Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Także jestem zdania że ta gra jest słaba na dwie osoby. Inwestowanie w spółki, kombinowanie pod kogo tu się podczepić bo będzie mocno rozwijał firmę X itd. To wszystko odpada na dwie osoby bo zamiast wszyscy rozwijamy wszystkie firmy i kombinujemy w co inwestować dostajemy każdy ma swoją firme i ja maksymalizuje czyli całe inwestowanie w firmy odpada i Mombasa zmienia się w ubogie Blackout Honkg kong(które bardzo lubie swoją drogą)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Atk »

rav126 pisze: 08 lis 2022, 23:47 Tu jest świetne porównanie Skymines i Mombasy.

https://www.youtube.com/watch?v=7n-vJbGqctE

Pomimo kilku fajnych rzeczy w nowej wersji, jak np. kart celów (rozwiązanych podobnie jak np. w Blackout czy Maracaibo), czy dodatku z "księgowymi" od razu na planszy, to przez słabszą czytelność i projekt graficzny nowej wersji zostaję jednak przy Mombasie... Gdybym jej nie miał to pewnie zaintresowałbym się nową wersją.
Miałem przyjemność zagrać na AleGramy. Nie znałem mombasy przed gra, więc nie miałem porównania, ale na żywo nie jest tak tragicznie. Ikony są widoczne, dosyć szybko sie je zapamiętywalo, nie było problemów z czytelnością w ogóle.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: karmazynowy »

Ta gra (Mombasa, bo w nią grałem) ma dwie szczególne cechy, które wyróżniają ją wśród innych eurasów: bardzo ciekawy system akcji z kart oraz interakcja na mapie z udziałami w przedsiębiorstwach, które wspólnie rozwijamy i o które się bijemy. Grając na 2 osoby tracimy połowę fajności tej gry i do tego tę bardziej unikalną połowę, dlatego również nie polecam takiego składu. W takim wypadku już lepiej sięgnąć po Newtona, też ma ciekawy system akcji na kartach a przy tym kilka innych fajnych rzeczy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

karmazynowy pisze: 10 sty 2023, 08:23 Ta gra (Mombasa, bo w nią grałem) ma dwie szczególne cechy, które wyróżniają ją wśród innych eurasów: bardzo ciekawy system akcji z kart oraz interakcja na mapie z udziałami w przedsiębiorstwach, które wspólnie rozwijamy i o które się bijemy. Grając na 2 osoby tracimy połowę fajności tej gry i do tego tę bardziej unikalną połowę, dlatego również nie polecam takiego składu. W takim wypadku już lepiej sięgnąć po Newtona, też ma ciekawy system akcji na kartach a przy tym kilka innych fajnych rzeczy.
Na dwóch lepiej sięgnąć po Blackout bo mamy bardzo podobny system zagrywania kart ale oprócz tego kilka innych rzeczy. Niedoceniana gra i do tego tania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Dziami »

Moim zdaniem dwaj przedmówcy mają rację. Newton imho bedzie najlepszy na dwie osoby, pozniej Blackout (troszkę lepiej na trzy+ ze względu na kontrolę obszarów), ostatnia Mombasa. I faktycznie trochę uroku traci na mniej niż trzy osoby, ale jeśli długo bym nie grał to partii bym nie odmówił bo na prawdę mimo wszystko dobrze gra się w to w parze.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Curiosity »

Posprzątane.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: JollyRoger90 »

A czy ktoś próbował rozgrywki z symulacją trzeciego gracza przez automę Lunę?
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

Czyli na trzy i więcej osób lepsza niż wspomniany Newton czy Hongkong?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: XLR8 »

Beskid pisze: 05 kwie 2023, 23:38 Czyli na trzy i więcej osób lepsza niż wspomniany Newton czy Hongkong?
Mombasa jest wg mnie przede wszystkim dużo lepszą grą od wspomnianych dwóch.
Ma dużo więcej interakcji, patrzenia przeciwnikom na ręce, przewidywania ich ruchów oraz lepszą mechanikę.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Chudej »

To ja się jeszcze coś wypowiem po jednej rozgrywce w 3 osoby jako osoba bardzo lubiąca gry Pana Pfistera (szczególnie Maracaibo i GWT2e), a która nie grała w Mombasę.

