Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

crazygandalf pisze: 22 lis 2022, 21:34 A my robimy takie proste plansze bez twarzy i żółtych strzałek. I też przyciągają wzrok. O np. takie jak ta. :D
Spoiler:
Lubię Wasze filmy a miniaturki na YT, dopóki widać o jakiej grze/w jakim temacie jest film, raczej mnie nie ruszają, jednak drobna sugestia: moim zdaniem małe rozmiary logo Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej oraz Koszalińskiego Klubu Gier Planszowych sprawiają, że oba trudno odczytać (a spodziewam się, że chodzi o promowanie tych inicjatyw). Możliwą opcją mogloby być powiększenie heksa z KKGP i wrzucanie tylko jego w ramach miniaturki (w końcu tematyka filmów mocniej związana jest z grami). Z kolei, skoro plansza na wstępie filmu jest dynamiczna, po logo KKGP mogłoby wchodzić tych samych rozmiarów logo KKR (zanim pasek "Gameplay" dojedzie do okładki gry). Wtedy oba byłyby obecne i mocniej wyeksponowane. Być może to nieistniejący problem, ale ja z miniaturki YT na komórce nie jestem w stanie rozczytać nazw, więc (dla mnie) równie dobrze mogłyby być tam dowolne obrazki. :wink:
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: crazygandalf »

Jakoś na to wcześniej uwagi nie zwróciliśmy. Dzięki wielkie. Spróbujemy coś podziałać z tematem tych miniaturek. Aczkolwiek problematyczna jest nazwa naszego kanału (wg opinii kilku osób) i możliwe, że trzeba ją będzie zmienić i wtedy stworzyć nowego logo pasujące do niej. Trzeba zacząć to ujednolicać i czyścić, bo trochę bałagan jest.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

crazygandalf pisze: 23 lis 2022, 11:21 Jakoś na to wcześniej uwagi nie zwróciliśmy. Dzięki wielkie. Spróbujemy coś podziałać z tematem tych miniaturek. Aczkolwiek problematyczna jest nazwa naszego kanału (wg opinii kilku osób) i możliwe, że trzeba ją będzie zmienić i wtedy stworzyć nowego logo pasujące do niej. Trzeba zacząć to ujednolicać i czyścić, bo trochę bałagan jest.
Czy ja wiem czy problematyczna. A Planszówki online to chyba dobra nazwa, choć można by dodać skrót KKGP żeby było powiązane lepiej.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dżodżo »

Rękami i nogami się podpisuje pod narzekaniami na miniaturki filmów. Koszmarny jest ten wysyp (i to oczywiście nie tylko w kanałach o planszówkach) strzałeczek, wykrzykników itd., ale najgorsze w tym wszystkim są te powykrzywiane w kretyńskie grymasy twarze autorów. Na mnie na przykład tego typu zabiegi działają odpychająco i wielu filmów czy też kanałów unikam ze względu na to (także Gambit, przyłączam się do apelu o nie "unowocześnianie" zbyt bardzo, chociaż czcionkę mógłbyś zmienić :wink:).

Podobnie irytujące są coraz powszechniejsze "zachęcające" podtytuły - beznadziejne, denne i wstawiane na siłę. Niestety, z bólem zobaczyłem, że od niedawna pojawiło się coś takiego w Dice Tower, które w tych kwestiach graficznych było dla mnie w pewnej mierze wyznacznikiem schludności i wyważenia - niestety, widzę że i Tom V. się poddał trendowi.
Swoją drogą, te podtytuły najbardziej mi się kojarzą z SUSD, wydaje mi się że oni to rozpropagowali - i jest to przykład kanału, który jest niesamowicie irytujący pod względem obydwu rzeczy, o których tu pisałem. Od paru ładnych lat ich nie oglądam, chociaż kiedyś mieli często ciekawe spostrzeżenia w swoich recenzjach.
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mluckner »

dżodżo pisze: 23 lis 2022, 12:56 Swoją drogą, te podtytuły najbardziej mi się kojarzą z SUSD, wydaje mi się że oni to rozpropagowali - i jest to przykład kanału, który jest niesamowicie irytujący pod względem obydwu rzeczy, o których tu pisałem. Od paru ładnych lat ich nie oglądam, chociaż kiedyś mieli często ciekawe spostrzeżenia w swoich recenzjach.
W wypadku SUSD jest to o tyle uzasadnione, że wiem kto, spośród czterech prowadzących, przygotował recenzję. Dość często są to też po prostu kadry z recenzji, na których postać prowadzącego prezentowana jest w sposób naturalny (aczkolwiek np. przy serii SHUX jest rzeczywiście inaczej.

