Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Paskuda
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2021, 10:38
Been thanked: 1 time

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Paskuda »

RUNner pisze: 25 paź 2022, 11:15 Kupiłem używkę i też mam różne odcienie rewersów kart labiryntu, ale posiadam koszulki, więc włożyłem papier kolorowy na plecy i jest git. Póki Galakta nie ogarnie reklamacji, spokojnie można grać. Na razie jeszcze nie grałem, bo po lekturze instrukcji nie wiedziałem jak to ugryźć, a przecież gra jest mechanicznie dość prosta. Jakoś mi ta instrukcja wyjątkowo nie siadła, bo nie mogłem jej zrozumieć. Dopiero po obejrzeniu filmu z rozgrywki zajarzyłem o co chodzi. Figurki sobie pomalowałem "roboczo", jednokolorowo bo szarymi źle by się grało. To chyba pierwsza gra, w której podważyłbym zasadność użycia figurek, zamiast tekturowych standów. Piszę to jako malarz, więc warto to podkreślić ;) Bardzo mi się podoba zawartość pudełka, które jest naprawdę malutkie, ale szczelnie wypełnione elementami gry.
Jeśli nie masz problemu ze zrozumieniem angielskiego to polecam aplikacje Dized, która prowadzi za rączkę podczas pierwszej rozgrywki.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: eveni »

RUNner pisze: 25 paź 2022, 11:15Figurki sobie pomalowałem "roboczo", jednokolorowo bo szarymi źle by się grało.
Podrzucisz fotkę? Moje zapodkładowane tuż po premierze, wciąż leżą i czekają na malowanie :roll:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: RUNner »

W poniższym temacie wstawiłem: viewtopic.php?f=61&t=57979&start=275
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes

Post autor: RUNner »

Po 3 partiach stwierdzam, że lekko nie jest. Za każdym razem graliśmy 2 postaciami i za każdym razem polegliśmy pokonując tylko jednego sługusa. Do walki z bossem było daleko. No nic, musimy się chyba bardziej postarać, bo chyba gramy zbyt nonszalancko ;) Gra fajna i mam nadzieję, że jednak do przejścia?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Seraphic_Seal »

Pamięta ktoś może ile gra kosztowała w przedsprzedaży pierwszego druku?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Reku_ »

Seraphic_Seal pisze: 14 lis 2022, 21:09 Pamięta ktoś może ile gra kosztowała w przedsprzedaży pierwszego druku?
w przedsprzedaży to nie wiem, ale zaraz po tym jak trefiła do klepów kupiłem za ok. 95 zł
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: seki »

Seraphic_Seal pisze: 14 lis 2022, 21:09 Pamięta ktoś może ile gra kosztowała w przedsprzedaży pierwszego druku?
W przedsprzedaży płaciłem 97. Możesz więc założyć, że 95-100 zł to był taki standard w dobrych sklepach.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Seraphic_Seal »

seki pisze: 14 lis 2022, 22:12
Seraphic_Seal pisze: 14 lis 2022, 21:09 Pamięta ktoś może ile gra kosztowała w przedsprzedaży pierwszego druku?
W przedsprzedaży płaciłem 97. Możesz więc założyć, że 95-100 zł to był taki standard w dobrych sklepach.
Pytam, bo przegapiłem pierwszy druk a na allegro pojawiła się jakaś przedsprzedaż dodruku. 138zł, ała
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 16 lis 2022, 09:28
seki pisze: 14 lis 2022, 22:12
Seraphic_Seal pisze: 14 lis 2022, 21:09 Pamięta ktoś może ile gra kosztowała w przedsprzedaży pierwszego druku?
W przedsprzedaży płaciłem 97. Możesz więc założyć, że 95-100 zł to był taki standard w dobrych sklepach.
Pytam, bo przegapiłem pierwszy druk a na allegro pojawiła się jakaś przedsprzedaż dodruku. 138zł, ała
Ja tylko czekam na oficjalną ze strony wydawnictwa zapowiedź daty dostępności dodruku i dodatków.
I mam nadzieję, że "nie zapomną" i równocześnie napiszą o obiecanych poprawionych kartach ;)
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Baltig »