Pierwsze wrażenia miałem niespecjalnie dobre, bo gra w dużym stopniu się opiera na chodzeniu po torach - dopóki nie zahaczymy o wyższy tier, który daje jakieś bonusy, to nawet nie czuć, żebyśmy robili coś ciekawego. Bardzo interesujący mimo tego jest mechanizm wyboru akcji (karty + worker placement). Możliwość ulepszania liczby kart do wyłożenia jest też bardzo satysfakcjonujące (mi osobiście udało się to jednak dopiero w przedostatniej rundzie, ale trochę źle zagrałem). Interakcja istnieje, a nawet jest interesująca i znacząca, bo nie ogranicza się tylko do domków i podbierania kart z rynku, ale i torów z maxowaniem oraz polami worker placement.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, na którą sporo osób zdaje się narzekać, moim zdaniem nie jest tak źle. Podczas rozgrywki ikonografia jest w miarę intuicyjna, jedyne co, to te ścieżki, które się dostawia na planszy myślałem, że dają nam bonusy nie tylko jak się na nich skończy. Po sprostowaniu tego później praktycznie wszystko było czytelne i nie sprawiało problemów w grze. Coś do czego się mogę przyczepić to temat, który utrudnia naukę gry, bo jest dla mnie strasznie abstrakcyjny. Zdecydowanie bardziej wolałbym grać w tą samą grę (ze zmianami, które wierzę, że są na plus) w klimatach oryginału.

Od ostatniej rozgrywki gra ta nie może mi wyjść z głowy, a promka wcale nie pomaga przed powstrzymaniem się od zakupu (grałem na egzemplarzu kolegi). Jedyne co mnie tak naprawdę powstrzymuje, to że punktacja końcowa bardzo przypomina Maracaibo, a są osoby w mojej stałej grupie, które za nią nie przepadają. Możliwe, że w przyszłym tygodniu będę miał kolejną okazję zagrać i może wtedy odniosę się do pierwszych wrażeń, które ostatecznie uznaję za bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: jozef.k »

Czy ktoś grał w tę grę solo i czy mógłby coś na ten temat napisać? Mam GWT2 i tam świetnie się bawię - czy da się te dwie gry pod tym względem porównać?
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Ushi »

Chudej pisze: 06 kwie 2023, 15:52 Podczas rozgrywki ikonografia jest w miarę intuicyjna, jedyne co, to te ścieżki, które się dostawia na planszy myślałem, że dają nam bonusy nie tylko jak się na nich skończy.
Nie zrozumiałem. Wyjaśnisz ?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Ushi pisze: 07 kwie 2023, 08:40
Chudej pisze: 06 kwie 2023, 15:52 Podczas rozgrywki ikonografia jest w miarę intuicyjna, jedyne co, to te ścieżki, które się dostawia na planszy myślałem, że dają nam bonusy nie tylko jak się na nich skończy.
Nie zrozumiałem. Wyjaśnisz ?
Prawdopodobnie chodzi o książki z oryginalnej Mombasy. Poruszasz się na torze, który układasz sobie sam na planszy. Płytki na torach mają wymaganie i nagrodę. Jak idziesz, to musisz spełniać wymagania płytek, które mijasz, ale nagrodę dostajesz tylko z tej, na której się zatrzymasz (można przejść np. 4 płytki i nagrodę dostajesz tylko z czwartej).
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Veridiana »

jozef.k pisze: 06 kwie 2023, 23:33 Czy ktoś grał w tę grę solo i czy mógłby coś na ten temat napisać? Mam GWT2 i tam świetnie się bawię - czy da się te dwie gry pod tym względem porównać?
Nie dam rady porównać, bo nie grałam w gwt solo. natomiast Skymines solo działa świetnie! automa jest niby skromna, ale bardzo dobrze zaprojektowana. zawsze wchodzi w paradę. rywalizacja z nią to naprawdę wyzwanie i jak na razie gralam w te grę tylko w opcji solo i w zupełności mi to wystarcza. chociaż oczywiście chętnie zasiądę też i w szerszym gronie.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Seykan »

