Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Drmv
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2021, 03:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Drmv »

Jeszcze trochę (niewpływających na grę) błędów w formatowaniu tekstu na kartach np. brak wielkiej litery tam gdzie być powinna, brak pogrubienia tekstu itp. na kartach 57, 61, 62, 65, 69, 70, 74, 75, 77, 80, 86, 90, 92, 93, 96, 97, 99, 105, 107, 110, 111, 112, 115, 116, 118, 121, 123, 127, 131, 135, 137, 139, 141, 145, 146, 151, 157, 178, 186

Karty 66 i 184, gdzie przydałoby się słowo "każdego", żeby uniknąć błędów w interpretacji.

I perełka 181 "Druga szansa" gdzie zamiast "zabij jedną chorągiew" jest napisane "zabij wszystkie chorągwie na planszy tego gracza"
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: ariser »

Ok, może jednak poczekam na dodruk. :lol:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Leviathan »

To jest porażająca lista. Absolutnie wbijająca w fotel :shock:
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: karawanken »

Moje pudełko leży zafoliowane i czeka aż dostanę na gwiazdkę. Ale zaczynam się zastanawiać. Ewidentnie Portal wziął graczy na przeczekanie.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

O ile rozumiem że jakieś błędy są nieuniknione to tyle błędów wskazuje na robotę na kolanie. Portal niepotrzebnie podjął się tego tytułu który wyraźnie przekracza ich możliwości.

Jednego nie rozumiem, jak to jest ze ludek z forum jest w stanie znaleźć listę błędów pewnie jakaś prosta metoda lecę każda kartę po ang i porównuje do pl, a Portalu nie są w stanie? Kto sprawdza te pliki czy egzemplarz przedprodukcyjny? No jakiś "proces" w Portalu zupełnie nie działa. Jasne, każdy coś pominie. Bardziej rozumiem też brak logo na macie bo to czyste DTP. Ale zakładam że twórca powyższej listy też coś pominął a pewnie nie robił tego 3 razy xd to ile razy robili to w Portalu, pół raza?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kokosowy14 »

Pewnie teraz w Portalu testują rozgrywkę z błędami i powiedzą, że da się grać jak jest więc nie trzeba nic zmieniać. Co prawda nie wygrasz jako uzurpator ale masz przecież inne sposoby co nie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

kokosowy14 pisze: 07 gru 2022, 10:28 Pewnie teraz w Portalu testują rozgrywkę z błędami i powiedzą, że da się grać jak jest więc nie trzeba nic zmieniać. Co prawda nie wygrasz jako uzurpator ale masz przecież inne sposoby co nie?
Bledny napis na kafelku sprawia, ze nie wygrasz?
Moze przystopujcie z tym jadem bo sie juz przelewac.
Istotne bledy (kafelek, i ze 2 bledy na kartach) mozna policzyc na palcach jednej reki,a tu sie zaczyna rejwach o pogrubiona czcionke na kartach

Z checia rzuce w Portal kamieniem, ale tez zachowajmy rozsadek i nie nakrecajmy dramy o nic - z checia tez wyslucham jaki Portal bedzie mial stosunek do bledow jak w koncu zajmie na ten temat stanowisko
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

SetkiofRaptors pisze: 07 gru 2022, 10:02 O ile rozumiem że jakieś błędy są nieuniknione to tyle błędów wskazuje na robotę na kolanie. Portal niepotrzebnie podjął się tego tytułu który wyraźnie przekracza ich możliwości.

Jednego nie rozumiem, jak to jest ze ludek z forum jest w stanie znaleźć listę błędów pewnie jakaś prosta metoda lecę każda kartę po ang i porównuje do pl, a Portalu nie są w stanie? Kto sprawdza te pliki czy egzemplarz przedprodukcyjny? No jakiś "proces" w Portalu zupełnie nie działa. Jasne, każdy coś pominie. Bardziej rozumiem też brak logo na macie bo to czyste DTP. Ale zakładam że twórca powyższej listy też coś pominął a pewnie nie robił tego 3 razy xd to ile razy robili to w Portalu, pół raza?
Nikt tego nie sprawdza bo nie ma ludzi do tego. Portal to mini wydawnictwo z mocno okrojonym składem, gdzie pewnie każdy jak ma etat to zasuwa za trzech albo i czterech ludzi.
Też kiedyś miałem taką przygodę na zasadzie zatrudnię do obsługi betoniarki, a w praktyce to przesiewasz piach, kopiesz doły, podajesz cegły a nawet murujesz i szkoda, że nie masz uprawnień na koparkę.
A swoją drogą, Portal składa się z jednego Prezesa i samych kierowników, to kto kogo ma niby sprawdzać? :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kokosowy14 »

