Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Nie znam się na lokowaniu produktów, reklamach w internecie itp. Nie jest jednak tak, że jeśli istnieje jakiś przepis i są do niego wydane rekomendacje to dobrze? Jest to takie oficjalne wytłumaczenie przepisu na przykładzie. Inna sprawa, że chyba każdy z nas czuje, że media społecznościowe są za mało regulowane. Biorąc pod uwagę, że mają do tego praktycznie niegraniczony dostęp wszyscy, łącznie z dziećmi, to pewnie trzeba to zacząć jakoś kontrolować. Z samym oznaczeniem to też nie rozumiem o co tyle "krzyku", oznaczenie jak oznaczenie, może ktoś z tej informacji skorzysta. Na produktach w sklepach macie niezliczone oznaczenia typu "made in somwhere", wartości odżywcze w żarciu, jakieś ostrzeżenia żeby nie połykać...

A co do materiału trolla, to jakiś koszmar. I to trochę pokazuje, że z mediami społecznościowymi jest kłopot. No bo wyskakuje "emerytowany" nauczyciel historii i uczy ludzi przepisów o których nie ma zielonego pojęcia. Wydaje się, że nawet nie spojrzał do tych przepisów, gadał zupełnie od rzeczy, co można było wyczuć nawet nie znając się na temacie. Sam kilka razy powtarza, że materiał jest po to żeby uczyć. Może zbyt źle myślę o ludziach, ale dla mnie przekaz tego materiału nie był do widzów tylko do innych planszówkowych youtuberów i był po prostu groźbą. "Jak nie będziecie oznaczać tak jak ja, to dowiedzą się o tym odpowiednie służby."
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Komentarz, który umieściłem pod filmem GTTV również został ukryty. Więc cenzura na tym kanale jest niestety przykrym faktem.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Konkluzja całego tego zamieszania po zamieszczeniu filmiku o UOKiK i jego dalszego zachowania jest taka, że GTTV jest jak Monopoly - najbardziej popularne i ma największe zasięgi, co nie znaczy że Monopoly jest najlepszą grą. Są dużo lepsze gry, o których trzeba mówić znajomym, pokazywać im, co jest bardziej wartościowe. Nie zniechęcamy ludzi do Eurobiznesu, a pokazujemy im to co lepsze, dzięki czemu sami dojdą do wniosku, że lepiej grać w coś lepszego niż najpopularniejsza z niewiadomych powodów gra. A po informacjach, że ukrywa, bądź usuwa wpisy, to może nawet nie Monopoly, a Monopoly: Cheaters Edition :mrgreen:
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

arturmarek pisze: 13 paź 2022, 11:06 No bo wyskakuje "emerytowany" nauczyciel historii i uczy ludzi przepisów o których nie ma zielonego pojęcia. Wydaje się, że nawet nie spojrzał do tych przepisów, gadał zupełnie od rzeczy, co można było wyczuć nawet nie znając się na temacie. Sam kilka razy powtarza, że materiał jest po to żeby uczyć. Może zbyt źle myślę o ludziach, ale dla mnie przekaz tego materiału nie był do widzów tylko do innych planszówkowych youtuberów i był po prostu groźbą. "Jak nie będziecie oznaczać tak jak ja, to dowiedzą się o tym odpowiednie służby."
W sumie to, że nie jest już nauczycielem to chyba dobrze. Uchowaj Boże, jeszcze nauczałby moje dzieci...
Ale tak agresywnego kasowania komentarzy to się nie spodziewałem... Żałość i żenada. Jak spotkam przy okazji jegomościa to mu powiem co nieco ;)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kastration »

Paradoksalne, że wątek dotyczy recenzentów, których oglądamy i czytamy, a ostatnie wpisy odnoszą się do enfant terrible sceny recenzenckiej (przynajmniej dla wielu interesujących się mediami planszówkowymi, w tym... dla mnie). Kiedyś miałem zasadę nie kupuję nic od Czachy (wyłamałem się, przyznaję, zmieniło się nieco podejście w podejściu człowiek-człowiek w mediach planszówkowych, to i ja jako nie-krowa swoje zdanie też zmieniłem). Obecnie jedynym zakazem, jaki sobie postawiłem, to nie wchodzenie ani razu w jakikolwiek filmik o wątpliwej jakości opublikowany na kanale gametroll (czy jak to się teraz nazywa). A draństwo czasem w polecajkach algorytm mi podsuwa.

