Disney Villainous (Prospero Hall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Bart Henry »

fitzroy pisze: 19 wrz 2022, 11:06 Ponoć zestaw naprawczy mają wysyłać na dniach, pytałem na ich stoisku na planszowkach w spodku(stąd też postanowiłem kupić grę). Trzeba na stronie ravensburgera wypełnić formularz i zgłosić zapotrzebowanie na takowy. Formularz wysłałem, teraz czekam na info.
Ja bym się nie napalał. Jakieś pół roku temu to była kwestia paru tygodni. ;)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: scraber »

Bart Henry pisze: 19 wrz 2022, 12:46
fitzroy pisze: 19 wrz 2022, 11:06 Ponoć zestaw naprawczy mają wysyłać na dniach, pytałem na ich stoisku na planszowkach w spodku(stąd też postanowiłem kupić grę). Trzeba na stronie ravensburgera wypełnić formularz i zgłosić zapotrzebowanie na takowy. Formularz wysłałem, teraz czekam na info.
Ja bym się nie napalał. Jakieś pół roku temu to była kwestia paru tygodni. ;)

Kod: Zaznacz cały

Niestety drukarnia ma opoznienie i wciąż czekamy na poprawione elementy, ale mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy je do Panstwa rozsyłać.
dziękujemy za cierpliwosc i zaufanie.
Ravensburger Polska
Te wkrótce to zaraz będzie rok :D
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: fitzroy »

Też myslalem że jest jakiś specjalny link ale trzeba wysłać wiadomość przez zwykły formularz do kontaktu z wydawcą.
Arsenicro
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2022, 20:03
Been thanked: 2 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Arsenicro »

Dosłownie 5 minut temu dostałem odpowiedź na moje zgłoszenie z marca. Proszą o adres na który zestaw naprawczy mają wysłać. Zobaczymy jak będzie to wyglądać. Błędów na kartach jest całkiem sporo, dodatkowo błąd na planszy królowej kier. Jeśli zestaw nie naprawi choćby tych największych baboli będę bardzo zawiedziony.
Tymczasem polecam wydrukować sobie pakiet z opisami wszystkich kart po angielsku który zrobiłem na własne potrzeby, żeby wszystkie nieprecyzyjności dało się rozwiązać bez sięgania po internet (a dodatkowo daje to fajny spis kart które są w danej talii dla nowych graczy). Oprócz kart z podstawowego pakietu mam też pakiet "Perfectly Wretched" po angielsku, więc kart jest trochę więcej, ale jak ktoś nie potrzebuje to może je wywalić. Używam ich od kilku miesięcy i choć nie daje to tego samego komfortu co poprawne karty, to zawsze coś.

https://docs.google.com/document/d/19aO ... sp=sharing

Karty są posortowane alfabetycznie i mają odpowiednie kolory.
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: redareda »

potwierdzam, mi też odpisali po prawie roku z prośbą o adres do wysyłki erraty, nie wszystko więc stracone
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Salt_The_Fries »

Bart Henry pisze: 12 paź 2021, 23:25 Wersja polska to żart i można to stwierdzić już po lekturze instrukcji. Możemy zagrać w grę. Zasady proste, kto znajdzie więcej niepoprawnych odmian słowa "talia" wygrywa. Ja znalazłem "tali" i "talli", ale to może nie być koniec. Do tego klasyczne "ilość" zamiast "liczba" i wiele dziwnych konstrukcji zdań. Wygląda to jakby było tłumaczone przez Niemca, który co lato bywał u wujków w Polsce. Korekty tekstu nie było na pewno.

Największa amatorka to jednak karty. Zdołałem zagrać raz i znalazłem dwie błędne karty. Ogarnięcie znaczenia opisu kart zajęło nam trochę czasu i dowiedzieliśmy się poprawnego ich działania dopiero po wyszukaniu ich angielskich oryginałów. Jedna karta ma zupełnie zły opis, druga sugeruje totalnie inne wykorzystanie. Oprócz tego brak wartości mocy na jednej z planszetek postaci. Ot, graczu, zgadnij sobie. Jedna postać niegrywalna dla przeciętnego Kowalskiego, który sobie nie znajdzie oryginału.

