Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Gambit »

misiencjusz pisze: 30 wrz 2022, 16:07 Pytanko do tych co grali już w angielską wersję. Jak wygląda tutaj temat legacy? Jest opcja rozegrania gry po raz drugi? Chodzi mi głównie pod kątem ewentualnego kupienia używanej wersji czy jednak jedyna opcja to nowa gra? Dzięki
To nie jest klasyczne legacy, gdzie bezpowrotnie zmieniasz grę (naklejki, napisy, darcie kart). To takie pośrednie, gdzie w oparciu oo poprzednią rozgrywkę, w przyszłej mogą pojawić się kilka innych kart w talii, czy postacie rozpoczną z innym "ustawieniem lojalności", a także będzie inny warunek wygranej. Można raczej spokojnie brać używkę. Trudno jedynie będzie rozegrać pierwszą grą dokładnie pod dyktando instrukcji, gdzie jest rozpisane co jaki gracz robi, karty są w taliach ułożone w konkretnej kolejności i takie tam.
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 103 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: piwko »

Gambit pisze: 30 wrz 2022, 16:17
misiencjusz pisze: 30 wrz 2022, 16:07 Pytanko do tych co grali już w angielską wersję. Jak wygląda tutaj temat legacy? Jest opcja rozegrania gry po raz drugi? Chodzi mi głównie pod kątem ewentualnego kupienia używanej wersji czy jednak jedyna opcja to nowa gra? Dzięki
To nie jest klasyczne legacy, gdzie bezpowrotnie zmieniasz grę (naklejki, napisy, darcie kart). To takie pośrednie, gdzie w oparciu oo poprzednią rozgrywkę, w przyszłej mogą pojawić się kilka innych kart w talii, czy postacie rozpoczną z innym "ustawieniem lojalności", a także będzie inny warunek wygranej. Można raczej spokojnie brać używkę. Trudno jedynie będzie rozegrać pierwszą grą dokładnie pod dyktando instrukcji, gdzie jest rozpisane co jaki gracz robi, karty są w taliach ułożone w konkretnej kolejności i takie tam.
Wydaje mi się, że jest lista jak zresetować karty do ustawienia początkowego, więc bez problemu.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Gambit »

piwko pisze: 30 wrz 2022, 16:34
Gambit pisze: 30 wrz 2022, 16:17
misiencjusz pisze: 30 wrz 2022, 16:07 Pytanko do tych co grali już w angielską wersję. Jak wygląda tutaj temat legacy? Jest opcja rozegrania gry po raz drugi? Chodzi mi głównie pod kątem ewentualnego kupienia używanej wersji czy jednak jedyna opcja to nowa gra? Dzięki
To nie jest klasyczne legacy, gdzie bezpowrotnie zmieniasz grę (naklejki, napisy, darcie kart). To takie pośrednie, gdzie w oparciu oo poprzednią rozgrywkę, w przyszłej mogą pojawić się kilka innych kart w talii, czy postacie rozpoczną z innym "ustawieniem lojalności", a także będzie inny warunek wygranej. Można raczej spokojnie brać używkę. Trudno jedynie będzie rozegrać pierwszą grą dokładnie pod dyktando instrukcji, gdzie jest rozpisane co jaki gracz robi, karty są w taliach ułożone w konkretnej kolejności i takie tam.
Wydaje mi się, że jest lista jak zresetować karty do ustawienia początkowego, więc bez problemu.
Jeśli jest, to ją przegapiłem :)
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 103 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: piwko »

Nie jestem w domu, ale jeśli się pomyliłem i nie ma w instrukcji to jest w poniższym pliku: https://boardgamegeek.com/filepage/2194 ... card-order
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Weszła instrukcja na stronie Portalu - https://sklep.portalgames.pl/oath-kroni ... -i-banicji
...ale to księga praw, która zachęca do czytania jak rozporządzenia rady ministrów.

Czy podoba Wam się tłumaczenie? Dla mnie zagadką jest dlaczego nazwali Hinterlands "Interior". Dla mnie bardziej pasowałoby Rubieża, coś w tym stylu. Interior sprawia wrażenie jakby to było w środku, w centrum a tą rolę spełnia Kolebka (Cradle).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11006
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3373 times
Been thanked: 3256 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

interior «terytorium położone daleko od wybrzeża morskiego i od ośrodków przemysłowych»
Definition of hinterland
1: a region lying inland from a coast
2a: a region remote from urban areas
b: a region lying beyond major metropolitan or cultural centers
moze ma to jakis sens
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Jaaakiś sens jest, ale brzmi naciąganie. No trudno, i tak kupię.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Leviathan »