Najgorszy, pod względem miniaturek, jest The King of Average. Ciekawe czy ktokolwiek wierzy w te jego "Huge issue", "Disaster!" "Scam!". Dobór koloru napisów też jest powalający.
ghs
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2020, 17:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ghs »

W moim sercu tylko miniaturki Pana Gambita.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

ghs pisze: 23 lis 2022, 13:56 W moim sercu tylko miniaturki Pana Gambita.
Spoiler:
Brakuje tam kilku kolorów tak na pierwszy rzut oka :D
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

ghs pisze: 23 lis 2022, 13:56 W moim sercu tylko miniaturki Pana Gambita.
Spoiler:

A jednak! I mistrzowi się noga podwinie:

Obrazek

Taki żarcik tylko. Mnie to tam wisi co jest na obrazku.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

azazelmo pisze: 23 lis 2022, 14:36 A jednak! I mistrzowi się noga podwinie:
To był szybki materiał informacyjny o przejściu na nowy kanał. Innymi słowy był to mój ostatni wrzucony film na kanale Gildii i nie była to recenzja :)
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dżodżo »

mluckner pisze: 23 lis 2022, 13:20
dżodżo pisze: 23 lis 2022, 12:56 Swoją drogą, te podtytuły najbardziej mi się kojarzą z SUSD, wydaje mi się że oni to rozpropagowali - i jest to przykład kanału, który jest niesamowicie irytujący pod względem obydwu rzeczy, o których tu pisałem. Od paru ładnych lat ich nie oglądam, chociaż kiedyś mieli często ciekawe spostrzeżenia w swoich recenzjach.
W wypadku SUSD jest to o tyle uzasadnione, że wiem kto, spośród czterech prowadzących, przygotował recenzję. Dość często są to też po prostu kadry z recenzji, na których postać prowadzącego prezentowana jest w sposób naturalny (aczkolwiek np. przy serii SHUX jest rzeczywiście inaczej.

Najgorszy, pod względem miniaturek, jest The King of Average. Ciekawe czy ktokolwiek wierzy w te jego "Huge issue", "Disaster!" "Scam!". Dobór koloru napisów też jest powalający.
W przypadku SUSD głównie chodziło mi o te durne podtytuły. Idealne wg mnie, nawiązując do tego co piszesz o recenzentach (nie wiedziałem że już czterech tam mają), było/jest to w Dice Tower - czyli schludne "xxx Review - with Tom Vasel/ktokolwiek inny".

Z miniaturkami u nich jest jak piszesz, aż sobie zerknąłem - fanem nie jestem, bywa gorzej, chociaż są dość irytujące - jakieś miny plus ew. wygibasy nad stołem na którym leży kolorowy bałagan.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

Reku_ pisze: 23 lis 2022, 12:37
crazygandalf pisze: 23 lis 2022, 11:21 Jakoś na to wcześniej uwagi nie zwróciliśmy. Dzięki wielkie. Spróbujemy coś podziałać z tematem tych miniaturek. Aczkolwiek problematyczna jest nazwa naszego kanału (wg opinii kilku osób) i możliwe, że trzeba ją będzie zmienić i wtedy stworzyć nowego logo pasujące do niej. Trzeba zacząć to ujednolicać i czyścić, bo trochę bałagan jest.
Czy ja wiem czy problematyczna. A Planszówki online to chyba dobra nazwa, choć można by dodać skrót KKGP żeby było powiązane lepiej.
KKGP -> KGP-> KGB
To ryzykowne jest przy szybkiej wymowie
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ciuniek »

dżodżo pisze: 23 lis 2022, 14:48 W przypadku SUSD głównie chodziło mi o te durne podtytuły.
Gdybym miał trochę więcej kreatywności niż mam teraz (i gdybym potrafił przezwyciężyć konsekwencję przyjętej dawno temu stylistyki nazywania nagrań), to wszystkie tytuły Gradania wyglądałyby tak jak w SUSD. Dwa kciuki w górę dla wciskania humoru gdzie się da. Szczególnie w dziedzinie "dorośli ludzie rozmawiają o zabawkach".
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

