Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
themref
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2020, 06:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: themref »

Gribbler pisze: 19 paź 2022, 20:13 Podstawki pod figurki też? Bo w pudełku ich brak.
U mnie też były, napisz do Galakty, na pewno coś ogarną. ;)
Wosho pisze: 20 paź 2022, 08:35 BGG mowi najlepiej na 3 os, a jak dwie?
Jeśli nikt wcześniej Ci nie odpisze to jutro albo w sobotę będziemy mieć pierwszą rozgrywkę w 2 osoby to zdam swoją relację. Dzisiaj może uda się solo odpalić.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: michal2310 »

Cześć czy warto inwestować w małe dodatki dostępne u galakty ? Ktoś może z nimi grał?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Dako »

michal2310 pisze: 20 paź 2022, 10:07 Cześć czy warto inwestować w małe dodatki dostępne u galakty ? Ktoś może z nimi grał?
Dziś na ten temat Geek Factor Squad filmik opublikował...
https://www.youtube.com/watch?v=FZJmyTScfpA
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: michal2310 »

Chodzilo mi o pakiet minidodatków
https://sklep.galakta.pl/strona-glowna/ ... -zima.html

Te o których piszesz to duże dodatki, powszechnie dostępne. Male są tylko u galakty.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Dako »

michal2310 pisze: 20 paź 2022, 11:11 Chodzilo mi o pakiet minidodatków
https://sklep.galakta.pl/strona-glowna/ ... -zima.html

Te o których piszesz to duże dodatki, powszechnie dostępne. Male są tylko u galakty.
Przepraszam, mój błąd nie sprawdziłem.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sasquach »

michal2310 pisze: 20 paź 2022, 10:07 Cześć czy warto inwestować w małe dodatki dostępne u galakty ? Ktoś może z nimi grał?
Ciężko powiedzieć, bo mało kto grał w podstawkę, a co dopiero z dodatkami. Premiera PL miała miejsca wczoraj, a KS po Europie zaczną wysyłać w przyszłym tygodniu. Daj ludziom trochę czasu na ogranie.
LordofDecay
Posty: 14
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:15

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: LordofDecay »

Ja grałem zarówno podstawkę i jak dwa dużymi dodatkami (Przodkowie oraz Naskalna malowidła) oraz jednym modułem (Psi sprzymierzeńcy) na TTS-ie. Po paru grach uważam, że gra się dobrze. Trzeba czasami kombinować, aby zdobyć dużo punktów, zwłaszcza z Malowidłami. Jest to jedno z prostych gier euro, lecz trzeba jednak trochę pomyśleć nad akcjami.
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: maciek-jagiel »

Hej..dajcie proszę znać kto pograł solo, jak to działa i czy warto. Marek z "Trybu Solo" poleca ale może ktos jeszcze ograł i się wypowie. Może też jaki dodatek najlepszy pod solo ? Wiem że trochę trudno o konkrety dzień po premierze ale gra wydaje się ciekawa a do tego jest pięknie wykonana a ja muszę przyznać że kupuję też "oczami". Poza tym Galakcie już się wyczerpał nakład i zaraz gra podskoczy cenowo albo nawet się wyprzeda. Z góry dzięki za jakieś info :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: sasquach »

Ciężko mi pisać o szczegółach, bo grałem w okolicach KS, ale pamiętam, że mi się solo podobało. Wersja multi również.
Na pewno polecam. Niestety ciągle czekam na KS więc na razi nic więcej nie dodam.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:40 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: EsperanzaDMV »