Dodruk małych epickich podziemi + dodatek opowieści planowany na 14 grudnia.
Info sprzed 15 minut z oficjalnego Facebooka.
Cena gierki z dodatkiem to 180 zł (przedsprzedaż w sklepie Galakty)
Dodatkowo jest informacja o poprawionych kartach i o sposobach ich otrzymania.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

Baltig pisze: 17 lis 2022, 14:39 Dodatkowo jest informacja o poprawionych kartach i o sposobach ich otrzymania.
Dzięki! To już moje drugie doświadczenie z Galaktą i chyba ostatnie.
Maila o dosłanie poprawionych kart właśnie wysłałem.

Swoją drogą to już drugiego maila. Bo na pierwszego każdy dostał tę samą lakoniczną odpowiedź, że wrócą z informacjami. Ja nie śledzę ich strony i nie muszę. Za to uważam, że jak się z nimi już kontaktowałem, to nie muszę tego robić ponownie.

Przypomniał mi się kontakt z Galatką przy okazji pytania o grę Przygody Robin Hooda, po której to przestałem mieć ochotę kupić tę grę. Galakcie życzę powodzenia z takim podejściem do klientów.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: eveni »

miker pisze: 17 lis 2022, 17:42 Galakcie życzę powodzenia z takim podejściem do klientów.
Wow, jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz. Co jakiś czas podpytuję ich o różne tytuły (e-mail lub messenger) zawsze szybko mi odpisują. Zgubiłam jakiś czas temu kartę Sword & sorcery, napisałam do nich, bo myślałam że może powinno być mniej niż w instrukcji. Poprosili o zdjęcie wszystkich kart, które mam, namierzyli której mi brakuje i dosłali. Nie chcieli nawet zwrotu za list. Nie skreślaj ich, może mają gorący okres teraz.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: qreqorek »

eveni pisze: 17 lis 2022, 20:28
miker pisze: 17 lis 2022, 17:42 Galakcie życzę powodzenia z takim podejściem do klientów.
Wow, jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz. Co jakiś czas podpytuję ich o różne tytuły (e-mail lub messenger) zawsze szybko mi odpisują. Zgubiłam jakiś czas temu kartę Sword & sorcery, napisałam do nich, bo myślałam że może powinno być mniej niż w instrukcji. Poprosili o zdjęcie wszystkich kart, które mam, namierzyli której mi brakuje i dosłali. Nie chcieli nawet zwrotu za list. Nie skreślaj ich, może mają gorący okres teraz.
Galakta jest nienajlepsza w informowaniu, co planują, kiedy i czy w ogóle, ale support mają całkiem spoko. Potwierdzam dobre doświadczenia w kontakcie z nimi.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: litk »

Zauważyliście, że na screenach promocyjnych, tekst na kartach opowieści wjeżdża na grafikę, na karcie Złoty Feniks jest to najbardziej widoczne: http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/mal ... opowiesci/? Jeśli tak będą wyglądały karty w grze, to znowu będzie wesoło :D Tutaj można zobaczyć jak ta karta wygląda w oryginale: https://youtu.be/yMVIJDj9hWs?t=338
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 13:09 przez litk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: miker »

litk pisze: 18 lis 2022, 12:57 Zauważyliście, że na screenach promocyjnych, tekst na kartach opowieści wjeżdża na grafikę, na karcie Złoty Feniks jest to najbardziej widoczne? Jeśli tak będą wyglądały karty w grze, to znowu będzie wesoło :D
Moja gra leży otwarta i nie ruszona od czasu zorientowania się, że kolor rewersów kart jest różny. Nie śledziłem z niecierpliwością tego co Galakta publikuje, bo... chyba mi przechodzi miłość do Tiny Epic XXX.
Mam nadzieję, że karty jednak będą poprawnie wydrukowane tym razem (trochę mi to przypomina sytuację z mapą do Viticulture Toskania od Phalanx :D)

