„Pathfinder ACG 2 ed vs The Lord of the Rings Revised ed

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

„Pathfinder ACG 2 ed vs The Lord of the Rings Revised ed

Post autor: Rafal75 »

Cześć, jak w temacie, co bardziej polecacie? Co da więcej frajdy. Lubię budowę talii, przygodę i...karty.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: „Pathfinder ACG 2 ed vs The Lord of the Rings Revised ed

Post autor: zioombel »

Jeśli solo to lepiej Władcę moim zdaniem.
Pathfinder to bardziej taka gra do piwka na poubijanie potworów w ekipie. Budowania talii trochę jest, ale bardziej w trakcie gry i nie zawsze zdobędziesz kartę, która pasuje pod Twoj deck. Solo Pathfinder to polecam w aplikacji ;-) chyba, że jakoś ją popsuli mikropłatnościami od czasu premiery.
We Władcy będziesz miał więcej budowania talii przed rozgrywką i dużo więcej kombinowania co wrzucić do talii na dany scenariusz.
A jak masz fundusze to bierz obie ;-)
To dwie moje ukochane gry <3
A i pisze tutaj o 1 edycji Pathfindera. Dwojka stoi na półce i czeka. Rozważ kupienie 1 edycji. Mozna wyrwać zestaw ze wszystkimi przygodami w sensownej cenie.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: „Pathfinder ACG 2 ed vs The Lord of the Rings Revised ed

Post autor: Dazir »

Budżet pozwala to weź obie przy czym ja proponuje np mummy’s mask w komplecie. Ostatnie pudło z 1ed.
Pacg jest cholernie wciągająca i czasami frustrująca gra:) podoba mi się kombinowanie z kartami żeby wyciągnąć jak najlepsze kosci. Do tego fajne dobrane party dobrze się uzupełnia. Po tylu latach do 1ed jest taka masa rozszrzen ze nie ma szans tego wszystkiego ograć. Bardzo lubię i polecam.

Lotr lcg to inna gra niż pacg. Ma swój klimat, talie itd. Gazylion dodatkow i kart. Daje zabawę na niezliczone godziny.

Klimat, deck building, zadania, „znane” postacie, ogrom dodatkow - lotr
Klimat, połączenie kart i kosci plus fajne budowanie combosow, gigantyczna ilość kart z dodatkami pacg

Bierz obie, łatwo odsprzedać
ODPOWIEDZ