022, 14:50 Ja obejrzałem (choć pominąłem tytuły, które mnie KOMPLETNIE nie interesowały) i w sumie mnie zainspirowało do zrobienia własnych rewizji, choć nieco inaczej. Mam poczucie, że stwierdzenie "po 4 latach podoba mi się tak samo" jest mało ciekawe i niewiele wnosi, dużo ciekawsze jest wskazanie gier, które po latach podobają się wyraźnie mniej lub wyraźnie bardziej (vide Godfather u Gambita) - i taką "topkę" już sobie dzisiaj wymyślam ;)
Taki był pierwotny zamysł Rewizji. Kiedy zamieszczałem pierwszą z nich to tak do tego cyklu podchodziłem,, że nagram materiał o grze, o której zmieniałem zdanie (na plus, lub na minus). Tyle, że to było nieregularne. Niekiedy nawet nie śledziłem tych "zmian" w głowie. Czasem w coś długo nie grałem bo nie było czasu. Ludzie pytali o jakieś gry i ich Rewizje, ale to było nadal chaotyczne.
Teraz założenie jest podobne, ale nieco inne. Pojawia się regularność materiałów i dość stały czas porównania (nie zawsze, ale w większości). Z uwagi na to, sam bardziej będę się zastanawiał nad swoim podejściem do gier, które lubię, ale długo nie wchodziły na stół. W pierwszym odcinku tak się złożyło, że zmiany nie były jakieś rewolucyjne (bo takie gry się w nim trafiły). Może większość opinii nadal się tak mocno nie zmieni, ale kto wie :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 640
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 244 times
Been thanked: 366 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Ja z chęcią obejrzałem materiał Gambita i pomyślałem sobie na koniec że bycie youtubowym recenzentem to (oprócz dużych pieniędzy, sławy, darmowych gier i świetnej zabawy bo tak sądzi BOLLO) niestety ogrywanie nowych tytułów i brak czasu do powrotu starych gier, które się bardzo lubi. Naprawdę smutne to.

A propo nowych (starych) gier to Tomku, kiedy recenzja Gallerist, Vinhos, CO2? Nie każdy czeka na nowości, ja i wiele innych osób czekamy na opinię starszych gier:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 920 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Tylko nikt nie każe recenzentom/pokazywaczom grać w nowości kosztem gier, które lubią :roll: Strasznie dużo mesjanizmu się wylewa z tego wątku, a przecież – co też ciągle się podkreśla – nie ma z tego wymiernych korzyści, więc po co się "poświęcać"? Można nagrać coś o lubianej grze nawet jeśli się będzie gorzej klikało, można wrzucać materiały rzadziej, a dzięki temu mieć czas na ogrywanie swoich ulubieńców.

Nie wiem, czemu miałoby nam być smutno, że ktoś z własnej woli traci czas na milionową średnią i wtórną grę podesłaną przez wydawcę zamiast się skupić na czymś fajnym.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2022, 21:29 przez Galatolol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Galatolol pisze: 05 wrz 2022, 19:23 Tylko nikt nie każe recenzentom/pokazywaczom grać w nowości kosztem gier, które lubią :roll: Strasznie dużo mesjanizmu się wylewa z tego wątku, a przecież – co też ciągle się podkreśla – nie ma z tego wymiernych korzyści, więc po co się "poświęcać"? Można nagrać coś o lubianej grze nawet jeśli się będzie gorzej klikało, można wrzucać materiały rzadziej, a dzięki temu mieć czas na ogrywanie swoich ulubieńców.

Nie wiem, czemu miałoby nam być smutno, że ktoś z własnej woli ogrywa milionowoe podobne euro podesłane przez wydawcę zamiast się skupić na czymś fajnym.
Nie chodzi o to, by się klikało (że też zawsze wyłącznie to przychodzi na myśl...), a by w jakikolwiek sposób, komukolwiek poza twórcy się przydało. Wątpię, by ktoś z recenzentów* tworzył czysto egoistycznie dla własnej tylko uciechy, a co komu po opinii o dawno niedostępnej grze lub takiej, która od lat ma ugruntowaną pozycję na rynku?

Zazwyczaj przygotowując recenzję liczy się na to, że wzbudzi ona jakąś formę dialogu z społecznością, lub sama w sobie będzie stanowić polemikę z innymi twórcami, to zaś poniekąd wymaga, by tematyka była chociaż trochę "na czasie/w zasięgu".

Chyba, że mowa o materiałach przekrojowych, które rządzą się własnymi prawami.

PS. Absolutnie nie powinno być Ci smutno z tak błahych powodów, jak te wyżej opisane :wink:

*/Edit
Żeby było jasne - nie neguje, przedstawionego niżej, podejścia kolegi Wojennika! Miałem na uwadze bardziej tych recenzentów, którzy raczej najpierw myślą o materiale, a później sięgają po grę, nie zaś tych niejako raportujących o niedawnych rozgrywkach.
Oba podejścia są równie zasadne, jednak mają nieco inną motywację.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2022, 22:32 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

U mnie materiałów o starych grach jest obecnie więcej niż o nowych. Tydzień temu opowiadałem o tym nawet w jednym z materiałów bo pytania o to, po co w ogóle zajmować się starszymi tytułami wracają jak bumerang.

Zostawiam bo może kogoś zainteresuje ta perspektywa:

🇵🇱 (858) Czy warto opowiadać o starych grach?

Obrazek
ODPOWIEDZ