Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Homer »

Ot generują sobie ruch i wszędzie się o tym mówi, wiec jakieś profity z tego będą mieli, nawet jeśli wszystko do nich wróci :P
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Bart Henry »

No to szybka analiza.

Założenia:
  • wszystkie gry mają średnią powyżej 7.6 (czyli minimum 7.7)
  • 3 z nich są w topce BGG
  • każda z gier w paczce pochodzi od innego wydawcy
  • cena w sklepie nie odbiega od "wartości" paczek o więcej niż 5 zł (z regulaminu)
  • same podstawki - brak takiego zapisu w regulaminie, ale z rozsądku przyjąłem takie założenie
Standard: 449 zł wartości
AWAKEN REALMS: sklep ma właściwie dwie gry od AR. Canvas odpada z racji na średnią, zostaje tylko Wielki Mur (to samo w paczce Premium) - 244,95

Zostaje 204,95 na dwie gry. Wiemy, że Wielki Mur będzie też w paczce Premium, więc zakładając, że tam będą dwie gry z top 100, to tutaj musimy władować przynajmniej jedną. Zaczynamy od Phalanx, bo mają mniej gier w topce.

PHALANX: w tej kwocie mieści nam się tylko Twilight Struggle (159,95 zł)

Zostają nam 44 zł 10 gr +/- 5 zł. Powodzenia w znalezieniu takiej gry od Portalu ze średnią powyżej 7.6. Najbliżej Avalon, ale brakuje nieco oceny.

--------------------

Premium: 659 zł wartości
AWAKEN REALMS: Wielki Mur

Na dwie pozostałe gry mamy 414,05 zł. Obie z top 100.

Przykładowe zestawy:
Wielki Mur + Viticulture + Ark Nova (przedsprzedaż) - 654,85 zł
Wielki Mur + Twilight Struggle + Food Chain Magnate (przedsprzedaż) - 654,85 zł (drugi raz Twilight, więc łamiemy zasadę trzech gier z top 100)

I to byłoby na tyle. Gdyby nie te dopiski o trzech grach z top 100 BGG, to strzelałbym, że w ramach pakietu eksperckiego będzie Wielki Mur, Viticulture i Golem.

Nie mam pojęcia jak mniejszy zestaw złożyć. Mam wrażenie, że możemy mieć srogi rozjazd pomiędzy tym, co napisali i tym, co mieli na myśli. Albo ja to źle interpretuję. ;) Może ktoś wyłapie jakiś błąd.
Spoiler:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: psia.kostka »

Bart Henry pisze: 05 lis 2022, 01:59 No to szybka analiza.
Dobra robota Watsonie ;)

Moze z AR pisalby sie z 7.6 bgg
https://boardgamegeek.com/boardgame/257 ... -siegemode
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
mormakil
Posty: 129
Rejestracja: 05 cze 2017, 20:28
Lokalizacja: tarnów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: mormakil »

Bart Henry pisze: 05 lis 2022, 01:59

Nie mam pojęcia jak mniejszy zestaw złożyć. Mam wrażenie, że możemy mieć srogi rozjazd pomiędzy tym, co napisali i tym, co mieli na myśli. Albo ja to źle interpretuję. ;) Może ktoś wyłapie jakiś błąd.

"W zestawie znajdują sie gry o średniej ocen 7,6"

Mozna zrozumieć to tak że wszystkie są powyżej 7,6 na bgg, albo średnia z tych gier w paczce to 7,6 :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: eveni »

Strzelam Podwodne Miasta - średnia ocen sie zgadza, miejsce w top 100 sie zgadza i właśnie był dodruk :D
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: bajbaj »

mormakil pisze: 05 lis 2022, 09:23
Bart Henry pisze: 05 lis 2022, 01:59
Nie mam pojęcia jak mniejszy zestaw złożyć. Mam wrażenie, że możemy mieć srogi rozjazd pomiędzy tym, co napisali i tym, co mieli na myśli. Albo ja to źle interpretuję. ;) Może ktoś wyłapie jakiś błąd.
"W zestawie znajdują sie gry o średniej ocen 7,6"

Mozna zrozumieć to tak że wszystkie są powyżej 7,6 na bgg, albo średnia z tych gier w paczce to 7,6 :D
Napisałem do nich, zadając dwa pytania:

1. Czy średnia gier co najmniej 7,6 na bgg dotyczy każdej z gier (tj. każda z nich jest przeciętnie tak oceniana albo wyżej)?

