Disney Villainous (Prospero Hall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: swiroff »

Ja jeszcze z minusów dodam sposób pakowania (koperta bąbelkowa) - przez co instrukcja przyszła pozaginana (chyba, że w niej nie było błędów?).
Arsenicro
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2022, 20:03
Been thanked: 2 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Arsenicro »

Instrukcja mnie nie boli tak jak boli mnie nieprofesjonalność, podejście do klienta i olewczy stosunek: na mojego maila z pretensjami też nie odpisali (choć w zupełności się tego spodziewałem). Na tym etapie żałuję że mam wersję polską a nie angielską, i wolałbym żeby przysłali mi pakiet kart i plansz po angielsku jako zadośćuczynienie. Kolejnej "poprawionej" wersji już pewnie nie będzie, a nawet jak będzie to nie mam wobec niej żadnych oczekiwań. Dodatku po polsku też nie mam zamiaru kupować, dopóki ktoś nie sprawdzi, że błędów nie ma.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Sever »

Szkoda że resztę poprawek mogę sobie co najwyżej dopisać długopisem skoro i tak mam kopie tej samej karty...
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: adrianopel »

Plusem tego zestawu naprawczego jest to, że można grać bez koszulek i jak się jedna partia kart zużyje to jest jeszcze druga :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: yrq »

Grałem kiedyś w angielską wersję i nie śledziłem zupełnie wątku polskiej.
Czy jeżeli teraz kupię w sklepie pudełko to będzie zawierało poprawione karty?
Z tego co widzę, to nawet zestawy naprawcze nie mają poprawionych wszystkich błędów, więc chyba nie ma co liczyć na to, że nowa gra będzie w pełni poprawiona?
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: dawciu »

yrq pisze: 07 paź 2022, 14:08 Grałem kiedyś w angielską wersję i nie śledziłem zupełnie wątku polskiej.
Czy jeżeli teraz kupię w sklepie pudełko to będzie zawierało poprawione karty?
Z tego co widzę, to nawet zestawy naprawcze nie mają poprawionych wszystkich błędów, więc chyba nie ma co liczyć na to, że nowa gra będzie w pełni poprawiona?
najpierw musiałoby być info że jest koniec nakładu i że bedzie dodruk 8)
powiedzcie mi jak to możliwe ze zrobili zestaw naprawczy który nie naprawia wszystkiego? kto to przyklepał?
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Sever »

dawciu pisze: 07 paź 2022, 15:53
yrq pisze: 07 paź 2022, 14:08 Grałem kiedyś w angielską wersję i nie śledziłem zupełnie wątku polskiej.
Czy jeżeli teraz kupię w sklepie pudełko to będzie zawierało poprawione karty?
Z tego co widzę, to nawet zestawy naprawcze nie mają poprawionych wszystkich błędów, więc chyba nie ma co liczyć na to, że nowa gra będzie w pełni poprawiona?
najpierw musiałoby być info że jest koniec nakładu i że bedzie dodruk 8)
powiedzcie mi jak to możliwe ze zrobili zestaw naprawczy który nie naprawia wszystkiego? kto to przyklepał?
Też chciałbym wiedzieć jak do tego doszło, bo nie jest to jakaś ekstra skomplikowana gra, na kilku stronach w wordzie możesz mieć porównanie językowe wszystkich kart by to zredagować. Wystarczyłby jeden dzień z kawką by to porządnie posprawdzać, ale po co xD.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Bajdek
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2021, 23:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Bajdek »

Dzisiaj dostałem maila z informacją o wpisaniu na listę oczekujących na zestaw naprawczy. Podobno pierwszą transze juz wysłali, a teraz czekają na dostawę elementów z fabryki na drugą transze.

Ciekawe czy ta druga transza będzie zawierała poprawione elementy z tej pierwszej :roll:
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: maciej.kr »

Bajdek pisze: 21 paź 2022, 17:03 Dzisiaj dostałem maila z informacją o wpisaniu na listę oczekujących na zestaw naprawczy. Podobno pierwszą transze juz wysłali, a teraz czekają na dostawę elementów z fabryki na drugą transze.

Ciekawe czy ta druga transza będzie zawierała poprawione elementy z tej pierwszej :roll:
Mogę prosić o namiar gdzie złożyć reklamację?
Bajdek
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2021, 23:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Bajdek »

maciej.kr pisze: 21 paź 2022, 17:19
Bajdek pisze: 21 paź 2022, 17:03 Dzisiaj dostałem maila z informacją o wpisaniu na listę oczekujących na zestaw naprawczy. Podobno pierwszą transze juz wysłali, a teraz czekają na dostawę elementów z fabryki na drugą transze.

