Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: xydorux »

crazygandalf pisze: 17 lis 2022, 22:10 Niestety nie. Jak była kampania to stwierdziłem, że dodatek ma dość zaporową cenę i odpuściłem. Teraz trochę żałuję.
Dodatek właśnie pojawił się w Planszostrefie, więc jest okazja wzbogacić swoją podstawkę :wink:
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: jakubski »

Dzięki za info.

Jestem wielkim fanem tej gry, ale jak za tą zawartość to cena wzięta z kosmosu.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: arturmarek »

Jestem po pierwszej rozgrywce 2-osobowej. Gra była u mnie na bardzo szerokiej wishliście, ale jak pojawiła się Lacertowa wspieraczka, to stwierdziłem, że wezmę, bo potem nie będzie już okazji kupić. Jak widać po czasie od zakupu do pierwszej rozgrywki nie byłem jakoś super napalony. Raczej spodziewałem się poprawnego, nieporywającego suchara. Nawet wcześniej nie wiedziałem jak ta gra mechanicznie działa, wiedziałem, że to euro włoskich sucharzystów, że dobrze chodzi na 2 osoby i to mi wystarczyło. Kilka losowych luźnych myśli:

1. Gra jest zaskakująco klimatyczna. Mechaniki bardzo dobrze kleją się z tematem.
2. Musiałem kilka razy przewertować instrukcję czy ja dobrze rozumiem, że tutaj się wykonuje 14 rund. Patrząc na wielki pusty hotel, dwie duże talie personelu i gości i jeszcze jakieś tracki, przed rozgrywką miałem wrażenie, że w te 14 rund to ciężko będzie zacząć to uzupełniać. Okazało się, że bardzo dużo się udało zrobić.
3. Nie popatrzyłem na zegarek, ale gra wydała się bardzo szybka. Mam wrażenie, że po ograniu parę razy spokojnie zejdzie się poniżej godziny na 2 osoby. W pierwszej rozgrywce sporo wertowaliśmy instrukcję i tu dochodzimy do największego minusa.
4. Nieponumerowane karty personelu... Nie wiem jak coś takiego można zrobić. Jeszcze gdyby byli opisani w instrukcji alfabetycznie, albo gdyby w instrukcji były miniaturki kart/ikon.... Pewnie ten sam problem był w poprzedniej edycji, nie dało się tego naprawić? Tragedia.
5. GAH na pewno dostanie jeszcze kilka szans i zobaczymy jak po tych kilku-kilkunastu rozgrywkach będziemy się z nim czuli. Szczególnie jeśli czas rozgrywki zakręci się koło 45 min., to będzie miał mniejszą konkurencję. Na ten moment wydaje się, że może konkurować z Zamkami Burgundii i to bezpośrednie starcie będzie ciężko wygrać. Szczególnie, że w Zamki łatwiej zagrać z nowymi graczami, bo mimo, że działanie kafelków też trzeba sprawdzać w instrukcji, to są jawne, więc wystarczy, że jeden gracz przy stole je zna.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: karmazynowy »

arturmarek pisze: 19 gru 2022, 10:18 4. Nieponumerowane karty personelu... Nie wiem jak coś takiego można zrobić. Jeszcze gdyby byli opisani w instrukcji alfabetycznie, albo gdyby w instrukcji były miniaturki kart/ikon.... Pewnie ten sam problem był w poprzedniej edycji, nie dało się tego naprawić? Tragedia.
Czekaj, co? Przecież są opisani alfabetycznie w instrukcji (mam starszą edycję). Ponumerowani nie są, ale mają nazwy na kartach (co prawa, małe i niezbyt czytelne ale są).

Widzę po nowej instrukcji, że poprawili czytelność nazw ale faktycznie nie są już alfabetycznie, za to mają numery... a karty nie?

A co do samej gry, im więcej w nią gram tym wyżej ją oceniam. Startowała z 7/10, obecnie 9/10 po 14 partiach i chyba ulubione, średnie, dosyć szybkie euro na 2 osoby. Spokojnie poniżej 1h da się w takim składzie zagrać.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

arturmarek pisze: 19 gru 2022, 10:18
4. Nieponumerowane karty personelu... Nie wiem jak coś takiego można zrobić. Jeszcze gdyby byli opisani w instrukcji alfabetycznie, albo gdyby w instrukcji były miniaturki kart/ikon.... Pewnie ten sam problem był w poprzedniej edycji, nie dało się tego naprawić? Tragedia.
Karty personelu są ponumerowane, tylko numeracja jest w mało oczywistym miejscu. Przyjrzyj się uważnie ;)
sznupsi
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2021, 13:12
Has thanked: 109 times
Been thanked: 22 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: sznupsi »

