Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Mark442 pisze: 28 lis 2022, 12:59(...)
5. On Table pomijam z uwagi na brak jakiejkolwiek ochoty na oglądanie jedynie pokazów i prezentacji gier...
Zaraz, co? To Asia jest z łódzkiego? Pierwsze słyszę, byłem przekonany że gdzieś bardziej bliżej Lublina i chłopaków z Gradania (bo oni są gdzieś stamtąd, prawda?). Trzeba zrobić jakąś mapę Polski z logotypami kto skąd ;)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JollyRoger90 »

To jest świetny pomysł!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

JollyRoger90 pisze: 28 lis 2022, 16:19 To jest świetny pomysł!
Tak! To jest bardzo dobry pomysł :D
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

VivoBrezo pisze: 28 lis 2022, 13:59 Ps3: Wielkopolskę kojarzę w kontekście Czachy i Trybu Solo
W Poznaniu działa wydawnictwo Cube, Wookie też coś tam sobie wydaje, więc reprezentacja dosyć silna :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: fitzroy »

Chłopaki z Pogramy są z Łodzi z tego co kojarzę.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Dako »

Wydawnictwo Black Monk Games też jest z Poznania ;)
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bajbaj »

Wielkopolska może nie rządzi, ale trzyma się nieźle

Wydawnictwa: Czacha (Poznań), Black Monk (Poznań), Cube (Poznań), Ogry (Swarzędz), Archon Studio (Piła), G3 (Konin) + na bank inni, o których zapomniałem/nie wiem

Z jutuberów i projektantów, to na pewno jest Wooki.

EDIT: właśnie przypomniałem sobie o czymś już trochę wiekowym na stronie matce: https://www.gamesfanatic.pl/polskie-wydawnictwa/
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: aduko »

Wow, gametroll shackowany na yt... jak Piotrek z grania w chmurach...
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

aduko pisze: 29 lis 2022, 21:32 Wow, gametroll shackowany na yt... jak Piotrek z grania w chmurach...
Oooo.. Faktycznie

Ale to większy kanał, może będzie łatwiej mu przywrócić do życia.

Współczuję, bo jest to dla gościa część dochodu.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rahu »

Obrazek
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EVOCATVS »

Gametroll nieeeeeeeee!
Spoiler:
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Rahu pisze: 29 lis 2022, 23:07
Spoiler:
Po tym widać że to dokładnie to samo co spotkało ostatnio katolickiego youtubera tj. Tomasza Samołyka.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rahu »

Stream :D
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Troll aż podejrzanie spokojny. Post na FB:
Smutna sprawa. Przejęli konto Game Troll TV na youtube. Pracuje nad jego odzyskaniem, szybko do Was wrócę
A w komentarzach:
- Chociaż tyle że materiały nie zostały usunięte a ukryte
Piotr: - odzyska się, ja jestem spokojny. Po prostu na kolejny film poczekacie chwilke dłużej 😉
Dla mnie to o tyle dziwne, że jak ktoś mu (słusznie) zarzuca niekompetencję, nieznajomość tematu to gość rzuca się, obraża i banuje na lewo i prawo, a jak ktoś włamuje mu się na konto i potencjalnie istnieje ryzyko utraty efektów 10-letniej pracy, to... luzik, nic się nie dzieje, take it easy.
Wrzucałem niedawno wykres, który pokazywał, że w skali roku okres publikowania top 50 to moment, w którym pozyskuje on najwięcej subów, zatem w mocno kosztownym momencie przejęto mu konto. Pewnie także sporo osób nie będzie wiedziało, że to przejęty kanał GTTV i jak zobaczy ten spam z konferencją Muska to da unsuba. Ciekaw jestem jak się dalej potoczy ta sytuacja - już widzę ten materiał, w którym się przedstawi jako naczelny męczennik polskiego jutuba :D
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Toż już na fb jest deklaracja - "film Wam nawet nagram" :mrgreen:

Ps: choć owszem sytuacja takiej utraty to przykra rzecz i nikomu nie życzę.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Piotrek ostatnio odnosił się do banów twierdząc, że on ich nie rozdaje. Prędzej jego moderatorzy podczas streamu lub zgodnie z linią jakiejś youtubowej sieci kanałów (nazwa wypadła mi z głowy) autobany lecą bodajże za wspominanie konkurencji i nazw sklepów internetowych albo ich adresów? Coś w tym guście, ma tam jakąś liste haseł, ktora banuje wg. klucza.
Jak ktoś jest bardziej ciekawski to jak wróci kanał - stream z balck friday.

Apropo spokoju, może Piotrek ma dobre kontakty, albo jeszcze nie był adresatem opieszałości google :P. Nie wiem jak wygląda sposób przejęcia kanału, ale strzelam, że zwykłym podebraniem hasła, pishingiem - to jeśli to jego praca zarobkowa to chyba czas na parę kluczy U2F i wyłączenie innych metod autoryzacji, odzyskiwania dostępu.
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: GapcioMaluszek »