Ciuniek pisze: 23 lis 2022, 23:19
dżodżo pisze: 23 lis 2022, 14:48 W przypadku SUSD głównie chodziło mi o te durne podtytuły.
Gdybym miał trochę więcej kreatywności niż mam teraz (i gdybym potrafił przezwyciężyć konsekwencję przyjętej dawno temu stylistyki nazywania nagrań), to wszystkie tytuły Gradania wyglądałyby tak jak w SUSD. Dwa kciuki w górę dla wciskania humoru gdzie się da. Szczególnie w dziedzinie "dorośli ludzie rozmawiają o zabawkach".
Co ten Windziasz na lajwie z Planszowymi Newsami głupot o tobie naopowiadał. Powiedział, że ciągle jeździsz po tych swoich polach i masz bardzo dużo hektarów, chyba kilkanaście. Coś mi się tu nie spina ;)
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ciuniek »

Oba wątki w punkt celne. Liczby lekko się nie zgadzają, ale w granicach dopuszczalnego odchylenia.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

Ciuniek pisze: 24 lis 2022, 00:50 Oba wątki w punkt celne. Liczby lekko się nie zgadzają, ale w granicach dopuszczalnego odchylenia.
Ach ta Lubelszczyzna. Urokliwa przez ten podział z dziada pradziada na kawałeczki. W Zachodniopomorskiem w programie rolniczym słyszałem, że małe gospodarstwo rolnicze jest do 500 ha ;)


A trzymając się tematu, ciekawym jest fakt, że Lublin i okolice ma tyle znanych gąb recenzenckich.
Mam takie wrażenie że jest w tej materii Trójmiasto, Warszawa i Lublin mocno stoją.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Reku_ pisze: 24 lis 2022, 23:59
Ciuniek pisze: 24 lis 2022, 00:50 Oba wątki w punkt celne. Liczby lekko się nie zgadzają, ale w granicach dopuszczalnego odchylenia.
Ach ta Lubelszczyzna. Urokliwa przez ten podział z dziada pradziada na kawałeczki. W Zachodniopomorskiem w programie rolniczym słyszałem, że małe gospodarstwo rolnicze jest do 500 ha ;)


A trzymając się tematu, ciekawym jest fakt, że Lublin i okolice ma tyle znanych gąb recenzenckich.
Mam takie wrażenie że jest w tej materii Trójmiasto, Warszawa i Lublin mocno stoją.
Jakbyś zobaczył u nas, w Galicji, działki... Wielkość to jedno, ale kształt to jest kosmos. Prostokątne działki nie istnieją, a nawet czworoboczne ciężko znaleźć.

Co do grupowania się recenzentów, to też kiedyś mi się to rzuciło w oczy. Szczególnie Trójmiasto obrosło w recenzentów.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kamiya »

arturmarek pisze: 25 lis 2022, 09:16
Co do grupowania się recenzentów, to też kiedyś mi się to rzuciło w oczy. Szczególnie Trójmiasto obrosło w recenzentów.
To nie tyle grupowanie co podejrzewałbym rozmnażanie przez pączkowanie. :D
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaszkiet »

tomp pisze: 22 lis 2022, 17:05 Wg mnie zawartość materiału liczy się, a nie ikonka. Dla mnie to mógłby być biały prostokąt.
Czy kliknąłbyś w film z kanału, którego nie znasz, gdyby miał miniaturkę z białym prostokątem?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

tak
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaszkiet »

tomp pisze: 25 lis 2022, 19:39tak
Czyli jak założę 5 kanałów i wszędzie będę miał białe miniaturki, mam w Tobie stałego widza.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

o ile spełnisz podstawowy warunek :)
Życzę ci treściwych i merytorycznych odcinków.
Daj znać na forum jak stworzysz pierwszy materiał.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