Gra mi się po jednej rozgrywce spodobała. Widać jednak sporą losowość, która będzie mocno wpływała na ostateczny wynik gry. Jeżeli wymagane karty dociągniemy szybko (np. szybko odkryjemy Piotrusia Pana w talii Kapitana Haka, to będzie nam stosunkowo łatwo i będzie można wyrzucać karty, które miały nam pomóc go wyciągnąć). Mimo to, na tyle mi się spodobało, że zrobiłem dokument ze spisanymi błędami. Dorzućcie swoje znajdźki w komentarzach dokumentu, także dotyczące istotnych zmian w instrukcji. Dodam je w ładnej formie i podeślę Ravensburgerowi. Jeżeli polski oddział nie zareaguje odpowiednio na takie wpadki, to przetłumaczę polskie opisy na angielski i podeślę oryginalnemu, niemieckiemu. Nie wiem komu zlecili tłumaczenie i korektę, ale po jednej grze i lekturze instrukcji widzę, że robota na ocenę mierną. A to wszystko w grze karcianej wycenionej na ponad 200 zł.
Czy mógłbyś dokładnie wyszczególnić, co Twoim zdaniem jest nie tak z kartą "Boarding Party" / "Załoga"? Bo w Twoim pliku w google docs opisałeś to tak szczątkowo, że niemal niemożliwe jest wyekstraktowanie esencji tego, co chciałeś przekazać. A dodam, że ta karta nawet w oryginale jest problematyczna w interpretacji ;)))

Bez rozłożenia na czynniki pierwsze procesu zagrywania tej karty, nie będę w stanie zrozumieć, co jest z nią nie tak.

Z tego, co rozumiem, "Załoga" musi respektować siłę Bohatera, więc nie można nią pokonać dowolnego bohatera, tylko np. dołożyć siłę "Załogi" do innego sprzymierzeńca, aby spełnić numeryczny warunek.

Tutaj w ogóle temat na BGG dla referencji:

https://boardgamegeek.com/thread/203487 ... y-question
czk
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 09:36
Has thanked: 8 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: czk »

Salt_The_Fries pisze: 25 wrz 2022, 21:28
Bart Henry pisze: 12 paź 2021, 23:25...
Czy mógłbyś dokładnie wyszczególnić, co Twoim zdaniem jest nie tak z kartą "Boarding Party" / "Załoga"?
Zdolność Załogi pozwala im na wzięcie udziału w akcji pokonania bohatera na sąsiedniej lokacji (więc nie muszą być dokładnie w tej samej co on tak jak przy zwyczajnym Rozgromieniu) i tylko tyle. W zalinkowanym temacie z BGG sam designer to wyjaśnia. W polskiej wersji dodano słowo "Zagraj" które jest tam zupełnie niepotrzebne i zmieniałoby sposób działania gdyby przestrzegać go dosłownie (pozwalałoby na zagranie tej karty podczas akcji Rozgromienia...?).

Swoją drogą to błędów jest znacznie więcej niż w tym pliku, część z nich pojawiła się w tym temacie, ale niektórych nawet tutaj nie widziałem (podobno np. Scrying Jafara ma w polskiej wersji inne, znacznie mocniejsze działanie). Praktycznie każda postać ma jakieś błędy. Zaiście ciekawe, czy ten mityczny zestaw naprawczy wyłapie wszystkie :)
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Salt_The_Fries »

czk pisze: 25 wrz 2022, 21:55
Salt_The_Fries pisze: 25 wrz 2022, 21:28
Bart Henry pisze: 12 paź 2021, 23:25...
Czy mógłbyś dokładnie wyszczególnić, co Twoim zdaniem jest nie tak z kartą "Boarding Party" / "Załoga"?
Zdolność Załogi pozwala im na wzięcie udziału w akcji pokonania bohatera na sąsiedniej lokacji (więc nie muszą być dokładnie w tej samej co on tak jak przy zwyczajnym Rozgromieniu) i tylko tyle. W zalinkowanym temacie z BGG sam designer to wyjaśnia. W polskiej wersji dodano słowo "Zagraj" które jest tam zupełnie niepotrzebne i zmieniałoby sposób działania gdyby przestrzegać go dosłownie (pozwalałoby na zagranie tej karty podczas akcji Rozgromienia...?).

Swoją drogą to błędów jest znacznie więcej niż w tym pliku, część z nich pojawiła się w tym temacie, ale niektórych nawet tutaj nie widziałem (podobno np. Scrying Jafara ma w polskiej wersji inne, znacznie mocniejsze działanie). Praktycznie każda postać ma jakieś błędy. Zaiście ciekawe, czy ten mityczny zestaw naprawczy wyłapie wszystkie :)
Dzięki za wyjaśnienie - kurcze, a ja myślałem, że ma tylko te 3 większe błędy... No to teraz się trochę martwię, bo grę będę miał we wtorek i już chciałem w miarę od razu w to grać z rodziną. Ciekawi mnie, czy mógł ktoś skompilować całą listę, poszerzyć pracę kolegi...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Bart Henry »

