Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sasquach »

autopaga pisze: 08 wrz 2022, 14:40
A to są opinie ludzie którzy grali? Czy którzy wsparli? Raczej to drugie więc ciężko żeby krytykowali :D
Ta... przecież nie ma takiej możliwości, żeby ktoś zagrał i mu się podobało. Skoro autopaga uważa, że gra nudna to widać innym nie ma prawa się podobać.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: autopaga »

Nic takiego nie napisałem. Komentarze na stronie projektu są od ludzi, którzy grę wsparli, a niekoniecznie grali. Co więcej tylko wspierający mogą pisać komentarze, więc jakim cudem mają być negatywne? Skoro widza ładne obrazki na stronie i tyle, a nawet po przeczytaniu zasad czy obejrzeniu gameplaya jeszcze się można naciąć. Sam bym kupił gdybym tylko przeczytał zasady plus za figsy na bazie rysunków The Mico marzenie do malowania, ale już mam pomalowane Tokaido, które się kurzy i trzymam je tylko za fajne figsy i masę pracy.

Przejrzałem nawet dzisiaj karty zwierząt, stałego rynku i wodzów na podmiankę z dodatków (na TTSie wszystko jest) i nadal widzę w nich te same problemy co w tych podstawowych.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sasquach »

autopaga pisze: 08 wrz 2022, 22:58 Nic takiego nie napisałem. Komentarze na stronie projektu są od ludzi, którzy grę wsparli, a niekoniecznie grali. Co więcej tylko wspierający mogą pisać komentarze, więc jakim cudem mają być negatywne? Skoro widza ładne obrazki na stronie i tyle, a nawet po przeczytaniu zasad czy obejrzeniu gameplaya jeszcze się można naciąć.
No nie, napisałeś co innego. Po pierwsze była mowa też o BGG, a nie tylko komentarzach na KS. Po drugie stwierdziłeś, że raczej nie grali. Na jakiej podstawie tak uważasz? Skąd założenie, że jak ktoś dał pozytywny komentarz to prawdopodobnie nie grał? Bo do tego się odniosłem wcześniej.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Fojtu »

sasquach pisze: 08 wrz 2022, 22:26
autopaga pisze: 08 wrz 2022, 14:40
A to są opinie ludzie którzy grali? Czy którzy wsparli? Raczej to drugie więc ciężko żeby krytykowali :D
Ta... przecież nie ma takiej możliwości, żeby ktoś zagrał i mu się podobało. Skoro autopaga uważa, że gra nudna to widać innym nie ma prawa się podobać.
Sądzę, że tutaj odpowiedź jest dość prosta. Gra dosłownie zaczęła docierać do pierwszych wspierających, więc większość ocen jest raczej na podstawie conajwyzej ttsa.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: autopaga »

sasquach pisze: 09 wrz 2022, 12:28
autopaga pisze: 08 wrz 2022, 22:58 Nic takiego nie napisałem. Komentarze na stronie projektu są od ludzi, którzy grę wsparli, a niekoniecznie grali. Co więcej tylko wspierający mogą pisać komentarze, więc jakim cudem mają być negatywne? Skoro widza ładne obrazki na stronie i tyle, a nawet po przeczytaniu zasad czy obejrzeniu gameplaya jeszcze się można naciąć.
No nie, napisałeś co innego. Po pierwsze była mowa też o BGG, a nie tylko komentarzach na KS. Po drugie stwierdziłeś, że raczej nie grali. Na jakiej podstawie tak uważasz? Skąd założenie, że jak ktoś dał pozytywny komentarz to prawdopodobnie nie grał? Bo do tego się odniosłem wcześniej.
Nie ma takiego założenia, sam je sobie dopowiadasz.
Wspierający komentują bez zagrania w grubej większości (to jest moje założenie ) i dlatego są pozytywne komentarze (sam fakt wsparcia projektu jest pozytywnym komentarzem). Z tego zdania nie wynika że po zagraniu będą negatywne komentarze, wynika z tego tylko tyle że te komentarze są mało wartościowe (o ile moje założenia że mało ludzi grało są trafne). Opinia też zależy od zaawansowania gracza. Dla kogoś po 10 tytułach to może być gra pełna innowacji, ja niestety dobijam do 1000 i nawet w euro zaczynam już przebierać, wcześniej łykając wszystko jak młody pelikan.

Trzymam kciuki żeby Tobie się gra podobała.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Atk »

anitroche pisze: 07 wrz 2022, 21:50
Spoiler:
Jak przetestujesz, nagrasz odcinek i nie podejdzie, wiesz gdzie mnie szukac ;)
Marioramst
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2021, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Marioramst »

Grałem na galaktikonie w Krakowie - głównie dla niej przyszedlem. Grę już chciałem kupić na Kickstarter ale bank mi zblokował przelew. Trzeba przyznać że wyglądał podejrzanie nazwa firmy/ miejsce docelowe Włochy.
Wracając do meritum byłem grałem i mi się bardzo podobało. Lubię takie klimaty trochę survival/paleo i te rysunki miodzio. Jest wiele dróg do zwycięstwa jedna laska zbierała zwierzęta inny nastawiał szałasów itd. Gra nie jest agresywna choć czuje się presję żeby byc pierwszym w kolejce podczas tury. Nie grałem w diune ani arnak.

