HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

HEXplore It: The Sands of Shurax

O grze:
Kolejna, trzecia już część przygodowej serii Hexplore It, bardziej sandboxowa niż wcześniejsze tytuły. Tym razem w klimatach pustynnych.

Opis z BGG:
HEXplore It is a hero building adventure board game system. The Sands of Shurax is the third volume in the series.

Journey into an entrancing land full of danger and intrigue. Collect Ravager Crystals and interact within a rich world, directing your actions toward saving it from a titan of a beast, the Ravager of Shurax.

Make your way across the desert to perform missions, work with caravan masters, or ply your trade by gambling or even enter the gladiatorial arenas. Battle through a variety of encounters while traveling, or move carefully and see what other discoveries you might find.

To save the City-States, you must build your heroes and gain power as quickly as you can. Kismet is what it will always be, but your heroes have the power to change the world.

The object of HEXplore It: The Sands of Shurax, is to finish the game in one of four scenarios. Power up your heroes, and choose one of four scenarios to win. Can you save Shurax from the Ravager?

Liczba graczy: 1-6
Ciekawe linki:
- Strona gry: Oficjalna BGG
- Instrukcja do gry: link
- Instrukcja do dodatku: link
- Zestawienie liczby i rozmiaru kart: oficjalna strona gry

Zestawienie z pozostałymi częściami. Źródło: Strona kampanii IV części na gamefound
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: ckbucu »

Najbardziej rozbudowana część z serii. Sprzedałem, bo jednak pustynny klimat mi do końca nie siedział, aczkolwiek jak ostatnio wzięło mnie na wspomnienia, co w tej grze jest, jaką mamy swobodę, co możemy robić w poszczególnych miastach (hazard, areny gladiatorów) - to zatęskniłem i skończy się pewnie tym, że znów trafi do kolekcji (planuję zakup razem z vol.2, którego nie mam). Do tego ma bardzo fajny dodatek, wprowadzający Piramidę. Jedyna upierdliwość dla mnie to karawany, jakoś do końca ten mechanizm mi nie siadł, aczkolwiek jest bardzo tematyczny.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Golin »

bardziej od 4?
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: ckbucu »

Czy rozbudowana bardziej od 4 części? Tak, bardziej.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: Mr_Fisq »

Golin pisze: 11 lis 2022, 21:19 bardziej od 4?
Taki wydaje się być konsensus:
- ciężar na BGG - Piaski 4.19 vs 3.6 Mirza Noctis.
- porównanie złożoności na przytoczonych w pierwszym postcie screenach.

Opinie które mi się przewinęły w trakcie zapoznawania się z serią jednoznacznie wskazywały, że Shurax jest ciężkie i nie należy od niego zaczynać - gra nie dość że jest złożona sama w sobie, to na dodatek posiada kilka bardzo różnych dróg do zwycięstwa.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: zuberro »

Cześć jak wyglada losowość w tej grze ? Przy każdej sytuacji jest rzut kośćmi czy są jakieś inne systemy ?
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: HEXplore It: The Sands of Shurax (Kat Kimoundri, Nathan Loos, Jonathan Mariucci)

Post autor: ckbucu »

zuberro pisze: 08 sty 2023, 17:28 Cześć jak wyglada losowość w tej grze ? Przy każdej sytuacji jest rzut kośćmi czy są jakieś inne systemy ?
Każda część jest bardzo losowa i szczególnie z początku rozgrywki, to boli - bo im masz słabsze statystyki, tym więcej nieprzyjemności Cię musi spotykać i bardziej musisz się przygotowywać na to, co Cię czeka. Najmniej losowa w grze jest chyba walka, która jest deterministyczna w bardzo dużej mierze.
ODPOWIEDZ