Shogun no Katana (Federico Randazzo, P.S. Martensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Shogun no Katana (Federico Randazzo, P.S. Martensen)

Post autor: vikingowa »

Jak to możliwe, że jeszcze nie ma tutaj tematu dla tej zacnej gry? :?:
Dzisiaj dostałam swój Kickstarterowy egzemplarz wersji Deluxe, wszystko wygląda przepięknie i będzie dzisiaj grane:wink: Dla zainteresowanych rozgrywkami solo jest dołączona talia kart dla wirtualnego gracza czyli Ducha z zasadami ORAZ cała kampania składająca się z 14 scenariuszy, coś pięknego :D

Link do BGG:
https://boardgamegeek.com/boardgame/319 ... -no-katana

Link do KS:
https://www.kickstarter.com/projects/po ... escription


Wersja retail ma trafić do sklepów jeszcze w styczniu więc zachęcam do zainteresowania się tytułem.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Shogun no Katana (Federico Randazzo, P.S. Martensen)

Post autor: Tirith »

Też już posiadam Shoguna. Rzeczywiście ładna ta gra. Chociaż w moim egzemplarzu kilka figurek ewidentnie jest za bardzo przechylone.

Jestem po trzech rozgrywkach, ale takich rozruchowych, aby poznać zasady. Gra jest naprawdę trudna. Aby cos ugrać trzeba myśleć do przodu jak w szachach. Myślałem, ze wybór gdzie posłać robotnika będzie dość prosty, ale nic bardziej mylnego. Często doszukać się można fajnego ciągu ... jak pójdę do marketu i kupie surowiec, to wezmę też kartę która da mi więcej kasy za zdobienia, wtedy będzie mnie stać na surowiec do innego miecza, który jak go zrobię to dostane dodatkowego robotnika, którego będę mógł wysłać...... itd <- to oczywiście na wielki plus. Po wstępnych trailerach oczekiwałem że cała zabawa będzie tylko z robieniem mieczy, ale tu cały czas jest zabawa.
Bardzo też mi się podoba to, ze trzeba optymalizować swoje ruchy. Nie mas sensu aktywować kuźni jak jest jeden miecz, nie ma sensu iść do marketu po jeden surowiec itd

Warto też sobie poczytać dodatek Historical Book. Dodaje to klimatu :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Shogun no Katana (Federico Randazzo, P.S. Martensen)

Post autor: Hardkor »

W PL chyba nikt tego nie wydaje? Czekam na wasze recenzje :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Shogun no Katana (Federico Randazzo, P.S. Martensen)

Post autor: _Berenice_ »

I kilka słów o Shogun no Katana - od 18:01 :wink:

Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