Yar-Chan pisze: 02 paź 2022, 13:43 Jaaakiś sens jest, ale brzmi naciąganie. No trudno, i tak kupię.
Na własną odpowiedzialność :wink:
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: misiencjusz »

Leviathan pisze: 02 paź 2022, 14:06
Yar-Chan pisze: 02 paź 2022, 13:43 Jaaakiś sens jest, ale brzmi naciąganie. No trudno, i tak kupię.
Na własną odpowiedzialność :wink:
Brzmi jak parafraza "meh na dziesięć"
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
drzewko
Posty: 294
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 300 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: drzewko »

Jako, że premiera portalowa bardzo blisko to może ja dorzucę parę groszy o Oath, tym bardziej, że trochę gier na koncie mam - niestety każda z tych gier była grą "po resecie do ustawień fabrycznych" - jakoś tak wyszło, że wszystkie gry były w dość dużym odstępie czasu i zawsze taka decyzja zapadała.
Nie owijając w bawełnę, ja Oath bardzo lubie, uważam, że jest znacznie lepszy od Roota, przede wszystkim przez swoją trochę sandboxową konstrukcję. Nie lubię w Roocie tych 'zaprogramowanych frakcji', wolę wolność akcji i wyboru panującą w Oath gdzie tak naprawdę sami tworzymy nasze asymetryczne zdolności dodając własnych doradców. Poza tym czuje tu mocny vibe gier spod szyldu Pax które uwielbiam.
Zasady są w spójne i logiczne (co nie znaczy że proste), z jednym wyjątkiem: wojny domowe i interakcje między więcej niż jednym 'citizenem' a kanclerzem. Jest tam dużo edge caseów i rzeczy które trzeba ogarnąc - na szczęście więcej niż jeden citizen nie zdarza się super często (no chyba, że w dalszej części kampanii).
Pewnie dużo osób które mają grę narzekają na niesprawiedliwą walkę (pozdro Gambit - oglądałem recenzje), aczkolwiek będąc świadkiem tego co się teraz dzieje za wschodnią granicą, oraz wieloma glosami ekspertów mówiących, że atakujący powinien mieć przewagę 3:1 żeby myśleć o podbijaniu pozwala patrzeć trochę inaczej na walkę w Oath. Tym bardziej, że liczby mówią same za siebie: https://observablehq.com/@visnup/oath-dice
Kolejną często pojawiającą się wadą jest fakt, że kanclerz będąc 'Oathkeeperem" od bodajże 5 rundy rzuca kością na zakończenie gry. Dla mnie ten zarzut zawsze był trochę z czapy, bo to od graczy zależy czy kanclerz tego Oathkeepera bedzie trzymał. A wbrew pozorom nie jest trudne mu to zabrać. Sama gra natomiast wymusza, żeby wygnańcy nie koncentrowali sie tylko na zrobieniu wlasnej wizji tylko jednak temu kanclerzowi przeszkadzali.
W trakcie gier które odbylem, kilkukrotnie widzialem jak niektórzy potrafili sobie super silniczki i kombosy tworzyć np na zdobywanie favora czy sekretów i działało to bardzo fajnie. Zdarzały się też dramatyczne zwroty akcji, gdy wygnaniec dzieki karcie advisora stawał się nagle citizenem i z totalnie przegranej pozycji nagle zostawał faworytem do wygranej.

Żeby nie było, rzeczy do których moge sie przyczepić to:
- downtime - tak jest i to całkiem duży, każdy wykonuje te kilka akcji i zanim gra wroci do nas to chwile trwa
- kingmaking - tak w tej grze istnieje, nawet mialem sytuacje, że po prostu w ostatniej rundzie to kanclerz decydował który z dwóch wygnańców wygra. Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie, ale pewnie niektórym będzie.
- wspomniane wcześniej zasady przy wojnie domowej citizenów

Podsumowując, ja Oath gorąco polecam - bawię sie swietnie przy tej grze i nigdy nie odmówie partii :)
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Zastanawiałem się ostatnio jak nauczyć innych grać w Oath. Przyszło mi do głowy żeby w pierwszej rozgrywce zignorować część zasad - np. zdolności specjalne Landów lub Berło i możliwość mianowania więcej niż jednego Obywatela (w sensie żeby ładnie pokazać na czym polega bycie Obywatelem ale na razie bez wszystkich-wszystkich zasad z tym związanych). Można by nawet ograniczyć grę sztywno do 5 rund, bez rzucania kostką.
Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11006
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3373 times
Been thanked: 3256 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