To w sumie ja się podepnę - super słyszeć :) a ktoś próbował grać w dwie osoby plus bot? Lepiej wtedy działa na dwójkę?
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: jozef.k »

Veridiana pisze: 07 kwie 2023, 16:38
jozef.k pisze: 06 kwie 2023, 23:33 Czy ktoś grał w tę grę solo i czy mógłby coś na ten temat napisać? Mam GWT2 i tam świetnie się bawię - czy da się te dwie gry pod tym względem porównać?
Nie dam rady porównać, bo nie grałam w gwt solo. natomiast Skymines solo działa świetnie! automa jest niby skromna, ale bardzo dobrze zaprojektowana. zawsze wchodzi w paradę.
rywalizacja z nią to naprawdę wyzwanie i jak na razie gralam w te grę tylko w opcji solo i w zupełności mi to wystarcza. chociaż oczywiście chętnie zasiądę też i w szerszym gronie.
Dziękuję Ci bardzo. Jak gra dotrze i zagram to postaram się napisać dwa słowa o obu trybach solo. Pozdrawiam
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Pompa85 »

Również mogę potwierdzić że solo gra się w ten tytuł bardzo dobrze
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

Dziękuję za odzew :) Czuję się zobowiązany zamówić w wielkanocnej promocji kaczek, przesunę Argentynę do kolejki zakupowej bo Skymines w tej cenie wygrywa
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Atk »

Beskid pisze: 08 kwie 2023, 01:01 Dziękuję za odzew :) Czuję się zobowiązany zamówić w wielkanocnej promocji kaczek, przesunę Argentynę do kolejki zakupowej bo Skymines w tej cenie wygrywa
Cena wyśmienita, gra przyjemna też bym wziął ale na Janusz w mojej duszy, żydzi za przesyłkę 😂

Może ktoś z Trójmiasta chce się dołączyć?
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: scraber »

Dobierz jakieś promki do kaskadi, doniczek czy Dice throne i po problemie :D
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: jozef.k »

Zamówiłem Skymines w sklepie LDG i zapłaciłem 175zl. Nie wiem dlaczego ale za przesyłkę zapłaciłem 0 złotych mimo, że napisane, że darmowa dostawa od 200 więc czyjś Janusz może być zadowolony :wink:
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: Akwamarynowy »

jozef.k pisze: 08 kwie 2023, 08:27 Zamówiłem Skymines w sklepie LDG i zapłaciłem 175zl. Nie wiem dlaczego ale za przesyłkę zapłaciłem 0 złotych mimo, że napisane, że darmowa dostawa od 200 więc czyjś Janusz może być zadowolony :wink:
A podali adres do osobistego odbioru? ;)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: scraber »

Ja ostatnio zamawiałem zestaw radlands + pakiet promek do kaskadi z rabatem 10% i docelowo wyszło poniżej 200zl, a dostawa była darmowa.
Wygląda na to, że darmowość dostawy zależy od ceny przed rabatem także cebula mocno
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: grzeslaw90 »

scraber pisze: 08 kwie 2023, 09:00 Ja ostatnio zamawiałem zestaw radlands + pakiet promek do kaskadi z rabatem 10% i docelowo wyszło poniżej 200zl, a dostawa była darmowa.
Wygląda na to, że darmowość dostawy zależy od ceny przed rabatem także cebula mocno
Darmowa przesyłka jest obecnie naliczana od 175 zł bez względu na cenę 'przed'.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Skymines (Viktor Kobilke, Alexander Pfister)

Post autor: XLR8 »

Strasznie hejtowalem nowy design Mombasy, ale na żywo wygląda to dużo lepiej. Nadal jest napackane wszystkiego i średnio czytelnie, ale dzisiaj pierwsza partia i zobaczymy jak w praktyce się sprawdzi wszystko.
ODPOWIEDZ