maciek-jagiel pisze: 20 paź 2022, 15:20 (..) Poza tym Galakcie już się wyczerpał nakład i zaraz gra podskoczy cenowo albo nawet się wyprzeda. Z góry dzięki za jakieś info :)
Damn. Jestem naprawdę zaskoczony tym, co się ostatnio dzieje z grami Galakty. Machina Arcana - wydawać by się mogło, że cena zdecydowanie powyżej progu bólu - rozeszła się, nakład wykupiony mimo licznych narzekań na cenę. Teraz Wieczna Zima również z wysoką ceną - tak samo, wyprzedana :shock:
Jak widziałem ceny gier Galakty (teraz czy przy MA), to myślałem sobie "porąbało ich z tą ceną, kto to kupi za tak dużą kasę?! Muszą zejść na ziemię i obniżyć ceny"... to mnie rynek zweryfikował :D no cóż, gra może i piękna i zachwalana przez GeekFactor i Pandę, ale jednak jak sobie pomyślę, że pełny pakiet (podstawka + wszystkie duże i małe dodatki) kosztowałby mnie ok. 700zł... no nie, po prostu nie. Tak, znam siebie i wiem, że jak coś mi się spodoba, to muszę mieć wszystko (a tu jest duża szansa, że by się spodobało). Niech inni się cieszą ;) Ale jak będę widział jakąś nową grę, która wskoczy mi na radar, to pierwsze co pomyślę "oby nie wydawała tego Galakta"...
Tak, wiem że tanio to już było, ale po prostu nie podoba mi się ten trend.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: McNab »

U mnie Machina Arcana i Wieczna Zima to były pewniaki na ten rok, a jednak nie kupiłem ze względu na cenę. Za każdym razem kiedy coś kupuje ustalam sobie maksymalny pułap cenowy i nie kupię tego jeśli choć jeden grosz przekracza ten pułap nawet jeśli bardzo mi zależy. Na przedmioty które bardzo chce mieć ten pułap jest naprawdę wysoki i prawie zawsze kupuję to trochę taniej (ostatni przykład chociaż nie planszówkowy - za dobrej klasy śpiwór zapłaciłem 300zł poniżej ustalonej granicy).
Za te dwie gry też ustaliłem wysoki próg cenowy, ale kiedy zobaczyłem cenę (po dużym rabacie w "moim" sklepie) moja dezorientacja została rozproszona. Nie no tyle nie dam.
Nie mam pretensji do Galakty, dla mnie może sprzedawać gry w cenie nowego samochodu, po prostu nie zrobię z nimi biznesu.
Być może gry kiedyś kupię z drugiej ręki jeśli cena zmieści się w moim pułapie, ale na tym już producent nie zarobi.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: eveni »

Wrzucam w spoiler bo nie o samej grze chce napisać a odpisać na temat ceny.
Spoiler:
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: ave.crux »

EsperanzaDMV pisze: 21 paź 2022, 07:58 Jak widziałem ceny gier Galakty (teraz czy przy MA), to myślałem sobie "porąbało ich z tą ceną, kto to kupi za tak dużą kasę?! Muszą zejść na ziemię i obniżyć ceny"... to mnie rynek zweryfikował :D
Może być wyprzedana, ale trzeba też przy tym wziąć pod uwagę tego ile tych gier się sprzedało. Mniejszy nakład się szybciej rozejdzie, a końcowy news "nakład wyczerpany" dla odbiorcy jest taki sam i powoduje myśli w stylu "ta gra jest hitem, wszyscy w to grają"
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: eveni »

Może ten niski nakład tak winduje cenę?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: nidhog »

eveni pisze: 21 paź 2022, 09:44 Może ten niski nakład tak winduje cenę?
Jestem tego pewny.
Moim zdaniem Galakta podchodzi ostrożnie do wydawania gier i kupuje stosunkowo niskie nakłady. Co skutkuje niestety zwykle wyższą ceną i słabsza karta przetargową.
W efekcie Galakta pewnie nie ma dużych marż, a jest hejtowana za drożyznę.
tylko to się nie zmieni, jeśli będzie ciagle ta sama sytuacj - hejt zostanie :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: kokosowy14 »

ave.crux pisze: 21 paź 2022, 09:39
EsperanzaDMV pisze: 21 paź 2022, 07:58 Jak widziałem ceny gier Galakty (teraz czy przy MA), to myślałem sobie "porąbało ich z tą ceną, kto to kupi za tak dużą kasę?! Muszą zejść na ziemię i obniżyć ceny"... to mnie rynek zweryfikował :D
Może być wyprzedana, ale trzeba też przy tym wziąć pod uwagę tego ile tych gier się sprzedało. Mniejszy nakład się szybciej rozejdzie, a końcowy news "nakład wyczerpany" dla odbiorcy jest taki sam i powoduje myśli w stylu "ta gra jest hitem, wszyscy w to grają"
Chyba Galaktyka właśnie w taki sposób operuje. Mały pierwszy nakład z dużą ceną bo mały nakład i przez to duże koszty lokalizacji na pojedynczą sztukę. Nakład wyprzedaje się szybko więc powstaje jak pisałeś wrażenie, że jest to hit. Dodruk wypuszczają już prawdopodobnie większy to i taniej wychodzi a cena taka sama. Tak się to kręci :D Ciekawe czy dodruk Pax Pamir 2nd też się tak szybko wyprzeda. Byłem zainteresowany Wieczną Zimą ale przez cenę zrezygnowałem.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: ave.crux »

