Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Nie jestem fanem ich normalnych treści (słuchałem jednego albo dwóch odcinków i raczej nie dla mnie), ale zbieranie wszytkich afer w jednym miejscu to rzecz godna pochwały :twisted:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

arturmarek pisze: 19 lis 2022, 09:18 @BOLLO: skorzystasz z zaproszenia Marka?
Marek ma taka sama droge do mnie.....piwnica tez sie dla niego znajdzie i granie w Monopoly przez tydzien. :mrgreen:
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Dosłuchałem dramek do końca i się okazało, że też zostałem wspomniany. Przemek też się poczuł dotknięty moim wpisem o "umieniu w gry" recenzentów. Też sobie dopowiedział elementy odpowiedzi randomowego forumowicza jako moje (turnieje, prawo do recenzowania itp). Marek mnie trochę próbował bronić. Cieszę się, że jednych z moich ulubionych twórców sprowokowałem do dyskusji na ten temat.

PS wracając do mojej wypowiedzi o poziomie grania recenzentów: 1. nie uważam, że lepsze granie czyni lepszym recenzentem 2. czerpię przyjemność z oglądania recenzji bez względu na poziom gry recenzenta 3. recenzje mają minimalny wpływ na moje decyzje zakupowe (i tutaj czynnikiem jest moja bufonada dotycząca poziomu gry).

PS2 obejrzałem ostatnio (właściwie przesłuchałem) gameplay BeforeYouPlay Kawerny. No i pograli, mówiąc delikatnie, tak sobie. Na koniec powiedzieli, że to ich normalne wyniki i, że nigdy nie przekroczyli 80p. Nie czyni ich to słabymi recenzentami, ale pokazuje, że ogranie wielu gier niekoniecznie pomaga w umieniu w gry.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Kusicie mnie tymi dramami KPiB, bo tzw "mowa nienawisci" jest moim hobby :lol:
Ale mam obawy, ze fala cringu mnie zaleje i grupka normikow cytujacych zlote mysli Coelho. Jestem dziewica w kwestii podcastow i dosc nieufny. Warto?

PS smierc frajerom nie potrafiacym w gry, a nagrywajacym materialy :twisted:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

psia.kostka pisze: 19 lis 2022, 22:46 Kusicie mnie tymi dramami KPiB, bo tzw "mowa nienawisci" jest moim hobby :lol:
Ale mam obawy, ze fala cringu mnie zaleje i grupka normikow cytujacych zlote mysli Coelho. Jestem dziewica w kwestii podcastow i dosc nieufny. Warto?

PS smierc frajerom nie potrafiacym w gry, a nagrywajacym materialy :twisted:
Dramki koniecznie. Ostatnie listopadowe chociażby warto dla Czachy :wink:
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

Do piachu :p
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: aduko »

miker pisze: 20 lis 2022, 01:01
psia.kostka pisze: 19 lis 2022, 22:46 Kusicie mnie tymi dramami KPiB, bo tzw "mowa nienawisci" jest moim hobby :lol:
Ale mam obawy, ze fala cringu mnie zaleje i grupka normikow cytujacych zlote mysli Coelho. Jestem dziewica w kwestii podcastow i dosc nieufny. Warto?

PS smierc frajerom nie potrafiacym w gry, a nagrywajacym materialy :twisted:
Dramki koniecznie. Ostatnie listopadowe chociażby warto dla Czachy :wink:
I dla opini Marka o BOLLO :mrgreen:

VivoBrezo dobra robota i smacznej kawusi! :wink:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

OK, dalem szanse najnowszym dramkom i przesluchalem calosc.
Nawet wrzucili moj memik jako ilustracje, wiec niby plus za quality content 8) (lecz bez podpisu, tantiem, wiecznej chwaly), ale przypomnialem sobie czemu obawialem sie cringe festiwalu - te ich tytuly odcinkow a'la Friendsy... A jak wiadomo smiesznosc Friends:
Spoiler:
Jako kompendium/zbior branzowych dram to jest ok. Duzy plus za minutki do konkretnych tematow i jakas warstwe wizualna.