arturmarek pisze: 19 gru 2022, 10:18
4. Nieponumerowane karty personelu... Nie wiem jak coś takiego można zrobić. Jeszcze gdyby byli opisani w instrukcji alfabetycznie, albo gdyby w instrukcji były miniaturki kart/ikon.... Pewnie ten sam problem był w poprzedniej edycji, nie dało się tego naprawić? Tragedia.
Hmm, dziwne. My mamy wersję z Lacertowej wspieraczki i karty personelu mają numerki, wiec odszukanie ich w instrukcji nie sprawia nam większego problemu.
Mira_g
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2021, 14:36
Has thanked: 4 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Mira_g »

arturmarek pisze: 19 gru 2022, 10:18
4. Nieponumerowane karty personelu... Nie wiem jak coś takiego można zrobić. Jeszcze gdyby byli opisani w instrukcji alfabetycznie, albo gdyby w instrukcji były miniaturki kart/ikon.... Pewnie ten sam problem był w poprzedniej edycji, nie dało się tego naprawić? Tragedia.
W najnowszej wersji karty personelu są ponumerowane. Numery są umieszone na rysunku podkładki z nazwą pracownika.
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Ushi »

xydorux pisze: 16 gru 2022, 14:58
crazygandalf pisze: 17 lis 2022, 22:10 Niestety nie. Jak była kampania to stwierdziłem, że dodatek ma dość zaporową cenę i odpuściłem. Teraz trochę żałuję.
Dodatek właśnie pojawił się w Planszostrefie, więc jest okazja wzbogacić swoją podstawkę :wink:
Polecacie ? Warte tej ceny ?
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: xydorux »

Ushi pisze: 05 sty 2023, 10:32
xydorux pisze: 16 gru 2022, 14:58
crazygandalf pisze: 17 lis 2022, 22:10 Niestety nie. Jak była kampania to stwierdziłem, że dodatek ma dość zaporową cenę i odpuściłem. Teraz trochę żałuję.
Dodatek właśnie pojawił się w Planszostrefie, więc jest okazja wzbogacić swoją podstawkę :wink:
Polecacie ? Warte tej ceny ?
Myślę, że odpowiedź nie jest taka łatwa, bo to dużo zależy od tego jak traktujesz GAH-a w swojej kolekcji. Jeśli ma to być średniej ciężkości gra, do przyjemnego pogrania w 2-3 osoby, gdzie skupiasz się głównie na gościach i drugim okiem zerkasz na tor cesarza, daje Ci to przyjemność i frajdę to pytanie czy chcesz to zmienić? Dodatek ma charakter modułowy, więc od Ciebie zależy co dołączysz do gry, a same moduły są mocno zróżnicowane:
- jeden dodaje po prostu więcej kart (personelu, gości, toru cesarza, celów) - to łatwo wprowadzić do gry nie zmieniając niczego w zasadach, a urozmaica talię i wprowadza świeżość
- moduł ze zmianą systemu kolejności wprowadza możliwość grania w klasycznej formie A-B-C-A-B-C plus dodatkową możliwość zaklepania sobie pierwszeństwa w kolejnej rundzie
- asymetryczne hotele, gdzie każdy ma inne "zdolności" (licytujecie je w oparciu o swoje początkowe korony, dlatego trzeba ostrożnie to robić, żeby nie zacząć gry ze zbyt małą ilością) oraz początkowe zasoby w kuchni (bardzo to przypomina rodziny z gry Lorenzo)
- karty celebrytów, które pozwalają odpalać różne zdolności na czas danej rundy - co pozwala lepiej realizować swój plan na daną rundę
- sale bankietowe gdzie wysyła się gości - to myślę, że największy moduł, sale dają sporo punktów, ale z drugiej strony jak w ogóle się nimi nie interesujesz dostajesz ujemne. Plus dodatkowo trzeba umiejętnie zarządzać nowym zasobem jakim jest szampan

