Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

XLR8 masz rację ale rok to tak bardzo optymistycznie i w moim przypadku raczej nie realne. :wink:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Seraphic_Seal »

tl:dr nie mam ani jednej gry, w którą nie grałem, bo gier praktycznie nie kupuję

Gdybym miał kupować gry to głównie byłyby to większe (zarówno objętościowo jak i "zasadowo") tytuły. A że 99% mojego grania to dwuosobowo z 7-latką, to sensu kupowania tych gier nie widzę. Przynajmniej dopóki nie będzie w pełni płynnie czytać i trochę więcej rozumieć (nie mówiąc już nic o grach anglojęzycznych). Gdzieś tam na początku pandemii, chyba żeby odreagować, kupiłem jakieś 20 gier? Dobre 15 lada dzień wyląduje na OLX, a pozostałe kilka pudełek pozostawione głównie awaryjnie. Jakaś Sagrada, Hunowie czy Kingdomino, które może kiedyś będą grane. 2 pudła dungeoneera z sentymentu i stare wydanie Kemeta - chyba jedyna "większa gra", która została na półce. A i tak nie pamiętam już, kiedy w którąś z nich grałem. No ale dzięki temu nie mam ani jednej gry, w którą nie grałem. Co prawda taki Kemet był na stole chyba tylko raz, ale akurat na niego powinien jeszcze przyjść czas. No i mam jeszcze dwa tytuły w folii, ale w te akurat nigdy nie planowałem grać lol

Gdzieś od października (kurcze, to już 9-ty miesiąc leci) jestem stałym gościem lokalnych bibliotek. Nie jednej, nie dwóch a właściwie 3 xd. Zaczęło się od wypożyczania dwóch gier co tydzień, potem zmieniło się w 4 gry na dwa tygodnie. I to tylko jedna z bibliotek. W drugiej zbiór sporo biedniejszy - może z 4 gry, które nas zainteresowały. A niedawno okazało się, że 4 dni w tygodniu jestem w tym samym budynku co biblioteka sąsiedniego miasta, z bardzo ciekawą kolekcją. Ograliśmy od nich chociażby Podróże przez Śródziemie, a obecnie czaję się na Mage Knight.

W te niespełna 8 miesięcy ograliśmy z bibliotek jakieś 60 tytułów. Do tego dochodzi poczta planszówkowa - bodajże 5 paczek, czyli gdzieś kolejne 15 gier. Dodać do tego skromną, własną kolekcję i wizyty w dwóch lokalnych klubach gier (z czego jeden działa właśnie przy bibliotece) i mogę się smiało pochwalić, że młoda grała już w lekko ze 100 różnych gier. STWORZYŁEM POTWORA, WYŚLIJCIE POMOC. Od początku tego roku (liczę tylko granie w domu) rozegraliśmy 138 partii w 40 różnych tytułów, zajęło to nam łącznie około 84 godzin. Czyli ok. 0,9 partii dziennie, ze średni czasem 37 minut. Ale wliczały się w to zarówno 2-3 godzinne partie w chociażby Podróże przez Śródziemie, jak i kilkuminutowe rudny w jakieś labirynty itp. Młoda jeszcze przesiedziała co najmniej 17-18 godzin w wspomnianych klubach gier planszowych, a ja dodatkowo grałem coś tam solo i online. Ogólnie pogoda ładna to i statystyki przez ostatni miesiąc nam mocno już spadły xdd.

Przy graniu w mniejsze tytuły strasznie mi taki schemat odpowiada - wypożyczyć, zagrać 1-5 razy i wymienić. Mało która gra gościła na dłużej i rzadko kiedy wypożyczaliśmy drugi raz to samo. Najwięcej przesiedzieliśmy chyba właśnie przy władcy pierścieni - pełna kampania zajęła nam ok. 21 godzin (no ale to z pewnością nie jest już "mniejsza gra", szkoda że w PYLu przeszło koło nosa xd). Przy Paleo przesiedzieliśmy jakieś 9 i pewnie byłoby jeszcze dłużej, ale trzeba było nadać paczkę dalej - a weekend akurat był na zjechanie pół Polski a nie granie w gry.

