Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: maciej.kr »

Trochę jestem zielony w temacie gry ale czy jest opcja kupna podstawki jakie obecnie to sa koszty?
Widziałem że jest mnóstwo dodatków . Czy ktoś może mi w kilku zdaniach powiedzieć czego szukać , od czego zacząć . Z góry dzięki
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

maciej.kr pisze: 13 wrz 2022, 19:28 Trochę jestem zielony w temacie gry ale czy jest opcja kupna podstawki jakie obecnie to sa koszty?
Widziałem że jest mnóstwo dodatków . Czy ktoś może mi w kilku zdaniach powiedzieć czego szukać , od czego zacząć . Z góry dzięki
Jeżeli chcesz na już, to poza rynkiem wtórnym możesz kupić bezpośrednio od CTG - https://chiptheorygames.com/.

Finansowo bardziej opłaca się poczekać na zamówienie organizowane przez raidena. Korzysta on ze zniżki dla sklepów, więc ceny są zauważalnie lepsze od tych widocznych w ich sklepie. Zbiórki są organizowane cyklicznie, więc musisz tylko obserwować forum.

Co do pytania od czego zacząć to chyba wciąż najlepiej od podstawki + Age of Tyranny + 40 Days in Daelore + Ghillie. Ale jak wyjdzie Unbreakable to wtedy pewnie można będzie rozważyć czy nie lepiej od tego zacząć bo wydaje się, że kilka ciekawych rozwiązań tam będzie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ardel12 »

Nowy Gearlock w sklepie do kupienia w ciągu 48h:
https://chiptheorygames.com/store-intl/ ... p271554077

Przegapiłem jakieś prima aprilis czy co??

EDIT:
no nie przegapiłem, to jest faktycznie nowa rzecz do kupienia:
https://chiptheorygames.com/introducing ... WNJQjS6n0c

Będzie się pojawiać na 24h, gdy fani rozwiążą 500 zagadek. Obecnie jest na 48, gdyż jest to jej pierwsze pojawienie. Gearlock z deckiem kart!

Opis ze sklepu:
Riffle is the previously unannounced super-secret endgame behind Chip Theory's "Automaton of Shale" puzzle deck/pop-up adventure! Years in the making, this Gearloc only comes out of hiding in rare moments when enough puzzle solvers reach the end of the Automaton of Shale puzzle deck! You can read more about this promotion on our blog.

Riffle uses 10 Skill dice alongside a 52 card deck to deal (ha!) damage across the entire battlefield. Riffle is available only for 24-48 hours at a time! Don't miss your chance to grab this top secret character!
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: kokosowy14 »

Też przespałem i nie załapałem się na żadną zbiórkę :(
A to nie było tak, że oni mówili, że Unbreakable to już ostatnie nowe rzeczy do TMB? Czy to po prostu ostatnia kampania wspieraczkowa TMB?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

kokosowy14 pisze: 13 wrz 2022, 21:10 Też przespałem i nie załapałem się na żadną zbiórkę :(
A to nie było tak, że oni mówili, że Unbreakable to już ostatnie nowe rzeczy do TMB? Czy to po prostu ostatnia kampania wspieraczkowa TMB?
Ostatnia duża rzecz miała być. Mniejsze jeszcze będą.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: kokosowy14 »

Probe9 pisze: 13 wrz 2022, 21:27
kokosowy14 pisze: 13 wrz 2022, 21:10 Też przespałem i nie załapałem się na żadną zbiórkę :(
A to nie było tak, że oni mówili, że Unbreakable to już ostatnie nowe rzeczy do TMB? Czy to po prostu ostatnia kampania wspieraczkowa TMB?
Ostatnia duża rzecz miała być. Mniejsze jeszcze będą.
Z jednej strony dobrze bo lubię TMB ale z drugiej niedobrze bo liczyłem, że wydatki się skończą :c
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

