Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: RUNner »

Dwukrotnie nie wsparłem gier na które czekałem - pierwsza kampania Company of Heroes i Final Girl i bardzo tego żałowałem, więc teraz już nie skopiuje swoich błędów. Dlatego jak na coś czekam, to kupuję. Lepiej spróbować i żałować, niż popełnić grzech zaniechania. Planszówkę zawsze można sprzedać jak nie podejdzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Otorek »

Z ostatnich o których pamiętam to oczywiście najczęściej to KS-y o kosmicznych cenach jak:
Kingdom Come Deliverance
Wheather Machine
Wcześniej były też inne, ale przy mojej częstotliwości grania i rozproszonej grupie graczy nie mam uczucia, że jakiejkolwiek gry żałuje, że odpuściłem.
tommyray
Posty: 1307
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: tommyray »

Wszystko od Mythic. Solomon Kane, HEL, Anastyr... Zbyt wiele niepewności, zbyt wiele sprzecznych opinii/wrażeń.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Khag »

Ankh... Byłem bardzo ciekawy tej gry, jednak okazało sie po obejrzanych, że Lang nie umie w gry, które by mnie interesowały.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Gizmoo »

Castles of Mad king Ludvig Deluxe - moja ukochana gra, ale cena w stosunku do zawartości była absurdalnie wysoka (i będzie jeszcze wyższa :lol: ). Podstawkę w sumie mam, szkoda, że bez dodatków, ale nie będę wydawał milionów monet za tylko nieznacznie odpimpowaną wersję i to odpimpowaną w miejscach zupełnie do tego zbędnych.

Poza tym nie kupię już żadnej gry kampanijnej, bo zwyczajnie nie mam stałej ekipy do grania w takie gry. I raczej mieć nie będę, bo ciężko jednak w dorosłym życiu dogodnie zgrać terminy wszystkim. Jedynym wyjątkiem od tego mogą być... Uśpieni Bogowie - Nie kupiłem, ale może jednak się złamie. Kupię wyłącznie z kolekcjonerskiego obowiązku, bo lubię prawie wszystkie gry Laukata.

Czego jeszcze nie kupię? No na pewno przy obecnym kursie dolara, wszystkich wspaniałych, nadchodzących gier na Gemefound/Kickstarter. Jeżeli coś mnie zainteresuje, to poczekam na polską edycję. Jak jej nie będzie - płakał nie będę. I tak mam za dużo gier i gigantyczne problemy z powrotami do starszych, dobrych tytułów. Oczywiście zakładam wyjątki w tej materii, bo jak pojawi się reprint Wonderland's War z dodatkiem, to chyba się skuszę. (jakże mocno pluję sobie w brodę, że jej nie wziąłem w pierwszej kampanii! :evil: ). No i pewnie złamię się przy Deep Shelf.
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: vektor »

U mnie jest to Wiedźmin Old World.
Jak się dowiedziałem, że będzie kolejne podejście do Wiedźmina to hype wystrzelił. Wtedy stwierdziłem że dam za to każde pieniądze. W miarę postępu kampanii i nowych aktualizacji hype ponownie wystrzelił....ale jak sraczka w kibel.
Gra piękna, figurki piękne, mapa, monety, klimat się wylewa, ale nie potrafię tego znieść, że Wiedźmin będzie po prostu wyścigiem. Kto szybciej, kto sprawniej. Grając w Wieśka1/2/3 - Powolutku snując się po lokacjach, poznając mieszkańców, problemy trawiące miasteczka czy ludzi w nich mieszkających liczyłem na coś takiego w grze - przygodę. Oglądałem dwie albo 3 testowe rozgrywki Old World i niestety "nie wzięło". Nie skreślam gry, na pewno zagram (kumpel wjechał w all in jak dzik w żołędzie) Ale chyba bardziej liczę na społeczność i modderów, którzy ogarną jakieś fanowskie dodatki i zrobią z tej gierki przygodówkę pełną gębą.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Rafal1970 »

Ja nie kupię Nemesis: Lockdown bo mam Nemesis „podstawowe” (pełen zestaw All – in) i nie potrzebuje więcej tego samego. Zwłaszcza, że sam Nemesis trafia na stół do 3 razy w roku. Co prawda gra daje dużo dobrej rozrywki, ale pełen zestaw kosztował sporo (wiadomo Awaken Relms). To samo dotyczy Lords of Ragnarok. Mam już Lords of Hellas (pełen zestaw All – in), jest świetnie i nie potrzebuje więcej tego samego w „wygładzonej” wersji. W tym przypadku podobnie LOH sporo kosztował i trafia na stół 3 trzy razy w roku. Czekałem na Nemesis: Lockdown i na Lords of Ragnarok, ale nie widzę potrzeby dublowania lub wymiany w zamian za Nemesis i odpowiednio za Lords of Hellas.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: kamiya »