Podsumowują Grę kupię jednak nie wiem ile dodatków dobrać.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Khag »

Wziąłem razem z wszystkimi dodatkami, jak przyjdzie to ogram, jak nie podejdzie to sprzedam.

Wiele gier niestety trzeba sprawdzić samemu, w swoim towarzystwie, żeby wiedzieć czy pyknie. Ja w życiu po przedstawieniu mojej ukochanej zasad nemesis bym nie powiedział, żeby dała tej grze zielone światło, ale zagrała i jest zachwycona.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:42 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: rand »

Wiadomo coś o konkretnej dacie premiery? Wszędzie widnieje tylko październik, jest szansa na opóźnienie?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: nidhog »

rand pisze: 06 paź 2022, 11:08 Wiadomo coś o konkretnej dacie premiery? Wszędzie widnieje tylko październik, jest szansa na opóźnienie?
To zawiła sytuacja.
Kickstarter nie został jeszcze rozesłant do ludzi.
Jednoczęsnie wersja retail trafiła juz do części dystrybutorów, ale oryginalny wydawca poprosił ich o wstrzymanie premier do czasu rozesłania KS.
Ks w teori ma być rozsyłany w przsyzłym tygodniu.

A co ciekawe - Pojechali do Essen z myślą o pokazaniu gry. Niestety statek z wersjami KS utknął i w rezultacie musieli samolotem ściągać wersje retail, żeby mieć na Essen cokolwiek :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sydonia »

rand pisze: 06 paź 2022, 11:08 Wiadomo coś o konkretnej dacie premiery? Wszędzie widnieje tylko październik, jest szansa na opóźnienie?
Będzie w październiku. Dosłownie lada chwila będzie ogłoszona data dzienna, więc stay tuned :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: nidhog »

rand pisze: 06 paź 2022, 11:08 Wiadomo coś o konkretnej dacie premiery? Wszędzie widnieje tylko październik, jest szansa na opóźnienie?
19.10
https://www.facebook.com/photo?fbid=501 ... 7484766772
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Brylantino »

Cena tych dodatków to jakiś kosmos jak się patrzy na zawartość - 30-40 kart, parę znaczników i 110 zł... O_o
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Reku_ »

To chyba już normalne że Galakta ma drogie gry
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:40 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Gribbler »

W pudełku z grą jest rozpiska co gdzie idzie w insercie. Jest tam coś takiego: "5 kart wodzów + karty modułów". Karty wodzów są, ale w spisie elementów nie ma żadnych kart modułów. Ktoś wie, co to takiego?
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sleyoo »

Gribbler pisze: 19 paź 2022, 20:01 W pudełku z grą jest rozpiska co gdzie idzie w insercie. Jest tam coś takiego: "5 kart wodzów + karty modułów". Karty wodzów są, ale w spisie elementów nie ma żadnych kart modułów. Ktoś wie, co to takiego?
Moduły były dostępne dla wspierających na Ks.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Gribbler »

Podstawki pod figurki też? Bo w pudełku ich brak.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sasquach »

Moduły to Zorza Polarna, Psi Sprzymierzeńcy oraz Miejsca Rytuałów. Można było je dostać też w przedsprzedaży. Być może w przyszłość będzie je można kupić osobno u wydawcy.
LordofDecay
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:15

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: LordofDecay »

Akurat moduły można kupić na stronie Galakty oprócz Mamuta. A ktoś ma możliwość podesłania instrukcji do mamuta[...]?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: nidhog »

LordofDecay pisze: 19 paź 2022, 20:43 Akurat moduły można kupić na stronie Galakty oprócz Mamuta. A ktoś ma możliwość podesłania instrukcji do mamuta oraz jeżeli jest możliwość to soundtrack?
Mamuta zamawiam z Tlama w tym watku:
viewtopic.php?f=55&t=77182
Moduły są jako paczka na stronie Galakty.
Natomiast wydawca zapowiedział, że zakłada sklep za kilka miesięcy i będą te rzeczy dostępne.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: eveni »

Gribbler pisze: 19 paź 2022, 20:13 Podstawki pod figurki też? Bo w pudełku ich brak.
Wg strony Galakty powinny być, napisz do nich.
Obrazek
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: mementomoris »

eveni pisze: 20 paź 2022, 06:44
Gribbler pisze: 19 paź 2022, 20:13 Podstawki pod figurki też? Bo w pudełku ich brak.
Wg strony Galakty powinny być, napisz do nich.
Potwierdzam, powinny być. W moim egzemplarzu są.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Wosho »

BGG mowi najlepiej na 3 os, a jak dwie?
ODPOWIEDZ