2. Czy zniżka jest podawana względem SCD, czy też cen w Państwa sklepie? (wiem, jest to w regulaminie, ale wolałem i tak zapytać).

Gdy tylko dostanę odpowiedź, to wrzucę w ten wątek

EDIT. Pytania - jak się okazuje - z tylnej części ciała. Nie używam fejsa i jestem odcięty od części wyjaśnień...
EDIT 2. Odpisali mi, że ocenę 7,6 ma tylko jedna gra z boksów, pozostałe 5 ma ocenę wyższą niż 7,6.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2022, 15:24 przez bajbaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: japanczyk »

Na obie rzeczy dali odpowiedz w komentarzach i w regulaminie
1. 7.6 to najnizsza ocena gry biorącej udział w akcji
2. Znizka liczona jest od cen w ich sklepie na dzień rozpoczęcia akcji
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: agt »

Niezłą zagadkę nam zafundowali :)
Główki pracują i parują :wink:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Curiosity »

Tak serio, to dziwię się, że ktoś rozważa taki zakup. Ten ktoś ma albo żyłkę hazardzisty, albo bardzo mało gier w kolekcji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: agt »

Curiosity pisze: 05 lis 2022, 14:54 Tak serio, to dziwię się, że ktoś rozważa taki zakup. Ten ktoś ma albo żyłkę hazardzisty, albo bardzo mało gier w kolekcji.
Albo nie rozważa zakupu tylko zagadkę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Hardkor »

Po czym nagle, któraś z gier wypada poza 100 albo poniżej 7.6 :lol: :lol:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: seki »

Pomijając kwestie endorfin związanych z hazardem, ktoś kto korzysta z takiej promocji chyba nie ma zbytnio sprecyzowanego gustu. Jeśli dla kogoś jest wszystko jedno co znajduje się w pudełku byle miało ocenę na bgg to tak musi być. Są gry wysoko oceniane w bgg ale w ogóle nie spełniające moich indywidualnych preferencji i nie wyobrażam sobie kupowania w ciemno tylko dzięki niewielkiej obniżce ceny.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Seraphic_Seal »

Bart Henry pisze: 05 lis 2022, 01:59 No to szybka analiza.

Założenia:
  • wszystkie gry mają średnią powyżej 7.6 (czyli minimum 7.7)
  • 3 z nich są w topce BGG
  • każda z gier w paczce pochodzi od innego wydawcy
  • cena w sklepie nie odbiega od "wartości" paczek o więcej niż 5 zł (z regulaminu)
  • same podstawki - brak takiego zapisu w regulaminie, ale z rozsądku przyjąłem takie założenie
(...)
No jednak przynajmniej w poście na fb stoi "3 z 6 gier zawartych w Boxach znajduje się w Top 100 w rankingu Board Game Geek. Spośród wszystkich gier najniżej oceniany tytuł ma ocenę 7,6 na BGG". Czyli jedyne czego jesteśmy pewni to to, że żadna gra nie ma oceny poniżej 7.6. Teoretycznie nawet wszystkie 6 może mieć równiutkie 7.6. No i jeszcze pytanie - która ocena? Bo każda gra na bgg ma dwie różne oceny. Szkoda też, że nie precyzują ile gier z top100 jest w której paczce.

Kurcze, ta analiza, że w każdej paczce będzie Wielku Mur sprawia, że mocno się nad zakupem zastanawiam. Ale chyba nie chcę ryzykować, że mi jakiegoś Robinsona od Portalu tam wcisną...


