Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Rafal1970 »

No to poczekam na dodruk. Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Gizmoo »

Taka ciekawostka pokazała się na grupie Board Game Revolution:

Obrazek

Jak wielki fan Endeavora i jeszcze większy fan nurkowania, oraz świata podwodnego - jaram się dokumentnie! Na razie nic o grze nie wiadomo. Nie ma jej nawet w zbiorach BGG, ale manometr na pudełkowej okładce spowodował, że już szukam dla tego miejsca w kolekcji. :lol:
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: JollyRoger90 »

Gizmoo pisze: 05 sie 2022, 11:37 Taka ciekawostka pokazała się na grupie Board Game Revolution:

Obrazek

Jak wielki fan Endeavora i jeszcze większy fan nurkowania, oraz świata podwodnego - jaram się dokumentnie! Na razie nic o grze nie wiadomo. Nie ma jej nawet w zbiorach BGG, ale manometr na pudełkowej okładce spowodował, że już szukam dla tego miejsca w kolekcji. :lol:
U mnie to samo :)
Podpalam się jak tylko jest motyw wodny/żeglarski/piracki ect. Niestety trochę poczekamy, bo gra wjeżdża na GF w 2023 dopiero
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: seki »

Szanowni koledzy, brać Wiek ekspansji czy nie brać? Podstawkę z mini dodatkiem wziąłem w pierwszej przedsprzedaży dawno dawno temu. Choć gra się spodobała to właściwie wyszła na stół zaledwie 3 razy. Uznajmy więc, że gra mi się podoba ale mocno się waham z uwagi na brak ogrania tego tytułu w mojej grupie. Nie mogę znaleźć ciekawych opinii o samym dodatku a więc zwracam się do Was z pytaniem, jak u Was się przyjęła gra z dodatkiem i czy jego zakup z perspektywy większej ilości partii uznajecie za godny zakupu?
wyimaginowany
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2022, 13:37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: wyimaginowany »

seki pisze: 18 sie 2022, 19:52 Szanowni koledzy, brać Wiek ekspansji czy nie brać? Podstawkę z mini dodatkiem wziąłem w pierwszej przedsprzedaży dawno dawno temu. Choć gra się spodobała to właściwie wyszła na stół zaledwie 3 razy. Uznajmy więc, że gra mi się podoba ale mocno się waham z uwagi na brak ogrania tego tytułu w mojej grupie. Nie mogę znaleźć ciekawych opinii o samym dodatku a więc zwracam się do Was z pytaniem, jak u Was się przyjęła gra z dodatkiem i czy jego zakup z perspektywy większej ilości partii uznajecie za godny zakupu?
jak podstawka zagrana tylko 3 razy to nie widze totalnie sensu w kupowaniu dodatku
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: XLR8 »

seki pisze: 18 sie 2022, 19:52 Szanowni koledzy, brać Wiek ekspansji czy nie brać? Podstawkę z mini dodatkiem wziąłem w pierwszej przedsprzedaży dawno dawno temu. Choć gra się spodobała to właściwie wyszła na stół zaledwie 3 razy. Uznajmy więc, że gra mi się podoba ale mocno się waham z uwagi na brak ogrania tego tytułu w mojej grupie. Nie mogę znaleźć ciekawych opinii o samym dodatku a więc zwracam się do Was z pytaniem, jak u Was się przyjęła gra z dodatkiem i czy jego zakup z perspektywy większej ilości partii uznajecie za godny zakupu?
Ja wziąłem po 10 partiach, ale gra jest mocno ogrywana i dodatek daje dokładnie to czego potrzebuję. Szkoda tylko że od razu nie został zaimplementowany w podstawce i jest to kolejny cash grab.
Najbardziej polecam po prostu grać częściej, bo to bardzo dobra i przede wszystkim elegancka gra.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: seki »

wyimaginowany pisze: 18 sie 2022, 20:05
seki pisze: 18 sie 2022, 19:52 Szanowni koledzy, brać Wiek ekspansji czy nie brać? Podstawkę z mini dodatkiem wziąłem w pierwszej przedsprzedaży dawno dawno temu. Choć gra się spodobała to właściwie wyszła na stół zaledwie 3 razy. Uznajmy więc, że gra mi się podoba ale mocno się waham z uwagi na brak ogrania tego tytułu w mojej grupie. Nie mogę znaleźć ciekawych opinii o samym dodatku a więc zwracam się do Was z pytaniem, jak u Was się przyjęła gra z dodatkiem i czy jego zakup z perspektywy większej ilości partii uznajecie za godny zakupu?
jak podstawka zagrana tylko 3 razy to nie widze totalnie sensu w kupowaniu dodatku
Sens jest taki, że kolejnego nakładu już nie będzie więc albo teraz albo nigdy. A grać jeszcze w Endeavor będziemy.
XLR8 pisze: 18 sie 2022, 21:49 Ja wziąłem po 10 partiach, ale gra jest mocno ogrywana i dodatek daje dokładnie to czego potrzebuję. Szkoda tylko że od razu nie został zaimplementowany w podstawce i jest to kolejny cash grab.
Najbardziej polecam po prostu grać częściej, bo to bardzo dobra i przede wszystkim elegancka gra.
O ilość kombinacji z przedsięwzięciami się nie martwię, bardziej widzę potrzebę dołożenia budynków. Co dla Was jest najcenniejsze w dodatku co sprawia, że możesz uznać go jako warty wydania tej stówki?

