Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Zabrałem się za WHQ:) podstawkę kupilem jako nówkę, a potem zebrałem i wydrukowałem (na swojej domowej małej drukareczce).cały fanowski content na necie. Jest tego ok 1300 kart - z 40 postaci, 200 lokacji, 75 nemesis, mnóstwo wrogów itd itd. Część pl, część eng. Do tego 75 scenariuszy (w tym chyba z 8 kampanii). Teraz to wszystko ograć:) ponad miesiąc roboty z drukowaniem, naklejaniem, wycinaniem i zaokrąglaniem kart:)


Obrazek
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: McNab »

To bardzo dobry i trochę niedoceniany karciany Dungeon crawler.
Ukończyłem podstawkę trzy razy - 2 razy solo i jeden raz z moim (6-cio letnim wtedy) synem.
Szacun za ilość, sam też sporo print and play zrobiłem, wiem ile wymaga to pracy, ale taka praca mnie całkiem relaksuje.
Jak pograsz opisz tutaj poszczególne kampanie, może też dodrukuje i powrócę do tego zacnego tytułu.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Nosiadbt1100 »

No właśnie to trochę problem, bo podrukowałem to wszystko (tak - jest to relaksujace :) prawie jak malowanie figurek:)), ale w grę jeszcze ani razu nie udało mi się zagrać :roll: ale jak już się uda, to dam znać:) z tego co ogladałem podczas drukowania, to bardzo ciekawie to wygląda. Nawet jest kampania Władca Pierścieni, kampania z Witcherem itd :)

Jak Ci się grało z synkiem? Zastanawiam się, czy moja 7,5 letnia córka to ogarnie (jest dość ograna i ledwo co się czytać nauczyła:)
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Vulturius »

Hej, udało Ci się uzyskać jakieś wskazów i wsparcie? Bo sam bym coś zagrał w warhammera
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Jakieś wskazówki i wsparcie odnośnie czego? Druku itd? Na tym forum można pełno info znaleźć w dziale zrób to sam. A odnośnie gry, to jeszcze nie grałem, ale instrukcja nie była zła :)
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: McNab »

Nosiadbt1100 pisze: 15 lis 2022, 11:07 No właśnie to trochę problem, bo podrukowałem to wszystko (tak - jest to relaksujace :) prawie jak malowanie figurek:)), ale w grę jeszcze ani razu nie udało mi się zagrać :roll: ale jak już się uda, to dam znać:) z tego co ogladałem podczas drukowania, to bardzo ciekawie to wygląda. Nawet jest kampania Władca Pierścieni, kampania z Witcherem itd :)

Jak Ci się grało z synkiem? Zastanawiam się, czy moja 7,5 letnia córka to ogarnie (jest dość ograna i ledwo co się czytać nauczyła:)
Nie potrafię powiedzieć czy Twoja córka to ogarnie. Podstawowa mechanika jest prosta, chociaż instrukcja jest napisana mało intuicyjnie, ja posiłkowałem się filami po angielsku zanim zagrałem.
Każdy bohater ma 4 karty:atak, obrona; wsparcie i eksploracja. W turze każdy bohater wybiera jedną z nich i ta akcja jest niedostępna w kolejnych turach, dopóki nie wybierzesz karty z akcją (u każdego bohatera to inna akcja z tych czterech), która odtapowuje zużyte karty akcji (i ta akcja nigdy się nie tapuje).
Polecam grać wszystkimi czterema bohaterami - po dwóch na stronę - jest najprościej (co nie znaczy, że łatwo), poza tym fajnie się uzupełniają.
Koniecznie czytaj flawor text w koncu to gra przygodowa i to buduje klimat. Czasami trzeba zamieniać słowa - tak robiłem grając z synem w Szczęki Lwa (3 razy przeszliśmy kapanie, nie mógł się oderwać).
Jeśli Twoja córka potrafi wysiedzieć ponad godzinę przy grze planszowej, sama namawia Cie do gier to myślę, że z Twoją niewielką pomocą da radę.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Aderonis
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2020, 23:36
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Aderonis »

