Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: tomuch »

Coś o ew. cenie sezonu all-in była mowa?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: polwac »

tomuch pisze: 09 cze 2022, 17:32 Coś o ew. cenie sezonu all-in była mowa?
Nie...jesteśmy jeszcze na etapie, gdzie same przyjemne informacje były podawane :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Irr3versible »

Poniekad było I o cenie ;)
Scd filmu ok 100 (a właściwie doprecyzował że to również znaczy np 119, a nie tylko 99), na wspieraczce najprawdopodobniej dodadzą corebox jako gratis do all-in zatem gameplay all-in w okolicach plus/minus 500 - w tle było 5 filmów. Na ks corebox 15usd, filmy po 20.

Oczywiście to tylko gdybanie, bo nie wiemy czy coś jeszcze w takim zestawie będzie - drobne dodatki kosmetyczne itp.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: RUNner »

Swoją drogą trochę dużo sobie liczą za filmy. Zawartość nieadekwatna do ceny. Rozumiem corset za 100zł, ale filmy też po 100? Niemniej i tak kupię, ale mam nadzieję, że cena za S1 nie przekroczy 500zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: bajbaj »

RUNner pisze: 10 cze 2022, 09:40 Swoją drogą trochę dużo sobie liczą za filmy. Zawartość nieadekwatna do ceny. Rozumiem corset za 100zł, ale filmy też po 100? Niemniej i tak kupię, ale mam nadzieję, że cena za S1 nie przekroczy 500zł.
Wiesz, pytanie jak rozumiemy nieadekwatność zawartości w relacji do ceny... czy fun z gry, czy koszt produkcji i dystrybucji komponentów.

Dla porównania kilkanaście kart porywacza do HN to koszt obecnie około 35-40 PLN, więc w tym drugim ujęciu to bardzo drogo, a w pierwszym całkiem ok, bo bardzo fajnie urozmaica grę.

Według mnie 500 PLN za pełny sezon 1 to dobra cena, pozwalająca grać, grać i jeszcze raz grać. Oby propozycja Kaczek nie odbiegała znacząco in plus.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Miszon »

Palmer pisze: 19 sty 2022, 21:13 Doszliśmy do ciekawego punktu rozwoju hobby. Powstaje gra, której idzie kupić osobno podstawkę, ale nie da się w nią zagrać bez dodatków. Co więcej, instrukcja opisuje to jako innowacyjny system.
Tak samo było przeciez w Time Stories - dostawałeś "konsolę do scenariuszy", które trzeba było dokupić.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: RUNner »

bajbaj pisze: 10 cze 2022, 16:16
RUNner pisze: 10 cze 2022, 09:40 Swoją drogą trochę dużo sobie liczą za filmy. Zawartość nieadekwatna do ceny. Rozumiem corset za 100zł, ale filmy też po 100? Niemniej i tak kupię, ale mam nadzieję, że cena za S1 nie przekroczy 500zł.
Wiesz, pytanie jak rozumiemy nieadekwatność zawartości w relacji do ceny... czy fun z gry, czy koszt produkcji i dystrybucji komponentów.
Ja rozumiem konkretnie i wychodzi mi, że zawartość pudełka jest nieadekwatna do ceny. Regrywalność to sprawa indywidualna. Kosztu produkcji czy dystrybucji nie znam, ale mogę ostateczną cenę porównać z innymi grami i FG wypada tutaj bardzo niekorzystnie. Też mam nadzieję, że cena nie przekroczy 500zł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: tomuch »

500 to na tyle dobrze, że można by nie rezygnować z KS.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: kozz84 »

RUNner pisze: 10 cze 2022, 09:40 Swoją drogą trochę dużo sobie liczą za filmy. Zawartość nieadekwatna do ceny. Rozumiem corset za 100zł, ale filmy też po 100? Niemniej i tak kupię, ale mam nadzieję, że cena za S1 nie przekroczy 500zł.
Moim zdaniem pudełka są przekombinowane i niepotrzebnie zwiększają cenę produktu. Każda taśma to de facto jedna talia kart i dwie plansze.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: lemon_curry »

o co tu chodzi, że tu są jakieś filmy w tej grze?
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: bajbaj »

lemon_curry pisze: 12 cze 2022, 00:27 o co tu chodzi, że tu są jakieś filmy w tej grze?
yyyyyy, is it a joke or for real?
Najpierw trochę złośliwie - zerknij na stronę gry, to będziesz wiedział :D . Teraz już trochę mniej - FG to reimplementacja Hostage Negotiator, filmy to określone settingi, w których rozgrywa się nasz slasher (czyli odpowiedniki porywaczy w HN, ale w bardziej złożonej formie). Wyszła z tego odpowiedź w polingliszu...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: tomb »

O ile dobrze pamiętam, w Hostage Negotiator była mechanika rzutu kością, gdzie sukces wymagał wyrzucenia minimalnego wyniku. Czy tu jest tak samo?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: mat_eyo »

Z grubsza tak.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: tomb »

Kurczę, szkoda, nie lubię tego. Wiem, modyfikatory, prawdopodobieństwo itd., ale wolę, gdy każdy wynik coś daje, a nie gdy możliwe są puste rzuty.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Alextasha »

Z tego co się orientuję to na kartach są 3 opcje: 2 sukcesy, 1 sukces, 0 sukcesów. Także 0 też Ci coś da tylko że z dużymi karami (np tracisz 2 życia a przy 1 sukcesie już tylko 1)
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: RUNner »

tomb pisze: 12 cze 2022, 13:27 Kurczę, szkoda, nie lubię tego. Wiem, modyfikatory, prawdopodobieństwo itd., ale wolę, gdy każdy wynik coś daje, a nie gdy możliwe są puste rzuty.
Final Girl to dużo lepsza wersja HN. Skok głębi rozgrywki jest odczuwalny. Dołożono przedmioty, jest aspekt poruszania po mapie. Jak komuś podobał się HN, to FG powinien być zachwycony.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
opulentus
Posty: 519
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: opulentus »

