Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: Sroczka »

Proszę o pomoc bo mam dylemat. Do premiery MD chciałbym coś rozłożyć na stole z zaległości. Co doradzicie z poniższych:

C: Death May Die
Deep Madness
Machina Arcana
Descent: Legendy Mroku
Bloodborne

Będę wdzięczny za chociaż jedno zdanie co i dlaczego :)

edit: dodałem Bloodborne
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2022, 00:10 przez Sroczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: Hardkor »

C:DMD bo jest najszybszy z tych gier chyba i najszybciej bedziesz mial odhaczone :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: ScorpZero »

Plus C:DMD jest tak nudny, że zagrasz jeden, dwa scenariusze i możesz sprzedawać, jeżeli nie interesuje Cię malowanie figurek. Każdy jeden scenariusz niezależnie od tekstu to leć w jedną stronę mapy, po drodze robiąc totalnie losowe rzeczy, potem na kolejną stronę i tak w kółko. A nuż kości siądą i wygrasz.

Nie, dobra, może jestem złośliwy, ale ta gra to był dla mnie totalny zawód. Wygląda super, a jest tak losowa i nudna, że chyba wolałbym w bierki grać. :⁠-⁠\
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: Sroczka »

ScorpZero pisze: 11 wrz 2022, 00:06 Plus C:DMD jest tak nudny, że zagrasz jeden, dwa scenariusze i możesz sprzedawać, jeżeli nie interesuje Cię malowanie figurek. Każdy jeden scenariusz niezależnie od tekstu to leć w jedną stronę mapy, po drodze robiąc totalnie losowe rzeczy, potem na kolejną stronę i tak w kółko. A nuż kości siądą i wygrasz.

Nie, dobra, może jestem złośliwy, ale ta gra to był dla mnie totalny zawód. Wygląda super, a jest tak losowa i nudna, że chyba wolałbym w bierki grać. :⁠-⁠\
Bloodborne?
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
W Bloodborne nie grałem, bo za pierwowzorem nie przepadam. Z tego co znajomi opowiadali jak w to grali to nikogo nie porwało, nawet fanów pierwowzoru. ;⁠-⁠) Hm, zaczynam mieć wrażenie, że jednak figurki w grach mnie nie kupują. :⁠-⁠D
gogovsky
Posty: 2212
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: gogovsky »

ScorpZero pisze: 11 wrz 2022, 00:06 Plus C:DMD jest tak nudny, że zagrasz jeden, dwa scenariusze i możesz sprzedawać, jeżeli nie interesuje Cię malowanie figurek. Każdy jeden scenariusz niezależnie od tekstu to leć w jedną stronę mapy, po drodze robiąc totalnie losowe rzeczy, potem na kolejną stronę i tak w kółko. A nuż kości siądą i wygrasz.

Nie, dobra, może jestem złośliwy, ale ta gra to był dla mnie totalny zawód. Wygląda super, a jest tak losowa i nudna, że chyba wolałbym w bierki grać. :⁠-⁠\
still better than zombiSHITcide :D
Jak kolega tak myśli o CDMD to strach pomyśleć co o Descencie napisze, który jest 10000 razy gorszy od CDMD :D
@Sroczka Bloodborne bardzo przyjemny, ale pamiętaj, że kampanie mają po 3 scenariusze do rozegrania :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: hipcio_stg »

Posiadłość szaleństw 2ed ;)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 874
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: Dako »

Zamiast rozterek w stylu "osiołkowi w żłobie dano"...
Proponuję wykorzystać czas oczekiwania na pomalowanie figurek z tych już posiadanych gier ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Proszę o radę..którą zagrać jako pierwszą?

Post autor: BOLLO »

Sroczka pisze: 10 wrz 2022, 21:14 Proszę o pomoc bo mam dylemat. Do premiery MD chciałbym coś rozłożyć na stole z zaległości. Co doradzicie z poniższych:

C: Death May Die
Deep Madness
Machina Arcana
Descent: Legendy Mroku
Bloodborne

Będę wdzięczny za chociaż jedno zdanie co i dlaczego :)

edit: dodałem Bloodborne
Mam podobne dylematy i wybrałbym tę kolejność:
CDMD- bo to najszybsze do rozegrania bez jakichś uniesień

Bloodborne- bo tam można szybko zginąć i nie koniecznie gra może się jednak spodobać.

DeepMadness- bo to kawał solidnej gry o niegłupiej tematyce i mechanice.

Descent- bo to gra na aplikacji więc do rozegrania dla mnie solo lub co najwyżej z synem. Taka Epicka przygoda ojca z synem. Tu chciałbym się wczuć w klimat.

MArcana- Bo to najbardziej złożona gra ze wszystkich wymienionych. Do tego (podobno) napisana słabo instrukcja i długie rozgrywki. Tak więc do takiego tytułu warto mieś jakieś już podwaliny....

Ale jak ograsz tyle gier przed MD2 to raczej będziesz chciał jednak zagrać w jakieś suche euro..... :mrgreen:
ODPOWIEDZ