Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gab »

Gra bardzo fajnie się przyjęła, dla mnie jako fana ameri liczy się głównie klimat i tu można go dosłownie czerpać garściami. Przeszedłem już dwa scenariusze i nie ukrywam - powoli myślę co dalej i tutaj moi drodzy pytanie do was, starych wyjadaczy:
1. Co i w jakiej kolejności kupować dalej?
2. O co dokładnie chodzi z cyklem "Powrotów" - czy dobrze rozumiem, że jest to uzupełnienie/rozbudowa danych scenariuszy?
3. Czy jeśli zakupię wszystko co wyszło w nowej edycji, to dodatkowe talie bohaterów, także muszę zakupić?
Chodzi mi np o dodatkowego poszukiwacza Harveya Waltersa - czy występuje w którymś z dodatków z badaczami, czy tylko jako osobna talia/osobny poszukiwacz? (jest dla mnie jest to kultowa postać tego uniwersum i po prostu muszę go mieć).
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

1. Najlepiej najpierw po kolei - Dunwich, Carcosa. A potem to co będzie akurat na rynku ( właśnie zapowiedzieli dodruk Zapomnianej Ery. ;) . Na planszomanii widziałem niedawno Dunwich w starym formacie w dobrej cenie.
2. Powroty to taki remake kampanii. Odświeża ją dla tych, którzy przeszli już wszerz i wzdłuż po wiele razy, daje trochę kart, fajne pudełko itp.
3. Talie bohaterów to osobne, niedostępne inaczej dodatki. Idea jest taka, że to coś dla ludzi, co nie chcą bawić się w układanie talii, tylko otworzyć ją z pudełka i grać.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: choczkins »

Kupiłem podstawkę na spróbowanie czym to się je 😉
Wcześniej Władca LCG ale jakoś przegrywał z innymi planszówkami, może tutaj będzie inaczej 😆
W każdym razie przekopując się przez wątek pomyślałem sobie czy nie można by było w pierwszym poście wrzucić takiego zestawienia co jest dostępne, w jakiej kolejności kupować dodatki, info że taki a taki dodatek to stary druk ten to nowy, w którym jest więcej fabuły, który jest trudniejszy itp.
Na pewno ułatwiłoby to nowym graczom rozeznanie w temacie, bo pytań co kupić jako pierwsze jest jak widzę bez liku (sam mam takie 😆).
Zdaję sobie sprawę że to ogrom pracy ale może ktoś z doświadczonych graczy podjął by się takiego zadania.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Zapraszam na grupę na FB, tam przygotowano taki poradnik. Był też filmik to omawiający na YT, ale dotyczył czasów sprzed nowego formatu (chyba nawet w okresie talii badaczy wyszedł).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: finallyh »

choczkins pisze: 15 gru 2022, 13:31 ...
Co do samych zakupów jest coś aktualnego na BGG odnośnie zakupów: Arkham Horror Buyers Guide Dec-2022

Z całą resztą nie pomogę, nie przeszedłem wszystkiego ale po zagraniu dwóch kampanii wiedziałem, że chcę wszystko :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Marvel ostatnio poszedł mocniej w odstawkę, więc korzysta na tym Arkham.

Wróciłem też do skrobania deck-techów rzeczy których się bawiłem, zamykając tym samym wsio co sobie tesowałem na core secie:

Roland

Agnes

Wendy w wersji solo

Skids w wersji solo

Problem mam tylko z powtarzalnością kampanii... Ta kampania z Core Setu jest niby ok, ale tak jak w Marvelu czy LOTRze to po prostu były scenariusze jak każde inne, tak tutaj to dosłownie pół kampanii przez co bardziej się czuje, że to "przygody na start", więc tak się nie chce powtarzać. Teraz skończyłem grać Daisy i Zoey dziedzictwo w Dunwich i z 2 tyg później zacząłem tą samą kampanie w wersji solo Petem jestem trochę dalej niż w połowie i już się gdzieś tam czuje, że się gra w tą samą kampanie raz za razem. I teraz mam dylemat moralny. Lubię testować wszystko więc z jednej strony mam zgrzyt, że miałbym już ruszyć na Carcose nie tykając w ogóle kart Rogali i Mysticów z Dunwich, z 2giej strony średnio mi się chcę grać po raz 3ci to samo. No nic pewnie walnę na odwal kampanie z CSa, żeby szybko myknąć 3 scenariusze i cyk odchaczone, Carcosa lecimy :lol:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Najlepiej jest jak masz dużą kolekcję i do kampanii wrócisz za rok lub dwa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gab »

