Kawerna: Rolnicy z Jaskiń / Caverna: The Cave Farmers (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

rdbeni0 pisze: 01 gru 2022, 13:02 Ja nadal nie wiem co z tą grą zrobić, bo przeszkadza mi jej wielkie pudło i brak miejsca na półkach.
Ale uważam, że konkurencja na obecnym rynku jest ogromna i dużo ciekawych gier jeszcze mogę odkryć, a Kawerna mi zapycha półkę.
Jakie wielkie pudło, no bez przesady. I jaka konkurencja? Wiele gier jest grami sezonowymi, wydane i już dawno zapomniane, i gwoli ścisłości szroty.
Biadolisz Pan tu jak stara baba na rynku, że za duża i zapycha półkę no to se kup Kaskadię albo Najeźdźców ze Scytii, masz tu fajne małe kompaktowe pudełeczka.
A moja Kawerna dość ładnie się prezentuje na tle The Gallerist, Eclipse, Endeavour czy nawet na tle Arnaka z dodatkiem, który też sporo waży :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Co do setupu gry. Większość mam upchane w pojemniczki od sosów, mam pare ręcznie robionych pudełek kartonowych w których trzymam kafelki. Resztę trzymam w woreczkach strunowych. Może w przyszłości skuszę się jednak na jakiś insert. Wniosek:
Setup gry wcale nie jest jakiś bardziej upierdliwy niż GWT, Podwodne miasta czy nawet Arnak. Nie ma co narzekać tylko grać :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: wajwa »

Krótko w temacie.
Jedno z najlepszych pudeł Uwego.
Szczęśliwie kupiłem swego czasu razem z insertem.
Zresztą do wszystkich gier Uwego mam pojemniczki na śrubki , bo to znacznie ułatwia obsługę gier.
Jeżeli gra jest w promocji to nic tylko brać :wink:
Dla mnie to ponadczasowe pudło , nie to co jednosezonowce :wink:
Grałem parę dni temu na BGA i muszę powiedzieć , że fajnie się to klika , pomimo że gra jeszcze na etapie testów ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mam takie (być może głupie) pytanie. Po co właściwie są pieniądze/monety? Jest jakaś sensowna strategia pod nie?
Pytam, bo mam rozegrane 2 partyjki solo i wogóle nie korzystałem z monet.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 02 gru 2022, 15:46 Mam takie (być może głupie) pytanie. Po co właściwie są pieniądze/monety? Jest jakaś sensowna strategia pod nie?
Pytam, bo mam rozegrane 2 partyjki solo i wogóle nie korzystałem z monet.

Obrazek
Zboże opłaca się w ostatniej rundzie przed punktacją wymienić na monety które przynoszą punkty na koniec gry.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A no tak, przegapiłem fakt, że kasa daje PZ :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A co sądzicie o tym aby przed rozgrywką losować jakąś pulę żetonów usprawnień?
Na pewno zawsze dostępne powinny być izby a potem coś wylosować z każdego z trzech rodzajów usprawnień.
Albo tak jak w Agricoli, każdemu rozdać losowo jakąś pulę żetonów i wio :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

Dr. Nikczemniuk pisze: 03 gru 2022, 12:59 A co sądzicie o tym aby przed rozgrywką losować jakąś pulę żetonów usprawnień?
Na pewno zawsze dostępne powinny być izby a potem coś wylosować z każdego z trzech rodzajów usprawnień.
Albo tak jak w Agricoli, każdemu rozdać losowo jakąś pulę żetonów i wio :D
Spokojnie, pograsz trochę w Kawernę na statycznym setupie i wrócisz do Agricoli z przeprosinami i pudełkiem Merci z karteczką z dopiskiem "Te karty jednak miały sens."
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