Ostatnio obejrzałem nowy format rewizji Gambita, czyli jak zmieniła się ocena po x latach. Nie powiem, do kotleta dobrze się słucha (to znaczy do sprzątania). Na 1,5 czas leci aż miło, a dodatkowo dobre są nawiązania do tego, dlaczego ocena jakiejś gry spadła i tu argument, która gra robi to samo lepiej z perspektywy rozgrywek w późniejszych latach.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Po wpisaniu się w innym miejscu na kanale, otrzymałem tym razem odpowiedź. Wklejam poniżej. Interpretację pozostawiam zainteresowanym

Obrazek
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Spoiler:
Ktoś już gdzieś napisał, że Piotr ma zbyt wybujałe ego i ten screen dobrze temu dowodzi. Swoją drogą film już nie jest dostępny.

Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kokosowy14 »

Jeżeli film ma 3 błędy to chyba wypadałoby je sprostować? Jakby to nie był film edukacyjny tylko opinia jak według GTTV powinno się stosować do nowej interpretacji to nie byłoby tematu.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

ave.crux pisze: 13 paź 2022, 14:20
Ktoś już gdzieś napisał, że Piotr ma zbyt wybujałe ego i ten screen dobrze temu dowodzi. Swoją drogą film już nie jest dostępny.
Spoiler:
Mi nawet kolega Piotr odpisał. Tyle tylko, że w tonie "nie masz kanału na YT i nim nie zarabaisz na życie, to się nie znasz"...
OK, nie znam się tak samo jak "nauczyciel nie musi rozumieć czytanego tekstu i może nauczać innych" :wink:
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JimmyPL »

Leviathan pisze: 13 paź 2022, 14:10 Po wpisaniu się w innym miejscu na kanale, otrzymałem tym razem odpowiedź. Wklejam poniżej. Interpretację pozostawiam zainteresowanym

Obrazek
Ale chyba już komentarz skasowany? Bo tak zerknąłem na komentarze z 3 ostatnich filmów i Twojego nie widzę...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Leviathan pisze: 13 paź 2022, 14:10 Po wpisaniu się w innym miejscu na kanale, otrzymałem tym razem odpowiedź. Wklejam poniżej. Interpretację pozostawiam zainteresowanym
No i wszystko jasne Michel. Albo Ci się wydaje, że coś wiesz, albo masz jakieś trupy w szafie i boisz się, że ktoś się o czymś może dowiedzieć. Case closed :D
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Gambit pisze: 13 paź 2022, 14:40
Leviathan pisze: 13 paź 2022, 14:10 Po wpisaniu się w innym miejscu na kanale, otrzymałem tym razem odpowiedź. Wklejam poniżej. Interpretację pozostawiam zainteresowanym
No i wszystko jasne Michel. Albo Ci się wydaje, że coś wiesz, albo masz jakieś trupy w szafie i boisz się, że ktoś się o czymś może dowiedzieć. Case closed :D
Dokładnie tak. Teraz zaczęło mi się wydawać, że nie skończyłem prawa, nie mam kanału na YouTube i mam trupy w szafie. Kurtyna w dół.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Gambit pisze: 13 paź 2022, 14:40
Leviathan pisze: 13 paź 2022, 14:10 Po wpisaniu się w innym miejscu na kanale, otrzymałem tym razem odpowiedź. Wklejam poniżej. Interpretację pozostawiam zainteresowanym
No i wszystko jasne Michel. Albo Ci się wydaje, że coś wiesz, albo masz jakieś trupy w szafie i boisz się, że ktoś się o czymś może dowiedzieć. Case closed :D
... i tym sposobem wyleciał z klubu ulubieńców trolla xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Trzeba przyznać, ze Piotrek chyba ostatnio więcej filmów usuwa niż wrzuca, najpierw stream z MK nie dotarł na kanał, a teraz to ^^ Kryzysowo się coś zrobiło.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

Otorek pisze: 13 paź 2022, 15:27 Trzeba przyznać, ze Piotrek chyba ostatnio więcej filmów usuwa niż wrzuca, najpierw stream z MK nie dotarł na kanał, a teraz to ^^ Kryzysowo się coś zrobiło.
Może nieprawidłowo je oznaczył i robi porządki przed zamówioną kontrolą UOKiK ;)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Leviathan pisze: 13 paź 2022, 14:10
Spoiler:
Problem w necie polega na tym, że wyjaśnienia nagrywają osoby, którym się coś wydaje... i poczuły się pod ścianą bo ktoś o czymś może się dowiedzieć...
Michel: powinieneś być terapeutą, tak się ludzie przed tobą otwierają... Jeszcze pisze o sobie w trzeciej osobie, ale może z tym też sobie poradzicie.

PS: Akurat to, że usunął filmik, w którym gada farmazony, uważam za plus.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Tak. Film faktycznie już zniknął.