Dzięki za odpowiedź koledze. Ja muszę przyznać, że od tamtej pory nie usiadłem do tej gry, więc zagrałem chyba tylko dwoma postaciami. Trudno byłoby mi teraz wrócić do szczegółów. Jak przyjdą poprawione karty, to chętnie sprawdzę wszystkie postaci. Gdzieś widziałem info, że problemów jest faktycznie więcej, niż to, co ja znalazłem.
Monini
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:05
Been thanked: 3 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Monini »

redareda pisze: 24 wrz 2022, 11:04 potwierdzam, mi też odpisali po prawie roku z prośbą o adres do wysyłki erraty, nie wszystko więc stracone
To bardzo dobra wiadomość. Czas wypatrywać maila :D
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Salt_The_Fries »

Monini pisze: 26 wrz 2022, 11:02
redareda pisze: 24 wrz 2022, 11:04 potwierdzam, mi też odpisali po prawie roku z prośbą o adres do wysyłki erraty, nie wszystko więc stracone
To bardzo dobra wiadomość. Czas wypatrywać maila :D
Też dzisiaj wysłałem zgłoszenie i będę wyczekiwał maila. Trochę nie podoba mi się, że nie ma od razu maila zwrotnego w stylu "otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie" itp., więc mam nadzieję, że ten ich system formularzy na stronie jest niezawodny, bo to co tam widziałem sprawiało dziwne wrażenie (pod spodem był jakiś inny testowy formularz)...
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: E2MD »

Salt_The_Fries pisze: 26 wrz 2022, 11:57 Też dzisiaj wysłałem zgłoszenie i będę wyczekiwał maila. Trochę nie podoba mi się, że nie ma od razu maila zwrotnego w stylu "otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie" itp., więc mam nadzieję, że ten ich system formularzy na stronie jest niezawodny, bo to co tam widziałem sprawiało dziwne wrażenie (pod spodem był jakiś inny testowy formularz)...
Zgadzam się z dziwnym wrażeniem strony kontaktowej - ale potwierdzam, że odpisują. W moim przypadku zajęło to kilka dni.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Salt_The_Fries »

czk pisze: 25 wrz 2022, 21:55
Salt_The_Fries pisze: 25 wrz 2022, 21:28
Bart Henry pisze: 12 paź 2021, 23:25...
Czy mógłbyś dokładnie wyszczególnić, co Twoim zdaniem jest nie tak z kartą "Boarding Party" / "Załoga"?
Zdolność Załogi pozwala im na wzięcie udziału w akcji pokonania bohatera na sąsiedniej lokacji (więc nie muszą być dokładnie w tej samej co on tak jak przy zwyczajnym Rozgromieniu) i tylko tyle. W zalinkowanym temacie z BGG sam designer to wyjaśnia. W polskiej wersji dodano słowo "Zagraj" które jest tam zupełnie niepotrzebne i zmieniałoby sposób działania gdyby przestrzegać go dosłownie (pozwalałoby na zagranie tej karty podczas akcji Rozgromienia...?).

Swoją drogą to błędów jest znacznie więcej niż w tym pliku, część z nich pojawiła się w tym temacie, ale niektórych nawet tutaj nie widziałem (podobno np. Scrying Jafara ma w polskiej wersji inne, znacznie mocniejsze działanie). Praktycznie każda postać ma jakieś błędy. Zaiście ciekawe, czy ten mityczny zestaw naprawczy wyłapie wszystkie :)
Scrying (Przepowiednia) - chodzi o to, że z polskiego opisu wynika, że nie ujawniamy wyciąganych kart, tylko dobieramy sobie w sekrecie?

Bo tak to widzę... W polskim jest tylko "odszukaj" a w angielskim jest "reveal"... Czyli inni gracze wiedzą jakie karty odrzuciliśmy. O to chodzi?
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: rrudy102 »

Ta strona Ravensburgera to jakaś porażka albo ze mną dziś coś jest nie tak.

Czy zgłoszenie wypełnialiście normalnie w formularzu kontaktowym? Pisaliście po polsku?
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Salt_The_Fries »

rrudy102 pisze: 28 wrz 2022, 19:51 Ta strona Ravensburgera to jakaś porażka albo ze mną dziś coś jest nie tak.