kokosowy14 pisze: 21 paź 2022, 09:48 Byłem zainteresowany Wieczną Zimą ale przez cenę zrezygnowałem.
U mnie dokładnie tak samo to zadziałało. Potęguje to fakt, że arnak z dodatkiem wyszedł mnie 200zł, a chodzą słuchy, że gry są w jakiś sposób do siebie podobne.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Blue »

ave.crux pisze: 21 paź 2022, 09:39
EsperanzaDMV pisze: 21 paź 2022, 07:58 Jak widziałem ceny gier Galakty (teraz czy przy MA), to myślałem sobie "porąbało ich z tą ceną, kto to kupi za tak dużą kasę?! Muszą zejść na ziemię i obniżyć ceny"... to mnie rynek zweryfikował :D
Może być wyprzedana, ale trzeba też przy tym wziąć pod uwagę tego ile tych gier się sprzedało. Mniejszy nakład się szybciej rozejdzie, a końcowy news "nakład wyczerpany" dla odbiorcy jest taki sam i powoduje myśli w stylu "ta gra jest hitem, wszyscy w to grają"
Zależy u jakiego odbiorcy, ale fakt faktem że marketingowo to na mnie zadziałało bo sprawdziłem co to za gra i ... wtf 300zł za samą podstawkę takiej gry? A idź pan...

Ogólnie źle się dzieje, unmatched mi się spodobało ale ceny tez są chore jak na to co jest w pudelku. 130zł(w sklepach) za troche ponad 120 kart, 4 figsy, kilka żetownów i małą planszę? Jak się to porówna do jakiegoś Arnaka, Dobrego Roku, Everdella itp które chodza w podobnych pieniądzach też są dobrze wykonane, to jest trochę śmiech na sali. A jak się chce kupić marvela to za jeszcze mniej(3 postaci) wychodzi 230zł, i to za łatwą szybką przyjemną gierkę, troche dramat się robi, no ale na tyle mi siadło że jestem skłonny za to zapłacić tyle ile stoją pl pudła.

A Galakta widocznie ma model marketingowy który działa, bardziej nastawiona na geeków, mniejsze nakłady, mniejsze ryzyko, a marża zapewne taka że w normalnych nakładach by musieli tego pewnie ze pewnie 2-3 razy tyle sprzedać.

No i troche chyba jednak ukracają Januszerkę, w sensie jak ktoś będzie miał przepłacić za grę 100zł przy cenie 150 a 200zł, ale mieć już to może nawet kupi od Janusza, ale jak się te "dokładki" zaczynają robić od większych kwot i z 300zł sie zrobi 450 przykładowo to pewnie więcej poczeka na dodruk.
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Yappen »

Faktycznie sugerowana cena odstrasza i gdyby nie odrobina szczęścia, to pewnie bym sobie z tego powodu odpuścił. Natomiast udało się upolować w sklepie TaniaKsiążka z kodem 10% za 261,62zł, niemal stówkę taniej niż normalnie i właśnie czekam na dostawę. Zobaczymy czy jest na tyle dobra, jak wiele osób sugeruje. W najgorszym razie pójdzie w świat.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: kokosowy14 »

ave.crux pisze: 21 paź 2022, 09:51
kokosowy14 pisze: 21 paź 2022, 09:48 Byłem zainteresowany Wieczną Zimą ale przez cenę zrezygnowałem.
U mnie dokładnie tak samo to zadziałało. Potęguje to fakt, że arnak z dodatkiem wyszedł mnie 200zł, a chodzą słuchy, że gry są w jakiś sposób do siebie podobne.
Mam Arnaka i Diune Imperium, które były często porównywane z Wieczną Zimą. Kupiłbym i Wieczną Zimę bo dwie pozostałe mi się podobają a niektórzy mówią, że Wieczna Zima jest najlepsza z tych trzech (choćby Board Game Co tak mówił). Jednak cena za samą grę podstawową jest zaporowa, nie mówiąc o dodatkach gdzie dużo osób pisało na bgg, że bez nich gra sporo traci.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Wosho »