Co do Tiny Epic to mam Dinosaurs z mini dodatkiem, mam Pirates (obie anglojęzyczne) i Podziemia właśnie od Galakty.
Tak jak mogę w każdą z nich zagrać, tak wszystkie leżą na półce i zbierają kurz, bo mam dużo lepszych gier, których elementy lepiej leżą w dorosłych dłoniach niż dziecięcych.
Poczekam na karty i o ile przerbnę przez instrukcję, to zagram. Ale jak nie, to wszystkie trzy pójdą na OLX.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jiloo »

litk pisze: 18 lis 2022, 12:57 Zauważyliście, że na screenach promocyjnych, tekst na kartach opowieści wjeżdża na grafikę, na karcie Złoty Feniks jest to najbardziej widoczne? Jeśli tak będą wyglądały karty w grze, to znowu będzie wesoło :D Tutaj można zobaczyć jak ta karta wygląda w oryginale: https://youtu.be/yMVIJDj9hWs?t=338
Zanim zaczniesz siać ferment to sprawdź, jak wyglądają oryginalne karty.
Po pierwsze, śródtytuł wchodzący na grafikę nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę.
Po drugie, już na załączonym przez ciebie przykładzie widać, że w angielskiej edycji jest tak samo jak na zdjęciu poniżej.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: RUNner »

litk pisze: 18 lis 2022, 12:57 Zauważyliście, że na screenach promocyjnych, tekst na kartach opowieści wjeżdża na grafikę, na karcie Złoty Feniks jest to najbardziej widoczne: http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/mal ... opowiesci/? Jeśli tak będą wyglądały karty w grze, to znowu będzie wesoło :D
Czy ja wiem? Jeśli nie będzie to utrudniać rozgrywki, to chyba można machnąć ręką? Lubię dopracowane wydania, ale dla takich tanich gier mam więcej wyrozumiałości niż dla drogich kobył.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: tomp »

Wg mojej estetyki lepiej wyglądają ilustracje na kartach z filmiku niż materiałów promocyjnych Galakty.
O ile osoba grająca nie ma trudności dotyczących rozróżniania kontrastu/kolorów, to raczej nie powinno to wpływać na równe szanse w grze, tym bardziej, że to kooperacja - współgracz pomoże odczytać tekst. Przykład "złotego feniksa" wg mnie całkiem dobra rozróżnialność kontrastu, przy "pirotechniczny przekręt" lub "oczyszczenie wód" widać tylko fragment, ale potencjalnie może być problem.


PS. @Jiloo
Jest różnica. Przyjrzyj się. Zastanawiam się, czy teraz jest ok, bo oryginalny wydawca miał takie wymagania czy też chochlik drukarski. Oby wydrukowane karty w grze, nie były drukowane z plików użytych na potrzeby materiałów promocyjnych.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: EsperanzaDMV »