Czy zgłoszenie wypełnialiście normalnie w formularzu kontaktowym? Pisaliście po polsku?
Wysyłałem w ten poniedziałek po polsku, ale nikt się jeszcze nie odezwał... Ten drugi formularz nie pozwalał się wysłać tak btw, więc korzystałem z tego pierwszego z brzegu.
Arsenicro
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2022, 20:03
Been thanked: 2 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Arsenicro »

Dostałem właśnie informację z Poczty Polskiej, że nadali paczkę. Nie mam 100% pewności że to pakiet naprawczy ale nic innego nie zamawiałem. Jak dostanę to dam znać jak to wygląda.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: predki »

Arsenicro pisze: 29 wrz 2022, 15:50 Dostałem właśnie informację z Poczty Polskiej, że nadali paczkę. Nie mam 100% pewności że to pakiet naprawczy ale nic innego nie zamawiałem. Jak dostanę to dam znać jak to wygląda.
Też dostałem powiadomienie o przesyłce Pocztex z Warszawy. Zobaczymy, czy to jest to.
caffrey
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2020, 17:28
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: caffrey »

To na pewno to, bo też dostałem info z PP i mój znajomy, który również zgłaszał, też dostał.
Teraz więc tylko czekać i się okaże, ile naprawili...
Kraków / shopgracz 4% / planszostrefa 5% / rebel 5% / card store 2% / 3trolle 2% / graszki 2% - chętnie pomogę
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: rrudy102 »

Salt_The_Fries pisze: 29 wrz 2022, 15:45
rrudy102 pisze: 28 wrz 2022, 19:51 Ta strona Ravensburgera to jakaś porażka albo ze mną dziś coś jest nie tak.

Czy zgłoszenie wypełnialiście normalnie w formularzu kontaktowym? Pisaliście po polsku?
Wysyłałem w ten poniedziałek po polsku, ale nikt się jeszcze nie odezwał... Ten drugi formularz nie pozwalał się wysłać tak btw, więc korzystałem z tego pierwszego z brzegu.
Normalnie, na tej stronie?

https://www.ravensburger.org/pl/kontakt/index.html
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: swiroff »

Zastanawiałem się czy coś zamawiałem i skąd jakaś przesyłka przez pocztex, ale trafiłem na ten wątek i już wiem :D
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Salt_The_Fries »

rrudy102 pisze: 29 wrz 2022, 16:17
Salt_The_Fries pisze: 29 wrz 2022, 15:45
rrudy102 pisze: 28 wrz 2022, 19:51 Ta strona Ravensburgera to jakaś porażka albo ze mną dziś coś jest nie tak.

Czy zgłoszenie wypełnialiście normalnie w formularzu kontaktowym? Pisaliście po polsku?
Wysyłałem w ten poniedziałek po polsku, ale nikt się jeszcze nie odezwał... Ten drugi formularz nie pozwalał się wysłać tak btw, więc korzystałem z tego pierwszego z brzegu.
Normalnie, na tej stronie?

https://www.ravensburger.org/pl/kontakt/index.html
Tak, na tej stronie.
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: adrianopel »

Wczoraj nadano do mnie paczkę poczta polska i zastanawiałem się co to idzie bo nic nie zamawiałem a dzisiaj napisał do mnie kolega, który dostał duża pakę widoczną na zdjęciu(razem pisaliśmy do wydawcy jakoś w listopadzie zeszłego roku). Nie znam szczegółów zawartości ale wygląda, że jest tego cała masa, jakby właściwie cała gra. Jeśli błędów było rzeczywiście dużo to moze tak było łatwiej niz się bawić w wysyłanie np co drugiej karty. W każdym razie wygląda to obiecująco i można zrozumieć skąd takie opóźnienie. Mam nadzieję, że jak dojdzie do mnie moja paczka to entuzjazm pozostanie :)


Obrazek
Arsenicro
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2022, 20:03
Been thanked: 2 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Arsenicro »

Dostałem zestaw, jestem jednocześnie zawiedziony jak i pozytywnie zaskoczony. Dostałem drugi zestaw wszystkich plansz i wszystkich kart. Karta Złośliwość ma już dobry opis, a na planszy Królowej Kier jest już liczba :)

Na tym kończą się pozytywy. Wydaje mi się że to są jedyne dwie rzeczy jakie zmieniono (przynajmniej po pobieżnym przejrzeniu). Trójząb nadal ma ten sam problem co miał, podobnie Abu i Aladyn. Wendy nadal mówi o zwiększaniu siły wszystkich bohaterów, karta wilczych łuczników i załogi nie mają zmienionego opisu z "zagraniem". Ogólnie, mają rozmach, ale dla zmiany jednej karty i jednej planszy nie warto było czekać tych kilku miesięcy. Szczególnie, że wszystkie problemy które znalazłem im wypisałem. Zasadniczo, nie polecam.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: kokosowy14 »

No to jeszcze 2/3 zestawy naprawcze i za 2/3 lata będziemy mieli Villainous po polsku :mrgreen:
redareda
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: redareda »

Niezła amatorka tam u nich. Dostałem pakiet, ale co z tego skoro prawie nic nie zmienione ? Nie wiem co oni chcieli tą erratą naprawić :lol:
ODPOWIEDZ