Ciekawe czy ta druga transza będzie zawierała poprawione elementy z tej pierwszej :roll:
Mogę prosić o namiar gdzie złożyć reklamację?
https://www.ravensburger.org/pl/kontakt/index.html

Ja pisałem tutaj. Tylko nie dostaje się żadnego potwierdzenia wysłania wiadomości, a ja sam na odpowiedź czekałem blisko 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: dawciu »

A jak tam polski dodatek? Obeszło się bez błędów?
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Ginet »

Jakby ktoś chciał poczytać o dodatku "Źli do szpiku kości" to możecie znaleźć reckę na GF :D - https://www.gamesfanatic.pl/2022/11/07/ ... -rodzinie/
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Asurmar »

Dzisiaj otrzymałem zestaw naprawczy i jak dla mnie jest OK. Faktycznie nie jest zmieniona karta „Załoga” (ale dla mnie ta karta jest tak samo niejasna po polsku i po angielsku - bez przeczytania FAQ na bgg nie grałbym nią poprawnie w żadnej z wersji). Natomiast zauważyłem, że poprawiono karty „Aladyn” i „Abu”. Więc chyba ktoś jednak w wydawnictwie Ravensburger przeczytał nasze maile.
Arsenicro
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2022, 20:03
Been thanked: 2 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Arsenicro »

Asurmar pisze: 03 gru 2022, 17:22 Dzisiaj otrzymałem zestaw naprawczy i jak dla mnie jest OK. Faktycznie nie jest zmieniona karta „Załoga” (ale dla mnie ta karta jest tak samo niejasna po polsku i po angielsku - bez przeczytania FAQ na bgg nie grałbym nią poprawnie w żadnej z wersji). Natomiast zauważyłem, że poprawiono karty Aladyna i Abu. Więc chyba ktoś jednak w wydawnictwie Ravensburger przeczytał nasze maile.
Możesz wysłać zdjęcie poprawionej karty abu/aladyna/trójzębu? Może kolejna partia zestawu naprawczego już nie ma tego problemu i powinienem się zgłosić po kolejny...
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Asurmar »

Obrazek
Aladyn ma taki sam tekst jak Abu. Karty mają oznaczenie PL02
Arsenicro
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2022, 20:03
Been thanked: 2 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Arsenicro »

Okej, więc czas na kolejne zgłoszenie, mam nadzieję że teraz nie będę czekał pół roku.
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Lambrso »

Czy dobrze zrozumiałem, że jest już zestaw naprawczy w wersji 2.0?
To by znaczyło, że zestaw naprawczy 1.0 był nadal z błędami?
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: rrudy102 »

Przyłączam się do pytania, bo w zeszłym tygodniu dostałem swój zestaw naprawczy.

Czy będzie wersja 2.0 poprawek?

Czy może nie odczytałem ironii?
Bajdek
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2021, 23:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Bajdek »

Dzisiaj dostałem wersję 2.0 poprawek. Nie mam wersji 1.0 i nie mam porównania co się zmieniło względem wcześniejszej wersji ale ta wydaje się okej.

Czas jaki upłynął od zgłoszenia do otrzymania wersji poprawionej to niecałe 2 miesiące :)






Obrazek
Mr113
Posty: 9
Rejestracja: 30 gru 2016, 10:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Mr113 »

Bajdek pisze: 07 gru 2022, 18:36 Dzisiaj dostałem wersję 2.0 poprawek. Nie mam wersji 1.0 i nie mam porównania co się zmieniło względem wcześniejszej wersji ale ta wydaje się okej.

Czas jaki upłynął od zgłoszenia do otrzymania wersji poprawionej to niecałe 2 miesiące :)
Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia kart Złośliwość (Diabolina), Załoga (Kapitan Hak), Nieszczęsne Dusze (Urszula), Skippy (Książę Jan) i Wilczy Łucznicy (Książę Jan)?

Zdaje się, że na tych kartach były najpoważniejsze błędy w tłumaczeniu w pierwotnej edycji.
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: mrozy16 »

Przyłączam się do prośby przesłanie zdjęć ww. kart. Albo niech chociaż ktoś napisze, czy np. karta załogi jest poprawiona.
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Puppet_Master »

Dostałem informację o tym, że będzie trzecia transza zestawów naprawczych i dostanę taki zestaw pocztexem, gdyby ktoś skutecznie ustalił coś więcej niż, że "będzie", tzn. np. ustalił "kiedy" - to niech da znać 8)
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Lambrso »

Czy karty wysyłane w transzach v.1, v.2 i v.3 różnią się między sobą?
Mam na myśli zastosowane poprawki.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Asurmar »

Lambrso pisze: 19 gru 2022, 13:25 Czy karty wysyłane w transzach v.1, v.2 i v.3 różnią się między sobą?
Mam na myśli zastosowane poprawki.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Kilka postów wyżej wrzuciłem zdjęcie dwóch kart. Napisałem jakie mają oznaczenie na rewersie. Inny użytkownik napisał, że różnią się od tych z pierwszej transzy. Nie wydaje mi się, żeby na forum był przedstawiciel wydawnictwa Ravensburger lub ktokolwiek kto byłby w stanie odpowiedzieć na tak zadanie pytanie. Proszę, szanujmy swój czas, czytajmy posty już zamieszczone. Ja mogę zamieścić zdjęcia konkretnych kart z druku PL02, ale nie zamierzam przeszukiwać oryginalnej talii i porównywać wszystkich kart.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Disney Villainous (Prospero Hall)

Post autor: Bart Henry »

Puppet_Master pisze: 19 gru 2022, 10:26 Dostałem informację o tym, że będzie trzecia transza zestawów naprawczych i dostanę taki zestaw pocztexem, gdyby ktoś skutecznie ustalił coś więcej niż, że "będzie", tzn. np. ustalił "kiedy" - to niech da znać 8)
Gdzie i od kogo taką informację dostałeś?
ODPOWIEDZ