maciej.kr pisze: 13 wrz 2022, 19:28 Trochę jestem zielony w temacie gry ale czy jest opcja kupna podstawki jakie obecnie to sa koszty?
Widziałem że jest mnóstwo dodatków . Czy ktoś może mi w kilku zdaniach powiedzieć czego szukać , od czego zacząć . Z góry dzięki
Tak jak wspomniane wcześnej – najlepiej poczekać na zbiórkę od Curiosity albo raiden25.
Moim zdaniem podstawka na początek w zupełności wystarczy, żeby stwierdzić czy gra Ci podchodzi czy nie. Jeśli chcesz wydać jak najmniej to warto rozważyć TMB: Undertow. Mniejsza podstawka z tylko dwoma Gearlockami, ale już z wbudowaną kampanią (do podstawki, żeby zagrać kampanię trzeba dokupić Age of Tyrany). Jeśli chciałbyś zagrać w więcej niż 2 osoby to zawsze można dokupić jakichś dwóch Gearlocków, a wtedy nie wiem czy nie lepiej jednak zacząć od podstawki. Bez kampanii starczy spokojnie na kilkanaście gier kiedy będziesz poznawać możliwości bohaterów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Irr3versible »

Znalezione na bgg, ale jak rozumiem wklejka z Facebooka:
The newly shipping trove chest has a tray and stickers for Riffle. The trove chest upgrade pack (or whatever it's called) as part of the Unbreakable campaign also contains a tray and stickers for Riffle.
Czyli posiadacze nowego Trove chesta otrzymają komplet oraz osoby które zakupiły już upgrade do starego Trove Chesta też mogą spać spokojnie ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: polwac »

Ardel12 pisze: 13 wrz 2022, 20:45 Nowy Gearlock w sklepie do kupienia w ciągu 48h:
https://chiptheorygames.com/store-intl/ ... p271554077
Wiadomo kiedy jest planowana dostawa?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: khuba »

polwac pisze: 14 wrz 2022, 19:01
Wiadomo kiedy jest planowana dostawa?
Grudzień : Expected Delivery: December 2022

(jedynie osoby które rozwiązały zagadkę z AoS mają dostać przesyłkę szybciej (egzemplarze sprowadzane drogą lotniczą)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ardel12 »

Irr3versible pisze: 14 wrz 2022, 00:29 Znalezione na bgg, ale jak rozumiem wklejka z Facebooka:
The newly shipping trove chest has a tray and stickers for Riffle. The trove chest upgrade pack (or whatever it's called) as part of the Unbreakable campaign also contains a tray and stickers for Riffle.
Czyli posiadacze nowego Trove chesta otrzymają komplet oraz osoby które zakupiły już upgrade do starego Trove Chesta też mogą spać spokojnie ;)
Potwierdzali to też w swoim filmiku, więc wszystko było na to gotowe. Na prawdę genialna sprawa. Aż się napaliłem by pyknąć partyjkę w TMB. Podrzućcie jaką grupę i na kogo :D
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: woytas »

Ardel12 pisze: 14 wrz 2022, 20:21 Aż się napaliłem by pyknąć partyjkę w TMB. Podrzućcie jaką grupę i na kogo :D
Picket i Patches vs Marrow. Ostatnio przegrałem z kretesem w tej kombinacji :)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

woytas pisze: 14 wrz 2022, 20:42
Ardel12 pisze: 14 wrz 2022, 20:21 Aż się napaliłem by pyknąć partyjkę w TMB. Podrzućcie jaką grupę i na kogo :D
Picket i Patches vs Marrow. Ostatnio przegrałem z kretesem w tej kombinacji :)
Też jeśli mogę się podpinam pod wyzwanie :D , w tej kombinacji jeszcze nie grałem.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 14 wrz 2022, 20:21 Potwierdzali to też w swoim filmiku, więc wszystko było na to gotowe. Na prawdę genialna sprawa. Aż się napaliłem by pyknąć partyjkę w TMB. Podrzućcie jaką grupę i na kogo :D
Ja właśnie dzisiaj odebrałem przesyłkę od nich z Trove Chest i jest zarówno naklejka jak i pudełeczko dla Rifflesa :) Ale ogólnie już ciasno się robi, strach myśleć, co będzie jak Unbreakable przyjdzie ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

