wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Seraphic_Seal »

Wypożyczalni stacjonarnych jest sporo, czy to komercyjnych czy takich przy np. bibliotekach. Ale czy funkcjonują u nas jakieś wysyłkowe wypożyczalnie planszówek? Tak się zacząłem zastanawiać czy coś takiego funkcjonuje i jakie są koszta xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Tringa »

Jest fajna inicjatywa na wysyłkowe wypożyczanie gier - jest to Poczta Planszówkowa. :) Mega fajnie działają i kilka razy u mnie też zawitał zestaw z Poczty Planszówkowej :)

Szczegóły akcji:
https://www.facebook.com/groups/2300060730224236
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Seraphic_Seal »

Tringa pisze: 17 lis 2022, 14:11 Jest fajna inicjatywa na wysyłkowe wypożyczanie gier - jest to Poczta Planszówkowa. :) Mega fajnie działają i kilka razy u mnie też zawitał zestaw z Poczty Planszówkowej :)

Szczegóły akcji:
https://www.facebook.com/groups/2300060730224236
W tym sezonie mam już okazję ogrywać 7-mą paczkę od nich, w poprzednim też tego trochę było xd Więc znam. Właśnie szukam czegoś podobnego, ale zamiast liczyć na szczęście i darmowe granie, żeby móc odpłatnie otrzymać bez losowania wybrany tytuł.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: karmazynowy »

Seraphic_Seal pisze: 18 lis 2022, 06:29
Tringa pisze: 17 lis 2022, 14:11 Jest fajna inicjatywa na wysyłkowe wypożyczanie gier - jest to Poczta Planszówkowa. :) Mega fajnie działają i kilka razy u mnie też zawitał zestaw z Poczty Planszówkowej :)

Szczegóły akcji:
https://www.facebook.com/groups/2300060730224236
W tym sezonie mam już okazję ogrywać 7-mą paczkę od nich, w poprzednim też tego trochę było xd Więc znam. Właśnie szukam czegoś podobnego, ale zamiast liczyć na szczęście i darmowe granie, żeby móc odpłatnie otrzymać bez losowania wybrany tytuł.
7? A to nie obowiązuje limit 2 na sezon?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Seraphic_Seal »

karmazynowy pisze: 18 lis 2022, 07:21
Seraphic_Seal pisze: 18 lis 2022, 06:29
Tringa pisze: 17 lis 2022, 14:11 Jest fajna inicjatywa na wysyłkowe wypożyczanie gier - jest to Poczta Planszówkowa. :) Mega fajnie działają i kilka razy u mnie też zawitał zestaw z Poczty Planszówkowej :)

Szczegóły akcji:
https://www.facebook.com/groups/2300060730224236
W tym sezonie mam już okazję ogrywać 7-mą paczkę od nich, w poprzednim też tego trochę było xd Więc znam. Właśnie szukam czegoś podobnego, ale zamiast liczyć na szczęście i darmowe granie, żeby móc odpłatnie otrzymać bez losowania wybrany tytuł.
7? A to nie obowiązuje limit 2 na sezon?
3 graczy, każdy dostaje paczki indywidualnie a potem się czasami spotkamy, żeby razem ograć. A 7-ma paczka była za wygrany konkurs, więc ponad ten limit 2.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: trixon »

Seraphic_Seal pisze: 17 lis 2022, 14:09 Wypożyczalni stacjonarnych jest sporo, czy to komercyjnych czy takich przy np. bibliotekach. Ale czy funkcjonują u nas jakieś wysyłkowe wypożyczalnie planszówek? Tak się zacząłem zastanawiać czy coś takiego funkcjonuje i jakie są koszta xd
Tak - nazywa się sklep. Płacisz kaucje w wysokości ceny zakupu gry. Po ograniu sprzedajesz w cenie 15% niższej i raczej bez większego problemu znajdziesz nabywcę.
Spoiler:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: psia.kostka »