warlock pisze: 03 gru 2022, 13:44 Spokojnie, pograsz trochę w Kawernę na statycznym setupie i wrócisz do Agricoli z przeprosinami i pudełkiem Merci z karteczką z dopiskiem "Te karty jednak miały sens."
NIGDY! :D A to dlatego, że opis żetonów i ich akcje jest prosty i w zupełności mnie zadowalający, a karty usprawnień w Agricoli to były czasem ściany tekstu.
Ale patent z dobieraniem usprawnień jak w Agricoli może być genialny z dwóch powodów. Po pierwsze zadowoli ortodoksyjnych Agicolowiczów, swoją drogą dlaczego grając w Kawernę tego nie stosowaliście :wink: . I po drugie to może być świetna opcja dla nowych graczy, których może przytłoczyć maksymalna ilość żetonów do ogarnięcia.
Zamierzam przetestować następujący wariant: wszystkie kafelki z Izbami dostępne dla wszystkich od początku gry, natomiast z dwóch pozostałych rodzajów żetonów każdy dobiera losowo po 3.
I tak oto każdy na rąsi będzie miał 6 kafelków usprawnień które ogarnie z hukiem w dwie minuty :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

Ja lubię zarówno Agricolę jak i Cavernę, ale próba przybliżenia C do A jest dla mnie bez sensu z przynajmniej dwóch powodów. Pierwszy oczywisty. Wolę zagrać w A niż w C ze zmianami upodobniającymi ją do A. Proste. A po drugie to się nie uda. Największa satysfakcję w obu tych grach jest budowanie kombosów, a tu dostaniesz 6 losowych kafelków, które w ogóle mogą być ze sobą niepowiązane i się męcz - uwaga: słowo klucz.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fyei »

Dr. Nikczemniuk pisze: 03 gru 2022, 14:11
warlock pisze: 03 gru 2022, 13:44 Spokojnie, pograsz trochę w Kawernę na statycznym setupie i wrócisz do Agricoli z przeprosinami i pudełkiem Merci z karteczką z dopiskiem "Te karty jednak miały sens."
NIGDY! :D A to dlatego, że opis żetonów i ich akcje jest prosty i w zupełności mnie zadowalający, a karty usprawnień w Agricoli to były czasem ściany tekstu.
Ale patent z dobieraniem usprawnień jak w Agricoli może być genialny z dwóch powodów. Po pierwsze zadowoli ortodoksyjnych Agicolowiczów, swoją drogą dlaczego grając w Kawernę tego nie stosowaliście :wink: . I po drugie to może być świetna opcja dla nowych graczy, których może przytłoczyć maksymalna ilość żetonów do ogarnięcia.
Zamierzam przetestować następujący wariant: wszystkie kafelki z Izbami dostępne dla wszystkich od początku gry, natomiast z dwóch pozostałych rodzajów żetonów każdy dobiera losowo po 3.
I tak oto każdy na rąsi będzie miał 6 kafelków usprawnień które ogarnie z hukiem w dwie minuty :D
No nie przekonuje mnie takie rozwiązanie. Przecież w grze jest "łatwiejszy" wariant z dostępną częścią kafli, jeżeli ich ilość przytłacza, to proponuję spróbować grać w ten sposób. Dla mnie dostępność wszystkich kafelków pozwala na dowolność w dopasowaniu strategii pod daną rozgrywkę, a tak dając każdemu graczowi losowy zestaw, będzie on zmuszony do grania w konkretny sposób, co zabije sandboksowość Caverny. Nie mówiąc o tym, że nie wszystkie kafle dobrze ze sobą współgrają.
Dr. Nikczemniuk pisze: 02 gru 2022, 15:46 Mam takie (być może głupie) pytanie. Po co właściwie są pieniądze/monety? Jest jakaś sensowna strategia pod nie?
Pytam, bo mam rozegrane 2 partyjki solo i wogóle nie korzystałem z monet.
Monety to punkty na koniec ;). Proponuję spróbować zagrać z Office Room - nie wiem jak to przetłumaczyli, ale pokój pozwala na kładzenie podwójnych kafli kawern/tuneli oraz pól/łąk tak aby mogły wystawać poza pole gry i za każdym razem jak tak się zrobi, dostajesz 2 monety = 2PZ.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