Probe9 pisze: 14 wrz 2022, 22:21 Ja właśnie dzisiaj odebrałem przesyłkę od nich z Trove Chest i jest zarówno naklejka jak i pudełeczko dla Rifflesa :) Ale ogólnie już ciasno się robi, strach myśleć, co będzie jak Unbreakable przyjdzie ;p
We wspomnianym już filmie Josh pokazuje, że wchodzi wszytsko łącznie z Unbreakable. Warunek jest taki ze trzeba się pozbyć nadmiarowych kości ataku, obrony, statusów itp oraz żetonów obrażeń.
https://youtu.be/gedKeJEjT5U
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2022, 09:21 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

Tak pod tym warunkiem już ogarnąłem, że się zmieści bo pudełka na postacie z Unbreakable też już dali, więc mogłem sobie ułożyć. No ale te nadmiarowe rzeczy trzeba trzymać poza TC, więc pudło po Undertow muszę sobie zostawić (a liczyłem, że wszystkie wyrzucę ;p).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: bajbaj »

Jiloo pisze: 15 wrz 2022, 09:18
Probe9 pisze: 14 wrz 2022, 22:21 Ja właśnie dzisiaj odebrałem przesyłkę od nich z Trove Chest i jest zarówno naklejka jak i pudełeczko dla Rifflesa :) Ale ogólnie już ciasno się robi, strach myśleć, co będzie jak Unbreakable przyjdzie ;p
We wspomnianym już filmie Josh pokazuje, że wchodzi wszytsko łącznie z Unbreakable. Warunek jest taki ze trzeba się pozbyć nadmiarowych kości ataku, obrony, statusów itp oraz żetonów obrażeń.
https://youtu.be/gedKeJEjT5U
Są jeszcze inne opcje - zrezygnować z osobnych pudełek dla każdego tyrana. Ja umieszczę ich wraz z żetonami zloli, karty w osobnym decku i zyskam dwie szufladki.

Mnie akurat te pudełeczka na tyranów się nie podobają, więc niewiele stracę😁
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2022, 21:10 przez bajbaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

Josh na grupie facebookowej popełnił długi wpis odnośnie wydania Riffle. https://www.facebook.com/groups/toomany ... 832712889/

W skrócie dostają dużo odzewu od fanów i zapewne pretensji o to, że Riffle nie jest do kupienia przez pladge manager i w sklepie przez cały rok. Jest im zarzucane, że rozbudzają FOMO. Josh tłumaczy, że ten projekt wpisuje się w ich charakterystykę, wydawnictwa postępującego nieszablonowo. Codziennie idą do pracy z ekscytacja i kombinują jak i czym zaskoczyć społeczność skupioną wokół CTG. To jest im potrzebne jak tlen. Prawdopodobnie to najbardziej dziwacznie wydany projekt planszówkowy. To jedna strona medalu. Druga to kwestia finansowa. Crowdfunding zjada im dużą część marży. Aby utrzymać ten poziom funkcjonowania potrzebują zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym i taki projekt jak Riffle wspomaga sprzedaż w sklepie. Przy okazji ludzie kupują też inne produkty. Ostatecznie wpis kończy faktem, że jest tyle rozrywkowej treści, że nie da się już kupować wszystkiego więc kto nie może sobie pozwolić na zakup lub nie ma w tej chwili już takiej możliwości to zupełnie normalne. Riffle wróci do sprzedaży i Josh daje słowo scouta, że będą pilnować by jego pojawianie się nie było zbyt rzadkie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: japanczyk »

Prawda jest to ze oprócz riffle w moim zamówieniu wpadły przy okazji Kawy, coastery, pluszak, zestaw z kubkiem
Ogolnie fajna akcja - jak teraz ktos przegapil to nie ma co płakać
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Probe9 »

japanczyk pisze: 16 wrz 2022, 10:38 Prawda jest to ze oprócz riffle w moim zamówieniu wpadły przy okazji Kawy, coastery, pluszak, zestaw z kubkiem
Ogolnie fajna akcja - jak teraz ktos przegapil to nie ma co płakać
Haha, też wziąłem kawę z coasterami i kubkiem. Ale coś czuję, że to będzie niezły sikacz ;p