Gdybym miał tak każdą kupować to jednak strasznie drogi interes. Niby można potem sprzedawać dalej, ale wypożyczenie jest z pewnością wygodniejsze.
Może kiedyś sobie jeszcze znajdę ludzi, żeby regularnie pograć w rzeczy pokroju Scythe czy Gloomhaven, wtedy z pewnością stawiałbym już na własne kopie gier, ale póki co mam jeszcze sporo fajnych gier do przetestowania z biblioteki xd

Niby planowałem coś tam z tegorocznych premier kupić. Ale Małe Epickie Podziemia przegapiłem (jak wleci dodruk to pewnie kupię), do Ark Nova zaczynam mieć wątpliwości (za bardzo zalatuje terraformacją) a Od Zmierzchu do Świtu imo zapowiada się jako niewypał. Co najwyżej jak coś ciekawego z KS wjedzie do sklepów to może kupię (pokroju wiedźmina, żeby zmyć ból grania w wersję Trzewiczk
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 07 cze 2022, 12:09
Abizaas pisze: 07 cze 2022, 11:46
BOLLO pisze: 07 cze 2022, 11:31 Na 399 pozycji jakie mam wraz z dodatkami w swojej kolekcji zagrałem w 106 co daje 293 pozycje nieograne.
Jakiś szalony ten BOLLO, tak samo myślałem po tematach które zakładał na forum ale teraz to już jestem w pełni przekonany :D


U mnie to wygląda tak, że w kolekcji mam 17 gier + 3 preordery, z tych 17 gier nie ograłem 2 tytułów bo ledwo przyszły. Licząc wszystkie gry które były i będą w kolekcji to mam 51 gier z czego 5 nieogranych (bo 3 preordery + gwt i bonfire które ledwo do mnie przyszły) więc nie całe 10%.
Wariat ....pozytywnie zakręcony :mrgreen:
Zwróć jednak uwagę że zagrałem w 1/4 swojej kolekcji....jak przeskalujesz to na twoją kolekcję to tak jakbyś miał 17gier i nie zagrał w raptem 4 z nich. Nie brzmi tak strasznie ale ilościowo jest identycznie jak u mnie. Ja to się cieszę że w tym roku przekroczyłem zagrane (nie mylić z ograne) 100gier z własnej kolekcji a należy pamiętać że grałem również w gry których w kolekcji nie mam. Tak więc aż takiego dramatu nie ma, jakiś ruch w kolekcji jest.
Komuś tutaj albo matematyka szwankuje, albo dziś się nie wyspałem.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Abizaas »

hipcio_stg pisze: 08 cze 2022, 07:46
Spoiler:
Komuś tutaj albo matematyka szwankuje, albo dziś się nie wyspałem.
Też zauważyłem że tutaj coś nie gra w obliczeniach bo ktoś zrobił z zbioru A zbiór A' :D
Doprecyzuję, na 17 gier które mam na półce nie ograłem 2 tytułów, do tego mam 3 preordery.
Z tego co rozumiem to BOLLO ma 399 gier z czego ograł 106, więc ograł 1/4 kolekcji. Gdyby przenieść to na moją kolekcję to tak jakbym zagrał w 4,25/17 z moich gier, powiedzmy że 5, co daje 12 nieogranych tytułów - moim zdaniem byłaby to bardzo dziwna sytuacja i gdybym przyszedł do znajomego, pokazał by mi swoją minimalistyczną małą kolekcję 17 gier i powiedział że 12 z nich jeszcze nie ograł to miałbym WTF.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

hipcio_stg pisze: 08 cze 2022, 07:46 Komuś tutaj albo matematyka szwankuje, albo dziś się nie wyspałem.
zgzdza się mój błąd... powinno być 3/4 :mrgreen:
Co do spania to raczej ja się nie wysypiam ostatnimi czasy.
moim zdaniem byłaby to bardzo dziwna sytuacja i gdybym przyszedł do znajomego, pokazał by mi swoją minimalistyczną małą kolekcję 17 gier i powiedział że 12 z nich jeszcze nie ograł to miałbym WTF.
O właśnie i to mnie też boli jak przychodzą znajomi i z regału coś tam sobie wyciągają i mówią "to może w to zagramy", a ja odpowiadam "nie znam . nie grałem". Jest to bardzo słabe muszę przyznać otwarcie. No ale cóż jest jak jest....miejmy nadzieję że będzie z czasem lepiej :wink:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: hipcio_stg »

