Weather Machine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: Curiosity »

Czy ktoś z polskich wideorecenzentów robił typową prezentację zasad?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Mietkins
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2022, 00:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: Mietkins »

Tak. Na Planszowe Newsy masz taką szybką ogólną, a na Planszówki Online masz dokładną z game playem.
Ps. Mam pytanie odnośnie Kafli Dotacji, mianowicie czy wykonując akcję z kafla zbuduj robota mam zapłacić jego koszt? I to samo w np. Wykonaj akcje badania, opłacam koszt akcji ? Nie do końca jest to jasne.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: Fojtu »

Mietkins pisze: 28 lis 2022, 21:33 Ps. Mam pytanie odnośnie Kafli Dotacji, mianowicie czy wykonując akcję z kafla zbuduj robota mam zapłacić jego koszt? I to samo w np. Wykonaj akcje badania, opłacam koszt akcji ? Nie do końca jest to jasne.
Wszystkie kafle dotacji nie mają koszty voucherów (czy jak to się nazywa po polsku). Jest to napisane w instrukcji na samym końcu przy opisie co robi która płytka, też tego trochę szukałem, ogólnie masakrycznie schowane jak na tak ważną zasadę.
Whenever you gain a benefit, you never pay Vouchers for it, even if it would normally cost Vouchers.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: LongJohn »

Mietkins pisze: 28 lis 2022, 21:33 Ps. Mam pytanie odnośnie Kafli Dotacji, mianowicie czy wykonując akcję z kafla zbuduj robota mam zapłacić jego koszt? I to samo w np. Wykonaj akcje badania, opłacam koszt akcji ? Nie do końca jest to jasne.
zasady strona 23 Opis korzyści "Ilekroć zyskujesz korzyść, nigdy nie wydajesz za nią Zezwoleń, nawet jeśli normalnie trzeba byłoby wydać Zezwolenia."
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: Curiosity »

Mietkins pisze: 28 lis 2022, 21:33 na Planszówki Online masz dokładną z game playem.
Nie nazwałbym tego prezentacją zasad. Autorzy nagrania grają sobie w grę i mówią co robią. Dlaczego to robią, jaki jest cel - o tym nie ma ani słowa. Męczyło mnie to bardzo, a nie znając gry w ogóle, nie byłem w stanie zrozumieć o co w niej chodzi. Nie pamiętam już kiedy wyłączyłem youtube, ale nie wytrzymałem długo.

Chyba trzeba będzie poczekać na Kaczmara 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: szutek »

Wspomniany filmik jest świetnym uzupełnieniem instrukcji, natomiast na pewno jej nie zastąpi.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: trixon »

Curiosity pisze: 28 lis 2022, 22:24
Chyba trzeba będzie poczekać na Kaczmara 8)
Olaboga - toż to będzie bite 3 godziny materiału :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
Mietkins
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2022, 00:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: Mietkins »

Znalazłem tą zasadę o korzyściach, tylko nie wiedziałem czy to dotyczy kafli dotacji ponieważ wszystkie ikonki użyte w opisie są z planszy i tak dokładnie to jest jasne że wszystko co pobieramy za swoje działanie z planszy nazywamy korzyściami i pozyskujemy bez płacenia kosztu, za to nie ma tam dokładnie takich samych ikonek jak na kaflach dotacji (wiec może to ich nie dotyczyć) i te kafle są opisane na ostatniej stronie pomocy a tam w sumie jest napisane np. przy robocie : Wykonaj akcję „Zbuduj Robota” zgodnie z normalnymi zasadami. Co dla mnie oznacza że powinienem uiścić wszystkie opłaty skoro mam się trzymać zasad. To mnie myli i wasze odpowiedzi nie są wystarczające.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: LongJohn »

Mietkins pisze: 29 lis 2022, 20:05 Znalazłem tą zasadę o korzyściach, tylko nie wiedziałem czy to dotyczy kafli dotacji ponieważ wszystkie ikonki użyte w opisie są z planszy i tak dokładnie to jest jasne że wszystko co pobieramy za swoje działanie z planszy nazywamy korzyściami i pozyskujemy bez płacenia kosztu, za to nie ma tam dokładnie takich samych ikonek jak na kaflach dotacji (wiec może to ich nie dotyczyć) i te kafle są opisane na ostatniej stronie pomocy a tam w sumie jest napisane np. przy robocie : Wykonaj akcję „Zbuduj Robota” zgodnie z normalnymi zasadami. Co dla mnie oznacza że powinienem uiścić wszystkie opłaty skoro mam się trzymać zasad. To mnie myli i wasze odpowiedzi nie są wystarczające.
To jest z mojej strony potwierdzone u źródła, więc to nie jakieś domysły. Instrukcja w tym zakresie będzie poprawiona w kolejnej iteracji bo nie jesteś jedyną osobą, która ma problem z interpretacją tej zasady :)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: buhaj »

Dobrze rozumiem, że jak Lativ trafi do lokacji nr 5 to już tam zostaje i dochód jest co rundę?
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Weather Machine - zasady, wątpliwości

Post autor: niwlak »

Pod koniec rundy gdy Lativ jest w lokacji nr 5 gracze otrzymują dochód. Po tym Lativ przechodzi do lokacji nr 1.
ODPOWIEDZ