Swoją drogą w tym poście na FB kilka ciekawych informacji padło. Przykładowo shipping samego Undertow kosztuje ich 75$. Ja się zastanawiam czy nie lepiej by im się biznesowo spinało zaprzestanie branie na siebie shippingu a po prostu obniżenie MSRP gier. Bo generalnie pierwsze na co patrzy przeciętny klient to cena gry, a dopiero potem na shipping. A pewnie często bywa tak, że ta cena tak skutecznie odpycha potencjalnego kupca, że już kwestią niskiego kosztu wysyłki się nawet nie zainteresuje.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: khuba »

Kubek swoja drogą przychodzi w bardzo fajnym opakowaniu (które potem można wykorzystać na jakieś duperele):
Spoiler:
Kawy jeszcze nie próbowałem - muszę dopić to co mam.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jinx1337 »

No dobra, to mam pytanie; ja się za żadne zagadki jeszcze z Too Many Bones nie brałem; one są tylko w podstawce, undertow i automaton of shale?
W pozostałych pudełkach nie ma żadnych zagadek?

Ponieważ dotarł do mnie TROVE CHEST i teraz mam zagwozdkę co zrobić z pudłami od całej reszty gearlockow, splice & dice, age of tyranny i 40 days?
Dodatkowo mam od groma trayów na chipy pokerowe oraz kości.

Jeżeli nie ma tam żadnych zagadek, to mogę conieco oddać (wszytkie pudła + część tychże segretarów) komuś kto potrzebuje lub chce je mieć za symbolicznego krafta ;)
Ktoś chętny to piszcie proszę priv. bo szkoda mi tego wyrzucać.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: aeiou871 »

Jinx1337 pisze: 24 wrz 2022, 11:17 No dobra, to mam pytanie; ja się za żadne zagadki jeszcze z Too Many Bones nie brałem; one są tylko w podstawce, undertow i automaton of shale?
W pozostałych pudełkach nie ma żadnych zagadek?

Ponieważ dotarł do mnie TROVE CHEST i teraz mam zagwozdkę co zrobić z pudłami od całej reszty gearlockow, splice & dice, age of tyranny i 40 days?
Dodatkowo mam od groma trayów na chipy pokerowe oraz kości.

Jeżeli nie ma tam żadnych zagadek, to mogę conieco oddać (wszytkie pudła + część tychże segretarów) komuś kto potrzebuje lub chce je mieć za symbolicznego krafta ;)
Ktoś chętny to piszcie proszę priv. bo szkoda mi tego wyrzucać.
w Splice & Dice też jest zagadka z tego co pamiętam, ale już mi się mylą te zagadki ;P
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: khuba »

Jinx1337 pisze: 24 wrz 2022, 11:17 No dobra, to mam pytanie; ja się za żadne zagadki jeszcze z Too Many Bones nie brałem; one są tylko w podstawce, undertow i automaton of shale?
W pozostałych pudełkach nie ma żadnych zagadek?

Ponieważ dotarł do mnie TROVE CHEST i teraz mam zagwozdkę co zrobić z pudłami od całej reszty gearlockow, splice & dice, age of tyranny i 40 days?
Dodatkowo mam od groma trayów na chipy pokerowe oraz kości.

Jeżeli nie ma tam żadnych zagadek, to mogę conieco oddać (wszytkie pudła + część tychże segretarów) komuś kto potrzebuje lub chce je mieć za symbolicznego krafta ;)
Ktoś chętny to piszcie proszę priv. bo szkoda mi tego wyrzucać.
Traye na chipy sobie zostaw + może kilka na kości.
Same pudełka raczej się nie przydadzą (można w sumie undertow zostawić jakbyś chciał gdzieś z przenośną częścią podskoczyć).
Co do zagadek - sam się też pogubiłem :D Zrób zdjęcia podstawki+Undertow z każdej strony i powinno być ok (któraś z zagadek (na 90% AoS) - wymagała sprawdzania informacji na bokach pudełka Undertow). Jakby co pewnie i tak znajdziesz zdjęcia w internecie.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: kokosowy14 »

Jeszcze odnośnie zagadek. Jak mam kartę encounter specjalną z zagadki podstawowego pudełka to kiedy ją używam? Pozostałe specjalne mają kiedy są używane a tu nie ma nic.
ODPOWIEDZ