Generalnie, uważam, że jest tego sporo, natomiast jak widzisz po tym krótkim opisie, moduły te sprawiają, że musisz skupić się na większej liczbie rzeczy, jeszcze lepiej planować, ale z drugiej strony pojawiają się nowe możliwości. Złożoność modułów jest mocno zróżnicowana, natomiast sama instrukcja nie nakłada żadnych ograniczeń co do ich stosowania (z zaznaczeniem że celebryci i sale bankietowe razem mogą mocno wydłużyć czas rozgrywki, więc lepiej używać tylko jednego z nich). Dlatego zacząłem post od tego, że trzeba się zastanowić czym chcesz aby GAH był w Twojej kolekcji i na ile czujesz potrzebę zwiększenia jej złożoności :wink:

Co do ceny - wolę się nie wypowiadać, bo to sprawa mocno indywidualna :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

xydorux pisze: 05 sty 2023, 11:48 Myślę, że odpowiedź nie jest taka łatwa, (ciach)
A to nie jest tak, że jeśli się bardzo lubi podstawkę to dodatek na tyle mocno w nią ingeruje, że jest spora szansa, że gra zmieni swój charakter i przez to mniej nam może podchodzić?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Pluck »

Nie - tak nie jest. Podstawka jest super 9 na 10 razy (czasem karty nie wchodza).

Rozszerzenie urozmaica gre a nie dominuje jej podstawowych zasad. Szczegolnie fajne jest, ze mozna dobierac elementy dodatku ktorymi sie chce grac - decyduje to o stopniu skomplikowania.
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: xydorux »

detrytusek pisze: 05 sty 2023, 12:30
xydorux pisze: 05 sty 2023, 11:48 Myślę, że odpowiedź nie jest taka łatwa, (ciach)
A to nie jest tak, że jeśli się bardzo lubi podstawkę to dodatek na tyle mocno w nią ingeruje, że jest spora szansa, że gra zmieni swój charakter i przez to mniej nam może podchodzić?
Moim zdaniem to zbyt mocne stwierdzenie. Największy moduł, czyli sale bankietowe może - zwłaszcza na początku - trochę deprymować i utrudniać flow rozgrywki, do której jest się przyzwyczajonym, ale nie powiedziałbym, że nagle zaczyna dominować. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że wiele razy chciało się zaprosić gościa do hotelu, ale jak na złość nie było gotowego pokoju. Więc pojawia się interesująca alternatywa w postaci sali, na której można zrobić sporo punktów. Plus inni gracze widząc, że ktoś idzie w sale bankietowe też mogą nieco zmienić swoje plany, żeby nie zostać z tyłu co zwiększa nieco interakcję między graczami. Natomiast dodatkowe karty, jakieś "zdolności" hotelu, czy celebryci są na tyle łatwe do wprowadzenia, że raczej nie są w stanie zdominować podstawki.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: dave8 »

Moim zdaniem dodatek jest ekstra. Nie komplikuje za bardzo gry a dodaje trochę nowych i ciekawych decyzji.
Dla mnie jest świetnie zaprojektowany.
Grywam z salami balowymi głównie.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Abizaas »

Zagraliśmy raz Grand Austria Hotel poszło na sprzedaż. GAH jest taktyczną grą gdzie trzeba na bieżąco reagować na wiele losowych elementów. Jako że preferuję strategiczne gry w których najistotniejsze jest długoterminowe planowanie z małą ilością elementów losowych to gra kompletnie mi nie podeszła. Doceniam jednak to, jakie kombinacje można wymyśleć w celu uzyskania lepszego wyniku. Fajny temat, oprawa graficzna na żywo wygląda bardzo fajnie. Trudno mi się też doczepić do jakiś mechanizmów, wszystko się ładnie zazębia, jednak nie jest to mój typ gry. Poleciłbym osobom które lubią średnie abstrakcyjne eurasy którym nie przeszkadza losowość w kartach i kościach.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Czy ktoś wie czy do Lacerty jest sens pisać maila? Otworzyłem dopiero GAH z ich wspieraczki i okazało się, że jedna kość ma 2 puste ścianki i źle nadrukowana resztę ścianek.

Ewentualnie może ktoś widział, gdzie mogę taka samą kość dostać?

Dobra dostałem info, że mam zgłosić się do rebela
Ostatnio zmieniony 27 sty 2023, 21:12 przez Atk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: psia.kostka »

Atk pisze: 27 sty 2023, 17:00
Spoiler:
Pisz na dwa maile jednoczesnie: Lacerta + reklamacje Rebel, cos powinienes ugrac.
Rebel moze miec jakies nadwyzki pod reklamacje, jako dystrybutor Lacerty.
Ostatecznie jest jeszcze oryginalny wydawca Lookout.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: jakubski »

GAH to jedna z naszych ulubionych gier i korci mnie kupno dodatku, choć jest drogi...