japanczyk pisze: 07 gru 2022, 10:34
kokosowy14 pisze: 07 gru 2022, 10:28 Pewnie teraz w Portalu testują rozgrywkę z błędami i powiedzą, że da się grać jak jest więc nie trzeba nic zmieniać. Co prawda nie wygrasz jako uzurpator ale masz przecież inne sposoby co nie?
Bledny napis na kafelku sprawia, ze nie wygrasz?
Moze przystopujcie z tym jadem bo sie juz przelewac.
Istotne bledy (kafelek, i ze 2 bledy na kartach) mozna policzyc na palcach jednej reki,a tu sie zaczyna rejwach o pogrubiona czcionke na kartach

Z checia rzuce w Portal kamieniem, ale tez zachowajmy rozsadek i nie nakrecajmy dramy o nic - z checia tez wyslucham jaki Portal bedzie mial stosunek do bledow jak w koncu zajmie na ten temat stanowisko
Gra kosztuje w sklepach 350 zł, w sklepie Portalu w przedsprzedaży kosztowała 440 zł. To jest produkt premium a nie gra do dorwania na przecenie za 50 zł. Oczekuje od takiej gry, że cena będzie uzasadniona. Owszem błędy nie są rażące to powtarzałem kilka razy ale jednak oczekiwałem jakiejkolwiek reakcji. Jakby powiedzieli "przepraszamy wdarło się kilka błędów ale nic poważnego. Doślemy poprawione komponenty najszybciej jak to mozliwe." Po tym nie darł bym kotów i nie krytykował tylko grał na tym co jest a później podmienił. Poza tym mam przymykać oko na błędy i przyjmować je z pocałowaniem ręki? Zaryzykowałem zapłaciłem 440 zł w przedsprzedaży a dostałem bubel i mam jeszcze być wdzięczny? Nie bardzo rozumiem. Są błędy i brak reakcji wydawnictwa więc to krytykuje co jest chyba normalne?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

kokosowy14 pisze: 07 gru 2022, 11:13 ale jednak oczekiwałem jakiejkolwiek reakcji. Jakby powiedzieli "przepraszamy wdarło się kilka błędów ale nic poważnego. Doślemy poprawione komponenty najszybciej jak to mozliwe." Po tym nie darł bym kotów i nie krytykował tylko grał na tym co jest a później podmienił. Poza tym mam przymykać oko na błędy i przyjmować je z pocałowaniem ręki? Zaryzykowałem zapłaciłem 440 zł w przedsprzedaży a dostałem bubel i mam jeszcze być wdzięczny? Nie bardzo rozumiem. Są błędy i brak reakcji wydawnictwa więc to krytykuje co jest chyba normalne?
Bubel? Come on, to nie jest system operacyjny czy aplikacja, ktorej nie da sie uzytkowac
Maja robic konferencje i wydawac komunikat bo napisales maila z pytaniem o bledach i nie odpowiedzieli po 2 dniach?

Oczywiscie ze krytyka jest na miejscu, ale tez nie szafujmy calym slownikiem i nie czynmy z gry, ktora ma kosmetyczne niedorobki produktu niegrywalnego czy wrecz zepsutego :/
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kokosowy14 »

japanczyk pisze: 07 gru 2022, 11:27
kokosowy14 pisze: 07 gru 2022, 11:13 ale jednak oczekiwałem jakiejkolwiek reakcji. Jakby powiedzieli "przepraszamy wdarło się kilka błędów ale nic poważnego. Doślemy poprawione komponenty najszybciej jak to mozliwe." Po tym nie darł bym kotów i nie krytykował tylko grał na tym co jest a później podmienił. Poza tym mam przymykać oko na błędy i przyjmować je z pocałowaniem ręki? Zaryzykowałem zapłaciłem 440 zł w przedsprzedaży a dostałem bubel i mam jeszcze być wdzięczny? Nie bardzo rozumiem. Są błędy i brak reakcji wydawnictwa więc to krytykuje co jest chyba normalne?
Bubel? Come on, to nie jest system operacyjny czy aplikacja, ktorej nie da sie uzytkowac
Maja robic konferencje i wydawac komunikat bo napisales maila z pytaniem o bledach i nie odpowiedzieli po 2 dniach?