Niestety jak dla mnie nie ma w tym energii, ani w glosie, ani w komentarzu. W te 90min mozna zobaczyc z 200-300 szortow na yt i zastrzyk dopaminy jest wielokrotnie wiekszy :P Jesli ktos nie slyszal o tych aferach to jeszcze ujdzie. Bo smiejesz sie z samych dram. Problem w tym, ze jesli znasz te tematy (bo sam je krecisz na forum :mrgreen: ), to nie ma zbyt wiele wartosci dodanej. Takie troche lektorskie odczytanie do mikrofonu, a malo hihi-haha. Przydaloby sie wiecej heheszkowania, moze nalezaloby przed nagraniem wprowadzic do organizmu bajkowy nastroj. Ale pewnie bede wracal, bo hejt/drama zawsze w cenie. A zatem:
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Ja mam z kolei zupełnie inne zdanie:
1) Po pierwsze, Friendsów uwielbiam, więc może tu jest problem :D a szorty czy to na tiktoku czy na YT to dla mnie raczysko straszne, śmietnik niesamowity, nie rozumiem fenomentu ani tego, jak można tam spędzić choćby minutę.
2) Energii w tym materiale jest w moim odczuciu akurat sporo, śmiałem się mocno przy każdym "do piachu" :D no i podśmiechujki z Czachy czy Trolla bawią mocno, czuć dobry vibe.
3) Dodatkowo widzę ogromną wartość w takim materiale (ba, to jedyna seria, na którą czekam na tym kanale i wręcz wchodzę systematycznie sprawdzając, czy nie przegapiłem premiery - myślałem, że będą też i dramki w październiku, bo już wtedy było sporo tematów :D na żaden inny kanał nie wchodzę inaczej niż przez zakładkę "Subskrypcje"). Otóż może widownia (jeszcze mała), ale jest to program, który IMO mocno otwiera oczy i wpływa na postrzeganie innych. Na przykład takiego odklejeńca jak GTTV, który zaczął jawnie atakować pozostałych jutuberów za to, że ośmielili się skrytykować JEGO, Króla Polskiego Planszówkowego Jutuba! za błędy w materiale. A innych jutuberów akurat zbanować ciężko, mają skubańce swoje kanały - skandal że nie istnieje tylko on na YT i nie ma monopolu na wszystkie planszówkowe materiały! :lol: Ok, Ty czy ja może jesteśmy na bieżąco, wiekszość z tych dramek znamy bo śledzimy to forum czy grupę na FB, ale jestem przekonany, że jest masa osób, która albo nie ma czasu, albo algorytm FB nie jest tak łaskawy, by wyświetlać takie dramkowe posty (sam nie wszystkie z tego filmu widziałem), albo nie czyta wszystkich tematów na tym forum i coś może umknąć. Z jednej strony to taki planszówkowy pudelek (bo offence Panowie :D), ale z drugiej strony dzięki takim działaniom pokazują bardzo dobrze hipokryzję i inne niefajne zachowania ludzi z branży. I za to czapki z głów.
4) Czekam na wspólny materiał z BOLLO :D Mam wrażenie, że gdzie dramka, tam i Bollo się zawsze pojawi :D
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Mnie się znów ta forma bardzie podoba i wolę taką ich spokojną formę rozmowy niż heheszki w stylu sucharów gttv, jedynie to cmokanie cały czas wywołuje u mnie zapalenie uszu ;) jeszcze jak jadę samochodem i mam to na car audio to pół biedy ale w słuchawkach "slowo słowo słowo [cmok+20dB na wysokich tonach]" brrr :) Jakbym miał odpalić to na yt to te 90 minut mogłoby być za długie w statycznym obrazie ale do auta jest idealne bo nie trzeba przełączać na nic innego albo w słuchawkach podczas jakiejś pracy długość odcinka to też plus.
Wydaje mi się że w tym odcinku jednak jeśli chodzi o dramkę z Piotrkiem to pominęli to co wg mnie było największą siarą w jego wykonaniu. Owszem film z błędami i pójście w zaparte zamiast posypania głowy popiołem to dramat, ale moim zdaniem największy to jego bufoniaste wypowiedzi o jego wielkości i małym znaczeniu innych recenzentów w stylu "Ja jestem wielki Microsoft, ja rządzę na pecetach, a ci wszyscy twórcy distro Linuxów to marne pionki i kto ich w ogóle bierze pod uwagę".

Już po temacie KPiB to ostatnio oglądam coraz częściej jakieś krótkie filmiki Grania w Chmurach ze względu na zwięzłość wypowiedzi.

Edit: a propo szortów to mam identyczne zdanie jak Esperanza - wszelkie yt shorts i tik toki do dla mnie straszny śmietnik, za to Friends, Big Bang Theory to seriale które mogę oglądać w kółko ;)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Macie racje. Material potrzebny i pozyteczny. I mozna przyjsc na leniuszka, a dramy zebrane i opowiedziane. Chyba kac wyostrzyl mi niepotrzebnie krytykanctwo, ale juz odespalem :D

Szorty to rak, ale dziala jak heroina. Kilka razy wpadlem w studnie bez dna z nimi :evil:

Nie bardzo kumam to mlaskanie, ale chyba maja jakas redukcje tla i tylko glos w prozni, mialem taki nienaturalny odbior. Ale to pierwsze podejscie do podcastu, wiec genaralnie dziwnie mi bylo.