Taka moja analiza co do tańszego boksa - idąc za założeniem, że od AR pojawi się w nim Wielki Mur i zostaje 200-210 zł na pozostałe dwie.
Phalanx: najtańsza podstawka dostępna w tym sklepie to Red Rising. Ale nie spełnia kryterium oceny bgg. Najtańsza gra która spełnia to kryterium to Nanty Narking za 135zł (średnia ocena graczy jest zaokrąglana do 7.6). Najtańsza gra z top 100 to chyba Twilight Struggle za 160.

zakładając zestaw
a) WM+NN musimy dobrać grę Portal Games z top100 bgg za 65-75zł.
b) WM+TS musimy dobrać grę Portal Games za 40-50zł, ale tylko spełniającą kryterium oceny.

Jeśli dobrze sprawdzam to chyba żadnego z tych dwóch przypadków rozwiązać się nie da. Więc w tańszym zestawie nie ma co spodziewać się Wielkiego Muru (chlip chlip). Chyba jedyna gra AW, która ma oceną przynajmniej 7.6 i kosztuje wyraźnie mniej to SiegeStorm za 105zł. Miałoby to sens, bo to chyba niezbyt chodliwy produkt i wyszłoby wietrzenie magazynu. Chociaż tu można się kłócić, czy to jeszcze AW czy już nie. Ale to chyba jedyny sposób na to, żeby zestaw jakoś złożyć.

Czyli na grę Phalaxa i Portal Games zostaje nam 340-350 zł. Tu już pewnie może być sporo możliwości - zwłaszcza, że nie mamy żadnej informacje, czy na mniejszy zestaw przypada jakakolwiek gra top 100. Równie dobrze wszystkie 3 mogą być teraz w większym zestawie? Co najwyżej możemy popatrzeć na gry od AW w top 100 - jest tylko Nemesis (obecnie niedostępny) i TG za 400 zł. Wtedy w większym zestawie na grę PG i Phalanxa zostaje 255-265 zł. Gdyby obie miały być też z top 100 to najbliższa (i chyba najtańsza) możliwa kombinacja to Aeon's End i Twilight Struggle za łącznie 270 zł. A licząc dokładniej cały zestaw:
- Tainted Grail, Aeon's End i Twilight Struggle za 668,85 zł. Więc albo, w sprzeczności z regulaminem, przekroczony zostanie zakres 655-665 zł, albo taki zestaw jest niemożliwy. Więc chyba nie ma co spodziewać się wszystkich gier z top 100 w droższym boksie.

Co z tego wynika? Na razie tylko tyle, że w tańszym zestawie na 99% będzie SiegeStorm (jako gra AW za 105zł), a na gry Portal i Phalanxa zostaje 340-350zł. Osobiście zakładam też, że gry nie powtarzają się między dużym a małym boxem.

Od Phalanxa mamy chyba następujące możliwości:
Spoiler:
A co od Portalu spełnia kryterium oceny bgg 7.6? Niektóre gry pomijam, bo są niedostępne w sklepie.
Spoiler:
No to co w końcu mogłoby być w tańszym boksie?
Pozostając przy założeniu, że od AW dostajemy SiegeStorm za 105 zostaje nam między 340 a 350 zł. Możliwe kombinacje:
a) Nanty Narking i 205-215 zł na grę od Portalu - nic z dostępnych tytułów nie pasuje
b) Twilight Struggle i 180-190 zł na grę od Portalu - pasuje tylko Aeon's End Legacy, większy box będzie miał 2 gry z top 100
c) Viticulture i 130-140 zł na grę od Portalu - jest 5 możliwości: Robinson Crusoe, Teotihuacan albo któraś z serii gier Zachodnich Królestw - większy box będzie miał 2 (w przypadku Wicechrabiów) lub 1 grę z top 100
d) Brass L i 111-121 zł na grę od Portalu - nic nie pasuje
e) Scythe i 41-51 zł na grę od portalu - tu też nic nie pasuje

Czyli wyszłoby mi, że mały box może zawierać 6 różnych zestawów:
- SiegeStorm - Twilight Struggle - Aeon's End Legacy
- SIegeStorm - Viticulture - i jedna z 5 gier: Robinson Crusoe, Teotihuacan albo któraś z serii gier Zachodnich Królestw

A większy zestaw będzie zawierał 2 lub 1 (w tylko jednym z 6 przypadków) grę z top100.