Raczej myślałem, że to ja jestem niewyspany i czegoś nie rozkminiam, ale chyba jednak dobrze widziałem. U mnie sytuacja prostsza na regale. Dla każdego coś miłego. Mam gry na każdą okazję i każde towarzystwo. Na półce wstydu zostaje tylko MARACAIBO, ale przyjdzie i jego pora. Na szczęście nie muszę jak Bollo odpowiadać, że nie znam zasad, bo nie grałem prawie w każde "strzelone palcem" pudełko z grą.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: venomik »

Ja zauwazylem u siebie sporą zmianę. Kiedyś nieograne gry stanowiły jakieś 20% mojej kolekcji. A teraz? Niby kolekcja gier mi się rozrosła w tym okresie spokojnie dwukrotnie (w pewnym sensie nawet bardziej, bo część gier została sprzedana/wydana), a jednak obecnie nieograne gry pochodza z jednej z dwóch kategorii:
- kupione w ostatnich tygodniach i nieograne jeszcze
- leżą na półce ponad trzy lata
Czyli zacząłem być bardziej świadomym klientem, bo jak już coś kupuję w ostatnich latach to trafia jednak na stół.

Mało tego, ostatnio nawet zdążyłem się najpierw umówić na partię w konkretną grę, a dopiero później kupić.

Koniec końców mam raptem kilka starych nieogranych gier, więc da się spokojnie szybko nadrobić.
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: ignacy.ni »

Aktualnie kolekcja została uszczuplona do 63 pozycji z czego 3 nie weszło do tej pory na stół i czeka na swoją kolej. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale głównym jest CZAS.
Optymalnie byłoby żeby wszyscy gracze zapoznali się z instrukcją wcześniej, ale w większości przypadków nowych gier zasady trzeba wyłożyć.
W pierwszych partiach jest też najwięcej błędów, cofania ruchów, zaglądania do instrukcji itd.
Nie mówię, że to źle, bo to normalny proces uczenia, ale często taka świeża partia trwa powiedzmy 3h z tą całą dodatkową otoczką zamiast 1h przy solidnym ograniu.
I nadal nie ma problemu z pojedynczymi tytułami, ale jak już nam zalega 50-60 czy nawet 200 nigdy nietkniętych, to pytanie czy w ogóle kiedyś po takie sięgniemy?

Poza tym po 1 partii danej gry mamy inne odczucia niż 5 partiach, a jeszcze inne po 25.
Nie wyobrażam sobie też grania w jakieś bardziej złożone gry typu Brass B/GWT/Barrage np. tylko 1-2 razy w roku bo to średni sens.

Także podsumowując ograne pozycje gra się szybciej i przyjemniej. Jak dookoła każdy już zasady, to nie zastanawia się na nimi tylko nad taktyką i jest większe zacięcie i emocje.
No i oczywiście jak współgracze znają już daną grę/gry to łatwiej ich namówić niż na coś nowego, a to przekłada się też na więcej partii w ogóle.

Oczywiście raz na jakiś trzeba sobie coś nowego dorzucić do kolekcji nie ma uproś :D

Osobiście chciałbym zejść do 35 gier aby względnie często wszystko ogrywać aczkolwiek taki proces pewnie trochę potrwa.