I mowicie, ze troll ma swoj odpowiednik? :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Cytując Merry: ,,O matulu" :) .

Bardzo dziękujemy za każdą informację zwrotną. Fajnie, że format się większości podoba :D .
Z mlaskaniem postaramy się to ogarnąć. Wiemy gdzie leży błąd (w nas oczywiście :cry: )

Co do kolegi Bollo, to oczywiście zapraszamy do Trójmiasta.

Co do bycia ostrym jak maczeta. Ja i tak zawsze jestem tym tonującym Marka, w dramkach nikogo nigdy nie pomijamy, nawet jeśli go znamy (pozdrawiamy Gambita i Kaczmara :D).
Apropo Ignacego. Spotkaliśmy się na Alegramy i był bardzo wyrozumiały dla nas. Mówił, że w naszym wieku też wojował z całym internetem :lol: .

Dajecie nam sporo energii i jesteście jednym z ważniejszych źródeł informacji, więc proszę nie przestawać w odnajdywaniu ciekawych materiałów, które potem bezczelnie kradniemy :lol: .
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

VivoBrezo pisze: 21 lis 2022, 07:39
Spoiler:
Dajecie nam sporo energii i jesteście jednym z ważniejszych źródeł informacji, więc proszę nie przestawać w odnajdywaniu ciekawych materiałów, które potem bezczelnie kradniemy :lol: .
W grudniu może być posucha, ale dajcie znać, to się ustawi coś.
Ewentualnie stworzy się artykuł na ASZ np. "Mistrz świata w jedzeniu pierogów z Targówka nienawidzi GeekFactora, sprawdź czemu?" lub "Jak skutecznie obniżać oceny gier o 4 oczka, Gambit już wie!"
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

tomp pisze: 21 lis 2022, 08:41 "Jak skutecznie obniżać oceny gier o 4 oczka, Gambit już wie!"
Cudne :D
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: menelobej »

tomp pisze: 21 lis 2022, 08:41
VivoBrezo pisze: 21 lis 2022, 07:39
Spoiler:
Dajecie nam sporo energii i jesteście jednym z ważniejszych źródeł informacji, więc proszę nie przestawać w odnajdywaniu ciekawych materiałów, które potem bezczelnie kradniemy :lol: .
W grudniu może być posucha, ale dajcie znać, to się ustawi coś.
Ewentualnie stworzy się artykuł na ASZ np. "Mistrz świata w jedzeniu pierogów z Targówka nienawidzi GeekFactora, sprawdź czemu?" lub "Jak skutecznie obniżać oceny gier o 4 oczka, Gambit już wie!"
A jak Gambit da jeszcze jedno 4/10 to trafi na pasek jako "Łamiąca wiadomość" np. "Planszowy świat w szoku! Czy nie ma już dobrych gier?"
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

menelobej pisze: 21 lis 2022, 10:42
Spoiler:
A jak Gambit da jeszcze jedno 4/10 to trafi na pasek jako "Łamiąca wiadomość" np. "Planszowy świat w szoku! Czy nie ma już dobrych gier?"
Pokazał grę Niemcom. Nie żyje!
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dawciu »

A tak z innej beczki - staram się zlokalizować moment kiedy dla wielu youtubowych twórców (nie tylko planszówkowych) standardem stało się wrzucanie miniaturek z facjatą mającą wyrażać ogromne niedowierzanie, szok, zdziwienie - rozdziawione usta, wytrzeszcz oczu jakby się było świadkiem niewyobrażalnej zbrodni. I w sumie najważniejsza sprawa: Po co, w jakim celu? Ani to zachęca, ani nie odwzorowuje treści materiału, ani to estetyczne, mnie tak troszeczke troszeczke w prawia w zażenowanie. Jakby rozumiem że miniaturka też ma w pewien sposób zachęcić do kliknięcia w materiał i rozumiem że ktoś chce korzystać z takich zabiegów, ale dopiero co jutuberzy przestali wrzucać te żółte strzałki które były na każdej miniaturze. I widzę to po kanałach popularno-naukowych, kinematograficznych, commentary, gamingowych, modowych, kulinarnych itd itp. Czy tylko mnie sie to niepodoba czy wydziwiam?
#niepopularnaopinia #nieznamsie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

