Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: mczlonka »

Szukam na prezent dla kumpla jakiejś nowości z tegorocznych targów.

Wymagania gry:
- średnio-ciężkie euro
- jest/będzie za chwilę polska wersja językowa lub niezależnie językowo (instrukcja ang.)
- ładnie prezentująca się na stole
- z jakimś ciekawym tematem (choć wiadomo jak to jest z większością euro)
- musi być interakcja między graczami; może być negatywna, niekoniecznie bezpośrednia
- 30min./gracz lub max. 120min./rozgrywka (najlepiej jakby nie było przesadnego downtime)
- musi dobrze chodzić na 3-4 osoby (jak będzie również na 2 osoby to in plus; nie musi mieć wariantu solo)
- końcową klasyfikację poszczególnych graczy da się jasno określić, np. poprzez zdobycie jak największej liczby punktów/VP/pieniędzy

Póki co moją uwagę przykuły takie tytuły:
- Lacrimosa (jeden z największych hitów)
- Virtu
- Tiletum (choć boję się, że przez wybór kości będzie downtime tak jak w Coimbrze)

Dajcie znać, która z powyższych gier najlepiej wpisuje się w powyższe wymagania. Co moglibyście jeszcze polecić?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: Neoptolemos »

Z mojej potargowej perspektywy - nie grałem, ale widziałem w Essen i wyglądały zacnie:
- bardzo dobrze wygląda Tribes of the Wind, niestety mój egzemplarz przyjedzie za parę dni ;) no i wg BGG jest dość lekkie. Ale od osób grających słyszałem same zachwyty.
- Starship Captains podobnie, bardzo dobre opinie, będzie po polsku chyba (od Rebela), ale bardziej średnie niż ciężkie.
- Flowar zbiera dobre opinie, wyprzedało się już w piątek, więc chyba się też podobało.
- Findorff, jak patrzyłem chwilę na rozgrywkę, wyglądał bardzo spoko. Ale temat... taki sobie, no i gra jest wizualnie, eufemistycznie rzecz ujmując, dość niemiecka.
- Crossing Oceans - bo Transatlantic cieszy się dobrą opinią i to Mac Gerdts, a on robi dobre gry. Tylko też z "ładnie prezentująca się na stole" bym nie szalał.
- Lacrimosa wyglądała spoko też.

No ale to wszystko opinie z drugiej ręki/obserwacje ludzi na targach ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: Uncle_Grga »

Nie byłem w Essen ale moją uwagę przykuła Unconcios Mind, spełnia przynajmniej 3 przeslanki:
Euro,
Temat (Freud, psychiatra XIX wiek)
Wygląd (Dutrait)

Rahdo wspomina o niej na 13 miejscu jego most anticipated Essen.. można znaleźć na YouTube
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: Neoptolemos »

Unconscious Mind, o ile mi się dobrze wydaje, będzie wydane w przyszłym roku dopiero. W Essen były co najwyżej prototypy.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: Uncle_Grga »

Ok, może to być. Żadnych szczegółów nie znam, spodobały mi się po prostu temat i rysunek. Stąd zainteresowanie..
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: nidhog »

Neoptolemos pisze: 13 paź 2022, 09:17 Unconscious Mind, o ile mi się dobrze wydaje, będzie wydane w przyszłym roku dopiero. W Essen były co najwyżej prototypy.
Niedługo będzie kampania na KS. WIem, bo ją obserwuje i planuje grupówke :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
misiu1489
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:30
Been thanked: 2 times

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: misiu1489 »

nidhog pisze: 13 paź 2022, 09:59
Neoptolemos pisze: 13 paź 2022, 09:17 Unconscious Mind, o ile mi się dobrze wydaje, będzie wydane w przyszłym roku dopiero. W Essen były co najwyżej prototypy.
Niedługo będzie kampania na KS. WIem, bo ją obserwuje i planuje grupówke :)
O to dobrze wiedzieć, że planujesz grupówke, bo bardzo mocno obserwuje ten tytuł i miałem pytać czy ktoś będzie coś organizował 😃 jak coś to ja od razu chetny do dołączenia! 😄
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nowość z Essen '22 - średnio-ciężkie euro

Post autor: Hardkor »

Mosaic? Portal ma mieć to początkiem roku, ale angielska wersja już jest do dostania.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