Dziękuje za przyjście na mój TedTalk, potem może jeszcze spróbuje sobie wypisać możliwe duże boxy xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: bajbaj »

No ... jest jeszcze opcja zagrania w ten puszjolak, a następnie zostawienia czegoś sobie i rozdanie reszty jako prezentów świątecznych (jeśli ktoś ma bardzo planszówkową bliższą i dalszą familię).
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: psia.kostka »

Widzieliscie jakie obroty/wyswietlenia ma Rebel ze swoimi PYLami, MysteryBoxami itp? Az dziw, ze tak dlugo trwalo, aby ktos jeszcze chcial uszczknac z tego tortu marketingowego. Zabawa w tansze kupowanie zabawek do zabawy. To nie jest program rozsadnego rozwoju monotematycznej kolekcji dla zaawansowanych geekow.

A co do gustu. Jesli gra jest niby dobra (7.6 bgg), to moze warto sie nia zabawic, poznac ja w przystepnej cenie.
Jesli jest znany, dobry rezyser, to nawet fabula czy gatunek filmowy moze byc nieistotny. Ja chetnie obejrze kazdy dobry film Ridley'a Scott'a.

Ale oczywiscie promocja ma zrobic robote glownie sklepowi, nie graczom/kolekcjonerom :P wiec zakurzone pudelka ida w ruch.

Skoro potwierdzili, ze najnizsza ocena to 7.6, to potwierdza sie moj nocny strzal
psia.kostka pisze: 05 lis 2022, 02:59 Moze z AR pisalby sie z 7.6 bgg
https://boardgamegeek.com/boardgame/257 ... -siegemode
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: sliff »

Z Siedge storm jest jeden problem, do promocji mystery boxa używają loga Awaken realms, a siedge storm jest jenak jest lite. Także trochę byłoby to jakby reklamować fabię znaczkiem audi.

This world of mine może wchodziłoby w grę, nie jest powiedziane że gra ma być dostępna w sklepie.

Także zesataw typu this world of mine, robinson/aeon's end, phalanxowi rocketmen zalega....
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Kal-El83 »

Pytanie tylko cena z którego dnia będzie brana pod uwagę. W dniu wysyłki mogą zmienić cenę produktu który akurat stanie się w tajemniczy sposób niedostępny 🤪🤣🥸🙃
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Mr_Fisq »

Rocketmenowi trochę brakuje do 7.6 na bgg...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: psia.kostka »

Mowisz o This war of mine od Galakty?
Rocketmen ma za niska ocene bgg

Co do "lite" to nawet nie wiem co to jest, ale napisali, ze dogadywali temat z AR, a da sie rozmawiaz z AR lite?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Mr_Fisq »

Azazelek pisze: 05 lis 2022, 16:20 Pytanie tylko cena z którego dnia będzie brana pod uwagę. W dniu wysyłki mogą zmienić cenę produktu który akurat stanie się w tajemniczy sposób niedostępny 🤪🤣🥸🙃
Starczy zajrzeć do linka z pierwszego posta tematu, żeby się dowiedzieć....
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Bart Henry »

Ja już tu posta z następną rozkminą wysmażyłem, ale usunąłem, bo zobaczyłem post konkursowy sklepu, w którym było info o tej jednej grze z 7.6. Wrzucam tamten post w spoiler.
Spoiler:


Zestawy z Libertalią i Nanty Narking odpadają, więc ewentualnie jeszcze może pojawić się Massive Darkness 2. Szkoda, że nie widziałem posta konkursowego wcześniej, bo wszystkie możliwe odpowiedzi już podane. ;)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Dyskusje - okazje nie do przegapienia

Post autor: Seraphic_Seal »

Edit: Jak ktoś przypadkiem na podstawie mojego posta napisze zwycięską odpowiedź konkursową to weźcie chociaż coś miłego napiszcie xddd

To co może być w większym boksie?
Spoiler:
Wychodzą mi dwa możliwe zestawy:
1) Wielki Mur + Brass L + Aeon's End Legacy. 658,86 zł. Tylko jedna gra z top100, więc wyklucza z małego boxa zestaw z Wicechrabiami.
2) Tainted Grail + Nanty Narking + Gra z serii Zachodnich Królestw. 663,86. W zależności od wyboru gry z Zachodnich Królestw będzie albo 1, albo 2 gry z top 100 bgg.

W sumie rozważam teraz kupienie dużego boxa. Pierwszy z powyższych zestawów chętnie bym przygarnął, drugi pewnie zwrócił (ewentualnie zostawił Tainted Grail i spróbował sprzedać pozostałe 2)

Więc ostatecznie, kierując się regulaminem akcji oraz informacjami od organizatora, a także uwzględniając własne założenia (gry nie powtarzają się między zestawami, rozważane tylko gry obecnie dostępne w sklepie i nie będące przedsprzedażami) widzę następujące możliwości:
A) Duży box: Wielki Mur + Brass L + Aeon's End Legacy. Mały box: SIegeStorm + Viticulture +Robinson Crusoe/Teotihuacan/Paladyni Zachodnich Królestw/Architekci Zachodnich Królestw. 4 możliwe kombinacje
B) Duży box: Tainted Grail + Nanty Narking + Gra z serii Zachodnich Królestw*. Mały box: SiegeStorm + Twilight Struggle + Aeon's End Legacy ALBO SIegeStorm + Viticulture +Robinson Crusoe/Teotihuacan/Gra z serii Zachodnich Królestw. Jak dobrze liczę to 13 możliwych kombinacji.

*) Jeśli zarówno w dużym jak i małym boksie miałaby pojawić się gra z serii Zachodnich Królestwo, to w jednym z nich muszą być Wicechrabowie - żeby zachować warunek 3 gier z top 100

Tyle mi mówi matematyka. Może ktoś bardziej obeznany wie, że np. nie ma co liczyć, że wrzucą Tainted Grail itp.
psia.kostka pisze: 05 lis 2022, 15:37 Skoro potwierdzili, ze najnizsza ocena to 7.6, to potwierdza sie moj nocny strzal
psia.kostka pisze: 05 lis 2022, 02:59 Moze z AR pisalby sie z 7.6 bgg
https://boardgamegeek.com/boardgame/257 ... -siegemode
Jeśli się gdzieś nie machnąłem to SiegeMode powinno na 100% pojawić się w małym boxie.
psia.kostka pisze: 05 lis 2022, 15:37 Widzieliscie jakie obroty/wyswietlenia ma Rebel ze swoimi PYLami, MysteryBoxami itp? Az dziw, ze tak dlugo trwalo, aby ktos jeszcze chcial uszczknac z tego tortu marketingowego. Zabawa w tansze kupowanie zabawek do zabawy. To nie jest program rozsadnego rozwoju monotematycznej kolekcji dla zaawansowanych geekow.