Czy to norma dla tego tytułu, że niektóre dodatki tak szybko znikają? Nie zdążyłem nawet dobrze poczytać o cyklu "Powrotów" a tu można rzec - półki puste, sprzedało się. Czy Galakta wypuszcza dodruki, czy są to raczej jednorazowe strzały? Pytam, ponieważ po przejściu podstawki oraz cyklu Dunwich, jestem pewien, że chciałbym mieć do tej gry wszystko co wyszło ale sorry po 800zł nie będę płacił za jeden dodatek.
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Aadaan »

Powroty są na tyle „specyficznymi” dodatkami, że chyba nie było ich dodruków. Coś mi się kojarzy dodruk „Powrotu do nocy fanatka” ale nie jestem pewien. Generalnie dodruki polskiej wersji pojawiają się przy okazji dodruków robionych przez FFG.

W sumie to na Twoim miejscu bym się nie przejmował Powrotami.
Jeżeli jesteś zdecydowany wejść w AH LCG to kupuj i graj w te kampanie które są dostępne. Szlak do Carcossy, chyba dalej dostępny, jest uznawany za jedną z najlepszych kampanii.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ogólnie są dodruki, niektóre rzeczy (Dunwich) miały już 3 dodruki. Ale Powroty nie miały dodruków, zresztą nie miała ich tez wersja angielska.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Powroty mogły chyba być jedynym niewypałem sprzedażowym w tej grze, w każdym razie tak sugeruje brak dodruków i nowych powrotów dla Gór Szaleństwa i Innsmouth. Trochę się nie dziwię, bo swoje kosztowały, a mając do wydania jakieś pieniądze, ludzie woleli pewnie nowy kontent niż odgrzanie kotleta. Plusem było miejsce na składowanie kampanii, jednak nowe pudła też fajnie sobie z tym radzą pod warunkiem wydrukowania sobie zakładek do danej kampanii, np. z repozytorium plików BGG. No, może poza faktem, że są trochę niskie i dividery trzeba będzie przygiąć.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Grellenort pisze: 22 gru 2022, 10:47 Powroty mogły chyba być jedynym niewypałem sprzedażowym w tej grze, w każdym razie tak sugeruje brak dodruków i nowych powrotów dla Gór Szaleństwa i Innsmouth. Trochę się nie dziwię, bo swoje kosztowały, a mając do wydania jakieś pieniądze, ludzie woleli pewnie nowy kontent niż odgrzanie kotleta. Plusem było miejsce na składowanie kampanii, jednak nowe pudła też fajnie sobie z tym radzą pod warunkiem wydrukowania sobie zakładek do danej kampanii, np. z repozytorium plików BGG. No, może poza faktem, że są trochę niskie i dividery trzeba będzie przygiąć.
Na to wygląda. LOTR wprowadzał koszmarne talie, czyli oddzielny dodatek z pakietami utrudniającymi oryginalny scenariusz. Było to i drogie i co chwila był dym z dostępnością.

W Arkham widać, że nie chcieli rezygnować do końca z tego pomysłu, ale już go znacząco "poprawili". Dodatkowy zestaw był 1 na cykl i dodatkowo (niefajnie) dodali do powrotów karty gracza jako zachęta do kupna.

W Marvelu już całkowicie porzucili tego typu pomysły.

