Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: japanczyk »

Alcarin pisze: 20 mar 2021, 21:33 Witam,
wiadomo czy Portal ma w planach wydać jeszcze coś z serii Invader po polsku ? Czy cała reszta tj. Dark Side, Kabuki, Orphans itd. były i są only kickstarter po ang. ?
Dark side to byl limited print run, cmon nie bedzie wznawial
Kabuki/orphans itd to byly ks ex jeśli mnie pamiec nie myli
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Alcarin »

Czyli z technicznego punktu widzenia wszystko co mogło u nas zostać wydane to juz zostało wydane.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: japanczyk »

Alcarin pisze: 21 mar 2021, 00:54 Czyli z technicznego punktu widzenia wszystko co mogło u nas zostać wydane to juz zostało wydane.
Teoretycznie Dark Side moze byc wydany, ale to zalezy jak bardzo portalowi bedzie zalezec
andwis
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2021, 00:52

Zombicide Najeźdźca misje

Post autor: andwis »

Hej.
Czy może ktoś mi podpowiedzieć czy są jakieś dodatkowe misje w Języku polskim do Zombicide Najeźdźca ?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Zombicide Najeźdźca misje

Post autor: Gromb »

Niestety, tylko po angielsku
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide Najeźdźca misje

Post autor: suibeom »

andwis pisze: 02 kwie 2021, 11:18 Hej.
Czy może ktoś mi podpowiedzieć czy są jakieś dodatkowe misje w Języku polskim do Zombicide Najeźdźca ?
w zeszłym roku napisałem dwa scenariusze jeden wystawiłem tu: https://boardgamegeek.com/filepage/1978 ... srod-atomu
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Ragathol »

Witam, mam pytanie a widzę że ostatnie wpisy są z zeszłego roku, jakby gra umarła śmiercią naturalną. Czy gra jest warta kupienia?
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Porchpeople »

Ragathol pisze: 01 gru 2022, 16:49 Witam, mam pytanie a widzę że ostatnie wpisy są z zeszłego roku, jakby gra umarła śmiercią naturalną. Czy gra jest warta kupienia?
Gra Invader to typowy przedstawiciel serii Zombicide. Zombicid'ów jest cała masa - stąd cisza w tym wątku nie oznacza, że sama gra się słabo przyjmuje. Zresztą świadczy o tym mnogość różnych edycji (klasyczny Zombicide w dzisiejszych czasach, średniowieczny Zombicide Czarna Plaga i Zielona Horda, ostatnio Zombicide na dzikim zachodzie (Undead or ALive), właśnie Invader - i jeszcze kilka innych). No i będzie Zombicide Marvel. Zombicide jest mega popularny - a jego popularność bierze się z faktu, że gra jest prosta w zasadach i potrafi być wciągająca- aczkolwiek ze środkiem ciężkości "gra przy piwie" bardziej niż "do móżdżenia". Jak to jest coś, co Cię kręci - to Zombicide jest bardzo dobrym tytułem. Czy wybierzesz Invader/Najeźdźca czy inne edycje - to już zależy tak naprawdę od Twoich indywidualnych upodobań odnośnie tematu, który Ci się podoba.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: JimmyPL »

Ragathol pisze: 01 gru 2022, 16:49 Witam, mam pytanie a widzę że ostatnie wpisy są z zeszłego roku, jakby gra umarła śmiercią naturalną. Czy gra jest warta kupienia?
Ja bardzo polecam, dla mnie setting sci-Fi na plus a zasady to po prostu wariacja zasad Zombicide, fakt że jest chyba trochę łatwiej niż BP czy GH, z drugiej strony nie ma takiego wściekłego przeszukiwania decku pod przedmioty jak w wyżej wymienionych.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: walkingdead »

Ragathol pisze: 01 gru 2022, 16:49 Witam, mam pytanie a widzę że ostatnie wpisy są z zeszłego roku, jakby gra umarła śmiercią naturalną. Czy gra jest warta kupienia?
Uwielbiam Zombicide w każdej postaci. Bez względu na to z kim w danym sezonie przyjdzie nam walczyć. Ale w swojej kolekcji mam tylko sezon 1 (z sentymentu) i Invadera właśnie. Mechaniki pomiędzy kolejnymi sezonami nie zmieniają się drastycznie, więc przy zakupie kierowałam się klimatem, który najbardziej mi siądzie. I padło na Invadera.Udany sezon z kilkoma fajnymi modyfikacjami (pleśn, nowe maszyny, zróżnicowanie Xenosów etc). Dla mnie to jest super "przygodówka", którą zawsze chętnie wyciągam na stół - bez wysokiego progu wejścia i ze sporą liczbą zwrotów akcji i pokaźną dozą emocji.

Co do samej gry, zależy czego szukasz. Nie zniechęcałabym się mniejszą popularnością tytułu czy brakiem hype, bo w ostatnim czasie wyszło sporo nawalanek z toną plastiku, więc zakładam, że o tych nowościach mówiło się znacznie więcej niż o starym, dobrym Zombicide. Sama miałam kilka potknięć zakupowych (np Reichbusters), więc pewnie następnym razem się mocno zastanowię nim kupię coś za tryliard złotych zamiast wyciągnąć na stół Zombicide, które ma sprawdzone mechaniki i oferuje znane mi doznania.
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Ragathol »

Dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy plansze terenu są w stanie pomiescić wrogów, bo w Cthulhu: Death May Die bardzo na to narzekają.
2. Głównie będę grał solo a widzę że wszystkie scenariusze są na 6+ ocalałych. Nie męczy gra tylkoma postaciami?
3. Jak wygląda kwestia regrywalności? Jak czytałem to w tym temacie Cthulhu: Death May Die ponoć wychodzi lepiej, bo scenariusze różnią się od siebie.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: walkingdead »

Nie bardzo rozumiem pierwsze pytanie- dotychczas zdarzało się, że mnożyło mi się sporo wrogów na planszy i nie zauwazylam problemu.