PS
Do kolekcji nie liczę mikrogierek typu botanik, oriflamme, gejsze itp, których mamy ok. 10.
Nie liczyłem też 5 preorderów, których rzecz jasna fizycznie nie mamy, ale chociaż gameplay/instrukcja ogarnięte żeby nie brać całkiem kota w worku.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: minimati »

Dokładnie 72 pozycje leżą na półce i czekają na ogranie. Jakiś czas temu miałem jeszcze wyrzuty sumienia, że kupuje zdecydowanie za dużo gier, zamiast grać w te tytuły, które już posiadam, ale dotarło do mnie, że kolekcjonowanie gier i granie w nie to dwa oddzielne hobby.
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Xyhoo »

Długo nie rozumiałem skąd aż takie dysproporcje i ten szał zakupów skoro potem nie gramy w te gry. No cóż, urodziło mi się dziecko i mnie też powoli dopada. Na razie skromnie Golem, dodatek do GWT, dzisiaj wjeżdża Kawerna i Le Havre z promocji Rebela, ale lista pewnie urośnie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BartP »

Dopiero co się MatHandel skończył i nagle człowiek dostaje 6 nowych gier. Jak się ma już sporą kolekcję i rotacja jest spora, wymiana tu, wymiana tam, to jak dla mnie normalne jest, że część leży nieograna. Dla mnie to nie problem, nie mam wyrzutów sumienia, półki wstydu ani ściany płaczu. Zagrałem ostatnio w pięcioletniego półkownika. Harvest - spoko worker placement w klimatach sadzonek i plonów. Zostaje w kolekcji. Nie żałuję, że Bart z przeszłości mi to kupił. Najwyraźniej przeczytał instrukcję, zrobił rozeznanie i poczynił, jak należało :).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Nie żałuję, że Bart z przeszłości mi to kupił. Najwyraźniej przeczytał instrukcję, zrobił rozeznanie i poczynił, jak należało :).
Pięknie Panie to ująłeś naprawdę pięknie :mrgreen:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 07 cze 2022, 11:31

Chciałbym tutaj zawitać ponownie za 10lat i napisać jak Halloween ostatnio, że mam zero nieogranych gier.
Za 10lat to możliwe, że sie wkurzysz jak popatrzysz na zawalone pudłami mieszkanie i tu wpadniesz napisać: Game Over ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 10 cze 2022, 17:11
BOLLO pisze: 07 cze 2022, 11:31

Chciałbym tutaj zawitać ponownie za 10lat i napisać jak Halloween ostatnio, że mam zero nieogranych gier.
Za 10lat to możliwe, że sie wkurzysz jak popatrzysz na zawalone pudłami mieszkanie i tu wpadniesz napisać: Game Over ;)
Od początku maja nie gram kompletnie nic, więc kto wie może "game over" nastąpi szybciej :wink:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

Uff... Wreszcie udało się (prawie) w całości pozbyć tytułów z półeczki wstydu! Nadrobiłem nawet sporo dodatków!!! :D Od dobrych kilku miesięcy wcieliłem w życie plan ogrywania "półkowinków", ogrywania dodatków, oraz powrotu do starszych, dawno niegranych tytułów.

Dlaczego więc "prawie"?

Bo została 1, słownie - JEDNA gra, w którą jeszcze nie udało się zagrać. Jest nią Etherfields. Wcześniej nie mogłem znaleźć stałej ekipy do rozegrania całej kampanii. Teraz znalazłem ekipę do ogrania tego tytułu, ale zastanawiamy się, czy nie poczekać na drugą falę... Poza dodatkami dojdą przecież poprawione zasady, które muszę powiedzieć - są dla mnie kluczowe. Na BGG wszyscy marudzą na "drzemki", więc warto byłoby zacząć kampanię na ich nowych zasadach. Może zaczniemy wcześniej, posiłkując się zasadami w języku angielskim? Najważniejsze, że plan już jest!

Nie planuję żadnych nowych zakupów do końca tego roku. Wprawdzie dojdą jeszcze dwa KS-y (Keep the Heroes Out i Legends of Void), ale jest szansa, że z końcem 2022 każda z nich (i być może Etherfields), wylądują na stole co najmniej kilka razy.