Więc gdzieś tam widać tendencje do stopniowego odsuwania się od pomysłu dodatków utrudniających/odświeżających. I bardzo dobrze. Tego typu dodatki były i upierdliwe dla graczy i upierdliwe dla samego wydawcy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 22 gru 2022, 11:08
Grellenort pisze: 22 gru 2022, 10:47 Powroty mogły chyba być jedynym niewypałem sprzedażowym w tej grze, w każdym razie tak sugeruje brak dodruków i nowych powrotów dla Gór Szaleństwa i Innsmouth. Trochę się nie dziwię, bo swoje kosztowały, a mając do wydania jakieś pieniądze, ludzie woleli pewnie nowy kontent niż odgrzanie kotleta. Plusem było miejsce na składowanie kampanii, jednak nowe pudła też fajnie sobie z tym radzą pod warunkiem wydrukowania sobie zakładek do danej kampanii, np. z repozytorium plików BGG. No, może poza faktem, że są trochę niskie i dividery trzeba będzie przygiąć.
Na to wygląda. LOTR wprowadzał koszmarne talie, czyli oddzielny dodatek z pakietami utrudniającymi oryginalny scenariusz. Było to i drogie i co chwila był dym z dostępnością.

W Arkham widać, że nie chcieli rezygnować do końca z tego pomysłu, ale już go znacząco "poprawili". Dodatkowy zestaw był 1 na cykl i dodatkowo (niefajnie) dodali do powrotów karty gracza jako zachęta do kupna.

W Marvelu już całkowicie porzucili tego typu pomysły.

Więc gdzieś tam widać tendencje do stopniowego odsuwania się od pomysłu dodatków utrudniających/odświeżających. I bardzo dobrze. Tego typu dodatki były i upierdliwe dla graczy i upierdliwe dla samego wydawcy.
Ja się nie zgadzam. Poprawiały niektóre rzeczy, urozmaicały no i więcej kart gracza ;⁠-⁠) chciałbym żeby jeszcze wróciły. Wydaje mi się że powrót przez designera do danej kampanii po 2 latach ogrywania przez społeczność to super pomysł na podkręcenie jakości kampanii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Wygląda na to, że rynek sądził inaczej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: waadimch »

Hej

Jako nowy gracz w świecie LCG chciałbym spytać czy podstawka plus Dziedzictwo Dunwich - rozszerzenie kampanijne będzie dobrym startem w tą przygodę?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kondzio167 »

waadimch pisze: 22 gru 2022, 14:52 Hej

Jako nowy gracz w świecie LCG chciałbym spytać czy podstawka plus Dziedzictwo Dunwich - rozszerzenie kampanijne będzie dobrym startem w tą przygodę?
Pozdrawiam
Jak najbardziej :) Można jeszcze pomyśleć o Dziedzictwo Dunwich - rozszerzenie Badaczy :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Rzekłbym że badacze z Dunwich są wręcz musowi - na samej podstawce przejść Dunwich wydaje się niemożliwe.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

Miszon pisze: 22 gru 2022, 17:36 Rzekłbym że badacze z Dunwich są wręcz musowi - na samej podstawce przejść Dunwich wydaje się niemożliwe.
A co dają te rozszerzenia badaczy ?

* Pytanie od osoby zastanawiajacej się nad wejściem w ten system*
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3393
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Nie chce (opierajac sie na jednej wypowiedzi) rozkrecac hejtu, ale jesli bez badaczy z Dunwich nie da sie przejsc kampanii z Dunwich, to ten podzial na dwa pudelka i opcja wyboru jest jedynie iluzoryczna i pachnie scamem FFG :P

Myslalem, ze te boxy badaczy dodaja klimatu i roznorodnosci, ale ze od biedy kazda kampanie da sie obskoczyc skladem z podstawki. Ale teraz jak o tym mysle, to pewnie z kazda kampania dochodza jakies nowe mechaniki, slowa kluczowe, ktore tylko zadzialaja z tymi nowymi bohaterami z rownoleglego dodatku. Dobrze mysle?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Chodzi raczej o to, że mając bardzo małą pulę kart, gra się nieciekawie: gra jest wtedy losowa i trudna. To nie tak, że musisz mieć badaczy z danej kampanii, żeby ją przejść. Mając dużą pulę kart, możesz kupować same rozszerzenia kampanijne. Ale core set to nie jest duża pupa kart ;) . Dlatego możesz mieć kampanię z Dunwich i grać bez kart z Dunwich. Ale wtedy masz karty z Carcosy, Zapomnianej Ery, czy Na Krawędzi Ziemi.
Krótko mówiąc: aby fajnie się grało trzeba mieć oprocz podstawki minimum jedno rozszerzenie graczy, a najlepiej dwa.

