Warhammer Quest: Cursed City (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: choczkins »

LordVinek i jak coś kombinowaleś z nowymi zasadami z bgg, rozgrywka wygląda lepiej?
Gra kusi bo to Warhammer i na teraz niestety tyle bo reszta po oglądnięciu gameplaya nie zachęca za bardzo.
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: LordVinek »

Kombinowałem i kombinuje, ale sama w sobie gra daje też wyzwanie na wyższych poziomach kampanii. Po prostu te misje przygody (nie związane z kampanią) są dość nie wyważone. Natomiast później w kampanii robi się nieco trudniej. No i jak przy tego typu grach kości czasem same karcą, tak jak błędne decyzję graczy. U nas nie ma syndromu lidera, ale jest za to syndrom indywidualisty więc niby razem, ale każdy się zachowuje zgodnie z naturą jego postaci i dba o swój biznes (chociaż gram baaaaaardzo rzadko w cokolwiek teraz).

Podsumowując każda gra tego typu ma ten sam problem, a mianowicie jak ją przejdziesz raz to potem niestety nie daje satysfakcji. Nie mniej ja jestem klimaciarz i lubię tworzyć własne scenariusze, gram często jako MG, robiąc z Questa na wpół rpg.

Gra mi się podoba, nowy dodatek ssie bo za cenę ok 120zł dali tylko trochę kart i żetony, a modele trzeba dokupić osobno. Jasne, można sobie je zastąpić dowolnymi modelami (druk 3d teraz daje duże możliwości), niemniej to trochę słabe. No ok, chociaż jak ktoś to puści w obieg w necie dobrej jakości skan to będzie można sobie to wydrukować ładnie i wyjdzie może połowa tej ceny :P
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Dazir »

Polecam The beast rerurns - mega expansion/conversion
https://drive.google.com/drive/mobile/f ... sp=sharing

I już nie ma wątpliwości jak powinno działać GW.

Jest tez fajny dodatek z zestawem queen of the briar thorne i jej świta.
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: LordVinek »

Yep. Tu się zgadzam, Peter Cooper robi kawał dobrej roboty, zrobił już kilka dodatków, nawet mini kampanię ze skavenami, czy ostatnim reanimatorem z Warhammera Underwoldsa ( https://drive.google.com/file/d/16SBu13 ... mzj_M/view ). Ogólnie sporo jego materiałów urozmaica grę i szczerze je polecam.



Czytałem chyba na Reddicie, że GW nie chce zaprzestać na tym jednym dodatku i planują kolejny (co sugerowały by też modele, które wyszły w tym klimacie 2-ka łowców czarownic, imienni bohaterowie wampirów czy martwe wilki). Jestem ciekaw czy kolejne też będą tylko zestawem kartonu i papieru za ok 120 zł, a modele kup sobie sam :?:
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Pierrnik »

Pojawiła się zapowiedź drugiego a zarazem ostatniego dodatku:
https://www.warhammer-community.com/202 ... -vampires/
Jestem bardzo zawiedziony tym jak "zarżnięto" CC, liczyłem na nowych bohaterów, jakieś kafelki z lokacjami, na więcej miecha...ech
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Vins3nt »

Obydwa dodatki ponownie dostępne w sklepie GW, jeśli ktoś polował ostatnio to ma szanse - 150zl od sztuki
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Dazir »

Dla fanów ostatni dzwonek, bo później tylko płacz na ebay.
Siara okrutna, że nie ma figurek i trzeba je dokupić. Z drugiej strony Beast Returns / Verminhollow też wymaga masy figurek, które trzeba dokupić (i pomalować!).
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Vins3nt »

Jak ktoś ma trochę figurek z innych gier to już raczej nie potrzebuje więcej, zawsze coś można podmienić a dzięki temu gry taniej kupować;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Mr_Fisq »

A są chociaż figurki do tych dodatków w jakich zestawach, czy kupuje się pojedyncze paczki?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Dazir »

Jak to zwykle bywa w przypadku GW - jest i tak i tak. Zwłaszcza jak zainteresujesz sie Beast Returns / Verminhollow / Queen of Briar Thorn - masa figurek i scenariuszy, modyfikacji.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Vins3nt »

Do Verminhollow da radę box kupić Clanrats Box i pokryć część figs;)
Z drugiej strony - można wydrukować na papierze samoprzylepnym jakieś fajne grafiki i porobić standy.

