Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Mogę prosić o dyskusję na takie tematy przy używaniu spoilerów? Niektórzy jeszcze nie dotarli w tamte miejsca :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Halloween »

Zorak pisze: 23 maja 2022, 08:03
Spoiler:
Dzięki. O coś takiego mi chodziło. Inni się zgadzają? Chodzi o to, ze w quescie 7 storybook pokazuje
Spoiler:

Gra jest wystarczajaco długa, juz bardziej jej nie chcemy przedluzac. Chcemy wybierać szybsze opcje.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Grahf »

Witam,

Czy ktoś już dostał swój egzemplarz Nadejścia Mroku?
Mam pytanko o ilość małych kart. Na pudełku i w instrukcji jest podane 109. Ja mam 123...

Z innej beczki, wspomniana byla tutaj Middara. Naprawdę taki dobry DC?
Jest teraz kampania i zastanawiam się czy nie wziąć 3 pudeł...
Ostatnio zmieniony 02 cze 2022, 10:36 przez Grahf, łącznie zmieniany 1 raz.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

Był już zapowiedziany dodatek ostatni? W końcu bym coś zagrał w sworda bo podstawka nam się bardzo podobała.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Dodatek Leże Vastaryousa jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany - ale w środku hero packa Volkor jest ulotka zapowiadająca polską wersję tego dodatku - razem z grafiką itd.

Oprócz tego dosałem informację z Galakty, że zamierzają wydawać wszystko z serii Sword & Sorcery - i jest spore prawdopodobieństwo, że wydają również całą serię Ancient Chronicles - ale jeszcze nie mogą tego oficjalnie zapowiadać. Więc seria będzie rozwijana i będzie w co grać :)

A jak już masz skończoną podstawkę, tajemny portal i nadejście mroku, to polecam różne kampanie na oficjalnej stronie Sword & Sorcery - całkiem spoko są :) Profesjonalnie zrobione. Oprócz tego na bgg jest jeszcze kilka do ściągnięcia (w tym jedna PL o ile dobrze pamiętam) - jest dużo do ogrywania :)
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

Nosiadbt1100 pisze: 02 cze 2022, 10:29 Dodatek Leże Vastaryousa jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany - ale w środku hero packa Volkor jest ulotka zapowiadająca polską wersję tego dodatku - razem z grafiką itd.

Oprócz tego dosałem informację z Galakty, że zamierzają wydawać wszystko z serii Sword & Sorcery - i jest spore prawdopodobieństwo, że wydają również całą serię Ancient Chronicles - ale jeszcze nie mogą tego oficjalnie zapowiadać. Więc seria będzie rozwijana i będzie w co grać :)

A jak już masz skończoną podstawkę, tajemny portal i nadejście mroku, to polecam różne kampanie na oficjalnej stronie Sword & Sorcery - całkiem spoko są :) Profesjonalnie zrobione. Oprócz tego na bgg jest jeszcze kilka do ściągnięcia (w tym jedna PL o ile dobrze pamiętam) - jest dużo do ogrywania :)
Mam skończoną tylko podstawkę i nie chcę grać więcej na raty, będzie wszystko będę grał od początku kampanie. Nie podoba mi się taki model dystrybucji, ale co poradzić.
Przeglądałem kiedyś te fanowskie scenariusze, rzuciło mi się w oczy że wykorzystują tylko przeciwników z podstawki, trochę szkoda, ale po przejściu kampanii na pewno ogram. Trochę postaci mi się uzbierało :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Jedna kampania wykorzystuje potwory z crossovera z Galaxy defenders :)
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

A wiadomo może czy będzie dodruk Tajemnego Portalu?

Które hero packi uważacie za najlepsze?
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Ciężko przetestować wszystkie... ja rozegrałem podstawkę i teraz dodatek grając nekromantą w grze 4 osobowej i bawię się swietnie.
Kumpel gra bardem i też mu się podoba... reszta gra postaciami z podstawki.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Czy ktoś miał problem z Hero Packiem Volkora - mianowicie brak tych 3 kart Emporium opisanych na pudełku (każdy ma jakiś początkowe bronie itp a on nic). Brakuje mi ich czy błąd w opisie?
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Bład w opisie - potwierdzone z Galakta i w Ares :) nie przejmuj sie, jest ok.
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Todei »

Obrazek
Witam. Czy może mi ktoś wyjaśnić do czego służą te karty z Nadejścia Mroku? W instrukcji ani słowa o tym :?:
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Todei pisze: 21 sie 2022, 20:02 Obrazek
Witam. Czy może mi ktoś wyjaśnić do czego służą te karty z Nadejścia Mroku? W instrukcji ani słowa o tym :?:
Możesz ich używać jako dodatkowa zdolność pasywna danej postaci, nie trzeba tego kupować. Ot właśnie taki atrybut specjalny, dodatkowe zdolności. Trochę na plus, trochę na minus. My używamy i jest ciekawiej.
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Todei »

Dziękuję za odpowiedź. Czyli, mogę sobie taką atrakcję dołożyć, żeby urozmaicić finał 1Aktu🙂
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Nie rozumiem tej całej krytyki losowości czy poziomu trudności. Chcesz mieć trudniej - zagraj na 2 lub 4 bohaterów, a spróbuj na 5, to dopiero się dzieje. Problem chyba polega na tym, że na BGG pokutuje opinia iż ta gra jest najlepsza na 3 osoby - najłatwiejsza na pewno - tyle wiem. Jeżeli komuś przeszkadza losowość w grze przygodowej to niech faktycznie gra w GH, gdzie sobie wszystko policzy, tyle że to już nie jest przygoda gdy los nie może Cię zaskoczyć. Jestem dopiero w połowie 1 aktu, fabularnie nie ma szału, ale zauważyłem już, że księga sekretów tajemnego portalu jest tak gruba jak podstawki mimo mniejszej ilości misji, a nadejście mroku ma znacznie grubszą księgę sekretów. Ponadto w Ancient Chronicles księgi sekretów są już naprawdę grube, więc im dalej w las tym ciekawiej i więcej niespodzianek. Mi się gra bardzo podoba. Nieco mniej model dystrybucji, w tym skok na kasę jeśli chodzi o dodatkowych bohaterów.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: litk »