Nie no bez przesady, Dune jest jedna z najlepszych gier jakie ostatnio wyszły.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Reku_ »

Yappen pisze: 21 paź 2022, 10:24 za 261,62zł, niemal stówkę taniej niż normalnie
A więc nie tylko ja sobie racjonalizuję zakupy planszówek. "normalnie" to bez problemu, wczoraj dało się kupić za 290. Faktycznie kupiłeś taniej, ale bez przesady. Nie o stówkę.

Ale po ogłoszeniu wyczerpania nakładu u wydawcy ceny poszły do góry. Patrzyłem na aleplanszówki i był to skok o ponad 30 zł zdaje się. Ja się powstrzymałem przed zakupem. Hype jest duży na ten tytuł. Ale jakoś pooglądałem instrukcje i recenzje, i nie jestem przekonany. Ta różnorodność elementów, tu plansza główna tu plansza gracza, tu totem, tu megality... dodatki jeszcze kolejne wprowadzają. Wydaje się to mało eleganckie na pierwszy rzut oka.
Oczywiście odczucie z rozgrywki może być zupełnie inne. Chętnie bym spróbował przed zakupem. A że nie mam gdzie, to trudno.
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: Yappen »

Reku_ pisze: 21 paź 2022, 13:21
Yappen pisze: 21 paź 2022, 10:24 za 261,62zł, niemal stówkę taniej niż normalnie
A więc nie tylko ja sobie racjonalizuję zakupy planszówek. "normalnie" to bez problemu, wczoraj dało się kupić za 290. Faktycznie kupiłeś taniej, ale bez przesady. Nie o stówkę.

Ale po ogłoszeniu wyczerpania nakładu u wydawcy ceny poszły do góry. Patrzyłem na aleplanszówki i był to skok o ponad 30 zł zdaje się. Ja się powstrzymałem przed zakupem. Hype jest duży na ten tytuł. Ale jakoś pooglądałem instrukcje i recenzje, i nie jestem przekonany. Ta różnorodność elementów, tu plansza główna tu plansza gracza, tu totem, tu megality... dodatki jeszcze kolejne wprowadzają. Wydaje się to mało eleganckie na pierwszy rzut oka.
Oczywiście odczucie z rozgrywki może być zupełnie inne. Chętnie bym spróbował przed zakupem. A że nie mam gdzie, to trudno.
Może nie doprecyzowałem, ale chodziło mi o to, że niemal stówkę taniej niż cena detaliczna. :) 261 vs 359
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Wieczna Zima: Paleoamerykanie / Endless Winter: Paleoamericans (Stan Kordonskiy)

Post autor: XLR8 »

kokosowy14 pisze: 21 paź 2022, 12:16
ave.crux pisze: 21 paź 2022, 09:51
kokosowy14 pisze: 21 paź 2022, 09:48 Byłem zainteresowany Wieczną Zimą ale przez cenę zrezygnowałem.
U mnie dokładnie tak samo to zadziałało. Potęguje to fakt, że arnak z dodatkiem wyszedł mnie 200zł, a chodzą słuchy, że gry są w jakiś sposób do siebie podobne.
Mam Arnaka i Diune Imperium, które były często porównywane z Wieczną Zimą. Kupiłbym i Wieczną Zimę bo dwie pozostałe mi się podobają a niektórzy mówią, że Wieczna Zima jest najlepsza z tych trzech (choćby Board Game Co tak mówił). Jednak cena za samą grę podstawową jest zaporowa, nie mówiąc o dodatkach gdzie dużo osób pisało na bgg, że bez nich gra sporo traci.
A jakieś argumenty za tą tezą? Dla mnie wieczna zima to kolejna gra parówka. Zlepek wielu minigier z mało wyrafinowaną mechaniką główną. Sporo ludzi woli takie gry od ciasnych i mocno sfokusowanych euro.
ODPOWIEDZ