Także melduje wykonanie zadania! :lol:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: garg »

Gizmoo pisze: 15 paź 2022, 11:22 [...] Nie planuję żadnych nowych zakupów do końca tego roku. [...]
You made my day :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

garg pisze: 15 paź 2022, 18:46 You made my day :mrgreen: .
Promek nie liczę do zakupów. :P

Ale przy okazji zrobiłem mały "rachunek sumienia" - we wrześniu i w październiku nie robiłem żadnych planszówkowych zakupów, a w ostatnim półroczu kupiłem tylko pięć gier (dodatków w to nie wliczam :P ) i wsparłem tylko jeden projekt na KS , co daje średnio jedną grę miesięcznie. Także zakupy u mnie zdecydowanie weszły w fazę mocnego wyhamowania. Pewnie dzięki temu głównie udało się ekstremalnie zredukować "półeczkę wstydu".

Oczywiście fakt, że nie planuję niczego kupować do końca roku, może... Ulec zmianie. :lol: Kusi trochę Ark Nova, na którą się być może zdecyduję, choć nie widzę nawet na horyzoncie z kim miałbym w to grać. Obecnie mam poważne problemy z miejscem i jeżeli niczego nie sprzedam, to zwyczajnie niczego nowego już nie zmieszczę.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Diserve »

U mnie kolekcja skromna +/- 30 tytulow (nie liczac dodatków) z czego nieograne w ogole 5

Agricola dla graczy - prezent na święta, gra której pewnie sam bym nie kupił i motywacja jakaś mniejsza żeby zdjąć z półki. Ale nadejdzie ten dzień.

Łąka, Ark Nova - względnie świeże nabytki (1-2 miesiące) i nie było jeszcze czasu

Railroad Ink - dopiero co przyszło, na pewno szybko nadrobię :)

Descent Legendy Mroku - kupiony w dobrej cenie ale poczeka już na przeprowadzkę i duży stół, który nie będzie przy okazji służył za biura :roll:
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: tekknoboy »

Gizmoo pisze: 15 paź 2022, 11:22 Uff... Wreszcie udało się (prawie) w całości pozbyć tytułów z półeczki wstydu! Nadrobiłem nawet sporo dodatków!!! :D Od dobrych kilku miesięcy wcieliłem w życie plan ogrywania "półkowinków", ogrywania dodatków, oraz powrotu do starszych, dawno niegranych tytułów.
W takim razie w temacie "ostatnio zagrałem w... z mojej półki wstydu" proszę się pochwalić co i jak :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Nie jest u mnie dobrze....gry dochodzą co prawda na regały bardzo powoli ale ogrywałem tytułu nie ze swojej półki....pomagałem innym tylko nie sobie :mrgreen:
Spoiler:
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Yappen »

W kolekcji mam około 20 gier, z czego jeszcze nie było okazji zagrać w 5 z nich, więc może to nie najgorsza półka wstydu. :?: Głównie przez brak czasu i ekipy, a gry kupione w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Natomiast idzie zima, więc spróbuję nadrobić zaległości. o ile nic nowego nie wpadnie. :lol:
  • Star Wars Rebelia
  • Star Wars Zewnętrzne Rubieże
  • Gloomhaven Szczęki Lwa
  • Cyklady
  • Brass Birmingham
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Leviathan »

garg pisze: 15 paź 2022, 18:46
Gizmoo pisze: 15 paź 2022, 11:22 [...] Nie planuję żadnych nowych zakupów do końca tego roku. [...]
You made my day :mrgreen: .
Planuję podjąć identyczne postanowienie w okolicach 26 grudnia.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: kinioo »

Okolo 35-40% mojej 'kolekcji'.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Morgon »

Sword & Sorcery Ancient Chronicles - gram aktualnie w pierwszą część, więc raczej poczeka do przyszłego roku na swoją kolej.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Abizaas »

Ja ostatnio uszczupliłem kolekcję do zaledwie 10 gier, ze względu na to, że czekam na 7 zamówień. 0 nieogranych gier, a jak cokolwiek przyjdzie to od razu wleci na stół.

I nadal trzymam się limitu 1 kallaxa 2x2, czyli okolo 15-20 gier.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