Oczywiscie ze krytyka jest na miejscu, ale tez nie szafujmy calym slownikiem i nie czynmy z gry, ktora ma kosmetyczne niedorobki produktu niegrywalnego czy wrecz zepsutego :/
Gdzie powiedziałem, że oczekuje konferencji i gdzie napisałem że oczekuje odpowiedzi po 2 dniach? Skąd w ogóle takie wnioski? Minął tydzień odkąd napisałem maila i nie było żadnej informacji oficjalnej ani w mojej korespondencji stwierdziłem więc, że nie będę dłużej czekał i zwróciłem. Nie robili z tym problemu co też napisałem, że jest plusem.

Jak źle rozłożysz grę i przegrasz przez żeton warunkujący wygraną to jak to nazwać jak nie zepsuta gra? Nie każdy śledzi forum gry planszowe i ogląda angielskie filmy z recenzjami czy zasadami żeby sobie porównać i stwierdzić, że chyba coś jest nie tak z tym żetonem. Po raz kolejny mówię, że błędy nie są rażące ale wypadałoby je jakoś skomentować żeby gracze wiedzieli i grali prawidłowo. No i żeby było wiadomo czy wyślą poprawione bo to zdarza się, że niektóre wydawnictwa tego nie robią.
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

Portal za każdym razem sprzedaje dwie gry w cenie jednej. Zasady pierwszej gry to: odpakuj pudełko, przejrzyj komponenty, znajdź błędy i różnice z oryginalną wersją językową (nie powiemy Ci ile, bo sami tego nie wiemy xD). Druga gra to Oath.
japanczyk pisze: 07 gru 2022, 11:27 Oczywiscie ze krytyka jest na miejscu, ale tez nie szafujmy calym slownikiem i nie czynmy z gry, ktora ma kosmetyczne niedorobki produktu niegrywalnego czy wrecz zepsutego :/
Jak dla mnie błąd na karcie uzurpatora całkowicie przekreśla zwycięstwo, więc produkt jest zepsuty. Brak pilnej erraty czy jakiejkolwiek informacji od Portalu, to po prostu olewanie klientów. Nie wszyscy gracze są na forum i do wielu osób ta informacja nie dotrze.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2022, 12:20 przez mzdxtvtpxodyezkhfe, łącznie zmieniany 1 raz.
Drmv
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2021, 03:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Drmv »

japanczyk pisze: 07 gru 2022, 10:34
Istotne bledy (kafelek, i ze 2 bledy na kartach) mozna policzyc na palcach jednej reki,a tu sie zaczyna rejwach o pogrubiona czcionke na kartach
Dlaczego nie powinien zostać przedstawiony problem niejednolitego sformatowania tekstu na kartach, kiedy ma on wpływ na czytelność kart i na to czy się ładnie prezentują?
Nie jest to największa wada, jednak nadal sprawia, że jakość całokształtu produktu spada. Może i jest to pedantyczne, ale mi taka bylejakość przeszkadza.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Propi »

W oryginale są pogrubienia?
Drmv
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2021, 03:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Drmv »

Tak, wczoraj przejrzałem wszystkie karty i porównywałem je z bazą kart udostępnioną przez leder games.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

Drmv pisze: 07 gru 2022, 12:19 Dlaczego nie powinien zostać przedstawiony problem niejednolitego sformatowania tekstu na kartach, kiedy ma on wpływ na czytelność kart i na to czy się ładnie prezentują?
A kto mowi, ze nie ma zostac przedstawiona - jak wspominasz jest to niechlujnosc. Czy nie powinna miec miejsca? Tak! Czy jest to wada przekreslajaca mozliwosc gry w nia? No chyba nie.
Wiec zejdzmy na ziemie i pomeczmy Portal o komentarz na temat bledow.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