Czy ktoś wie: czy będzie, albo na pewno nie będzie polskiej wersji językowej dodatku?
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: kuba32 »

jakubski pisze: 27 sty 2023, 17:39 Czy ktoś wie: czy będzie, albo na pewno nie będzie polskiej wersji językowej dodatku?
Niestety w świecie planszówkowym nic nie jest pewne...wiele gier miało być nie wydanych a jednak zostały, wiele miało zostać wydanych, a nie zostały, nikt Ci niczego nie zagwarantuje. Dodatek za 160pln nie wydaje się być bardzo wygórowaną ofertą, szczególnie jak popatrzymy po ile chodzi podstawka GAH z drugiej ręki :lol: Szczególnie, jeżeli jest to jedna z waszych ulubionych gier to nie ma się nad czym zastanawiać.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2023, 21:41 przez kuba32, łącznie zmieniany 1 raz.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Pluck »

No nie pamietam i wole nie sprawdzac ile zaplacilem na KS za ten dodatek - ale warto bylo.

PS. Jesli komus brakuja elementy z podstawki to moge oddac bo podmienilem na te upgradeowane.
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: jajakobyly »

psia.kostka pisze: 27 sty 2023, 17:05
Atk pisze: 27 sty 2023, 17:00
Spoiler:
Pisz na dwa maile jednoczesnie: Lacerta + reklamacje Rebel, cos powinienes ugrac.
Rebel moze miec jakies nadwyzki pod reklamacje, jako dystrybutor Lacerty.
Ostatecznie jest jeszcze oryginalny wydawca Lookout.
Nie pisz do Lacerty, nawet jeśli odpowiedzą to wyślą do Rebela bo ten od dawna już zajmował się reklamacjami wszystkich gier Lacerty.
Do Kawerny "zapasówki" mieli...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: eveni »

Pluck pisze: 27 sty 2023, 19:17 No nie pamietam i wole nie sprawdzac ile zaplacilem na KS za ten dodatek - ale warto bylo.
U Liska w zbiorówce było +/- 250 zł za dodatek i Upgrade pack o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Blacksad »

kuba32 pisze: 27 sty 2023, 19:03
jakubski pisze: 27 sty 2023, 17:39 Czy ktoś wie: czy będzie, albo na pewno nie będzie polskiej wersji językowej dodatku?
Niestety w świecie planszówkowym nic nie jest pewne...wiele gier miało być nie wydanych wydanych a jednak zostały, wiele miało zostać wydanych, a nie zostały, nikt Ci niczego nie zagwarantuje. Dodatek za 160pln nie wydaje się być bardzo wygórowaną ofertą, szczególnie jak popatrzymy po ile chodzi podstawka GAH z drugiej ręki :lol: Szczególnie, jeżeli jest to jedna z waszych ulubionych gier to nie ma się nad czym zastanawiać.
Też bym nie liczył na polskie wydanie niestety, chyba że znajdzie się wydawca (Rebel?) który wznowi podstawkę + dodatek. Żeby nie zostać na lodzie brałbym - póki jest - wersję angielską, karty są uniwersalne.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Furan »

Atk pisze: 27 sty 2023, 17:00 Czy ktoś wie czy do Lacerty jest sens pisać maila? Otworzyłem dopiero GAH z ich wspieraczki i okazało się, że jedna kość ma 2 puste ścianki i źle nadrukowana resztę ścianek.

Ewentualnie może ktoś widział, gdzie mogę taka samą kość dostać?
GAH wg jednego z wątków na BGG ma okropnie źle wyważone kości (sam nie robiłem statystyki, ale są leciutkie, to fakt). Dlatego myślę, że warto zainwestować w jakieś lepsze, tak, czy siak. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Pluck »

eveni pisze: 27 sty 2023, 19:53
Pluck pisze: 27 sty 2023, 19:17 No nie pamietam i wole nie sprawdzac ile zaplacilem na KS za ten dodatek - ale warto bylo.
U Liska w zbiorówce było +/- 250 zł za dodatek i Upgrade pack o ile dobrze pamiętam.
No i wywolales wilka z lasu: 55EUR + wysylka
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Grand Austria Hotel (Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: Lion86 »

Czy są jakieś zmiany w dodruku GAH z 2022r względem wcześniejszego wydania, poza delikatnym liftingiem okładki? Może chociaż te tragiczne kości zostały zamienione jakimiś bardziej nadającymi się do użytku?
ODPOWIEDZ