Za polecenie grania częściej to ja dziękuję. Chyba każdy z nas życzy sobie by grać częściej ale ja się cieszę też innymi pasjami i szeroką kolekcją. Tytuły wchodzą na stół w dużej rotacji i ogrywam je dość wolno. Ale jeśli gra jest dobra to lubię mieć do niej też dobre dodatki. Ale ciężko mi samemu ocenić jego potrzebę mając tak mało partii.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: veljarek »

Ja tylko powiem, że gra jest Genialna.
Jeżeli ktoś ceni gry bez losowości to brać póki jest.
Mam wiele partii za sobą i nigdy nie odejdzie z mojej kolekcji.
Co do dodatku. To bez dodatku już nie gram nawet z nowymi graczami
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: ignacy.ni »

My jesteśmy po 27 rozgrywkach, a dodatek włączyliśmy bodajże od 8.
Podłączam się pod przedmówców, gra jest niesamowicie grywalna, elegancka i mega przyjemna.

Dodatek nie wywraca gry do góry nogami, a jest po prostu więcej możliwości kombinowania. Przede wszystkim nowa talia kart + tacka z nowymi kafelkami (w dodatku dwustronne, po 1 stronie z podstawki, a po drugiej całkiem nowe).

My już do gołej podstawki nie wracamy, ale jak macie grać dość sporadycznie to dodatek jest opcjonalny.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: seki »

Dzięki za informacje. Dodatek kupię głównie dla budynków i kart. Nie jest to tania gra ale mechanicznie oryginalna, interaktywna i regrywalna. Jeśli z dodatkiem grywacie to znaczy, że się przydaje. Jest to też taki typ dodatku jakie lubię czyli nie wprowadza wielu nowych regul tylko wpływa głównie na regrywalnosc dzięki większej zmienności budynków, kart i przedsięwzięć. Co za tym idzie nakład pracy związany z przypomnieniem zasad nie rośnie a jednocześnie dodaje zmienności w rozgrywkach. Biorę, a to że na stół wejdzie pewnie za 1-2 lata to drugorzędną sprawa. Czacha prawie nigdy nie robi dodruków a tym razem zrobił. Jak zejdzie ze sklepów ten nakład to już pozamiatane.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: autopaga »

A ja dodatku się pozbyłem, gra traci na elegancji. Natomiat też nie jestem wielkim fanem gry, gra balansuje na krawędzi wypadnięcia z kolekcji, Hansa Teutonica mocno konkuruje.
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: bisk »

Cześć. Ostatnio moja uwaga skupia się na "Endeavor: wiek żagli". Czytam mnóstwo zachwytów nad grą i w ogóle ale mam podejrzenia, że gra nie siądzie, powodowane jej "weight" na BGG, określonym jako 2,81 ( no i może też trochę krótki czas rozgrywki). Z gier o podobnej ciężkości w które miałem okazję zagrać to Gutenberg (2,61) czy Five Tribes (2,85) no i było za lekko. Czy osoby "wrąbane" :wink: w Endeavora mogłyby się podzielić odczuciami i jakoś go porównać z cięższymi tytułami w które grywacie i które wywołują u was podobne, pozytywne emocje z rozgrywki co E? Ewentualnie podać kilka top waszych gier?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Gambit »

bisk pisze: 22 wrz 2022, 13:11 Cześć. Ostatnio moja uwaga skupia się na "Endeavor: wiek żagli". Czytam mnóstwo zachwytów nad grą i w ogóle ale mam podejrzenia, że gra nie siądzie, powodowane jej "weight" na BGG, określonym jako 2,81 ( no i może też trochę krótki czas rozgrywki). Z gier o podobnej ciężkości w które miałem okazję zagrać to Gutenberg (2,61) czy Five Tribes (2,85) no i było za lekko. Czy osoby "wrąbane" :wink: w Endeavora mogłyby się podzielić odczuciami i jakoś go porównać z cięższymi tytułami w które grywacie i które wywołują u was podobne, pozytywne emocje z rozgrywki co E? Ewentualnie podać kilka top waszych gier?
Jak dla mnie zaletą Endeavora jest to, że nie jest przesadnie ciężki. Ma jednak pewną dozę decyzji, jest negatywna interakcja, jest area control. Ale jak mówię nic wykręcającego umysł. Po prostu przyjemna i emocjonująca. Taka, że jak pomyślę o ewentualnej rozgrywce, to mi się morda uśmiecha. A w mojej top 10 są Clash of Cultures, On Mars, Pax Pamir, Dominant Species, Star trek Ascendnacy. Ale to nadal nie znaczy, że Tobie gra podejdzie :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: JollyRoger90 »