japanczyk pisze: 07 gru 2022, 12:38 Czy jest to wada przekreslajaca mozliwosc gry w nia? No chyba nie.
Wiec zejdzmy na ziemie i pomeczmy Portal o komentarz na temat bledow.
Problem polega na tym, że jak chcesz kupić jabłko to z całej skrzynki wybierzesz to najładniejsze, bez plamek itd.
Natomiast jak gra planszowa ma plamki to z reguły też i pozostałe egzemplarze, więc tu wyboru nie ma i co więcej kupujesz kota w worku, albo ktoś kupi go za ciebie i ładnie opisze tu na forum jakiego to kotka nabył.
Stąd potem teksty w stylu Japanczyka, że dziura na tylnej kanapie po papierosie, że pare rysek na masce, to przecież nie przekreśla możliwości jazdy tym autem.
No pewnie, że nie, tylko, że każdy normalny klient będzie uciekał z takiego salonu a tu na siłę się wybiela takie wydawnictwa i dyskusja sprowadza się do stwierdzenia " no przecież jedzie" :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: radekmajeski »

Drmv pisze: 06 gru 2022, 21:01 Jeszcze trochę (niewpływających na grę) błędów w formatowaniu tekstu na kartach np. brak wielkiej litery tam gdzie być powinna, brak pogrubienia tekstu itp. na kartach 57, 61, 62, 65, 69, 70, 74, 75, 77, 80, 86, 90, 92, 93, 96, 97, 99, 105, 107, 110, 111, 112, 115, 116, 118, 121, 123, 127, 131, 135, 137, 139, 141, 145, 146, 151, 157, 178, 186

Karty 66 i 184, gdzie przydałoby się słowo "każdego", żeby uniknąć błędów w interpretacji.

I perełka 181 "Druga szansa" gdzie zamiast "zabij jedną chorągiew" jest napisane "zabij wszystkie chorągwie na planszy tego gracza"
rezygnuje z zakupu :)
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

Ja rozumiem że duża część to błędy kosmetyczne typu brak pogrubienia. Ale jest wiele błędów które wypaczają akcję kart bo takie detale mają znaczenie.

Nie rozumiem tłumaczeń że tam nie ma kto tego robić. No to jeśli nie ma komu to po co wydawać teraz, może dać sobie więcej czasu, albo w ogóle zrezygnować.

Ja ogólnie wydawnictwo Portal lubię i często go bronię. Wydają świetne tytuły w super cenach. To nie znaczy że nie będę ich krytykował gdy popełniają błędy. Moim zdaniem błąd na kafelku wskazuje że mają problem z kontrola komponentów przed drukiem. Ciężej mi im zaufać jeśli chodzi o pierwsze druki.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Sajmonella »

Dla kogoś może to nie mieć znaczenia, ale dla mnie osobiście taki rodzaj błędów i ilość kart z błędami sprawia, że gra będzie zwrócona. Przykro mi, no ale nie będę mógł się w pełni cieszyć z zakupu widząc te babole
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: psia.kostka »

https://www.youtube.com/watch?v=HdtCiGTq9wI
Jest oficjalne otwarcie pudelka. Moze bedzie i oficjalny komentarz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: nahar »

Czekam, aż Oath ENG pójdą w górę po tych postach. No i jeszcze jedno - bylejakości mówimy stanowcze nie.
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

Obrazek

Taka moja poprawka :P

Błędy się zdarzają. Ale Portal powinien szybko dać odpowiedź na zgłoszone błędy, chociaż notatka że zauważają zgłoszenia i coś z tym zrobią.
Poprawiłem tak żeby moja kopia była grywalna, ale byłoby miło mieć kompletną grę bez skaz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

Yar-Chan pisze: 07 gru 2022, 21:06
Spoiler:
Taka moja poprawka :P
Śmiechlem ;D
Wrzucilem tez pod filmik komentarz z pytaniem odnosnie bledow - ciekaw jestem czy sie odniosa
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: karawanken »

japanczyk pisze: 08 gru 2022, 02:33
Yar-Chan pisze: 07 gru 2022, 21:06
Spoiler:
Taka moja poprawka :P
Śmiechlem ;D
Wrzucilem tez pod filmik komentarz z pytaniem odnosnie bledow - ciekaw jestem czy sie odniosa
Ciekawe. Piszę, że są trzy komentarze na telefonie ale jak rozwinąć listę to widać tylko dwa. Zgadnij którego brakuje.
ODPOWIEDZ