Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

akahoshi pisze: 12 lip 2022, 14:08 Ew. poszukać na AliExpress. Raz, czy dwa je tam widziałem.
Tak też je widziałem ale wiem że to podróbki i nie chciałem wspierać piractwa....myślę że opcja z Alli byłaby ostatnią deską ratunku. Już wolałbym skleić i przemalować.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Marbel »

Pograłem w niedzielę w tryb solo, który był zaskakująco satysfakcjonujący i długi. Grałem w to już że 4 razy, ale ostatni raz chyba w grudniu, więc trochę trzeba było sobie przypomnieć. Być może w weekend pogramy na 5 osób. Wracając do trybu solo klimat podobny jak w multi, tylko czuć, że nie ma na kogo liczyć, ale z drugiej strony nie ma kto wbić noża w plecy. Grałem pilotką i trochę miałem pecha przy rzucaniu kośćmi, więc stwierdzam, że nie ma co stawać do konfrontacji i ucieczka jest lepsza.

Generalnie nie koszulkuję gier ale widzę, że karty będą miały tendencję do zużywania się. Co polecicie? Generalnie najkorzystniej (odbiór osobisty) wychodzą mi te z Portalu, ale Rebel podaje szerokość 63,5 w karcie produktu w swoim sklepie a Portal ma standardowe szerokości 63 - ktoś ma i czy mogą być? Ew mają Sloyca Premium 63,5. Wejdą karty do tych Portalowych czy lepiej inne wziąć? Czytałem na forum, że te Portalowe dość spoko są.

PS. Da radę gdzieś kupić jeszcze dodrukowywane karty dodatkowych celów albo inne fanowskie dodatki?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

Marbel pisze: 12 lip 2022, 20:37 Generalnie nie koszulkuję gier ale widzę, że karty będą miały tendencję do zużywania się. Co polecicie? Generalnie najkorzystniej (odbiór osobisty) wychodzą mi te z Portalu, ale Rebel podaje szerokość 63,5 w karcie produktu w swoim sklepie a Portal ma standardowe szerokości 63 - ktoś ma i czy mogą być? Ew mają Sloyca Premium 63,5. Wejdą karty do tych Portalowych czy lepiej inne wziąć? Czytałem na forum, że te Portalowe dość spoko są.
Ja wrzuciłem w sloyce karty akcji, traity, rany (bo jak wrzuciłem wszystkie to się nie mieściły do pudła) i dają radę. Reszta kart nie jest tak często mielona.
Marbel pisze: 12 lip 2022, 20:37 PS. Da radę gdzieś kupić jeszcze dodrukowywane karty dodatkowych celów albo inne fanowskie dodatki?
Grupa na Facebooku Nemesis Polska, tam szukaj w FAQ/About lub po prostu napisz posta z pytaniem.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kowalsm »

nakago pisze: 12 lip 2022, 13:40 jedna z mniejszych figurek spadła ze stołu na podłogę i oderwał jej się element, czy jest jakaś możliwość zakupienia samej figurki do Nemesis?
a jaka dokładnie figurka ? Mam jednego "wolnego" mechanika.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

Pytanie do osób, które kupiły grę z dodruku Rebela z felernymi kafelkami pomieszczeń. Jak u was z ich jakością? Mnie po paru rozgrywkach już zaczynają się rozłazić i rozwarstwiać. Kafelki, które nie były wymieniane wciąż jak nowe. Fatalnie to wygląda i nie się zastanawiam czy ktoś ma te dodrukowane kafle lepszej jakości :/
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: tricitdex »

Mam pytanie co zawierała wersja full wypas Kikstarter?
Znaczy chciałbym kupić Nemesisa z wszystkim co do niego wyszło. A nie bardzo wiem o co pytać sprzedawców.

Nemesis PL
Aftermath
voidseeders
Terrians

Coś jeszcze? jakieś add-on? KS exclusive?

Ile kosztował na KS w czasie ufundowania?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Shodan »

tricitdex pisze: 18 wrz 2022, 12:49 Znaczy chciałbym kupić Nemesisa z wszystkim co do niego wyszło. A nie bardzo wiem o co pytać sprzedawców.

