Basilica (Łukasz M. Pogoda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Basilica

Post autor: Apostolus »

stalker pisze: 05 paź 2022, 15:05 Powinno być tyle, ile jest teraz w pudełku nowego wydania – przy okazji przygotowywania nowego wydania poprosiłem Portal, aby zredukowano żetony Awansu / Szkolenia tak, jak nakazuje instrukcja do Festum Fatuorum i żeby Błazen był od razu jako składnik podstawki. Przyznaję, że nie wiem, gdzie jest 8 żetonów w instrukcji Portalu... oglądam właśnie plik z BGG i nie widzę... Może chodzi o to, że czwarty żeton "awansu" w kolorze gracza to jest znacznik +30 / + 60 punktów?
Dzięki za reakcję.
Szkoda, że wydrukowana instrukcja (również na grafice) podaje informację o czterech żetonach - tak, jak to było w pierwszym wydaniu.
Gra fajnie wydana i psuje to odbiór całości...
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Basilica

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:39 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Basilica

Post autor: stalker »

Apostolus pisze: 05 paź 2022, 22:17 Szkoda, że wydrukowana instrukcja (również na grafice) podaje informację o czterech żetonach - tak, jak to było w pierwszym wydaniu.
Gra fajnie wydana i psuje to odbiór całości...
Naprawdę nie zauważyłem tego sprawdzając pliki przed drukiem. Przepraszam.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Basilica

Post autor: Apostolus »

stalker pisze: 02 lis 2022, 11:53
Apostolus pisze: 05 paź 2022, 22:17 Szkoda, że wydrukowana instrukcja (również na grafice) podaje informację o czterech żetonach - tak, jak to było w pierwszym wydaniu.
Gra fajnie wydana i psuje to odbiór całości...
Naprawdę nie zauważyłem tego sprawdzając pliki przed drukiem. Przepraszam.
Spoko. Może jestem jakimś idealistą, ale zwyczajnie mi przykro, że wydawnictwo nie bierze takich spraw na klatę, tylko trochę chowa głowę w piasek.
Nic to - gra jest fajna i to pozostaje najważniejszym.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Basilica

Post autor: Beskid »

PanFantomas pisze: 02 lis 2022, 09:21 Zapraszam na mój film o nowej edycji "Basilica" 🙂
Marek jak zwykle podrzuca świetny materiał i o dziwo tym razem nie solo więc Basilica musi mieć coś wyjątkowo urokliwego w tej interakcji pojedynkowej :)

Ponoć w M1 Zabrze można teraz złowić za niespełna sześć dyszek i dumam czy waro podjechać :?:

PS. Wybór Santa Maria del Fiore przypadkowy czy może autor zachwycił się zwiedzając Duomo di Firenze?
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Basilica (Łukasz M. Pogoda)

Post autor: stalker »

Pomysł na okładkę i setting nowej edycji wyszedł od wydawnictwa. Nie oponowałem, bo Duomo di Firenze jest piękna. Inspiracją była jednak legenda o dwóch braciach wnoszących wieże Bazyliki Mariackiej w Krakowie :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