Trixon dobrze gada.
Gdy moj znajomek kiedys przebąkiwał o planszowych wypozyczalniach, ze to taki sprytny sposob na zapoznanie sie z tytulem, ja zerknalem w cennik i :shock: Mowie mu: jesli jestes gotow tyle placic, to ja bede kupowal te gry i mozesz je sobie brac na weekend czy ile potrzebujesz :P
Ale ten nosaczowy biznesplan nigdy nie zostal zrealizowany.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Seraphic_Seal »

trixon pisze: 18 lis 2022, 08:59
Seraphic_Seal pisze: 17 lis 2022, 14:09 Wypożyczalni stacjonarnych jest sporo, czy to komercyjnych czy takich przy np. bibliotekach. Ale czy funkcjonują u nas jakieś wysyłkowe wypożyczalnie planszówek? Tak się zacząłem zastanawiać czy coś takiego funkcjonuje i jakie są koszta xd
Tak - nazywa się sklep. Płacisz kaucje w wysokości ceny zakupu gry. Po ograniu sprzedajesz w cenie 15% niższej i raczej bez większego problemu znajdziesz nabywcę.
Spoiler:
No w sumie faktycznie pewnie finansowo by się to bardzo nie domykało, zwłaszcza doliczając dwukrotną wysyłkę względem wypożyczalni stacjonarnej - i jak jeszcze liczyć czas, gdy gra jest w transporcie?

A jeśli chodzi o planszówki w bibliotekach to chyba już jestem najczęstszym gościem w kilku lokalnych wypożyczalniach xd i czasami coś tam zasugeruję. Tylko właśnie są takie tytuły- że wiem, że to nic wybitnego, szkoda samemu kupować czy sugerować bibliotece, może być też problem potem sprzedać. Ale kurcze chciałoby się chociaż spróbować.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: trixon »

Seraphic_Seal pisze: 18 lis 2022, 09:26 Tylko właśnie są takie tytuły- że wiem, że to nic wybitnego, szkoda samemu kupować czy sugerować bibliotece, może być też problem potem sprzedać. Ale kurcze chciałoby się chociaż spróbować.
To takich mniej popularnych tytułów raczej w wypożyczalniach nie znajdziesz. Po prostu wypożyczalniom nie opłaca się wrzucać takich tytułów, które wypożyczy kilka osób na krzyż. Jako czołowy nosacz polskiego rynku gier planszowych zapewniam, że wystarczy takie gry wrzucać sobie na listę zakupową, obserwować i polować na promocje/okazje. Jeżeli gra nie jest hitem, to zazwyczaj po jakimś czasie jest przeceniana. Nie mam też statystyk, ale w moim przypadku tylko w około 5-10% przypadków tracę na odsprzedaży gry. Zazwyczaj wychodzę na zero (już po doliczeniu wysyłki) albo nawet udaje się kilka złotych wyjść na plus.

Z tym, że ja jestem osobą, która do bólu maksymalizuje swoje zakupy - potrafię dorzucić jakiś tytuł do koszyka, tylko po to aby wskoczyła darmowa wysyłka (bo może zagram) i odsprzedać po pół roku trzymania na półce, bo opadła ochota na ogranie.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Galatolol »

Funkcjonowała kiedyś wypożyczalnia planszówek za pośrednictwem paczkomatów (nie pamiętam, jak się nazywała). Sam parokrotnie skorzystałem, ale szczerze mówiąc nie widzę, jakby się to miało finansowo opłacać dla którejkolwiek ze stron poza szczególnymi przypadkami typu możliwość sprawdzenia jakiegoś białego kruka.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: wysyłkowe wypożyczalnie planszówek

Post autor: Gosiek »

Aleplanszówki mają wypożyczalnię wysyłkową, przy dostawie do punktów partrerskich powinna być tania, bo wg cennika ta dostawa kosztuje złotówkę - do potwierdzenia ze sklepem czy faktycznie tak to działa.

Dla klientów z nabitym maksymalnym progiem w programie lojalnościowym jest info, że 6x w roku wypożyczenie gratis.
ODPOWIEDZ