Do starego Warhammer Questa 1995 też jest masa dodatkowego kontentu w necie z opcjonalnymi figurkami zresztą, tam to całe tomy, można sobie albo drukować standy, albo po prostu zbierać figsy i przechodzić nowe scenariusze co jakiś czas;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Mr_Fisq »

Vins3nt pisze: 17 gru 2022, 19:02 Do starego Warhammer Questa 1995 też jest masa dodatkowego kontentu w necie z opcjonalnymi figurkami zresztą, tam to całe tomy, można sobie albo drukować standy, albo po prostu zbierać figsy i przechodzić nowe scenariusze co jakiś czas;)
Mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze WQ w uniwersum Starego świata...

Stary WQ podstawka jest nie do dostania, a drukować wszystko od zera to trochę nie mój styl.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Vins3nt »

Mr_Fisq pisze: 17 gru 2022, 19:38
Vins3nt pisze: 17 gru 2022, 19:02 Do starego Warhammer Questa 1995 też jest masa dodatkowego kontentu w necie z opcjonalnymi figurkami zresztą, tam to całe tomy, można sobie albo drukować standy, albo po prostu zbierać figsy i przechodzić nowe scenariusze co jakiś czas;)
Mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze WQ w uniwersum Starego świata...

Stary WQ podstawka jest nie do dostania, a drukować wszystko od zera to trochę nie mój styl.
Ja właśnie w trakcie drukowania, to też trochę w ramach hobby, na razie podstawka plus oficjalne dodatki - wszystko jest ładnie przygotowane do druku przez społeczność plus napraaaaaawde masa contentu i oskryptowanych kampanii w Starym Świecie. Pomalutku sobie to poskładam, a jeszcze sporo nowych przygód ma nadejść, więc na kolejny rok pewnie uda się „stworzyć” chyba największa grę jaka widziałem;)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Dazir »


Ja właśnie w trakcie drukowania, to też trochę w ramach hobby, na razie podstawka plus oficjalne dodatki - wszystko jest ładnie przygotowane do druku przez społeczność plus napraaaaaawde masa contentu i oskryptowanych kampanii w Starym Świecie. Pomalutku sobie to poskładam, a jeszcze sporo nowych przygód ma nadejść, więc na kolejny rok pewnie uda się „stworzyć” chyba największa grę jaka widziałem;)
A masz może linka do jakiegoś google drive, gdzie to wszystko jest zebrane? Od czego zacząć? Chciałbym skompletować całą linię WHQ i zagrać w oryginalną wersję. A po rozbudowie kolekcji o Silver Tower i Hammerhal została mi tylko jedna nerka:)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Mr_Fisq »

Vins3nt pisze: 18 gru 2022, 00:40 Ja właśnie w trakcie drukowania, to też trochę w ramach hobby, na razie podstawka plus oficjalne dodatki - wszystko jest ładnie przygotowane do druku przez społeczność plus napraaaaaawde masa contentu i oskryptowanych kampanii w Starym Świecie. Pomalutku sobie to poskładam, a jeszcze sporo nowych przygód ma nadejść, więc na kolejny rok pewnie uda się „stworzyć” chyba największa grę jaka widziałem;)
Pytanie jaki jest koszt takiej operacji tzn. np. wydruku starej podstawki?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: Cursed City (GW)

Post autor: Vins3nt »

Bardzo proszę, macie:

https://cutandassemble.com/index.php/pr ... mer-quest/

Tu jest wszystko przygotowane plus dodatki.

Co do kosztów to koszty druku, ja np księgę Role Play drukowałem na zwykłym najtańszym papierze i najtańszym tuszu (200stron)

Nie drukowałem jeszcze kafelków i kart - tu dam oczywiście kolor i chyba na papierze foto samoprzylepnym i wowczas można sobie to nakleja na tekturę etc. Nie wiem ile łącznie będzie stron tego podejrzewam ze nie więcej niż 100 (kolor), wiec albo sam postuluje kolorowe rzeczy albo spytam w drukarni ile kolor ze swoim papierem czy ich. No nawet jeśli krzykną 1zl za stronę to w zasadzie za 100zl zamknę się w komplecie (ryzy papierów foto czy samoprzylepnych miałem już wcześniej)

Plus nie drukowałem oczywiście żadnych dodatkowy j przygód i skryptów, łącznie tego może być dodatkowo - z 300 do 500 stron wiec to raczej zabawa na rozłożenie w czasie:)
ODPOWIEDZ