Coś jeszcze? jakieś add-on? KS exclusive?
5 postać - medyk
Niedokończone opowieści vol 1 i 2
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: tricitdex »

Shodan pisze: 18 wrz 2022, 15:13
tricitdex pisze: 18 wrz 2022, 12:49 Znaczy chciałbym kupić Nemesisa z wszystkim co do niego wyszło. A nie bardzo wiem o co pytać sprzedawców.

Coś jeszcze? jakieś add-on? KS exclusive?
5 postać - medyk
Niedokończone opowieści vol 1 i 2
A Carnomorphs to też?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

tricitdex pisze: 18 wrz 2022, 12:49 Mam pytanie co zawierała wersja full wypas Kikstarter?
Znaczy chciałbym kupić Nemesisa z wszystkim co do niego wyszło. A nie bardzo wiem o co pytać sprzedawców.

Nemesis PL
Aftermath
voidseeders
Terrians

Coś jeszcze? jakieś add-on? KS exclusive?

Ile kosztował na KS w czasie ufundowania?
Dokładnie, karnomrphy też, na cenę na KS nie patrz :d Bo pledge podstawka + medyk+ aftermath + koszmary to było w grupówce jakies 350 zl :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

gogovsky pisze: 18 wrz 2022, 15:39
tricitdex pisze: 18 wrz 2022, 12:49 Mam pytanie co zawierała wersja full wypas Kikstarter?
Znaczy chciałbym kupić Nemesisa z wszystkim co do niego wyszło. A nie bardzo wiem o co pytać sprzedawców.

Nemesis PL
Aftermath
voidseeders
Terrians

Coś jeszcze? jakieś add-on? KS exclusive?

Ile kosztował na KS w czasie ufundowania?
Dokładnie, karnomrphy też, na cenę na KS nie patrz :d Bo pledge podstawka + medyk+ aftermath + koszmary to było w grupówce jakies 350 zl :p
Chyba nawet taniej. Mi się kojarzy że 310-330zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

Dokładnie 320 zł. :mrgreen:

ale to było tylko na pierwszym kickstarterze kilka lat temu. Autorzy sami potem przyznali że trochę niedoszacowali. Kolejne druki już były droższe.

Jeśli chcesz mieć wszystko to potrzebujesz:
✓ Carnomorfy
✓ Koszmary*
✓ Pokłosie*
✓ Medyk*
✓ dwa komiksy (Niedokończone Opowieści)
✓ karty promo (4 rodzaje, do kupienia np. w BGG store)
✓ Terrain Expansion (opcjonalnie)
✓ dodatkowe figurki Królowych i kotków (opcjonalnie)
✓ mata (opcjonalnie)

* te 3 rzeczy były w jednym pudle jeśli ktoś zamawiał na pierwszym KS.
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: tricitdex »

Ok super, to teraz szukać kogoś kto by chciał to sprzedać :/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

dispe pisze: 18 wrz 2022, 17:59 Dokładnie 320 zł. :mrgreen:

ale to było tylko na pierwszym kickstarterze kilka lat temu. Autorzy sami potem przyznali że trochę niedoszacowali. Kolejne druki już były droższe.

Jeśli chcesz mieć wszystko to potrzebujesz:
✓ Carnomorfy
✓ Koszmary*
✓ Pokłosie*
✓ Medyk*
✓ dwa komiksy (Niedokończone Opowieści)
✓ karty promo (4 rodzaje, do kupienia np. w BGG store)
✓ Terrain Expansion (opcjonalnie)
✓ dodatkowe figurki Królowych i kotków (opcjonalnie)
✓ mata (opcjonalnie)

* te 3 rzeczy były w jednym pudle jeśli ktoś zamawiał na pierwszym KS.
Maty nie było na pierwszym KS'ie. Dopiero przy Lockdown ją dodali :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

To prawda, kart promo też nie było ale kolega chce mieć wszystko więc zrobiłem krótkie podsumowanie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

dispe pisze: 19 wrz 2022, 07:17 To prawda, kart promo też nie było ale kolega chce mieć wszystko więc zrobiłem krótkie podsumowanie.
Aj wybacz. godzina nie ta i zrozumiałem, że wymieniasz rzeczy z pierwszego KS'a xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

