Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: ponika »

Wajar pisze: 17 lip 2022, 20:58 Cześć!

Gramy z prywatną Czarownicą w Sagana i jesteśmy zauroczeni grą. Zauważyłem, że niedawno skończył się kickstarter na kup dodatkowych elementów, kart z erraty i innych rzeczy, które umożliwiał Kickstrater. Czy orientujecie się czy jest/będzie jeszcze możliwość w jakimś łatę pledge'u albo innej formie domówić brakujące elementy?
Ponoć niedługo otworzą Late Pledge, na razie nie ma żadnych terminów (info od organizatora KSa)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: TOMEQ »

Hej
Mam takie pytanie:
Jak bardzo jest ta gra zależna językowo? W skali na 10.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Tapczanodan
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2020, 12:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Tapczanodan »

TOMEQ pisze: 30 sie 2022, 18:32 Hej
Mam takie pytanie:
Jak bardzo jest ta gra zależna językowo? W skali na 10.
Trudno ocenić, 6-7/10. Nie ma tu jakichś fabularnych wywodów, które są trudne nawet jak się w miarę sprawnie posługuje językiem. Ale spora część gry związana jest z tekstem na kartach - są to raczej proste zdania przetykane ikonografią ale zrozumienie ich jest kluczowe. W podstawowym wariancie to tak naprawdę po 25 unikalnych kart na gracza plus umiejętności villigersow ale te są zawsze takie same. Z dodatkami dochodzi więcej kart i więcej tekstu do ogarnięcia :)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Grzdyll »

Niestety przegapiłem całą kampanię, a gra wydaje się bardzo interesująca. Na BGG polskie tłumaczenie instrukcji już jest, a gdyby ktoś miał wersję Print and Play z KS i chciał się podzielić to w sumie chętnie bym spróbował ją przerobić na wersję PL do samodzielnego wypróbowania póki nie ma szybkich widoków na oficjalne polskie wydanie.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: karmazynowy »

Grzdyll pisze: 30 sie 2022, 20:04 Niestety przegapiłem całą kampanię, a gra wydaje się bardzo interesująca. Na BGG polskie tłumaczenie instrukcji już jest, a gdyby ktoś miał wersję Print and Play z KS i chciał się podzielić to w sumie chętnie bym spróbował ją przerobić na wersję PL do samodzielnego wypróbowania póki nie ma szybkich widoków na oficjalne polskie wydanie.
Na FB chodziły ploty, że któryś rodzimy wydawca czai się na Pagana także chyba jest szansa.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: japanczyk »

Geekfactor powiedział że będzie pl wersja
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: mat_eyo »

W weekend udało się zagrać drugą partię. Wynik był bardzo bliski. Ostatecznie wygrała wiedźma (kolega grał pierwszy raz w ogóle), ale przy okazji udało się "obalić" jedną z opinii powtarzanych często na bgg. W zasadzie to nawet dwie, bo sama wygrana wiedźmy jest według wielu niemożliwa. Grając łowcą byłem bardzo blisko wygranej, dowody leciały na moje konto jak szalone, miałem 5 mieszkańców oczyszczonych z zarzutów i w zasadzie byłem pewien, kto jest prawdziwą wiedźmą. Musiałem tylko przygotować sobie finishera, czyli 3 wskazówki na moim podejrzanym i co najmniej po jednej na pozostałych. Było to o tyle problematyczne, że na stole od dłuższego czasu leżał enchantment, który pozwalał wiedźmie na użycie mojego pierwszego pionka w każdej rundzie do odwiedzenia jednego z mieszkańców. Najczęściej był to koleś, który pozwala zagrać dwie karty ze zwiększonym kosztem. Był to drugi egzemplarz tej karty zagrany przez wiedźmę, pierwszy postanowiłem zdjąć. Na drugi było mi szkoda kolejnych dwóch akcji (pierwsza to "spalony" przez wiedźmę pionek, druga to samo zdjęcie enchantmentu) i tak leżał na stole. Długi czas grałem wokół tego, w kluczowym momencie zabrakło mi 3 akcji, żeby dorzucić brakujące wskazówki na podejrzanego i w następnej rundzie zdjąć z niego pionek wiedźmy i zabić. Okazało się, że enchantmenty, które sporo osób na bgg opisuje jako absolutnie nieopłacalne dla wiedźmy, potrafią wygrać jej grę ;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Wosho »

które sporo osób na bgg opisuje jako absolutnie nieopłacalne dla wiedźmy, potrafią wygrać jej grę ;)
Oczywista oczywistosc, niektore sa kiepskie ale sporo bardzo mocnych i mowiacych praktycznie lowca w nastepnej turze ma akcje mniej bo musi go popsuc. A jesli zagramy go wtedy kiedy nie ma zasobow to jest duzy smuteczek..
NIe od dzis wiadomo ze wiesniak (zapomnialem nazwy) ktory pozwala zrobic dwie akcje ale drozej jest najlepszym przyjacielem łowcy i ten czesto go odwiedza w pierwszej akcji ;)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan Fate of Roanoke