bisk pisze: 22 wrz 2022, 13:11 Cześć. Ostatnio moja uwaga skupia się na "Endeavor: wiek żagli". Czytam mnóstwo zachwytów nad grą i w ogóle ale mam podejrzenia, że gra nie siądzie, powodowane jej "weight" na BGG, określonym jako 2,81 ( no i może też trochę krótki czas rozgrywki). Z gier o podobnej ciężkości w które miałem okazję zagrać to Gutenberg (2,61) czy Five Tribes (2,85) no i było za lekko. Czy osoby "wrąbane" :wink: w Endeavora mogłyby się podzielić odczuciami i jakoś go porównać z cięższymi tytułami w które grywacie i które wywołują u was podobne, pozytywne emocje z rozgrywki co E? Ewentualnie podać kilka top waszych gier?
Ja jestem fanem Endeavora i wydaje mi się, że jego niska ciężkość wynika z prostoty zasad. Są one na prawdę proste i eleganckie.
Sama rozgrywka daje głębie i decyzje, no i przede wszystkim jest dynamiczna i krótka, jak na grę tego kalibru. W dwie osoby, z wariantem cicha flota, gra trwa 1-1:15h.
Do podbicia skomplikowania dorzucić można moduł przedsięwzięć (losujesz 2 z 15) które po odblokowaniu modyfikują odrobinę akcje. Jest on w podtawce.

Generalnie gra wywołuje u mnie wypieki na policzkach i zawsze daje rażeni zagrania w dużą mięsistą grę.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: XLR8 »

Endeavor można porównąć z Hansą. Jednak ma tę przewagę, że punkty się robi od razu (instant gratification) i od razu widzimy rezultat naszych działań, HT znowu jest prostsza i szybsza, jednak możemy totalnie przeszacować naszą strategię i to jak nam idzie punktowo ;)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Fojtu »

XLR8 pisze: 22 wrz 2022, 13:40 Endeavor można porównąć z Hansą. Jednak ma tę przewagę, że punkty się robi od razu (instant gratification) i od razu widzimy rezultat naszych działań, HT znowu jest prostsza i szybsza, jednak możemy totalnie przeszacować naszą strategię i to jak nam idzie punktowo ;)
Ja bym powiedział, że ukryta punktacja to raczej przewaga Hansy, bo nigdy nie wiesz czy jesteś poza grą.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: XLR8 »

Fojtu pisze: 22 wrz 2022, 13:59
XLR8 pisze: 22 wrz 2022, 13:40 Endeavor można porównąć z Hansą. Jednak ma tę przewagę, że punkty się robi od razu (instant gratification) i od razu widzimy rezultat naszych działań, HT znowu jest prostsza i szybsza, jednak możemy totalnie przeszacować naszą strategię i to jak nam idzie punktowo ;)
Ja bym powiedział, że ukryta punktacja to raczej przewaga Hansy, bo nigdy nie wiesz czy jesteś poza grą.
Oczywiście, że to przewaga, ale dla niedoświadczonych graczy jest to wada. Ciężko im ocenić czy ich poczynania są tak samo dobre jak reszty graczy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

XLR8 pisze: 22 wrz 2022, 14:38
Fojtu pisze: 22 wrz 2022, 13:59
XLR8 pisze: 22 wrz 2022, 13:40 Endeavor można porównąć z Hansą. Jednak ma tę przewagę, że punkty się robi od razu (instant gratification) i od razu widzimy rezultat naszych działań, HT znowu jest prostsza i szybsza, jednak możemy totalnie przeszacować naszą strategię i to jak nam idzie punktowo ;)
Ja bym powiedział, że ukryta punktacja to raczej przewaga Hansy, bo nigdy nie wiesz czy jesteś poza grą.
Oczywiście, że to przewaga, ale dla niedoświadczonych graczy jest to wada. Ciężko im ocenić czy ich poczynania są tak samo dobre jak reszty graczy.
Ale to nie wada tylko cecha gry. Jeśli ci to nie odpowiada po prostu szukasz innej gry.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: XLR8 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 22 wrz 2022, 15:18
XLR8 pisze: 22 wrz 2022, 14:38
Fojtu pisze: 22 wrz 2022, 13:59