A Korytarze techniczne? To zalicza się do tych kart promo, czy nie ma na liście?
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: dispe »

EsperanzaDMV pisze: 19 wrz 2022, 10:58 A Korytarze techniczne? To zalicza się do tych kart promo, czy nie ma na liście?
Wiedziałem że trzeba było wyszczególnić :lol:

Tak, to są oficjalne promki:
- Korytarze Techniczne
- Achievements
- Feat Cards
- Blood Test Deck

ps. pojawiły się też Achievements do Lockdown.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: buhaj »

Taka historia dzisiaj w grze solo (covid). W pierwszej chwili wydawało mi się, że odniosłem najszybsze zwycięstwo w dziejach Nemesis. Bo w 3 rundzie. A było tak: pierwszy ruch do pomieszczenia w stronę kokpitu. Sterowania. Jak już tu jestem to otwieram +sektor b na chybił trafił). Idę dalej. Centrum kontroli. Przeszukanie (gasnica). Koniec rundy. Wejście do kokpitu. Sprawdzenie koordynat, ustawienie na ziemię (taki mam cel - solo). Koniec rundy. Sektor ewakuacyjny b. Rzut na szmery (druga 1) ale przerzucam bo jestem zwiadowca i wchodzę. Odpalam kapsułę. Sprawdzam silniki : dwa dobre, jeden uszkodzony. Koniec. Tyle, że rodzi się jedno ważne pytanie. Czy bez intruza mogę wybrać jeden z celów czy musze zrobić obydwa? I chyba niestety musze obydwa. Tekst taki troche do tego wątku troche do zapytań :)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

buhaj pisze: 21 wrz 2022, 15:47 Taka historia dzisiaj w grze solo (covid). W pierwszej chwili wydawało mi się, że odniosłem najszybsze zwycięstwo w dziejach Nemesis. Bo w 3 rundzie. A było tak: pierwszy ruch do pomieszczenia w stronę kokpitu. Sterowania. Jak już tu jestem to otwieram +sektor b na chybił trafił). Idę dalej. Centrum kontroli. Przeszukanie (gasnica). Koniec rundy. Wejście do kokpitu. Sprawdzenie koordynat, ustawienie na ziemię (taki mam cel - solo). Koniec rundy. Sektor ewakuacyjny b. Rzut na szmery (druga 1) ale przerzucam bo jestem zwiadowca i wchodzę. Odpalam kapsułę. Sprawdzam silniki : dwa dobre, jeden uszkodzony. Koniec. Tyle, że rodzi się jedno ważne pytanie. Czy bez intruza mogę wybrać jeden z celów czy musze zrobić obydwa? I chyba niestety musze obydwa. Tekst taki troche do tego wątku troche do zapytań :)
Zrobiłeś jeden podstawowy błąd i to w trakcie przygotowywania rozgrywki. Wybrałeś cele kompetytywne (korporacyjny + osobisty) do gry solo, do której jest osobna talia. Z niej powinieneś wylosować jeden cel na postać biorącą udział w grze.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: buhaj »

miszczu666 pisze: 21 wrz 2022, 16:31
buhaj pisze: 21 wrz 2022, 15:47 Taka historia dzisiaj w grze solo (covid). W pierwszej chwili wydawało mi się, że odniosłem najszybsze zwycięstwo w dziejach Nemesis. Bo w 3 rundzie. A było tak: pierwszy ruch do pomieszczenia w stronę kokpitu. Sterowania. Jak już tu jestem to otwieram +sektor b na chybił trafił). Idę dalej. Centrum kontroli. Przeszukanie (gasnica). Koniec rundy. Wejście do kokpitu. Sprawdzenie koordynat, ustawienie na ziemię (taki mam cel - solo). Koniec rundy. Sektor ewakuacyjny b. Rzut na szmery (druga 1) ale przerzucam bo jestem zwiadowca i wchodzę. Odpalam kapsułę. Sprawdzam silniki : dwa dobre, jeden uszkodzony. Koniec. Tyle, że rodzi się jedno ważne pytanie. Czy bez intruza mogę wybrać jeden z celów czy musze zrobić obydwa? I chyba niestety musze obydwa. Tekst taki troche do tego wątku troche do zapytań :)
Zrobiłeś jeden podstawowy błąd i to w trakcie przygotowywania rozgrywki. Wybrałeś cele kompetytywne (korporacyjny + osobisty) do gry solo, do której jest osobna talia. Z niej powinieneś wylosować jeden cel na postać biorącą udział w grze.
Wybrałem cele solo z 7, specjalnie przygotowanych do tego trybu
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