Gra Lacerdy - bo kosztuje tyle co inne 2-3, bo żona ze mną w to nie zagra, bo zanim się do niej zabierzemy ze znajomymi to miną lata. Ale nie powiedziałem jeszcze totalnie pass.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: McNab »

Machina Arcana z dodatkami - cena wyższa o 135 zł ponad max który mogę zapłacić za ten tytuł
Wieczna Zima: Paleoamerykanie - cena wyższa o 71 zł ponad max który mogę zapłacić za ten tytuł
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Yuri »

Tainted Grail: Kings of Ruin = bo mi nie "siadł" klimat, bo muszę odpowiednio "ograć" 1 kampanie, bo podejmuję od niedawna coraz więcej "dojrzałych" planszowych decyzji i raczej się wyprzedaje, jak gromadzę nowe tytuły.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Gosiek »

Yuri pisze: 07 paź 2022, 19:14 Tainted Grail: Kings of Ruin = bo mi nie "siadł" klimat, bo muszę odpowiednio "ograć" 1 kampanie, bo podejmuję od niedawna coraz więcej "dojrzałych" planszowych decyzji i raczej się wyprzedaje, jak gromadzę nowe tytuły.
O, tak!
Dokładnie tak samo myślę o nowej wersji TG. Czekałam ale nic mnie nie zachęciło do zakupu. Ale upgrade pack do jedynki jednak wezmę. :wink:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Yuri »

Gosiek pisze: 07 paź 2022, 19:59
Spoiler:
O, tak!
Dokładnie tak samo myślę o nowej wersji TG. Czekałam ale nic mnie nie zachęciło do zakupu. Ale upgrade pack do jedynki jednak wezmę. :wink:
Ja analogicznie. Jak to mówią? Wielkie umysły, myślą podobnie 8) :lol:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Atk »

kamiya pisze: 05 paź 2022, 12:42 Gra Lacerdy - bo kosztuje tyle co inne 2-3, bo żona ze mną w to nie zagra, bo zanim się do niej zabierzemy ze znajomymi to miną lata. Ale nie powiedziałem jeszcze totalnie pass.
Tez tak myślałem, a jak już upolowałem swojego pierwszego Lacerde, teraz nie mam na liście życzeń żadnych innych gier (dobra jeszcze może z 2 klasyki czekają). Nie wiem jak reszta, ale On Mars jest warte swej ceny, a fani Lacerdy często gęsto inne jego gry stawiają wyżej, więc liczę tylko na lepiej.
Polecam sprawdzić, tylko grozi to mniejszą ilością gier (odpuszczenie 2-3 innych tytułów), albo mniejsza ilością pieniędzy 😆
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: BOLLO »

kamiya pisze: 05 paź 2022, 12:42 Gra Lacerdy - bo kosztuje tyle co inne 2-3, bo żona ze mną w to nie zagra, bo zanim się do niej zabierzemy ze znajomymi to miną lata. Ale nie powiedziałem jeszcze totalnie pass.
I tu sie z toba zgadzam. Zobaczymy po ile bedzie Weather Maschine....moze jakas ściepe zrobimy najwyzej?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Yuri »

Zapomniałem o jeszcze jednym tytule. 3ci druk na KS Dungeon Universalis. Moooocno na to czekałem, a ostatecznie uznałem, że po prostu kolejnego molocha odpowiednio nie ogram i finalnie odpuściłem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Halloween »

Talie do formatu Commander MtG z uniwersum Warhammera 40 000. Bo nieuzasadnionie wysoka podwyżka względem produktów o podobnej zawartości. Czyli ewidentnie wydawca chciał nie tylko przerzucic w calosci koszt licencji WH40k na klienta ale i dodatkowo na tym zarobić.
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra, której nie kupicie mimo, że bardzo na nia czekaliście

Post autor: Misiekg3 »

Wiele gier bym mógł w tym momencie wymienić, choćby bitoku na które czekałem bardzo, obecna kampania tainted grail i sporo, sporo innych. Tylko nie wynika to już z problemami z samymi grami czy funduszami, ale z tytułami które leża już na półce i z utęsknieniem czekają aby zagościć na stole. Jest to chyba pewien moment otrzeźwienia planszówkowego, w którym pojawia się brak konieczności pogoni za nowością, chęć poznania lepiej tytułów, które się już ma, a chyba nade wszystko pozbycie się półki wstydu i w końcu bycie na bieżąco. Takie podejście już od dłuższego czasu bardzo wyraźnie pokazało mi, że bardziej cieszę się z nowej gry i chętniej po nią sięgam, bo została obejrzana przed zakupem pod każdym kątem.
ODPOWIEDZ