Ja bym powiedział, że ukryta punktacja to raczej przewaga Hansy, bo nigdy nie wiesz czy jesteś poza grą.
Oczywiście, że to przewaga, ale dla niedoświadczonych graczy jest to wada. Ciężko im ocenić czy ich poczynania są tak samo dobre jak reszty graczy.
Ale to nie wada tylko cecha gry. Jeśli ci to nie odpowiada po prostu szukasz innej gry.
Mnie nie odpowiada? Endeavor oceniłem na 8.5, a HT na 9.5
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: veljarek »

Ja uważam Endeavor za jeden z najlepszych klasyków. Bez losowości, masa interakcji, banalne zasady i ogromną regrywalnosc.
Nieczęsto zdarzają się dzisiaj takie gry.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: siepu »

Grałem mało i cena dalej mnie strasznie boli, ale ogólnie podpisuję się pod pochwałami. W klasie szybkich niebanalnych euro na godzinę to fantastyczna propozycja.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: veljarek »

siepu pisze: 22 wrz 2022, 21:08 Grałem mało i cena dalej mnie strasznie boli, ale ogólnie podpisuję się pod pochwałami. W klasie szybkich niebanalnych euro na godzinę to fantastyczna propozycja.
Udaje co się w godzinkę zagrać?
W ekipie optymalizatorów nie daje rady zejść poniżej 2 h i nawet nikt nie zamula.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

veljarek pisze: 23 wrz 2022, 02:39
siepu pisze: 22 wrz 2022, 21:08 Grałem mało i cena dalej mnie strasznie boli, ale ogólnie podpisuję się pod pochwałami. W klasie szybkich niebanalnych euro na godzinę to fantastyczna propozycja.
Udaje co się w godzinkę zagrać?
W ekipie optymalizatorów nie daje rady zejść poniżej 2 h i nawet nikt nie zamula.
My w 4-5 graliśmy jakoś lekko ponad godzinę, oczywiście nie pierwsze partie. Mimo wielkości jest to szybka gra, tyle że rozkłada na planszy te żetony się długo
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: bisk »

Gambit pisze: 22 wrz 2022, 13:28 Jak dla mnie zaletą Endeavora jest to, że nie jest przesadnie ciężki. Ma jednak pewną dozę decyzji, jest negatywna interakcja, jest area control. Ale jak mówię nic wykręcającego umysł. Po prostu przyjemna i emocjonująca. Taka, że jak pomyślę o ewentualnej rozgrywce, to mi się morda uśmiecha. A w mojej top 10 są Clash of Cultures, On Mars, Pax Pamir, Dominant Species, Star trek Ascendnacy. Ale to nadal nie znaczy, że Tobie gra podejdzie :)
Oczywiście, że tego nie oznacza ale daje mi jakieś tam rozeznanie, które z moich obserwacji i w moim przypadku ułatwia wybory i jakoś się sprawdza :D Twoją recenzję Endeavora obejrzałem jako pierwszą i bazując na innych Twoich, oglądanych przed a czasem dopiero po zakupie jakiegoś tytułu recenzjach wiem czego powinienem się spodziewać :D
siepu pisze: 22 wrz 2022, 21:08 Grałem mało i cena dalej mnie strasznie boli, ale ogólnie podpisuję się pod pochwałami. W klasie szybkich niebanalnych euro na godzinę to fantastyczna propozycja.
No właśnie! ostatnim aspektem pozostaje cena! Bo z dodatkiem to 400 złociszy i stąd też trochę wątpliwości czy gra nie jest za droga w stosunku do tego co oferuje (patrząc na weight) bo gdzieś tam jest świadomość, że np. za +100 mogę nabyć już jakiegoś Lacerdę. Dzięki wszystkim za pomoc. Muszę się z tym przespać i może na 10.10 trafią się jakieś promocje :P
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: ignacy.ni »

Jak liczycie na mózgotrzepa poziomu lacerdy, to się srogo zawiedziecie. Daleko tej grze do tego stopnia skomplikowania. I całe szczęście! To jest właśnie gra przyjemna i emocjonująca, w której można pokombinować, ale przy tym zasady są bardzo eleganckie.
W swojej kategorii absolutnie genialna.
Co do ceny-koszt nówki po rabatach i z dodatkiem oczywiście to aktualnie 360zł. Czy to dużo? Patrząc na ceny wielu planszówek to pewnie tak, ale biorąc jak Endeavor jest wydany, ile dobra jest w tym pudle to ciężko żeby kosztowałniej. Już nie wspomnę o ilości frajdy jaką dostarcza i ogromnej regrywalności.
ODPOWIEDZ