bogas pisze: 03 gru 2022, 14:40 Ja lubię zarówno Agricolę jak i Cavernę, ale próba przybliżenia C do A jest dla mnie bez sensu z przynajmniej dwóch powodów. Pierwszy oczywisty. Wolę zagrać w A niż w C ze zmianami upodobniającymi ją do A. Proste. A po drugie to się nie uda. Największa satysfakcję w obu tych grach jest budowanie kombosów, a tu dostaniesz 6 losowych kafelków, które w ogóle mogą być ze sobą niepowiązane i się męcz - uwaga: słowo klucz.
Ja też sobie teraz zamówiłem Kawernę, obiecałem sobie że tym razem podejdę do niej jak do niezależnej gry i nie będę zestawiał jej z Agricolą ;). Liczę na to, ze siądzie mojej dziewczynie bo sandboxowa Ora et Labora spodobała jej się bardzo ;).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

bogas pisze: 03 gru 2022, 14:40 Największa satysfakcję w obu tych grach jest budowanie kombosów, a tu dostaniesz 6 losowych kafelków, które w ogóle mogą być ze sobą niepowiązane i się męcz - uwaga: słowo klucz.
No ale w Agricoli tak właśnie jest, dostajesz losowy pakiet kart które mniej lub bardziej się kombują.
Generalnie nie mam zamiaru na siłę tutaj przekonywać o swoich racjach, podałem tylko opcję, kto chce może ją przetestować. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że taka opcja zmienia charakter gry z sandboxa w stronę Agricoli, ale to już co kto lubi.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: trixon »

Dr. Nikczemniuk pisze: 03 gru 2022, 15:03
bogas pisze: 03 gru 2022, 14:40 Największa satysfakcję w obu tych grach jest budowanie kombosów, a tu dostaniesz 6 losowych kafelków, które w ogóle mogą być ze sobą niepowiązane i się męcz - uwaga: słowo klucz.
No ale w Agricoli tak właśnie jest, dostajesz losowy pakiet kart które mniej lub bardziej się kombują.

Zamiast na siłę "uAgricolawiać" Kawernę sugeruję zagrać w Agricolę z draftem na początku gry. Dzięki temu na koniec draftu masz rękę kart, która określa Ci jakiś plan gry, który sam sobie określiłeś (nie jest to wyłącznie zbiór losowych kart) oraz masz wiedzę o niektórych kartach przeciwników.

Jeżeli dobrze pamiętam to wariant draftu był opisany w angielskiej wersji, a w polskiej znikł. Co nie zmienia faktu, że w tym wariancie odczuwam dużo większą satysfakcję z rozgrywki.

I żeby nie było, że szkaluję Kawernę - mam zarówno starą Agricolę z Torfowiskiem jak i Kawernę. Obie bardzo lubię.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

Dr. Nikczemniuk pisze: 03 gru 2022, 15:03
bogas pisze: 03 gru 2022, 14:40 Największa satysfakcję w obu tych grach jest budowanie kombosów, a tu dostaniesz 6 losowych kafelków, które w ogóle mogą być ze sobą niepowiązane i się męcz - uwaga: słowo klucz.
No ale w Agricoli tak właśnie jest, dostajesz losowy pakiet kart które mniej lub bardziej się kombują.
Generalnie nie mam zamiaru na siłę tutaj przekonywać o swoich racjach, podałem tylko opcję, kto chce może ją przetestować. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że taka opcja zmienia charakter gry z sandboxa w stronę Agricoli, ale to już co kto lubi.
No nie jest, bo robisz draft albo wybór 7 kart z 10 czyli w sumie 14 z 20. Do tego masz jeszcze duże usprawnienia. No to jest jednak różnica.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Panowie, już pisałem wcześniej, że nie lubię kart usprawnień w Agricoli i żadne drafty tego nie zmienią.
A uagricolowianie Kawerny to oczywiście opcja dla tych którym ta opcja podpasuje, czy po prostu dla kogoś kto chce poeksperymentować. Podobny trick stosuję w Orleanie i jest git :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mr_Fisq »

litk pisze: 01 gru 2022, 11:30 Jakby kogoś interesowało to w planszostrefie jest przedsprzedaż nowego dodatku do Kawerny - Frantic Fiends. Rebel ostatnio informował, że nie będzie wydany w PL.
Cena wydaje się całkiem spoko... Pytanie jak dobrze komponują się ze sobą wersje językowe.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fyei »