Post autor: TOMEQ »

hej
Czy ma ktoś dostęp do wersji PnP z pierwszego KSa?
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Pagan Fate of Roanoke

Post autor: kolosm »

Bdb pytanie. Chętnie pomogę przy konwersji pdf na pl!
burstame
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2022, 18:47

Re: Pagan Fate of Roanoke

Post autor: burstame »

Słyszałem, że w przyszłym roku ma być edycja pl. Panda gościnnie u Gambita był i mówił.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: TOMEQ »

No ale to za... rok...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Pagan Fate of Roanoke

Post autor: Bart Henry »

burstame pisze: 16 wrz 2022, 14:16 Słyszałem, że w przyszłym roku ma być edycja pl. Panda gościnnie u Gambita był i mówił.
To już druga wersja, bo wcześniej chyba ktoś o Kaczmarze pisał. Gdyby ktoś wrzucił link do filmu z timestampem, to odwdzięczę się podziękowaniem. ;)
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 35 times
Been thanked: 13 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: floyd »

Panda u Kaczmara, gdzie gościli Gambita, a sam filmik u Piotrka na kanale Granie w chmurach. Także zawiła sytuacja :lol:
Konkretnie tutaj 12:56 mniej więcej.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: kolosm »

Ok zagrałem pierwsze 2 gry w Pagana, raz na tabletopii i dziś na żywo. Obie potwierdzają świetne opinie o tej grze. Poczułem tu niezłe odświeżenie tematu karcianek. Gra bardzo łatwa do nauczenia, bez specjalnych okienek faz itp. Czysta frajda, siadasz, robisz 3 akcje i już przeciwnik działa. Leci to szybko i naturalnie, praktycznie bez przestojów. Z biegiem czasu kombosy zaczynają coraz efektywniej działać, czuć jak gra wchodzi na coraz wyższy poziom, gdzie zaczyna się miłe główkowanie! Sam FUN płynący z rozgrywki jest kapitalny, wieczny uśmiech, domniemanie, oszukiwanie, zwodzenie, blokowanie akcji - ależ tu jest sporo małych a jakże ciekawych mechanizmów. Do tego ubrane w odpowiedni klimat! Absolutnie polecam, a to dopiero 2 partyjki w podstawkę:) Obie partie ledwo wygrałem będąc łowcą, zapewne next będzie próba wiedźmą, gdyż mam wstępne wrażenie że jest ciut trudniej nią wygrać...
caro
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:48
Has thanked: 29 times
Been thanked: 12 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: caro »

Coś wiadomo odnośnie polskiej wersji poza powyższym cytatem z Pandy? Ktoś potwierdził, że to wyda w przyszłym roku?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: karmazynowy »

caro pisze: 02 lis 2022, 12:15 Coś wiadomo odnośnie polskiej wersji poza powyższym cytatem z Pandy? Ktoś potwierdził, że to wyda w przyszłym roku?
Cisza.

Ostatnio dużo było takich ślepaków: Projekt Gaja, Trickerion - były słuchy ale od wielu miesięcy cisza.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: TOMEQ »

Fajnie, fajnie...
No a co z Pagan?
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Lambrso »

Przyłączam się do zapytania o polską wersją językową.
Według producenta, wersja angielska ma się pojawić się w sklepach w pierwszym kwartale 2023.
Jeżeli wersja polska jest planowana, to czy na rok 2023 czy raczej dopiero na 2024?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: radekmajeski »

Lambrso pisze: 22 lis 2022, 12:57 Przyłączam się do zapytania o polską wersją językową.
Według producenta, wersja angielska ma się pojawić się w sklepach w pierwszym kwartale 2023.
Jeżeli wersja polska jest planowana, to czy na rok 2023 czy raczej dopiero na 2024?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
druga polowa 2024
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Wosho »

To żart?
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: minimati »

Lambrso pisze: 22 lis 2022, 12:57 Przyłączam się do zapytania o polską wersją językową.
Według producenta, wersja angielska ma się pojawić się w sklepach w pierwszym kwartale 2023.
Jeżeli wersja polska jest planowana, to czy na rok 2023 czy raczej dopiero na 2024?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Nie było żadnej oficjalnej zapowiedzi polskiej wersji językowej Pagana, w związku z czym podawanie jakichkolwiek dat to wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: DarkSide »

Pytanie do tych którzy grali analogowo: czy mata do tej gry robi różnicę, czy to jednak bajer na pograniczu skoku na kasę?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: mat_eyo »

Tekturowe planszetki są jak najbardziej wystarczające. Na poziomie użyteczności są lepsze niż standardowe plansze w większości gier.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Pagan: Fate of Roanoke (Kasper Kjær Christiansen, Kåre Storgaard)

Post autor: Urkeith »

Jeżeli ktoś lubi takie bajery to jak najbardziej polecam matę. Dodaje klimatu, ale do samej gry nie jest potrzebna. Tekturowe planszetki są w 100% wystarczające, a po jakotakim ograniu nawet one nie będą potrzebne. "Terenowy Pagan" w naszym wydaniu mieści się do większego deck boxa.
ODPOWIEDZ