Gry z serii Command & colors

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Gry z serii Command & colors

Post autor: sajlenthill »

Witam, chciałbym wejść w gry z serii Command & colors. Jest trochę tych tytułów choć obecnie trudno dostępne. Mam pytanie do znawców tematu - który z tytułów jest najlepszy na pierwszy kontakt z tą serię? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gry z serii Command & colors

Post autor: arturmarek »

Najbardziej przystępny jest chyba Memoir 44. Piszę to z perspektywy osoby, która grała jedynie w Memoir, a na temat innych robiłem tylko research. Do rozważenia, jakie masz podejście do bloczków, bo w tych klasycznych C&C są bloczki, ale w Memoir, Bitwach Westeros i Battlelore są figurki. Czy zależy Ci na grze historycznej czy chodzi o system C&C, a jeśli historycznej to jaki okres Cię interesuję. No i trzeba sprawdzić dostępność i ceny.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Gry z serii Command & colors

Post autor: sajlenthill »

arturmarek pisze: 09 gru 2022, 11:11 Najbardziej przystępny jest chyba Memoir 44. Piszę to z perspektywy osoby, która grała jedynie w Memoir, a na temat innych robiłem tylko research. Do rozważenia, jakie masz podejście do bloczków, bo w tych klasycznych C&C są bloczki, ale w Memoir, Bitwach Westeros i Battlelore są figurki. Czy zależy Ci na grze historycznej czy chodzi o system C&C, a jeśli historycznej to jaki okres Cię interesuję. No i trzeba sprawdzić dostępność i ceny.
Zdecydowanie chodzi mi o bloczki w systemie C&C. Żeby zawęzić - chodzi mi o zakup jednego z poniższych:
Ancients
Medieval
Napoleonics
Samurai

Który z nich będzie najlepszy na początek?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gry z serii Command & colors

Post autor: arturmarek »

Nie mam w takim razie doświadczenia. Poza tym, że mam je wszystkie na szerokiej wishliście :)
Ja bym pewnie szedł w ulubiony okres historyczny. Ewentualnie w to co jest najlepiej dostępne.
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Gry z serii Command & colors

Post autor: mluckner »

Samurai jest najlepsza opcją typu wszystko w jednym pudełku. Tam masz naprawdę dużo scenariuszy do rozegrania. Prawdopodobnie łatwiejsze będzie wejście w Ancients, ale tutaj masz specyfikę bitew z tamtego okresu, czyli trzymanie linii jako główny czynnik taktyczny. Napoleonics jest najbardziej skomplikowany, ale często chwalony, jako jedyny z realnym podejściem do strat (jednostki ze stratami mają mniejszą szansę na powodzenie ataku). W Medieval nie grałem.
ODPOWIEDZ