Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: anitroche »

Wydaje mi się, że gdzieś słyszałam, że dodatek Norwegowie jest w sumie też stand alone grą, czyli nie potrzeba podstawki do zagrania. To prawda, czy coś pokręciłam i źle zrozumiałam/zapamiętałam?
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: khuba »

anitroche pisze: 16 gru 2022, 16:48 Wydaje mi się, że gdzieś słyszałam, że dodatek Norwegowie jest w sumie też stand alone grą, czyli nie potrzeba podstawki do zagrania. To prawda, czy coś pokręciłam i źle zrozumiałam/zapamiętałam?
Coś pokręciłaś, pewnie z informacją o nowym dodatku który miał być samodzielny (zdaje się miał nazywaćsie "Danes", ale od dłuższego czasu brak na jego temat jakichkolwiek informacji)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

khuba pisze: 16 gru 2022, 16:59
anitroche pisze: 16 gru 2022, 16:48 Wydaje mi się, że gdzieś słyszałam, że dodatek Norwegowie jest w sumie też stand alone grą, czyli nie potrzeba podstawki do zagrania. To prawda, czy coś pokręciłam i źle zrozumiałam/zapamiętałam?
Coś pokręciłaś, pewnie z informacją o nowym dodatku który miał być samodzielny (zdaje się miał nazywaćsie "Danes", ale od dłuższego czasu brak na jego temat jakichkolwiek informacji)
Bez przesady. Informacje regularnie się o nim pojawiały. Wiemy o nim chyba więcej niż o jakimkolwiek dodatku w tworzeniu. Do Dunczykow właśnie powstaje grafika i będzie wydane w 2023.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

Obrazek
Obrazek
Jest ktoś może w posiadaniu pliku z tłumaczeniem słów z planszy dodatku Norwegowie tak abym mógł wydrukować i dopasować na planszę ewentualnie poproszę o jakieś lepsze zdjęcie planszy .
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Chodzi o samo tłumaczenie, czy wersję z gotowymi naklejkami?
Tłumaczenie znalazłem, ten drugi plik postaram się jeszcze namierzyć.
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Cezary1916 pisze: 16 gru 2022, 21:49
Spoiler:
https://boardgamegeek.com/filepage/2229 ... na-plansze
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Grellenort »

brazylianwisnia pisze: 16 gru 2022, 17:57 Bez przesady. Informacje regularnie się o nim pojawiały. Wiemy o nim chyba więcej niż o jakimkolwiek dodatku w tworzeniu. Do Dunczykow właśnie powstaje grafika i będzie wydane w 2023.
Faktycznie, dev diary aż pęka w szwach (nie tylko Duńczyków, ale powoli także Normanów i Szwedów), jednak pierwotna premiera miała być o wieeele wcześniej, podobnie jak np. Age of Innovation do Terry Mystiki. Odnoszę wrażenie, że Fuerland Spiele mocno (tj. mocniej niż zwykle ma to miejsce w wydawnictwach) przesunął ostatnio priorytety z dodatków do swoich większych gier na nowe tytuły. Dość dobrze obrazuje to kryzys surowcowo-logistyczny i konieczność kalkulowania na czym zysk będzie większy. A fanów już wydanych gier dokarmi się wpisem do dziennika deweloperskiego lub fotką z beta testów co jakiś czas, żeby trzymali kasę odłożoną i tylko regularnie waloryzowali kwotę o inflację :lol:
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: staniach21 »

Będzie można w końcu kupić niemiecką używkę za pół darmo od ludzi, którzy trzymali heh :D! W końcu będe mógł mieć jakiegoś Rosenberga w kolekcji! Teraz można w jakimś stopniu wybaczyć Rebelowi odpuszczenie Spirit Island.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Miszon »

A tu ci niespodzianka - Rebel wydaje Ucztę, a dodatkowo Norwegów!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: daro69 »

fajna wiadomość, a najlepsze jest to że spruci "inwestorzy" już wrzucają na bazarki :)... skończy się zawyżanie cen...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Mr_Fisq »

Nie tylko inwestorzy, ale i osoby które lubią mieć najnowsze spójne kolorystycznie i tłumaczeniowo wersje.