buhaj pisze: 21 wrz 2022, 16:32
miszczu666 pisze: 21 wrz 2022, 16:31 Zrobiłeś jeden podstawowy błąd i to w trakcie przygotowywania rozgrywki. Wybrałeś cele kompetytywne (korporacyjny + osobisty) do gry solo, do której jest osobna talia. Z niej powinieneś wylosować jeden cel na postać biorącą udział w grze.
Wybrałem cele solo z 7, specjalnie przygotowanych do tego trybu
Faktycznie, doczytałem w instrukcji że w solo losuje się 2 cele, a w full coop po jednym na gracza.

W takim razie nie wiem XD nie pomogę.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Dhel »

buhaj pisze: 21 wrz 2022, 16:32
miszczu666 pisze: 21 wrz 2022, 16:31
buhaj pisze: 21 wrz 2022, 15:47 Taka historia dzisiaj w grze solo (covid). W pierwszej chwili wydawało mi się, że odniosłem najszybsze zwycięstwo w dziejach Nemesis. Bo w 3 rundzie. A było tak: pierwszy ruch do pomieszczenia w stronę kokpitu. Sterowania. Jak już tu jestem to otwieram +sektor b na chybił trafił). Idę dalej. Centrum kontroli. Przeszukanie (gasnica). Koniec rundy. Wejście do kokpitu. Sprawdzenie koordynat, ustawienie na ziemię (taki mam cel - solo). Koniec rundy. Sektor ewakuacyjny b. Rzut na szmery (druga 1) ale przerzucam bo jestem zwiadowca i wchodzę. Odpalam kapsułę. Sprawdzam silniki : dwa dobre, jeden uszkodzony. Koniec. Tyle, że rodzi się jedno ważne pytanie. Czy bez intruza mogę wybrać jeden z celów czy musze zrobić obydwa? I chyba niestety musze obydwa. Tekst taki troche do tego wątku troche do zapytań :)
Zrobiłeś jeden podstawowy błąd i to w trakcie przygotowywania rozgrywki. Wybrałeś cele kompetytywne (korporacyjny + osobisty) do gry solo, do której jest osobna talia. Z niej powinieneś wylosować jeden cel na postać biorącą udział w grze.
Wybrałem cele solo z 7, specjalnie przygotowanych do tego trybu
Gratuluję piorunująco szybkiego zwycięstwa! :D

Masz zrobić 1 cel solo, wg instrukcji, jak się pojawi intruz to musisz odrzucić 1 z 2 wtedy, ale dopóki się nie pojawi to droga wolna co chcesz wypełnić. Ciesz się wygraną, bo drugie takie rozdanie nie prędko się powtórzy ( a nikt w kosmosie nie usłyszy krzyków.... :lol: )
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bandit »

A kapsuły ratunkowe nie były zamknięte? Bo wiem że są otwarte jak ktoś zginie, uruchomi się sekwencja auto destrukcji, lub możesz ją otworzyć za pomocą kart. 🤔
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Bandit pisze: 22 wrz 2022, 07:44 A kapsuły ratunkowe nie były zamknięte? Bo wiem że są otwarte jak ktoś zginie, uruchomi się sekwencja auto destrukcji, lub możesz ją otworzyć za pomocą kart. 🤔
Napisał, że sterownia. A przerzut był rozumiem ze skanera?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: buhaj »

gogovsky pisze: 22 wrz 2022, 10:43
Bandit pisze: 22 wrz 2022, 07:44 A kapsuły ratunkowe nie były zamknięte? Bo wiem że są otwarte jak ktoś zginie, uruchomi się sekwencja auto destrukcji, lub możesz ją otworzyć za pomocą kart. 🤔
Napisał, że sterownia. A przerzut był rozumiem ze skanera?
Tak
ODPOWIEDZ