Cześć, odkopując temat nim zniknie zapomniany. Czy poza linkiem do chomikuj, ktoś ma pobrane materiały ze strony która była na forum ale jest już wyłączona i mógłby udostępnić?
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Vins3nt »

A w ogóle można gdzieś przejrzeć skany kart z podstawki w języku angielskim?
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: ghostdog »

Aderonis pisze: 15 gru 2022, 23:48 Cześć, odkopując temat nim zniknie zapomniany. Czy poza linkiem do chomikuj, ktoś ma pobrane materiały ze strony która była na forum ale jest już wyłączona i mógłby udostępnić?
Podpinam się pod zapytanie.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: maqzaq »

Ja ma sciagniete to co bylo na polskim serwerze.
Napisz do mnie na priv z adresem mailowym.
Zrobie fw bo juz 2 osobom wysylalem.
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: maqzaq »

Pytanie do grupy ..bo ostatnio wypadlem z obiegu.
Czy sa jakies plany wydawnicze na karcianke w tym universum?
SoloPlayer
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: maqzaq »

ghostdog pisze: 08 sty 2023, 20:04
Aderonis pisze: 15 gru 2022, 23:48 Cześć, odkopując temat nim zniknie zapomniany. Czy poza linkiem do chomikuj, ktoś ma pobrane materiały ze strony która była na forum ale jest już wyłączona i mógłby udostępnić?
Podpinam się pod zapytanie.
Poszlo na maila
SoloPlayer
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Sarna »

maqzaq pisze: 08 sty 2023, 20:47 Pytanie do grupy ..bo ostatnio wypadlem z obiegu.
Czy sa jakies plany wydawnicze na karcianke w tym universum?
Jeżeli games workshop coś wymyśli, bo oni chyba mają prawa do settingu, raczej mała szansa na ten moment, a już na pewno nie ma szansy na kontynuację.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Cyel »

Zamknięto niedawno Warhammer: Champions, myślę, że nie trzeba będzie długo czekać aż coś nowego będą próbowali w lukę po nim wcisnąć.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: keldorn »

Kurcze a ja mam lekki niedosyt do tej planszówki. Grałem na telefonie i tablecie jak dziki. Pojawiła sie wersja planszowa - kupiłem, szybko rozkładam... i tu takie lekkie rozczarowanie. Grałem, grałem, ukończyłem wielokrotnie sam i ze znajomym. Ale żeby mnie jakoś porwała? no nie za bardzo. Tytuł poprawny, ale wiedząc ze nie bedzie wiecej polskich dodatków oraz fakt ze miałem na półce DC z cięższymi mechanikami i dającymi wiecej zabawy z gry - sprzedałem. Jakoś nie żałuje.
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Nie mylisz gier? Tej grh nie było na telefonie i tablecie - był Warhammer Quest ale nie karcianka
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: ghostdog »

Aż mnie zastanawiają Wasze wypowiedzi. Fakt, ze minusem gry jest jeden duży scenariusz i tylko 4 postaci. Jednak czy gra jest słaba? Może za krótka faktycznie. A już miałem ochotę ja nabyć, choć na pewno znajdę wiele bardziej „pełnych” gier.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: Sarna »

Ta gra była nastawiona na dodatki (kampanie, postaci). Jednak nim zdarzyła rozwinąć skrzydła, Games workshop zakończyła spolprace z FFG.
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Post autor: keldorn »

Nosiadbt1100 pisze: 09 sty 2023, 07:19 Nie mylisz gier? Tej grh nie było na telefonie i tablecie - był Warhammer Quest ale nie karcianka
Grałem w gre na telefony, tytuł ten sam i wiele chcieli oddać w karciance. Wiadomo ze to nie ta sama gra ale jej pierwowzór.
ODPOWIEDZ