Spoiler:
Na grupie ,,trolle game trolla " napisał, że shackowali konto j że nie wie co robić, az jego żona potem pisała w komentarzu, czy ktoś zna kogoś kto mógłby pomóc. Więc strzelam, że był spanikowany totalnie, ale teraz pokazuje jaki to on nie jest twardy xd
Gdyby to nie GTTV to aż byłoby mi przykro.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Otorek pisze: 30 lis 2022, 07:18 Piotrek ostatnio odnosił się do banów twierdząc, że on ich nie rozdaje. Prędzej jego moderatorzy podczas streamu lub zgodnie z linią jakiejś youtubowej sieci kanałów (nazwa wypadła mi z głowy) autobany lecą bodajże za wspominanie konkurencji i nazw sklepów internetowych albo ich adresów? Coś w tym guście, ma tam jakąś liste haseł, ktora banuje wg. klucza.
Niezla mafia. Reka reke myje. Czyli jak trafisz do trollowo-youtubowej banki informacyjnej, to juz niczego innego nie potrzebujesz. System zaopiekuje sie toba i informacjami jakie bedziesz dostawal 8) Zdecyduje tez, co sam mozesz wpisac w koment, a co nie.
Paradoksalnie moze troll sam jest "ofiara" tego systemu. YT placi mu siano, zaglusza sumienie i nawija makaron na uszy subskrybentom wg swoich algorytmow.
Matrix panie...
Ale czuje, ze rownie prawdopodobna jest wersja o sztabie zagorzalych moderatorkow w typie szeryfa :P
ale strzelam, że zwykłym podebraniem hasła
Login: troll
Passwd: iamthebest
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Nawet jakby to było proste i słownikowe hasło, to nie wydaje mi się, że kanał był tak "ważny", by je złamać. Sądzę, że nasz Piotruś po prostu kliknął w jakiś link typu "zobacz kto coś o Tobie nakręcił na YT! Mówią, że nie masz największych zasięgów" i cyk podłożona stronka gdzie chciał się zalogować, login i hasło zostały zapisane, a po kliknięciu przekierowało go do głównej już prawdziwej strony YT i nawet nie zauważył, że coś jest nie tak. Najprostsza metoda stosowana od lat przez domorosłych "hakierów", coś jak metoda na wnuczka - niby wszędzie o tym trąbią, a ludzie się nabierają. Piotruś odzyska kanał, nagra pełen dramaturgii podcast, gdzie okaże się, że z zimną krwią panował nad sytuacją jak Vin Diesel w Szybkich i Wściekłych 33 i 1/2, a potem doda filmik na YT, gdzie opowie jakim to specem jest od cyberbezpieczeństwa i dlatego nie spanikował, a na deser doda miniaturkę ze swoją facjatą wykrzywioną w nienauralny sposób, jak to ma w zwyczaju.
Moje odczucia są podobne jak przedmówców, że gdyby to spotkało innych recenzentów, to pewnie by mi było smutno i chciałbym ich jakoś wesprzeć, a w tym przypadku jest mi zupełnie wszystko jedno.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Te algorytmy banujące czasem faktycznie dziwnie działają. Kiedyś miałem przypadek, że na jakimś kanale temat rozmowy zszedł na grzyby i dostałem bana za "prawdziwki".
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

Jakimś cudem algorytmy banujące wybierają osoby, które w kulturalny sposób zwracają uwagę prowadzącemu na rozmijanie się z prawdą. I o ile bym mógł w to uwierzyć to z tego co kojarzę algorytmy nie rozdają tzw shadowbanow - dla zbanowanego wszystko wygląda normalnie ale nikt inny nie widzi takiego komentarza. Jak ostatnio wyszło to Geek Factor ma np takiego shadowbana - naprawdę będzie utrzymywać że to algorytmy i autoban?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

yosz pisze: 30 lis 2022, 08:54 Geek Factor ma np takiego shadowbana - naprawdę będzie utrzymywać że to algorytmy i autoban?
No jesli konkurencja sie zbiega i "szkaluje" zywiciela w komentarzach, to YT broni jak matka! :mrgreen:
Darkstorm pisze: 30 lis 2022, 08:46 na jakimś kanale temat rozmowy zszedł na grzyby i dostałem bana za "prawdziwki".
To prewencyjnie, moda na odurzanie sie muchomorem czerwonym trwa :P
Ostatnio zmieniony 30 lis 2022, 09:09 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

GapcioMaluszek pisze: 30 lis 2022, 07:23 Gdyby to nie GTTV to aż byłoby mi przykro.
Rozumiem - bo też przez chwilę miałem takie myśli - aż mi głupio. Facet na tym kanale zbudował sobie biznes i z tego utrzymuje siebie i rodzinę. Właśnie ktoś z dnia na dzień powiedział mu że może sobie szukać innej pracy (myślę że odzyska kanał - pytanie ile to potrwa). Nie życzę nikomu takiego stresu - bo to nie tylko groźba stracenia filmów i ilus lat pracy, ale coś znacznie poważniejszego w jego przypadku.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

GapcioMaluszek pisze: 30 lis 2022, 07:23
Na grupie ,,trolle game trolla " napisał, że shackowali konto j że nie wie co robić, az jego żona potem pisała w komentarzu, czy ktoś zna kogoś kto mógłby pomóc. Więc strzelam, że był spanikowany totalnie, ale teraz pokazuje jaki to on nie jest twardy xd
Gdyby to nie GTTV to aż byłoby mi przykro.
Czy ja dobrze rozumiem, że kanału nie obserwujesz, pewnie nawet nie lubisz sądząc po "gdyby to nie GTTV to aż byłoby im przykro", ale siedzisz na wspierającej trolla prywatnej grupie i przynosisz tu "przecieki" z tejże? :mrgreen: :wink:
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Zet »

Darkstorm pisze: 30 lis 2022, 08:46 Te algorytmy banujące czasem faktycznie dziwnie działają. Kiedyś miałem przypadek, że na jakimś kanale temat rozmowy zszedł na grzyby i dostałem bana za "prawdziwki".
To chyba naturalne, że poszedł ban za obraźliwe słownictwo. Powinieneś napisać prawprostytutki.
ODPOWIEDZ