Dyskusja toczy się natomiast w zakładce „Społeczność” pod postem z ankietą o kolejnej recenzji.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JimmyPL »

Leviathan pisze: 13 paź 2022, 16:09 Tak. Film faktycznie już zniknął.

Dyskusja toczy się natomiast w zakładce „Społeczność” pod postem z ankietą o kolejnej recenzji.
Już chyba jednak po dyskusji albo ja nie widzę?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

JimmyPL pisze: 13 paź 2022, 16:48
Leviathan pisze: 13 paź 2022, 16:09 Tak. Film faktycznie już zniknął.

Dyskusja toczy się natomiast w zakładce „Społeczność” pod postem z ankietą o kolejnej recenzji.
Już chyba jednak po dyskusji albo ja nie widzę?
Zgadza się. Już po dyskusji :)
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kamiya »

Gambit pisze: 13 paź 2022, 17:00
JimmyPL pisze: 13 paź 2022, 16:48
Leviathan pisze: 13 paź 2022, 16:09 Tak. Film faktycznie już zniknął.

Dyskusja toczy się natomiast w zakładce „Społeczność” pod postem z ankietą o kolejnej recenzji.
Już chyba jednak po dyskusji albo ja nie widzę?
Zgadza się. Już po dyskusji :)
Nie można powiedzieć, że Piotr nie jest konsekwentny w polityce "czyszczenia" kanału że zbędnych treści.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

No powiem wam ze dawno sie tak nie usmialem. Przepraszam ale Piotrek sie tak mega zbłaznil tym w jaki sposob odpisal Leviathanowi ze szok....brakowalo tylko dopisac "a ty Michel to w dupie byles bo g....widziales"
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Wojennik odpisał tam na mojego posta (gdzie napisałem że musiał pozmieniać wszystkie swoje filmy i ile może zająć zmiana filmów na GTTV skoro od tylu lat nadaje), ja rano nawet odpisałem, potem ktoś to chyba nawet skomentował ale już nie wiem jak, bo film usunięty.
To akurat na plus, mam nadzieję jednak że powstanie nowy film, tym razem bez błędów merytorycznych i z jakimś komentarzem w sensie przeprosiny za pomyłkę.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JimmyPL »

BOLLO pisze: 13 paź 2022, 17:42 No powiem wam ze dawno sie tak nie usmialem. Przepraszam ale Piotrek sie tak mega zbłaznil tym w jaki sposob odpisal Leviathanowi ze szok....brakowalo tylko dopisac "a ty Michel to w dupie byles bo g....widziales"
Obrazek

Oj to jest mocne...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Co on tam w ogóle napisał... wygląda jak nieskładny, wzburzony nurt myśli z wyimaginowanymi wrogami w tle. Wyłazi tu całkowicie brak zimnej krwi i dystansu, Piotrek chyba powinien najpierw przespać się z tematem i dopiero coś odpisywać bo wygląda to strasznie blado.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

JimmyPL pisze: 13 paź 2022, 18:23
BOLLO pisze: 13 paź 2022, 17:42 No powiem wam ze dawno sie tak nie usmialem. Przepraszam ale Piotrek sie tak mega zbłaznil tym w jaki sposob odpisal Leviathanowi ze szok....brakowalo tylko dopisac "a ty Michel to w dupie byles bo g....widziales"
Obrazek

Oj to jest mocne...
Oj to jest bardzo grube. Ludzie mu grzecznie zwracali uwagę, że są błędy i warto aby je poprawić, bo ma popularny kanał i dobrze żeby nie wprowadzał w błąd. A on zwalił na nich winę, że się nie znają, więc dlatego usuwa film? Może to oni powinni przepraszać za to, że w filmie były błędy?
Bardzo, bardzo przykro :-/ . Moim pierwszym zasubowanym kanałem na YT (jakimkolwiek, nie tylko planszówkowym kanałem) były Gry u Wookiego. Odsubowałem jak kanał stał się dodatkiem do platformy zagrajw.to, a Wookie się przekształcił w wydawcę, po prostu mnie przestały interesować materiały (chociaz raz na parę miesięcy pogaduszki o Kawie obejrzę). Drugim był GTTV, kilkanaście lat temu chodziłem na planszówki na Białostockiej, które organizował... W tym przypadku jednak unsub będzie spowodowany nie zmianą profilu kanału, dlatego tym bardziej przykro. Nawet niedawno rozważałem jakieś minimalne wsparcie przez Patronite.
Także sorry, ale (na razie tymczasowy) ban. W sensie - trzeba się pożegnać na jakiś czas.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