Pamięta ktoś kiedy startuje kampania Final Girl PL ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Mr_Fisq »

Miały być okolice września:
viewtopic.php?f=1&t=74115&start=50#p1476802
Nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: _leigam_ »

Do czego porównalibyście tą grę? Oczywiście poza Hostile... Są jakieś sensowne fanowskie tryby na 2 osoby?
Naprawdę jest to taka prosta gra jakby wskazywała nota na bgg? Czy to bardziej chodzi o zasady, a jest nad czym kminić?
Dajmy na to w porównaniu do Aeon's End który jest w moim odczuciu bardzo prostą grą na odmóżdżenie po ciężkim dniu czy na wakacje?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:42 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: kci83 »

_leigam_ pisze: 07 wrz 2022, 13:00 Do czego porównalibyście tą grę? Oczywiście poza Hostile... Są jakieś sensowne fanowskie tryby na 2 osoby?
Naprawdę jest to taka prosta gra jakby wskazywała nota na bgg? Czy to bardziej chodzi o zasady, a jest nad czym kminić?
Dajmy na to w porównaniu do Aeon's End który jest w moim odczuciu bardzo prostą grą na odmóżdżenie po ciężkim dniu czy na wakacje?
Według mnie w Aeon's End jest więcej kminienia niż w Final Girl i chyba nota na bgg jeżeli chodzi o "ciężkość" jest w miarę odpowiednia.
Goddam
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2019, 08:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Goddam »

Po ogłoszeniu przez Czachę polskiej wersji przymierzam się do zakupu gry.

Zastanawiam się jedynie czy jest to gra dla mnie. Uwielbiam stare horrory i jak na razie jedynie tym mnie kupili. Gdyby chodziło o ratowanie zakładników jak we wspominanym Hostage Negotiator to bym się nawet nad tą grą nie zastanawiał.

Strasznie przejechałem się na Masters of the Night, która też miała mieć lore które lubię. Klimat rodziny wampirów opanowujących miasto wydawał się super, jednak sama gra, chociaż mechanicznie działała sprawnie, to czuło się jakby się grało w pasjansa bez szczególnych emocji przejmując kolejne dzielnice i walcząc z agentami.

Patrząc na gameplay Agnieszki z ontable mam podobne odczucia do tej gry.
Poświęcasz karty, rzucasz kośćmi i jeśli się uda to przesuwasz meple, jeśli nie to ten zły je zabija i tyle.

Zastanawiam się gdzie tu jest klimat.

Wszystko chyba zależy od tego jak dobrze funkcjonuje automa tej gry. W takim wspomnianym Masters of the Night nie czuć było presji agentów, niby trzeba było z nimi walczyć i na nich uważać ale nie czuło się zagrożenia i pomimo otoczki horroru gra była nudna.

Z gier o podobnej tematyce lubię zagrać w prostą Horrified z córką, czy w Monster Slaughter. Względnie dobry był też Ostatni Piątek.

Trochę boli też jedynie tryb solo. Nie żebym miał z tym problem bo mam masę gier, w które lubię pograć sam: Deep Madness, Posiadłość Szaleństwa czy Arkham LCG, ale tutaj aż się prosiło, żeby tym złym mógł ktoś chociaż minimalnie zarządzać.

I ostatnią bolączką jest cena. Patrząc na komponenty (mnie licząc wersji z figurkami) to gra w całości z 5 scenariuszami powinna kosztować między 200-300 zł.
Odrzucając fajnie wyglądające pudełka same dodatki to tylko planszetka i trochę kart.
I rozumiem, że porównując do KS cena wydaje się atrakcyjna, oraz że gra to nie tylko komponenty. Liczy się też to ile pracy należało włożyć w "dodatki", ale nie oszukujmy się nie są to jakoś rozbudowane scenariusze, tylko lekkie modyfikacje mechaniczne.

I teraz tak, kwota 219 zł wydaje się spoko ceną na "wypróbowanie", ale czy te dwa scenariusze za szybko się nie ograją i gra się zacznie nudzić. Tym bardziej, że cele się nie zmieniają.Trochę mało różnorodności oferuje gra w tej cenie, bo z tego co rozumiem będę miał do dyspozycji 2 postaci oraz 2 złych i dwie lokacje, ponieważ sam Core Box nie daje nic.
Znów 400 zł za grę tak prostą mechanicznie bez figurek to trochę za dużo na moją kieszeń.

Jeśli, ktoś ma podobną rozkminę i grał w podobne gry to czekam na komentarze. Mile widziane też będą opinie osób które już Final Girl mają i rozegrali parę partii.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: citmod »

Goddam pisze: 08 wrz 2022, 11:37 Po ogłoszeniu przez Czachę polskiej wersji przymierzam się do zakupu gry.
Nie strasz ludzi, że Czacha nagle zaczyna wydawać dobre gry i trzeba będzie ją sobie z tego powodu odpuścić. Polskim wydawcą jest na szczęście Lucky Duck Games.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: wirusman »

Mam tutaj inne pytanie czy rozgrywka finał girl różni się od hostage negotiatoon?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Final Girl (Evan Derrick, A.J. Porfirio)

Post autor: Yuri »

W HN nie masz przedmiotów i w FG nie masz trybu kampanii bodajże, która wprowadza dodatego do HN pt CAREER. To tak z grubsza.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