A co do gustu. Jesli gra jest niby dobra (7.6 bgg), to moze warto sie nia zabawic, poznac ja w przystepnej cenie.
Jesli jest znany, dobry rezyser, to nawet fabula czy gatunek filmowy moze byc nieistotny. Ja chetnie obejrze kazdy dobry film Ridley'a Scott'a.
Tutaj wygląda to nawet lepiej. Boxy Rebela dla mało kogo będą atrakcyjne - ich sklep ma strasznie wysokie ceny wyjściowe (co jest zrozumiałe, bo to jednocześnie też hurtownik) i bez jakiś stałych zniżek z programu lojalnościowego to turbo nie opłacalne. W PYLach większość gier też nie ma jakiś super cen, może jedna czy dwie na całą akcję, a jest po nie straszny wyścig szczurów. A tutaj wychodzi na to, że serio można sporo zaoszczędzić. Informacja, że minimalna ocena to 7.6 też daje bardzo dużo.
Curiosity pisze: 05 lis 2022, 14:54 Tak serio, to dziwię się, że ktoś rozważa taki zakup. Ten ktoś ma albo żyłkę hazardzisty, albo bardzo mało gier w kolekcji.
A gdzie tu niby hazard? Co najwyżej chwilowe zamrożenie pieniędzy i ewentualny mały wydatek na zwrot. Otwierasz pudło i masz kilka możliwości:
a) fajne, zostawiam wszystko
b) to zostawię, a resztę dam komuś w prezencie/spróbuję sprzedać
c) zwracam, 15 zł za paczkomat.
d) ewentualnie opcja dla pseudo biznesmenów "sprzedaje wszystko i być może zarabiam kilka złotych"

Nie kupowałem wcześniej nic od tego sklepu, ale wygląda, że ma całkiem konkurencyjne ceny. Dodatkowo mamy gwarant, że nie przyjdzie żaden gniot - ocena 7.6 bgg to już wysoko, dodatkowo 3 na 6 gier z top100. Mamy podane konkretne wydawnictwa i dostęp do oferty sklepu - dość szybko możemy sobie przejrzeć, co teoretycznie mogłoby się nam z kolekcją zdublować. A może ktoś dopiero zaczyna przygodę z planszówkami i żadnej kolekcji nie ma? Dla takiej osoby to naprawdę świetna opcja, żeby dorwać 3 dobre gry w atrakcyjnej cenie. Dla niektórych będzie to po prostu forma zabawy - niespodzianka przy otwieraniu połączona z szansą na całkiem fajny zakup.

A sklep też skorzysta, bo np. wyprzeda ostatnie sztuki dawno zalegającej gry albo po prostu zrobi miejsce na nowe produkty.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: tomp »

Zastanawiam czy to jednorazowa akcja czy też chcą kontynuować. Jak jednorazowa to chyba spełniła swoje zadanie, sklep został rozreklamowany. Jak chcą kolejnych edycji, to przecież głupotą byłoby dawać tam jakieś kasztany, które nie przypadły do gustu "średniej krajowej" pomimo wysokiej wartości z bgg. Wydaje mi się, że sklep nie chce złej famy. Jedyny problem, że ktoś odbierze dubla do kolekcji.


PS. Otwierał już ktoś paczkę przy paczkomacie i oddawał ją np. "uszkodzenie kartonu"? :twisted:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Przeczytałem cały wątek i jestem pod wrażeniem Waszej analizy :D czy udało się ustalić najbardziej prawdopodobny zestaw premium boxa?

Jak dla mnie siege w zestawie podstawowym to pewniak.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: psia.kostka »

Generalnie jest to ciekawy temat, bo nie mozna nazwac tego oproznianiem magazynu sklepu. Jesli sprzeda sie 100-200-xxx takich boxow, to oproznia cala hurtownie :P dlatego akcja jest dogadana z wydawcami, o czym sami wspominaja. Mozliwe, ze beda to tytuly, ktore wlasnie wjechaly pelnymi paletami do magazynow wydawcow i dzieki takiej zabawie sklep sie rozreklamuje, a wydawca wypchnie pol ladunku za jednym razem.

Szkoda, ze nikt tu nie wspomnial o pejsbukowym konkursie wczesniej... teraz juz raczej spora pula odpowiedzi udzielona. Zabawne, ze padaja gry z innych wydawnictw np everdell, na skrzydlach :P ech ludzie... nie zrozumisz
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