Wiadomo coś czy będzie dodruk Tajemnego portalu?
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

litk pisze: 15 paź 2022, 21:10 Wiadomo coś czy będzie dodruk Tajemnego portalu?
Pytałem Galaktę, napisali, że trzeba jeszcze poczekać. Obstawiam, że dodruk będzie wraz z ostatnim dodatkiem w przyszłym roku, pewnie też dodrukują hero packi, bo części już nie ma albo są słabo dostępne.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Pytanie do osób, które grały w tajemny portal. Jestem w 8 misji (czyli piewszej z tajemnego portalu), gram na dwóch bohaterów - w zasadzie to przeszedłem dziś po 3 próbie ale odniosłem wrażenie, że jest to cholernie trudna misja na tak małą ilość bohaterów. Mapa jest duża, czasu na ratunek mało a jeszcze trzeba zabijać wrogów w tzw. międzyczasie. Ostatecznie skończyłem z niczym. Jakie są wasze doświadczenia?
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Fyei »

W przyszłym tygodniu zaczynam nową kamapnię z ekipą, która jeszcze w S&S nie grała i chciałabym aby chociaż pobieżnie zapoznali się z zasadami (nad szczegółami ja będę trzymała pieczę). I teraz pytanie czy znacie jakiś dobry materiał na yt opisujący rozgrywkę i zasady?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Rigidigi »

Fyei pisze: 03 sty 2023, 13:55 W przyszłym tygodniu zaczynam nową kamapnię z ekipą, która jeszcze w S&S nie grała i chciałabym aby chociaż pobieżnie zapoznali się z zasadami (nad szczegółami ja będę trzymała pieczę). I teraz pytanie czy znacie jakiś dobry materiał na yt opisujący rozgrywkę i zasady?
Geek factor tv ma dobrą wideo instrukcje, ale nie jest pozbawiona błędów. Ale żeby zapoznać się z zasadami jest w sam raz. Prawie godzina materiału.. 😎
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: garg »

Rigidigi pisze: 03 sty 2023, 20:21
Fyei pisze: 03 sty 2023, 13:55 W przyszłym tygodniu zaczynam nową kamapnię z ekipą, która jeszcze w S&S nie grała i chciałabym aby chociaż pobieżnie zapoznali się z zasadami (nad szczegółami ja będę trzymała pieczę). I teraz pytanie czy znacie jakiś dobry materiał na yt opisujący rozgrywkę i zasady?
Geek factor tv ma dobrą wideo instrukcje, ale nie jest pozbawiona błędów. Ale żeby zapoznać się z zasadami jest w sam raz. Prawie godzina materiału.. 😎
I pewnie po tej godzinie docierają do jednej trzeciej instrukcji... :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Fyei »

Rigidigi pisze: 03 sty 2023, 20:21
Fyei pisze: 03 sty 2023, 13:55 W przyszłym tygodniu zaczynam nową kamapnię z ekipą, która jeszcze w S&S nie grała i chciałabym aby chociaż pobieżnie zapoznali się z zasadami (nad szczegółami ja będę trzymała pieczę). I teraz pytanie czy znacie jakiś dobry materiał na yt opisujący rozgrywkę i zasady?
Geek factor tv ma dobrą wideo instrukcje, ale nie jest pozbawiona błędów. Ale żeby zapoznać się z zasadami jest w sam raz. Prawie godzina materiału.. 😎
Sprawdzę sobie, dzięki ;). Chociaż nie jestem pewna czy podsyłanie ekipie materiału z błędami jest dobrym pomysłem. Orientujesz się może czego te błędy dotyczą?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

Mojej ekipie w ogóle nie tłumaczyłem zasad. Usiedliśmy, wybraliśmy bohaterów i praktycznie zaczęliśmy grać i tłumaczyć pierwszą misję na bieżąco. Gra ma bardzo przejrzyste zasady i wystarczy jedna osoba, która to wszystko ogarnia, a cała reszta może się bez problemu bawić.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Też uważam, że zasady nie są skomplikowane. To dla mnie kwestia bardziej rozbudowanej instrukcji, która wszystko opisuje w specyficzny sposób - włoski sposób:) Podobne odczucie z instrukcji mam z Wojny o Pierścień, Bitwy Pięciu Armii i Poszukiwań Pierścienia - jak już się zagra pierwszą rundę, to nagle się wszystko okazuje jasne. W S&S to wszystko fajnie działa - u nas ja przeczytałem instrukcję dokładnie, reszcie troszkę potłumaczyłem i jazda.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Fyei »

Ależ ja nie twierdzę, że instrukcja jest trudna, ba, nawet jestem w obozie "zasady są przejrzyście opisane" :D. Z pierwszą ekipą ja ogrniałam zasady podczas grania, wytłumaczyłam tylko podstawy, ale teraz to druga ekipa sama wyszła z inicjatywą, że chcą poznać zasady "bardziej", czego z reguły nie wszyscy tam robią, więc chciałam pomóc podsyłając jakieś dobre streszczenie z yt ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
ODPOWIEDZ