Ważna informacja dla osób, które kupiły Małe epickie podziemia w pierwszym druku i mają różne odcienie kart:
Realizacja reklamacji rozpocznie się 14 grudnia i są dwie możliwości otrzymania poprawionego zestawu:
✅ Przy zakupie dowolnej gry (np. dodatku do gry Małe Epickie Podziemia: Opowieści) w sklepie, w którym dokonany został zakup gry podstawowej Małe Epickie Podziemia – należy skontaktować się ze sklepem w celu ustalenia, aby do paczki dołączona została poprawiona talia.
✅ Bezpośrednio u Galakty – osoby, które w najbliższym czasie nie planują zakupu w sklepach, w których zakupili grę podstawową prosimy o kontakt pod adresem reklamacje@galakta.pl.
W mailu należy zawrzeć następujące informacje:
Tytuł wiadomości: Małe epickie podziemia - karty
Treść: Imię i nazwisko Dowód zakupu Adres do wysyłki (wysyłka Pocztą Polską) Telefon kontaktowy
Galakta prosi, aby w miarę możliwości skorzystać z pierwszego rozwiązania, ponieważ znacznie obniży to dodatkowe koszty związane z wysyłką kart.
Nie rozumiem tego, że powinienem zamówić dodatek w tym samym sklepie, o co tu chodzi, dlaczego tak? Wydrukowali tak mało tych talii, że nie mogą wysłać trochę więcej do sklepów, które dystrybuowały podstawkę? Rozumiem ich podejście, że to im oszczędzi na przesyłkach, ale wykonanie trochę... dziwne.

Ad. nachodzącego tekstu na grafiki - na tym filmie wyraźnie widać, że w angielskiej wersji wszystko jest pięknie dopasowane i nic nie wchodzi na grafiki. Jeśli polska wersja będzie tak wyglądać jak na grafice na stronie Galakty... O matulu, kto to zaakceptował... :roll:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Seraphic_Seal »

Ma ktoś może dostępną instrukcję do dodatku? Chciałem sobie sprawdzić co tam nowego będzie, ale w internecie nawet angielskiej nie mogę znaleźć.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

https://www.gamelyngames.com/product/ti ... expansion/
W skrócie -
Nowi bohaterowie ( 8), Nowe artefakty (12), nowe komnaty ( 5), nowi Bossowie, miniony i gobliny ( po 2)
I Nowy tryb ( Tytułowe stories czyli questy poboczne ) pozwala na zagranie 3 poziomowych podziemi.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jdn »

Ja oceniam że dodatkowe +35%zawartości. Drugi dodatek perły oceniam na +15%. W sumie jak masz oba to daje Ci z 50%więcej gry. Gdybym wiedział to na poczatku to od razu brałbym wersję KS a nie lepił potem takie zestaw jak mam teraz. Najbardziej widać to jak grasz trochę ciągle trafiasz te same potwory, co nudzi. U mnie zawsze się przewinie ta talia. Z dodatkami jest ich więcej i czujesz to ma plus.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: karawanken »

Miałem już nic w tym roku nie kupować ale w sumie spóźniłem się na pierwszy druk (co ostatecznie chyba dobrze wyszło bo i tak bym czekał na poprawione karty) więc kupiłem podstawkę i od razu dodatek. Będzie grane zamiast Karaka :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: Jacek_PL »

Właśnie odebrałem dodatek oraz pakiet naprawczy i ... podejrzewam, że tak było prościej ale się nie spodziewał że przedrukują wszystkie karty z podstawki (chodzi oczywiście o te małe kwadratowe). Żeby co poniektórych zdenerwować :D to napisze, że rewersy nadal nie są idealne, ale tym razem nie da się określić co to za karta, bo mniej więcej połowa kart jest jaśniejsza, a druga połowa ciemniejsza. Karty z dodatku też nie odbiegają za bardzo od tych z podstawki, więc jak ktoś nie jest Wielkim Szu to nie będzie żadnego problemu, a na pewno nie jest to tak bardzo widoczne jak w pierwszym druku. A i zawiodłem się trochę na pudełku do dodatku, ok rozumiem że to tylko dodatek, ale żeby takie małe pudełko robić jeszcze mniejsze to chyba lekka przesada :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Post autor: EsperanzaDMV »

To żeby jednak wszystkich uspokoić - też odebrałem pakiet nowych kart (także byłem zaskoczony, że dodrukowali absolutnie całą talię :o ) i nie widzę żadnej różnicy między rewersami. Przy pierwszym druku gołym okiem było widać różnicę, tutaj wszystkie rewersy są dla mnie identyczne. Brawo Galakta :)
ODPOWIEDZ