W kwestii solo pytasz o coś bardzo subiektywnego. Mnie nie przeszkadza kierowanie wieloma postaciami i dobrze się przy tym bawię. Natomiast, w ostatnim czasie grywam głównie solo i znacznie mniej niż bym chciała, więc zasadniczo cieszę się po prostu graniem i trochę bezkrytycznie podchodzę do rozkładanych na stole tytułów.

Moim zdaniem scenariusze się różnią. Różne cele, różne ustawienia pomieszczeń. Karty i rzuty kością też przeciez zawsze determinują pewną zmienność rozgrywki.
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Ragathol »

Dziękuje za wypowiedz, przypomniała mi Pani o co chodzi w tym hobby: żeby się dobrze bawić. Gra już czeka w domu. Pozdrawiam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Mr_Fisq »

Jest szansa na polski dodruk czy raczej należy polować obecnie na wersję angielską?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: radekmajeski »

Mr_Fisq pisze: 10 gru 2022, 12:30 Jest szansa na polski dodruk czy raczej należy polować obecnie na wersję angielską?
zdziwilbym sie gdyby Portal to porzucil
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: anonim »

A ja nie. Akurat zombicide jest sporo a Invader jest najmniej popularny. A jak jeszcze wydadzą dziki zachód to mogą być zmuszeni do porzucenia którejś serii.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: walkingdead »

anonim pisze: 10 gru 2022, 22:48 A ja nie. Akurat zombicide jest sporo a Invader jest najmniej popularny. A jak jeszcze wydadzą dziki zachód to mogą być zmuszeni do porzucenia którejś serii.
Niby najmniej popularny, a jednak się wyprzedał.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: strid3rr »

walkingdead pisze: 10 gru 2022, 23:14
anonim pisze: 10 gru 2022, 22:48 A ja nie. Akurat zombicide jest sporo a Invader jest najmniej popularny. A jak jeszcze wydadzą dziki zachód to mogą być zmuszeni do porzucenia którejś serii.
Niby najmniej popularny, a jednak się wyprzedał.
Tylko w jakim okresie czasu się wyprzedał i czy przypadkiem w międzyczasie nie było dodruku Czarnej Plagi.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Mr_Fisq »

Szybkie pytania odnośnie figurek:
- Jak przedstawia się szczegółowość figurek w porównaniu do np. Czarnej Plagi?
- Skala jest zbliżona do pozostałych Zombicide'ów, np, do drugiej edycji? Potrzebuję porównać skalę z nieco niszowymi figurkami i szukam jakiegoś punktu odniesienia - mam Fort Hendrix i Imperial Assault pod ręką.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: strid3rr »

Mr_Fisq pisze: 16 sty 2024, 20:07 Szybkie pytania odnośnie figurek:
- Jak przedstawia się szczegółowość figurek w porównaniu do np. Czarnej Plagi?
- Skala jest zbliżona do pozostałych Zombicide'ów, np, do drugiej edycji? Potrzebuję porównać skalę z nieco niszowymi figurkami i szukam jakiegoś punktu odniesienia - mam Fort Hendrix i Imperial Assault pod ręką.
Z tego co sam kiedyś szukałem to wszystkie Zombicide mają figurki w tej samej skali. Natomiast jakie niszowe figurki masz na myśli to może coś pomogę?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Mr_Fisq »

strid3rr pisze: 16 sty 2024, 21:13 Z tego co sam kiedyś szukałem to wszystkie Zombicide mają figurki w tej samej skali. Natomiast jakie niszowe figurki masz na myśli to może coś pomogę?
North Star Military Figures => mieszam zestawy ze Stargrave i Frostgrave (tylko gdzieś je schowałem na święta, i nie mogę teraz namierzyć :mrgreen: ). Invader na pewno będzie smuklejszy, i to powinno być jeszcze do przeżycia, natomiast obawiam się, że jest (Invader) w skali raczej 32+ niż 28-32.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: walkingdead »

Nie wiem czy to coś pomoże, ale niedawno zrobiłam takie foto (sorry za psie kłaki :mrgreen: ):
Obrazek

Góra: Zombicide Invader (dodatek Survivors of the Galaxy),Cdmd (dodatek Unspeakable box), Nemesis (aftermath & void seeders). Dół: Hard City (KS dodatek citizens), Final Girl (season 2),HOLAS ( dodatek Order & Chaos). Klucz doboru gier- łatwość sięgnięcia po pudło i zbliżona skala figurki 😛.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zombicide: Invader (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
North Star Military Figures to nie znowu takie niszowe :D Na pewno figurki od nich będą miały inne proporcję niż figurki CMON, to jest pewne. NSMF są bardziej korpulentne, a te od CMON bardziej wyciągnięte, ale różnica nie jest znacząca więc bez problemu można je wykorzystać.
Ja miałem podobną zagwozdkę jak chciałem wykorzystać figurki z Zombicide BP/GH, A song of ice and fire, Frostgrave i FireForge Games na stole i nie ma aż takiej różnicy żeby się tym przejmować.

Możesz podejrzeć na szybko ten temat:
https://currentkick.com/sci-fi-stargrav ... omparison/
https://boardgamegeek.com/thread/197206 ... 0#28785920
https://leadadventureforum.com/index.php?topic=86461.0
ODPOWIEDZ