Yar-Chan pisze: 06 paź 2022, 21:21 Zastanawiałem się ostatnio jak nauczyć innych grać w Oath. Przyszło mi do głowy żeby w pierwszej rozgrywce zignorować część zasad - np. zdolności specjalne Landów lub Berło i możliwość mianowania więcej niż jednego Obywatela (w sensie żeby ładnie pokazać na czym polega bycie Obywatelem ale na razie bez wszystkich-wszystkich zasad z tym związanych). Można by nawet ograniczyć grę sztywno do 5 rund, bez rzucania kostką.
Co o tym sądzicie?
Wystarczy zagrac ze scenariuszem sluzacym do nauki graczy
Serio - lepszego wprowadzenia nie znajdziesz, u nas nikt nie czytal instrukcji i uczyismy sie w locie - wyszlo bardzo naturalnie
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: ravenone »

Przeskakuje człowiek po tematach gier i nagle takie zdziwko - taką kobyłę z KS-a ktoś wydaje po polsku?!
Dopiero po dłuższej chwili zaskoczyłem, że pomyliłem Oath z Oathsworn :shock:
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Premiera podobnież w drugiej połowie listopada - za https://youtu.be/jAzln0Pk_UM?t=1640

EDIT: 24 listopada
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Portal Games »

Potwierdzamy, 24 listopada do waszych ulubionych sklepów z planszówkami i do naszego sklepu online trafia Oath! Tymczasem my dzisiaj dzielimy się naprawdę dużą galerią zdjęć, którą znajdziecie na naszym fanpage'u i na stronie www: https://portalgames.pl/pl/oath-galeria-zdjec-gry/
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kokosowy14 »

Mam grę z przedsprzedaży Portalu i już na pierwszej stronie instrukcji są błędy... Nie wiem jak to jest, że w każdej prawie grze od Portalu są błędy w instrukcji. Czytam te instrukcje dopiero pierwszy raz i już wyłapałem kilka błędów więc pytanie ile razy czytały te instrukcje osoby sprawdzające? Na niektóre błędy można przymknąć oko ale błędy przy rozkładaniu gry gdzie jest to istotne by rozłożyć w określony sposób są niedopuszczalne... Poniżej co wyłapałem raptem po kilku minutach czytania:

2 strona, "6 pionków (...) Wasze pionki (postaci, którymi gracie), będą podróżować od Obszaru do Obszaru, by werbować Chorągwie, handlować za żetony Przychylność i Sekretów oraz walczyć z przeciwnikami." - autor tłumaczenia chyba początkowo chciał napisać handlować za przychylność i sekrety ale ostatecznie miało być za żetony przychylności i sekretów ale widać nikt tego nie sprawdził.
6 strona, 2. "Pozostałe 5 kart OBSZARÓW umieśćcie zakryte na polach oznaczonych na ilustracji od d do e (a to Porośnięte Wybrzeże, c to Nieużytki, a d to Słone Równiny). - mam rozłożyć od d do e a na ilustracji jest od a do e natomiast w nawiasie jest a, c, d. To co w końcu mam rozłożyć i co jest co?

Odechciało mi się dalej czytać instrukcje bo nie wiem czy będzie więcej takich baboli i czy nie lepiej przeczytać angielską instrukcje ale nie po to kupiłem polską grę by czytać angielską instrukcje. :|
ryeong
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2021, 16:46

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: ryeong »

Siema, mam pytanie dla tych co otrzymali Oath w przedsprzedaży. Czy posiadacie napis Oath w prawym dolnym rogu na macie (na czerwonym tle)? Zgodnie z instrukcja powinien być, ale w mojej wersji nie ma.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kokosowy14 »

ryeong pisze: 19 lis 2022, 19:49 Siema, mam pytanie dla tych co otrzymali Oath w przedsprzedaży. Czy posiadacie napis Oath w prawym dolnym rogu na macie (na czerwonym tle)? Zgodnie z instrukcja powinien być, ale w mojej wersji nie ma.
Tez nie mam napisu czyli kolejny błąd :(
ryeong
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2021, 16:46

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: ryeong »

kokosowy14 pisze: 19 lis 2022, 20:21
ryeong pisze: 19 lis 2022, 19:49 Siema, mam pytanie dla tych co otrzymali Oath w przedsprzedaży. Czy posiadacie napis Oath w prawym dolnym rogu na macie (na czerwonym tle)? Zgodnie z instrukcja powinien być, ale w mojej wersji nie ma.
Tez nie mam napisu czyli kolejny błąd :(
To kiepsko ;( przeglądałem zdjęcia gry na FB portalu i są tak sprytnie wykonane, że nie widać czy jest napis czy nie. Czyżby już wtedy wiedzieli ;)
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