dawciu pisze: 21 lis 2022, 15:50 A tak z innej beczki - staram się zlokalizować moment kiedy dla wielu youtubowych twórców (nie tylko planszówkowych) standardem stało się wrzucanie miniaturek z facjatą mającą wyrażać ogromne niedowierzanie, szok, zdziwienie - rozdziawione usta, wytrzeszcz oczu jakby się było świadkiem niewyobrażalnej zbrodni. I w sumie najważniejsza sprawa: Po co, w jakim celu? Ani to zachęca, ani nie odwzorowuje treści materiału, ani to estetyczne, mnie tak troszeczke troszeczke w prawia w zażenowanie. Jakby rozumiem że miniaturka też ma w pewien sposób zachęcić do kliknięcia w materiał i rozumiem że ktoś chce korzystać z takich zabiegów, ale dopiero co jutuberzy przestali wrzucać te żółte strzałki które były na każdej miniaturze. I widzę to po kanałach popularno-naukowych, kinematograficznych, commentary, gamingowych, modowych, kulinarnych itd itp. Czy tylko mnie sie to niepodoba czy wydziwiam?
#niepopularnaopinia #nieznamsie

#niejestessam

Też mnie to fascynuje. Do tego zestawu dorzucam miny pt. by było śmiesznie. Nie jest.
Źle się takie zbiorowisko przegląda bo zamiast w oczy się rzucać szukana okładka to widzę set collection szoków i wytrzeszczów.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Już tu się przewijała dyskusja na ten temat:

viewtopic.php?f=64&t=31496&start=500#p807535
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Tez juz to tutaj zglebialem z uzyciem eufemizmow typu sprzedaz swojej papy, ale moglo pojsc do kasacji.

Generalnie budowanie marki i wizerunku. Sa rownie wazni co produkt o ktorym mowia, prawda? :P

A poniewaz jest to globalny trend, to pewnie byl jakis eksperyment na malpach, ze lepiej reaguja na twarz niz mlotek. Teraz eksperyment jest kontynuowany na yt na wiekszej populacji czlekoksztaltnych.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ghs
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2020, 17:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ghs »

Jakieś tam badania pokazały, że morda prowadzącego wyrażająca jakieś emocje powoduje, że ludzie częściej klikają. No więc niektórzy zacisnęli zęby i walczą o suby.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Jak morda jest brzydka, to też działa?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Curiosity pisze: 21 lis 2022, 20:43 Jak morda jest brzydka, to też działa?
Zebys nie stracil pagonow moderatora za takie prowokacje ;)
dawciu pisze: 21 lis 2022, 15:50 dopiero co jutuberzy przestali wrzucać te żółte strzałki które były na każdej miniaturze
Moze ktos z tajemnego kregu "kątęt kreatorów" zdradzi, czy sa jakies globalne warsztaty lub lista mailingowa, gdzie ucza tych wszystkich "uzytecznych" socjotechnik? Moze sam yt ma jakis kurs "yt for beginners" only $9.95?
Wersja żartu hard:
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: aduko »

ghs pisze: 21 lis 2022, 20:34 Jakieś tam badania pokazały, że morda prowadzącego wyrażająca jakieś emocje powoduje, że ludzie częściej klikają. No więc niektórzy zacisnęli zęby i walczą o suby.
Obecnie najpopularniejszy youtuber globalnie MrBeast wydaje 10 000$ na zaprojektowanie miniaturki do filmu. Tylko jak jego kanały zarabiają po 40k$ dziennie, to może sobie pozwolić :lol:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

psia.kostka pisze: 21 lis 2022, 21:13 Moze ktos z tajemnego kregu "kątęt kreatorów" zdradzi, czy sa jakies globalne warsztaty lub lista mailingowa, gdzie ucza tych wszystkich "uzytecznych" socjotechnik? Moze sam yt ma jakis kurs "yt for beginners" only $9.95?
Generalnie w wielu miejscach gdzie mówi się o przyciąganiu wzroku na stronie głównej YT, czy na liście polecanych, jest mowa o specyficznym projektowaniu miniaturek. Pewne rzeczy przyciągają uwagę, inne nużą. Moje miniaturki to epoka kamienia łupanego, ale i tak są ładniejsze niż moja facjata, więc ich nie zmieniam. Poza tym jestem leniwy i mam inne priorytety, więc wolę poświęcić czas na granie, lub spędzanie czasu z rodziną, niż na kombinowanie jaką minę zrobić do miniaturki i jaki chwytliwy slogan na nią wymyśleć "Tego nikt się nie spodziewał!!!".
ODPOWIEDZ