Chociaż jeśli Rebel bazuje na tłumaczeniu Lacerty, a barwniki są stabilne...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Marbel »

Rebel chyba nie zaśpiewa 800 zł za pakiet z dodatkiem? Sprawdziłem z ciekawości ceny na olx i zastanawiam się co jest w tej grze, że taka cena. Wszedłem w hobby już po zakończeniu dostępności tego tytułu, więc się nawet nie zainteresowałem. Być może tym razem wpadnie na radar. Plus dla Rebela za odpowiedź na potrzeby rynku.
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: LukaszLozz »

Marbel pisze: 22 kwie 2023, 19:17 Rebel chyba nie zaśpiewa 800 zł za pakiet z dodatkiem? Sprawdziłem z ciekawości ceny na olx i zastanawiam się co jest w tej grze, że taka cena. Wszedłem w hobby już po zakończeniu dostępności tego tytułu, więc się nawet nie zainteresowałem. Być może tym razem wpadnie na radar. Plus dla Rebela za odpowiedź na potrzeby rynku.
Są opinie, że to najlepszy Uwe… :) Ciężko zdecydować jednoznacznie, bo Uwe to kombajn do świetnych tytułów. Osobiście bardzo doceniam tytuł.

Jest na BGA wiec możesz łatwo sprawdzić.

Edit:
Nie wiem ile w tym Rebela, a ile Asmodee. Oni robią globalny druk. Co nie zmienia faktu, że radość ogromna.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: eveni »

Wykorzystując okazję bardzo prosze crazygandalf o nagranie gameplaya :D bardzo lubię Ucztę ale jestem mega słaba w nią, chętnie podpatrzę Wasze techniki :D
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: autopaga »

Mr_Fisq pisze: 22 kwie 2023, 19:13 Nie tylko inwestorzy, ale i osoby które lubią mieć najnowsze spójne kolorystycznie i tłumaczeniowo wersje.

Chociaż jeśli Rebel bazuje na tłumaczeniu Lacerty, a barwniki są stabilne...
Na bank nie bedzie idealnej spójności. Też wystawiłem z tego samego powodu. Z rebelia musiałem zrobić podobny manewr ostatnio. A że zagrałem ostatnio u kolegi z Norwegami to samej podstawki już nie rozłożę. Najbardziej boli że to jest fix pack praktycznie i mogli by to zintegrować elegancko w 2 edycji.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kokosowy14 »

autopaga pisze: 22 kwie 2023, 20:27
Mr_Fisq pisze: 22 kwie 2023, 19:13 Nie tylko inwestorzy, ale i osoby które lubią mieć najnowsze spójne kolorystycznie i tłumaczeniowo wersje.

Chociaż jeśli Rebel bazuje na tłumaczeniu Lacerty, a barwniki są stabilne...
Na bank nie bedzie idealnej spójności. Też wystawiłem z tego samego powodu. Z rebelia musiałem zrobić podobny manewr ostatnio. A że zagrałem ostatnio u kolegi z Norwegami to samej podstawki już nie rozłożę. Najbardziej boli że to jest fix pack praktycznie i mogli by to zintegrować elegancko w 2 edycji.
Czyli dla kogoś kto nie miał jeszcze styczności z Ucztą najlepiej od razu brać z Norwegami?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: autopaga »

Według mnie niestety tak. Praktycznie nie dodają więcej zasad. Samych pól na planszy jest mniej, no i wielki plus na 2 osoby jest jeszcze mniej pól akcji.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Pytanie czy nie lepiej poczekać kilka miesiecy i brac Duńczyków? kupicie podstawke i Norwegow by stało się to nieaktualne na tegorocznym Essen.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: kokosowy14 »

brazylianwisnia pisze: 22 kwie 2023, 21:00 Pytanie czy nie lepiej poczekać kilka miesiecy i brac Duńczyków? kupicie podstawke i Norwegow by stało się to nieaktualne na tegorocznym Essen.
Ja zielony zupełnie w temacie. Duńczycy to jakiś standalone dodatek?
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: staniach21 »