A Dunwich ma akurat sporo mocnych kart o nieskomplikowanych mechanikach (każda kampania dodaje coś nowego i te nowsze mogą być dla nowego gracza trudne do ogarnięcia tak z marszu).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3393
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Miszon pisze: 22 gru 2022, 19:45 Mając dużą pulę kart, możesz kupować same rozszerzenia kampanijne.
No wlasnie tak wyczytalem.
Ale core set to nie jest duża pula kart ;)
Haha, wazna uwaga! :D
A Dunwich ma akurat sporo mocnych kart o nieskomplikowanych mechanikach (każda kampania dodaje coś nowego i te nowsze mogą być dla nowego gracza trudne do ogarnięcia tak z marszu).
Swietnie to rozegrali, ze nowa forma wydawnicza idzie chonologicznie + naprzemiennie z premierowymi cyklami. Teraz kazdy swiezak moze miec Dziedzictwo Dunwich, ktore wczesniej chodzilo w mocno wygrzanych cenach. (Szkoda, ze reprint LOTR LCG nie poszedl tym chronologicznym sladem :cry: )

Pewna ciekawostka/zaskoczeniem bylo dla mnie przeczytanie tu niedawno, ze te singlowe talie badaczy zawieraja karty niespotykane w innych boxach. Jakos blednie zalozylem, ze to powielenie kart jak te nowe talie startowe z LOTR. Ci singlowi bohaterowie maja jakies rewolucyjne mechaniki, cos uzupelniaja itp czy raczej "more of the same", klimat? W ktorym momencie cyklu wydawniczego pojawily sie, na poczatku, czy juz po paru cyklach, np latajac jakies wyrwy mechaniczne?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

One weszły przed Na Krawędzi Ziemi.
Tak, to są całkiem nowe karty. Idea jest taka, że otwierasz pudełko i grasz, nie musisz się bawić w deckbuilding.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: waadimch »

Czy Dunwich dam radę przejść badaczami z nowej podstawki czy wziąść też jakiegoś singlowego bohatera?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

waadimch pisze: 22 gru 2022, 20:49 Czy Dunwich dam radę przejść badaczami z nowej podstawki czy wziąść też jakiegoś singlowego bohatera?
Tu nie chodzi o samych badaczy bo Wendy z podstawki to jest TOP. chodzi o pule kart gracza z której budujesz decki. Im masz wiecej dodatków tym więcej możliwości wypiescic swój deck. Ta gra stoi dekcbuildingiem więc kart gracza chcesz mieć jak najwięcej. Da się przejść dunwich na revised core czy dwoch starych ale to i tak szybko zrobić się nudne bo będziesz szybko grał powtarzalnie i nudno.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eventide »

waadimch pisze: 22 gru 2022, 20:49 Czy Dunwich dam radę przejść badaczami z nowej podstawki czy wziąść też jakiegoś singlowego bohatera?
Proponuję się w ogóle nie podpalać i zacząć od samej podstawki. Jak Ci się spodoba idea gry samej w sobie, to sobie dokupisz w dalszej kolejności "Dunwich" rozszerzenie kampanijne, które z kolei bez wpędzania się w koszty możesz sobie uzupełnić jedną albo dwiema taliami początkowymi badaczy. Każda z tych talii oferuje naprawdę sporą różnorodność kart. Którą wybierzesz, zależy od tego, jaki styl gry preferujesz. Na start nie polecałbym zielonej (Winifred Habbamock). Możesz też od razu zakupić "Dunwich" rozszerzenie badaczy i to będzie pełny starter pack.
ODPOWIEDZ