arturmarek pisze: 25 lis 2022, 09:16
Co do grupowania się recenzentów, to też kiedyś mi się to rzuciło w oczy. Szczególnie Trójmiasto obrosło w recenzentów.
W sumie Trójmiasto to jest taki dziwny ewenement. Może to być spowodowane dosyć sporą liczba ludzi którzy propagują planszówki u nas. Jest masa spotkań, mini imprez, grup na facebooku. Sam chodziłem na spotkania do klubów fantastyki, na Geekevents, do stolarni w Gdyni, czy na spotkania w Igraniu. Trochę pubów. Do tego Rebel, Trefl, Aleplanszówki, Alexander, What the Frog i inne firmy i tak to się nakręca. Rebel mocno wspiera biblioteki, czy szkoły w Trójmieście i okolicach. Ostatnio robi nawet szkolenia dla nauczycieli, które kończą się certyfikatami.

Tutaj np regulamin konkursu ,,zgrana szkoła" z tego roku: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/d ... -1616.html

Co ciekawe największa grupa o grach planszowych na fb to też dzieło chłopaków z Trójmiasta.

Ps: Z drugiej strony Śląsk, czy Kraków to też potężne ośrodki planszówkowe, a nie mają tak silnej reprezentacji w internecie.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mark442 »

VivoBrezo pisze: 26 lis 2022, 17:16
arturmarek pisze: 25 lis 2022, 09:16
Co do grupowania się recenzentów, to też kiedyś mi się to rzuciło w oczy. Szczególnie Trójmiasto obrosło w recenzentów.
W sumie Trójmiasto to jest taki dziwny ewenement. Może to być spowodowane dosyć sporą liczba ludzi którzy propagują planszówki u nas. Jest masa spotkań, mini imprez, grup na facebooku. Sam chodziłem na spotkania do klubów fantastyki, na Geekevents, do stolarni w Gdyni, czy na spotkania w Igraniu. Trochę pubów. Do tego Rebel, Trefl, Aleplanszówki, Alexander, What the Frog i inne firmy i tak to się nakręca. Rebel mocno wspiera biblioteki, czy szkoły w Trójmieście i okolicach. Ostatnio robi nawet szkolenia dla nauczycieli, które kończą się certyfikatami.

Tutaj np regulamin konkursu ,,zgrana szkoła" z tego roku: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/d ... -1616.html

Co ciekawe największa grupa o grach planszowych na fb to też dzieło chłopaków z Trójmiasta.

Ps: Z drugiej strony Śląsk, czy Kraków to też potężne ośrodki planszówkowe, a nie mają tak silnej reprezentacji w internecie.
Z całym szacunkiem dla moich ulubieńców z KPiB....

A łódzkie i wielkopolskie zniknęły z planszówkowej mapy? Czy tylko Pomorze i Śląsk się liczy w propagowaniu gier bez prądu? Mocno dyskusyjna kwestia... Zapominamy, że w łódzkim mamy:
1. Międzynarodowe Targi Książek, Komiksu i gier we wrześniu (coroczne już 34 w przyszłym roku w Atlas Arenie),
2. Łódzkie Targi Gier i Książek w listopadzie (coroczne wydarzenie w hali EXPO)
3. Planszówkowy Młyn (kwartalne 2-dniowe wydarzenie z organizacją przez PoGraMy TV)
4. Klubów i gralni wyliczał nie będę...
5. On Table pomijam z uwagi na brak jakiejkolwiek ochoty na oglądanie jedynie pokazów i prezentacji gier...

A Rebel... Rebel skutecznie omija wszelkie wydarzenia i ich organizację w łódzkim od kilku ładnych lat :evil:

A Wielkopolska niech sama za siebie odpowie..
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Spoiler:
Pisałem to w kontekście dużej liczby recenzentów, absolutnie nie ujmuję innym województwom propagowania planszówkowego hobby :)

Ps: OnTable nie wiedziałem, że jest z Łódzkiego, nieźle.
Ps2: Wrocław jest mocny planszówkowo. Awaken, Board&Dice.
Ps3: Wielkopolskę kojarzę w kontekście Czachy i Trybu Solo
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

VivoBrezo pisze: 28 lis 2022, 13:59 Ps2: Wrocław jest mocny planszówkowo. Awaken, Board&Dice.
I moja skromna osoba ...może nie Wrocław ale zaliczam się do Dolnośląskiej braci. :wink:
ODPOWIEDZ