kokosowy14 pisze: 22 kwie 2023, 21:28
brazylianwisnia pisze: 22 kwie 2023, 21:00 Pytanie czy nie lepiej poczekać kilka miesiecy i brac Duńczyków? kupicie podstawke i Norwegow by stało się to nieaktualne na tegorocznym Essen.
Ja zielony zupełnie w temacie. Duńczycy to jakiś standalone dodatek?
To jakiś dodatek, który od 5 lat wisi w wydawniczym limbo 0_0. Windziarz rzucił coś w stylu, a może to jeszcze nie wszystko w tej kwestii sugerując zapewne, że w zależności od przyjęcia przez rynek Duńczycy też mogą się pojawić :D Także lepiej brać to będzie wszystko
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: benek12345 »

Mam spore doświadczenie w Uczcie, z Norwegami i nawet dorzuconym dodatkiem fanowskim i polecam tę grę z całego serducha.
Multum dróg do dobrego punktowania. Często pierwszy rzut oka na plansze graczy przed liczeniem pkt daje złudne wyobrażenie o tym kto wygrał i tylko dodaje to smaczku grze.
Po każdej rozgrywce mam satysfakcję, bo samo układanie miliona żetoników daje frajdę.
No i oczywiście od pierwszej partii z Norwegami już nie wyciągnąłem planszy z podstawki. Jeden z moich ulubionych mózgotrzepów.

Kupujcie, to może doczekam się na Duńczyków :wink:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

kokosowy14 pisze: 22 kwie 2023, 21:28
brazylianwisnia pisze: 22 kwie 2023, 21:00 Pytanie czy nie lepiej poczekać kilka miesiecy i brac Duńczyków? kupicie podstawke i Norwegow by stało się to nieaktualne na tegorocznym Essen.
Ja zielony zupełnie w temacie. Duńczycy to jakiś standalone dodatek?
Duńczycy to dodatek standalone który można połączyć z Norwegami i podstawka ale tylko w celu dodania z nich 5-10% elementów.
To prawda ,że powstaje od kilku lat. Tak jak wiele dodatków czy gier tyle, że rzadko słyszymy o procesie tworzenia. Wydawca ostatnio zrobił grafiki do Duńczyków więc skoro poświęcili kolejna porcje kasy oprócz designu to gra, zgodnie z zapowiedzią twórcy, powinna wreszcie pojawić się w tym roku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

Może już jest dograne jego wydanie i Rebel wyda ponownie AFFO żeby później także wydać Duńczyków.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Bardzo ciekawe. Cieszę się, że polski rynek zostaje uzupełniany tymi grami, których od dawna nie ma. Chociaż akurat Uczty to bym się nie spodziewał, gra leżała długo na wyprzedażach. Ciekawe też jaka będzie w dzisiejszych czasach cena, osoby pamiętające Ucztę w cenie niewiele ponad 200PLN chyba się zdziwią. Dla mnie Uczta to produkt porównywalny do Lacerd, pamiętam jak swego czasu to była najcięższa (fizycznie) gra.

Szkoda, że nie zrobili nigdy Uczty 2.0 ze zintegrowanymi Norwegami, bo jednak trochę niektóre karty mają niekompatybilne działanie. Ja na razie zostaję przy swojej Lacertowo-Niemieckiej wersji. Może Ci Duńczycy rzeczywiście w końcu wyjdą i będą czymś w rodzaju Uczty z Norwegami i twistami, kiedyś czytałem co tam Pan Gernot wypisywał na BGG, ale jakiś czas temu odpuściłem :)

No, a wracając do sensowności wydania, to mam wrażenie, że "krzyk" o Le Havre czy Lewisa i Clarka był głośniejszy, a wydania po wieloletniej niedostępności nie okazały się mega hitami.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

No Duńczycy właśnie mają być taka Uczta 2.0 a później Szwedzi i Normanowie mają rozwinąć grę w innym kierunku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