ryeong pisze: 19 lis 2022, 21:29
kokosowy14 pisze: 19 lis 2022, 20:21
ryeong pisze: 19 lis 2022, 19:49 Siema, mam pytanie dla tych co otrzymali Oath w przedsprzedaży. Czy posiadacie napis Oath w prawym dolnym rogu na macie (na czerwonym tle)? Zgodnie z instrukcja powinien być, ale w mojej wersji nie ma.
Tez nie mam napisu czyli kolejny błąd :(
To kiepsko ;( przeglądałem zdjęcia gry na FB portalu i są tak sprytnie wykonane, że nie widać czy jest napis czy nie. Czyżby już wtedy wiedzieli ;)
Hahaha, doskonałe :D Przejrzałem te zdjęcia i faktycznie, mata się przypadkiem zawija tak, że tego nie widać.
Dla pewności, mówimy o logu gry "Oath" w prawym dolnym rogu, który i tak nie ma żadnego znaczenia dla rozgrywki?
Jeśli o tym mowa to fakt, że chochlik ukradł logo, jest bez znaczenia. Ale to jak bardzo starali się to ukryć na sesji zdjęciowej jest prześmieszne :)

Mega kibicuję Oath, uwielbiam tę grę i mam nadzieję, że reszta tekstu w grze i instrukcji nie będzie budzić niepewności.
W angielskiej instrukcji, 6 strona, 2. "od a do e". Ciekawe czy ten sam błąd jest na karcie w pakietu A (wierzchnia karta w talii obszarów (duże karty))?
drzewko
Posty: 294
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 300 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: drzewko »

przynajmniej konsystentnie calej karty nie przetlumaczyli.

Ale fakt, poziom eleven, a teraz i Oatha jest bardzo stabilny… i bardzo niski…
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Dzięki za wychwycenie nieścisłości - już weryfikujemy to na egzemplarzach, które posiadamy u siebie.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Portal Games »

Tymczasem podrzucamy Wam Dziennik Projektanta Oath, który w pełnej wersji znajdziecie na naszej stronie www.
Za zdjęcia odpowiada niezawodny Zaku Board Games

"Cześć wszystkim. Pracowałem nad Oath z doskoku jeszcze w czasie projektowania Roota. Podobnie jak w przypadku tego drugiego, początki Oath są skomplikowane i sięgają kilka lat wstecz. Na różnych tematycznych i mechanicznych aspektach tej gry będę skupiał się w innych wpisach. Dziś chciałbym opowiedzieć trochę o początkach i założeniach projektu, a także czego możecie się po nim spodziewać.

Początki Oath

Jako inspiracji do tworzenia gier zazwyczaj używam konkretnych historycznych lub geopolitycznych zagadnień, które uważam za ciekawe i niereprezentowane w naszej branży. Oath jest pod tym względem nieco inny. Nie opowiada o żadnym konkretnym okresie historycznym. Zamiast tego, pomysł na stworzenie tej gry zrodził się ze swego rodzaju frustracji. Dotychczas niespecjalnie podobał mi się sposób, w jaki gry planszowe opowiadały rozległe, złożone historie. Kluczowym problemem zawsze było przytłoczenie graczy.

Jeśli chcesz opowiedzieć w swojej grze wielowątkową historię, zazwyczaj musisz dorzucić do tego gigantyczną ilość zasad i wydłużyć czas spędzony przy stole, lub polegać na mechanizmach, które wezmą na siebie część ciężaru. Jednym z takich mechanizmów może być talia wydarzeń. Możesz też napisać gotowy, rozgałęziający się w konkretne kierunki scenariusz z różnym zestawem zasad dodawanych do każdej rozgrywki (jak w grze z motywem legacy). Ja sam nie cierpię takich sztuczek. Nie są one złe same w sobie, ale nie wpisują się w mój sposób projektowania gier.

Według mnie najlepsze gry narracyjne to te, które oferują ciekawy motyw i zapewniają graczom narzędzia potrzebne do stworzenia wspaniałych, żywych historii. Niestety problemem takich gier jest to, że są po prostu wyczerpujące. Uwielbiam Pamir, ale zwykle już po czterech grach potrzebuję mocnego drinka. Dlatego też nie udało mi się dotychczas pochylić nad tworzeniem epickich narracji w moich projektach."

Ciąg dalszy tutaj: https://portalgames.pl/pl/oath-dziennik-projektanta/

Obrazek
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Lambrso »

Czy da się w miarę miło i rozsądnie zagrać w grę na dwóch (2) graczy?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 224
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Lambrso pisze: 21 lis 2022, 14:48 Czy da się w miarę miło i rozsądnie zagrać w grę na dwóch (2) graczy?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Na tak postawione pytanie odpowiedź brzmi: oczywiście!

Ale domyślając się o co pytasz naprawdę, odpowiem następująco: 79% głosujących na BGG odradza granie w dwie osoby. 20% poleca takie granie, a 1% twierdzi, że to najlepsze ustawienie. Oddanych głosów było 114.
ODPOWIEDZ