Mr_Fisq pisze: 04 gru 2022, 08:36
litk pisze: 01 gru 2022, 11:30 Jakby kogoś interesowało to w planszostrefie jest przedsprzedaż nowego dodatku do Kawerny - Frantic Fiends. Rebel ostatnio informował, że nie będzie wydany w PL.
Cena wydaje się całkiem spoko... Pytanie jak dobrze komponują się ze sobą wersje językowe.
Nie ma z tym problemu. Mam podstawkę angielską i pierwszy dodatek po polsku - tych kilka słów w dwóch językach na kaflach pomieszczeń nie gryzie się ze sobą. Czasami zagwozdka pojawia się gdy trzeba kafle podmienić, a polskie tłumaczenie odbiega od oryginału, ale to raczej sporadyczne przypadki.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

Dociąłem sobie 4 arkusze numizmatyczne do formatu 4x3 sloty - wybierałem na oko i wyszly ciut za duże na te kafelki, ale jako v1 spisują sie wiecej niż ok :D. Zawsze to trochę szybszy setup. Zamówilem jeszcze nieco mniejsze, poeksperymentuję ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

warlock pisze: 05 gru 2022, 19:24 Dociąłem sobie 4 arkusze numizmatyczne do formatu 4x3 sloty - wybierałem na oko i wyszly ciut za duże na te kafelki, ale jako v1 spisują sie wiecej niż ok :D. Zawsze to trochę szybszy setup. Zamówilem jeszcze nieco mniejsze, poeksperymentuję ;).
Spoiler:
Hmm, setup może i szybszy, ale za to składanie gry… :roll:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

bogas pisze: 05 gru 2022, 20:54
warlock pisze: 05 gru 2022, 19:24 Dociąłem sobie 4 arkusze numizmatyczne do formatu 4x3 sloty - wybierałem na oko i wyszly ciut za duże na te kafelki, ale jako v1 spisują sie wiecej niż ok :D. Zawsze to trochę szybszy setup. Zamówilem jeszcze nieco mniejsze, poeksperymentuję ;).
Spoiler:
Hmm, setup może i szybszy, ale za to składanie gry… :roll:
W sensie? Wsuwasz te kilka użytych kafli z powrotem do tych 4 stron, pakujesz je do pudełka, wszystko w kilka sekund.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: litk »

Jak ty to potem chowasz do pudełka? Przecież to musi zajmować 10x tyle miejsca.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

To są 4 arkusze (ćwiartki) 4x3 sloty (tak jak pisałem) ułożone obok siebie, po włożeniu do pudełka kładę jeden arkusz na drugim ;).

/edit:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 gru 2022, 22:49 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: litk »

warlock pisze: 06 gru 2022, 08:24 To są 4 arkusze (ćwiartki) 4x3 sloty (tak jak pisałem) ułożone obok siebie, po włożeniu do pudełka kładę jeden arkusz na drugim ;).
No ok, rozumiem, ale co z resztą komponentów, bo ja u siebie żetony trzymam w osobnym organizerze, bo się nie mieszczą.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Caverna: The Cave Farmers / Kawerna: Rolnicy z Jaskiń (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

litk pisze: 06 gru 2022, 10:58
warlock pisze: 06 gru 2022, 08:24 To są 4 arkusze (ćwiartki) 4x3 sloty (tak jak pisałem) ułożone obok siebie, po włożeniu do pudełka kładę jeden arkusz na drugim ;).
No ok, rozumiem, ale co z resztą komponentów, bo ja u siebie żetony trzymam w osobnym organizerze, bo się nie mieszczą.
Pudeło odstaje mi o 2 cm, ale to dlatego, że mam bardzo duży organizer na żetony ;). Zresztą i tak zastanawiałem się czy nie wywalić elementów i plansz dla 5-6-7 gracza poza pudło, bo nie ma opcji, że będę chciał w to grać w tak dużej ekipie ;).

Słuchajcie, to nie jest żaden mus, zrobiłem sobie tak bo mi pasuje i dzielę się jako potencjalną inspiracją, przecież nikogo nie zmuszam, jak ktoś stwierdzi że to absolutny bezsens i woli rozkładać kafelki w tradycyjny sposób - proszę bardzo ;).
ODPOWIEDZ