Essen 2022

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2022

Post autor: Platan »

A czy ktoś z odwiedzających targi miał okazję zagrać w małą lekką grę Dogfight! autorstwa Carlo A. Rossi nawiązującą do pojedynku samolotów I WŚ ?
I jeszcze zauważyłem gdzieś w relacjach bardzo dobrze zapowiadającą się grę Sky Team. Niewielka gra z rzutami kostkami. Symulacja (kooperacja) lądowania samolotem pasażerskim na lotnisku. Prezentowany prototyp na targach prezentował się zachęcająco. Ponoć autor gry konsultował się z pilotami samolotów pasażerskich aby oddać w miarę realia podchodzenia samolotu do lądowania. Gra ma ukazać się w 2023 roku.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Essen 2022 (zablokowany do czasu naprawy)

Post autor: kaszkiet »

mistrz_yon pisze: 15 paź 2022, 21:36 The Great Split Te 6 (czy ile tam będziecie mieć) rozdzielicie przekładką na dwie części i wsuniecie do koperty. Dostanie to gracz po lewej stronie. Wy dostaniecie taką przesyłką od gracza po prawej. Wyjmujecie karty i możecie wziać albo te po prawej, albo te po lewej od przekładki. Bierzecie, resztę zwracacie.
Gra z opisu zapowiada się bardzo interesująco. Ale czy to wkładanie kart do kopert, przekazywanie, wybieranie, oddawanie nie jest upierdliwe?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Essen 2022

Post autor: Neoptolemos »

Nie jest. Great Split jest proste (w zasadach) i szybkie, wczoraj grałem. 30-40 minut, są interesujące decyzje, ładne wykonanie, mi się podoba ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Essen 2022 (zablokowany do czasu naprawy)

Post autor: mistrz_yon »

kaszkiet pisze: 20 paź 2022, 10:16
mistrz_yon pisze: 15 paź 2022, 21:36 The Great Split Te 6 (czy ile tam będziecie mieć) rozdzielicie przekładką na dwie części i wsuniecie do koperty. Dostanie to gracz po lewej stronie. Wy dostaniecie taką przesyłką od gracza po prawej. Wyjmujecie karty i możecie wziać albo te po prawej, albo te po lewej od przekładki. Bierzecie, resztę zwracacie.
Gra z opisu zapowiada się bardzo interesująco. Ale czy to wkładanie kart do kopert, przekazywanie, wybieranie, oddawanie nie jest upierdliwe?
To była moja pierwsza myśl - olejemy koperty i będziemy przekazywać zwyczajnie, bo oczywiście się da. Ale z tymi kopertami jest wygodniej jakoś. Wiem jaki panuje bałagan przy przekazywaniu kart w Key Flow: to moje? odłozone? wróciło już, czy jeszcze czeka?
Więc nie jest upierdliwe, a gra jest bardzo dynanamiczna i relatywnie krótka.
ODPOWIEDZ